Доступність посилання

ТОП новини
23 Січень 2019, Київ 07:31

Новий уряд Угорщини починає з економіки


Глава угорського уряду Віктор Орбан

Угорщина – Новий консервативний уряд Угорщини оприлюднив економічну програму дій. Правоцентристи хочуть серйозно оподаткувати комерційні банки, знявши чималий фінансовий тягар із населення, а також середній бізнес країни, щоб у такий спосіб подолати наслідки економічної кризи.

Після виступу в парламенті прем’єра Угорщини почала зміцнюватися національна грошова одиниця форинт. На біржах поки що нема помітного зростання.

Закордонні аналітики в цілому позитивно оцінюють наміри нової влади втілити досить сміливі принципи нової економічної політики.

Із наступного року всі фізичні особи сплачуватимуть державі всього 16 відсотків від заробітку, незалежно від того, великий він чи малий. Це удвічі менше, ніж зараз.

Не треба буде платити державного податку родичам за успадкування чи передачу в дарунок нерухомого майна. Зменшаться податки і для підприємців, які будуть звільнені від низки так званих мікроподатків. Держава також гарантує іпотечним боржникам, що їх ніхто не викине на вулицю.

А бюджетникам заморозять зарплату й заощаджуватимуть на покупках представницьких машин, меблів. Будуть мати своєрідну «стелю» у зарплаті й угорські топ-менеджери державних підприємств.

А джерелами додаткового фінансування, за розрахунками кабінету міністрів, мають стати комерційні банки, які минулого року отримали мільярдні (у доларах) прибутки, піднявши процентні ставки на кредити.

«Не жадоба помсти, а потреба...» – голова уряду

Усього нова урядова програма налічує 29 різноманітних заходів. Представляючи її в парламенті Угорщини, глава уряду Віктор Орбан зазначив: «Ці заходи спричинені не жадобою помсти, не бажанням потішитися над опонентами, а потребою, що базується на обопільній відповідальності».

Коаліція правоцентристів має намір ухвалити про ці заходи закон вже за кілька тижнів.

Усі без винятку опозиційні партії критикували нову економічну програму через її загальний характер.

«Як і якими коштами будуть втілюватися нові заходи? Адже багато чого звучало зараз, однак найменше – конкретних подробиць. Саме в цьому і приховується найбільша пастка», – заявив Аттіла Мештергазі, керівник фракції соціалістів.

Ринок наразі вичікує, якою на ділі виявиться нова економічна політика уряду. Розчарування висловила Національна спілка банків. Інвесторам, однак, найбільше імпонують урядові плани знизити податки.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG