Доступність посилання

24 Січень 2018, Київ 12:06

Керрі у Києві нагадав Росії, що та живе у 21-му столітті


Київ – США мають намір надати Україні 1 мільярд доларів фінансової допомоги, цю інформацію під час візиту у Київ підтвердив державний секретар США Джон Керрі. За його словами, наразі американська влада на етапі визначення того, якими є першочергові потреби України. У Києві держсекретар США наголосив на підтримці українців і закликав Росію припинити військову агресію, інакше, за словами Джона Керрі, Москві загрожує глобальна ізоляція.

Свій перший візит в Україну державний секретар США Джон Керрі розпочав із відвідин вулиці Інститутської в Києві, куди приносять квіти і свічки для вшанування загиблих від дій силовиків учасників Євромайдану. За словами Керрі, ці люди загинули за відстоювання своїх прав, честі і гідності. «Те, за що вони так сміливо стояли, я це кажу з усією впевненістю, не можна вкрасти за допомогою куль чи вторгнення, його не змусять мовчати вбивці на дахах. Це – дещо істинне. Це називається свобода», – зазначив держсекретар США.

Тепер, заявив Керрі, за свободу бореться інша частина України – але їй протистоїть уже не внутрішній суперник, а зовнішній. Під час свого виступу у Києві Керрі підтвердив несприйняття Вашингтоном дій Росії у Криму і на сході України. Держсекретар США зокрема зазначив, що якби мова дійсно йшла про загрозу російському населенню Криму, то є безліч варіантів, як вирішити цю стурбованість дипломатичним шляхом.

До слова, під сумнів щирість публічних намірів Росії сьогодні поставив також президент США Барак Обама. «Той факт, що ми, як і раніше, бачимо солдатів за межами їхніх казарм, свідчить, що події у Криму не є наслідком заявленої турботи про етнічних росіян чи російськомовних українців. Це свідчення того, що Росія шляхом застосування сили намагається впливати на сусідню країну», – заявив Обама у Вашингтоні.

Росії потрібні приводи для подальшого вторгнення – Керрі

Джон Керрі наголосив на неприпустимості військового втручання і зазначив, що дії, до яких вдається Росія, взагалі складно уявити у 21-му столітті. Ця теза під час виступу Джона Керрі звучала кілька разів: держсекретар США зокрема зазначив, що агресія Росії фактично ставить під сумнів її авторитет у світі, бо, мовляв, по-справжньому видатні держави так не чинять.

Росія тяжко працює, щоб створити приводи для подальшого вторгнення
Джон Керрі
«Очевидно, що Росія тяжко працює, щоб створити приводи для подальшого вторгнення», – сказав Джон Керрі, коментуючи поведінку російських військових у Криму. З огляду на це, додав держсекретар, треба віддати належне стриманості українських військових і нинішній владі, яка всіляко закликає не реагувати на, ймовірно, провокативні дії російської сторони.

Якщо Росія не погодиться на деескалацію, у наших партнерів не буде ніякого виходу крім як збільшити наші кроки з ізоляції Росії
Джон Керрі
США наполягають на тому, що конфлікт, який склався у Криму, сторони мають вирішити дипломатичним шляхом, і посприяти цьому має саме Росія, яка поки готовність до цивілізованого діалогу не демонструє. «Якщо Росія не погодиться на деескалацію, не почне роботу напряму з українським урядом, у наших партнерів не буде ніякого виходу крім як збільшити наші кроки з ізоляції Росії – політичної, дипломатичної й економічної», – наголосив Керрі і додав, що США не прагнуть такого розвитку подій але поки що Росія не зробила нічого, щоб такий сценарій відвернути.

Раніше держсекретар уже заявляв про імовірність запровадження економічних санкцій проти Росії. Реакцію Кремля на ймовірні санкції озвучив радник Володимира Путіна Сергій Глазьєв: Росія, мовляв, у такому разі буде змушена визнати неможливість повернення кредитів американським банкам, відмовитися від долара і перейти на інші резервні валюти, а також створити свою розрахунково-платіжну систему.

Мільярд на економічні реформи

Наразі, за словами Джона Керрі, у Вашингтоні працюють над пакетом фінансової допомоги Україні. Мова йде про 1 мільярд доларів гарантованої позики, яку США мають намір спрямувати, перш за все, в економічний сектор.

Ми працюємо з тимчасовим урядом, щоб допомогти йому опиратися політично мотивованим економічним маніпуляціям Росії
Джон Керрі
«Ми також працюємо з тимчасовим урядом, щоб допомогти йому боротися з корупцією, повернути вкрадені активи, мати змогу опиратися політично мотивованим економічним маніпуляціям Росії – чи то мова йде про ціни на га, чи про торговельну заборону для найкращого українського шоколаду», – додав Джон Керрі.

За словами держсекретаря, досягнуті домовленості буде виконано. «Я не думаю, що це прийнятно для США чи будь-якої іншої країни – розповідати про силу і сміливість людей, які вийшли на вулиці, казати про цінність демократії і свободи, за яку тут борються, а потім просто піти і нічого не зробити», – зазначив він.

У Києві Джон Керрі зустрівся зокрема з виконувачем обов’язків президента Олександром Турчиновим і прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком. Пізніше, коментуючи цю зустріч для преси, держсекретар зазначив, що Вашингтон визнає легітимність перехідного українського уряду і всіляко з ним співпрацюватиме. Про колишнього президента Віктора Януковича Джон Керрі згадав усього один раз: зазначивши, що той фактично утік, порушивши свої конституційні обов’язки.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG