Доступність посилання

20 Жовтень 2017, Київ 17:34

Івано-Франківська обласна держадміністрація розглянула на черговій колегії ситуацію зі встановленням цін на харчові продукти в регіоні


Івано-Франківська обласна держадміністрація розглянула на черговій колегії ситуацію зі встановленням цін на харчові продукти в регіоні

Івано-Франківськ, 14 лютого 2002 - Як з’ясувалося, в місцевій торгівлі ціни на окремі види харчових продуктів збільшують до 50% від рівня їхньої собівартості.

Вкотре обговорювалася ситуація на ринку хлібобулочних виробів, адже ціни на хліб на Прикарпатті є чи не найвищими в державі. На засіданні колегії обласної держадміністрації аналізували стан справ щодо зменшення цін не лише на хліб, але й на інші групи харчових продуктів. Отож, в протоколі колегії було зазначено наступне :

“Упродовж минулого року при наявності відповідних виробничих потужностей випуск м’яса на Івано-Франківщині скоротився більш, як на 50%, ковбасних виробів – на 46%, макаронних виробів – на 49% “.

І це далеко не повний перелік різкого скорочення виробництва продуктів. Тим часом, місцевий ринок заповнюють продукти харчування з інших областей. Як з’ясували правоохоронні органи, цьому також сприяють суттєві націнки в місцевій торгівлі на основні групи харчів. Так, ціни на молоко в торгівлі зросли на 27% , на олію – на 34% , на м’ясо – на 24% , на сметану – на 35% . А націнки в одному з основних торговельних закладів міста Івано-Франківська універсамі “Дністровський” в середньому становлять 48% .

Ситуація щодо встановлення цін на основні групи харчових продуктів у регіоні визнана колегією обласної держадміністрації критичною. Колегія зобов’язала силові структури продовжувати контроль за ціноутворенням на Прикарпатті. Ця робота мала б вестися спільно з територіальним відділенням антимонопольного комітету. Відтепер потижнево через місцеві засоби масової інформації населення інформуватимуть про рівень роздрібних цін, що склався в торговельній мережі.

Планується створити також телефони довіри, за допомогою яких мешканцям Прикарпаття зможуть повідомляти про випадки невиправданого завищення цін на харчові продукти. Водночас, аналітики зауважують, що ситуація з ціноутворенням з невідомих причин опинилася в центрі уваги влади лише напередодні виборів. Дотепер ця проблема нікого особливо не цікавила.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG