Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 05:24

Донеччани масово відмовляються від роботи на виборах


Донецьк – У виборчих комісіях Донецька і області бракує кадрів. Експерти побоюються, що в частині дільничних виборчих комісій 17 січня не буде кворуму, і через те голосування розпочнеться із запізненням. Крім цього, лунають нарікання про кулуарні домовленості і спроби набити кишеню під прикриттям виборів.

За період підготовки до президентських виборів склад окружних і дільничних комісій у Донецьку змінювався повністю вже двічі. За даними донецького мера Олександра Лук’янченка, ротація кадрів не зупиняється і сьогодні, коли до голосування залишаються лічені дні.

Цього року основний контингент працівників дільничних виборчих комісій (ДВК) у Донецьку – це студенти та люди із менших міст області, яким буде проблематично добиратися до обласного центру в день виборів.

У вимиванні досвідчених кадрів із комісій місцеві оглядачі звинувачують штаби технічних кандидатів, які не турбуються про членів ДВК. Політолог Станіслав Федорчук зазначає: «Основна проблема – це робота більшості кандидатів в області, коли не всі подали своїх довірених осіб, не кажучи вже про членів комісій».

Фокуси з комісіями

Хоча кожна партія має право мати тільки трьох своїх представників на кожній дільниці, середньостатистична комісія у Донецьку на 80 відсотків складається з людей, які підтримують Партію регіонів. На цьому наголошує Олег Суржок, довірена особа Сергія Тігіпка в Донецьку. За його словами, штаби інших політичних сил не мали фінансування для комплектації ДВК своїми представниками. Тому вони домовляються із регіоналами.

«Після подачі людей почались домовленості – під ці домовленості і з’явились люди, половина складу всіх членів ДВК по округу, – каже пан Суржок. – З цієї половини половина відмовляється працювати навіть після їхнього внесення як членів комісій. Як вони працюватимуть, незрозуміло».

Проте інші «тігіпківці» відхрещуються від цієї інформації. Як зазначив в коментарі Радіо Свобода речник представництва Сергія Тігіпка в Донецьку Євген Кудряшов, напередодні виборів в організації не було кадрових перестановок, а про те, щоб домовлятися з Партією регіонів, про це «навіть смішно чути».

Підприємці заробляють на виборах

У той же час інші очевидці кажуть, що прихильники біло-блакитних таки об’єднуються між собою і роблять працю представників інших партій нестерпною. За свідченням бютівця Павла Павлова, на Донбасі процвітає кругова порука політиків і бізнесменів. А штаби більшості так званих технічних кандидатів сформовані з колишніх бізнес-партнерів кандидатів чи їхнього оточення.

«Зараз з’явилась ціла ланка підприємців, що займаються усім, чим завгодно, але в час виборів мають серйозні фінансові надходження, – зазначає бютівець. – Вони дерибанять офіційні і неофіційні фонди кандидатів і не зацікавлені у створенні прозорого механізму у вигляді штабу. Їхнє завдання – створити якомога більше перешкод, внутрішніх конфліктів, щоб надалі займатись списуванням коштів».

Павло Павлов каже, що через це відмовився від посади заступника голови однієї з комісій Донецька. Про те, щоб відмовити Сергієві Тігіпку, подумує і Олег Суржок. За його словами, фінансові умови, на яких погодився працювати, напередодні голосування різко змінились: обіцяли одну суму грошей, а дають набагато меншу.

Натомість керівник штабу Віктора Януковича і мер Донецька Олександр Лук’янченко спростовує інформацію про перевагу Партії регіонів у виборчих комісіях. Він каже, що в подібних заявах – підступи конкурентів.

«Я думаю, це не відповідає дійсності, і робляться спеціальні рокірування, щоб зірвати вибори на Донбасі», – заявив мер Донецька, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG