Доступність посилання

ТОП новини

Ексклюзив з Європейських ігор. Анастасія Сапсай, яка переписала історію українського самбо


Білорусь, Мінськ: Європейські ігри. Праворуч Анастасія Сапсай. 22 червня, 2019 року

Анастасія Сапсай здобула першу золоту нагороду в самбо на Європейських іграх за історію проведення таких змагань та третє для України «золото» у Мінську. Усіх своїх суперниць – Карину Стефанович із Литви, Катерину Калюжну з Білорусі та грузинську спортсменку Елене Кебадзе – вона пройшла швидко та технічно. Як зазначили іноземні коментатори: «суперників не побачила». Ексклюзивно для Радіо Свобода Анастасія Сапсай розповіла про емоції від перемоги, підтримку команди та плани на майбутнє.

Анастасія Сапсай: Я дуже рада, що змогла вибороти «золото» та стати переможницею, але відверто зізнаюся, що вчора взагалі не розуміла, що відбулося. Не оговталася.

– Яка із сутичок була найважчою для вас?

– Фінальна. З грузинською самбісткою Елене Кебадзе ми вже зустрічалися. На чемпіонаті Європи я програла їй, тож цей фінал був принциповим для мене. Радію, що змогла виграти – 4:0

Золота нагорода української самбістки Анастасії Сапсай
Золота нагорода української самбістки Анастасії Сапсай

– Хто для вас був головною підтримкою на Іграх?

– Вдома вболівали батьки. На жаль, не бачили саме те, як я боролася, бо не показали трансляцію, тому що змагання затягнулися. Але вони слідкували в інтернеті за результатом. Телефонували потім, вітали. І, звичайно, наша збірна – це підтримка та опора. Вони завжди поруч. І коли ти чуєш, як усі разом співають гімн України – це гарне завершення змагань.

– Ви починали займатися дзюдо. Тривалий час виступали у двох видах. Чи відчутна різниця між дзюдо і самбо?

– Мені запропонували тренери спробувати свої сили у самбо, на той момент ці види спорту були дуже схожі. Я виступила, сподобалося і вирішила залишитися та боротися вже в самбо. Раніше різниця між цими двома видами була майже не відчутна. Але відбулися зміни у суддівстві та правилах, тому дзюдо стало більш класичним, а самбо залишилося яким було. Перемикатися з одного виду на інший не дуже важко, але в моменти хвилювання ти просто можеш забути якісь нюанси, і потім щось виконати заборонене під час сутички. Як результат, покарання чи дискваліфікація. Тому я напередодні змагань всіма думками в тому виді, в якому змагаюся.

– Ви виступаєте у найважчій вазі серед жінок: тут може бути різниця від 80 до 130 кг. Чи потрібно вам якось контролювати вагу?

– Мені не треба зганяти вагу чи навпаки – наїдати. Головне – підтримувати вагу на комфортному рівні для себе. Немає якоїсь дієти чи конкретного плану харчування, просто харчуюся лише.

– Самбо вважається все ж таки чоловічим видом спорту. Чи вдається залишатися жіночною?

– Я дуже люблю сукні, спідниці, іноді каблуки. Для мене це не проблема. Мені здається, що не вид спорту вирішує, що ти одягаєш і як виглядаєш. Це все від людини залежить.

– Що далі: відпустка чи змагання?

– Мрія про відпустку, але поки що зарано щось про це сказати. Буду готуватися до світової першості зі самбо у листопаді.

Більше про перемоги українських спортсменів на ІІ Європейських іграх читайте у нашому Живому блозі та у спортивному каналі на Телеграм

  • Зображення 16x9

    Ольга Модіна

    У 2012 році закінчила Львівський національний університет імені Івана Франка за спеціальністю «журналістика». На Радіо Свобода із 2018 року. Пишу про спорт та медицину

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG