Доступність посилання

22 Жовтень 2017, Київ 13:29

Новий уряд приступив до роботи в Чеській Республіці. Його очолює Владімір Шпідла - голова соціально-демократичної партії, що здобула перемогу в парламентських виборах


Новий уряд приступив до роботи в Чеській Республіці. Його очолює Владімір Шпідла - голова соціально-демократичної партії, що здобула перемогу в парламентських виборах

Прага, 17 липня 2002 - За даними, оприлюдненими сьогодні, третина чехів вірить, що уряд нового прем’єра буде успішнішим, ніж кабінет його попередника Мілоша Земана. Це при тому, що в попередньому уряді всі крісла займали представники соціальних демократів, а тепер вони були змушені поділитись владою з коаліцією.

Нинішній кабінет складається з 17 міністрів, тобто на одного більше, ніж попередній. Одинадцятеро міністрів є представниками соціальних демократів, по троє - із партій правої коаліції – християнських демократів та Унії свободи. 12 чеських міністерств матимуть нових міністрів, у тому числі – дві жінки – це міністерство шкільництва та охорони здоров’я. Свої крісла зуміли зберегти, зокрема, міністри оборони та внутрішніх справ. Новим в уряді є міністр, котрий займатиметься справами інформатики.

Вступ до ЄС залишається пріоритетним завданням уряду. Про це вчора заявив новий прем’єр Владімір Шпідла. Серед першочергових завдань він також назвав забезпечення політично й організаційно гладкого перебігу самміту НАТО в Празі восени цього року, а також реалізацію глибоких соціальних програм, серед яких проведення додаткового пенсійного страхування, матеріальна допомоги студентам, збільшення одноразових виплат при народженні дитини.

Новий уряд на чолі з прем’єром прийняв чеський президент Вацлав Гавел. На його думку, новий кабінет міністрів здатний забезпечити Чехії стабільні роки розвитку.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG