Доступність посилання

ТОП новини
13 Листопад 2018, Київ 22:53

“Швеція приведе Україну на європейський ринок” – інтерв’ю з міністром торгівлі Томасом Естросом.


Богдана Костюк

2 червня 2005 року можна вважати “датою відліку нової доби у взаєминах між Україною та Швецією”. Про це заявив, виступаючи на інвестиційному форумі у Києві, міністр торгівлі Швеції Томас Естрос. Він повідомив, що шведський уряд ухвалив нову програму співпраці з Україною, яка передбачає підтримку офіційного Києва у галузі формування ринкової економіки, громадянського суспільства на засадах демократичності і прозорості. Сфера інтересів шведського бізнесу нині – це енергозберігаючі технології; обладнання, безпечне для довкілля; електроніка і комунікації; сільське господарство тощо.

Після Помаранчевої революції імідж України, на думку європейських політиків і представників ділових кіл, змінився на краще. Чого шукає в Україні шведський бізнес?

Томас Естрос

Велика делегація у складі представників понад тридцяти фірм, та урядовців Швеції прибула в Україну для визначення стратегії і механізмів економічного співробітництва між нашими двома державами. Так, ми вже маємо оригінальну історію залучення шведських інвестицій в українську економіку, варто лише згадати діяльність фірми “Чумак”, компаній IKEA та Eriksson. Але новий час вимагає нових підходів. З приходом нової влади в Україні ми зосередились на співпраці не лише між великими корпораціями – особливої ваги для місцевого ринку набуває розвиток малого і середнього підприємництва. І невеликі компанії Швеції мають намір шукати нових партнерів в України – тим часом як скандинавські “велетні” закріплюються на місцевому ринку. Ми і надалі збільшуватимемо свою підтримку Україні.

Богдана Костюк

Як би ви розцінили діяльність нинішнього українського уряду? Адже Ваш співвітчизник професор Ослунд піддав критиці і намір Кабінету міністрів провести реприватизацію, і “ручне управління” економікою?

Томас Естрос

Я думаю, ще зарано піддавати критиці дії українського уряду: цей склад Кабінету міністрів працює трохи більше трьох місяців, за такий короткий період важко побачити якісь серйозні недоліки у його повсякденних діях. Не забувайте: це новий уряд з новими амбіціями і завданнями. Якому у спадок залишилося чимало “економічного лиха” і соціальних проблем. . Серйозні результати його роботи – позитивні чи негативні – можна помітити наприкінці року. Щодо реприватизації – це справа нової української влади.

Я вважаю, що для України зараз важливе інше: довести світові, що в українську економіку безпечно вкладати інвестиції, безпечно працювати на цьому ринку. Тобто, підтвердити гасло: “Ласкаво просимо іноземні інвестиції в Україну!”.

Богдана Костюк

А отже, які наступні кроки шведського бізнесу в Україні?

Томас Естрос

Зазначу, що Україна – один з найцікавіших ринків Європи, якщо подивитися на складові її економічного розвитку. Судячи з усього, Україна незабаром продемонструє “шалений драйв” в економічному зростанні. Звичайно - якщо тут працюватимуть демократія і верховенство права. Як урядовець з минулим бізнесмена, скажу: інвестувати в Україну – треба. Швеція це робить і робитиме надалі, якщо надалі відбуватиметься розвиток місцевого ринку, а демократія буде стабільною.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG