Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Туреччини схвалив заявку Швеції на вступ до НАТО після місяців зволікань


Як очікують, найближчими днями ратифікований парламентом документ підпише президент Реджеп Таїп Ердоган
Як очікують, найближчими днями ратифікований парламентом документ підпише президент Реджеп Таїп Ердоган

Парламент Туреччини на засіданні 23 січня схвалив заявку Швеції на вступ до НАТО. Туреччина, член альянсу понад півтора року не ратифікувала заявку.

Як очікують, найближчими днями ратифікований парламентом документ підпише президент Реджеп Таїп Ердоган.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон привітав рішення турецького парламенту.

«Сьогодні ми на крок ближчі до того, щоб стати повноправним членом НАТО», – написав Крістерссон на платформі соціальних мереж X.

Після схвалення останньою перешкодою для Швеції стане ще одна країна НАТО, Угорщина. Нових членів альянсу приймають одностайним рішенням.

Після початку повномасштабної війни Росії в Україні Швеція разом із Фінляндією відмовилася від політики військового нейтралітету, якого дві скандинавські країни дотримувалися впродовж десятиліть. Їхній намір отримав прискорене схвалення всіх членів НАТО, за винятком Туреччини й Угорщини.

Фінляндія була прийнята до альянсу в квітні 2023 року як 31-ий член організації.

Основна претензія Туреччини до Швеції полягала в тому, що Анкара звинувачувала цю країну в приховуванні членів бойових груп, яких Туреччина вважає терористами. Насамперед ідеться про заборонену в Туреччині Робітничу партію Курдистану. Після того, як Стокгольм оголосив про посилення антитерористичного законодавства, президент Ердоган попросив парламент запустити процес ратифікації шведської заявки.

Восени, виступаючи під час сесії парламенту Угорщини, Віктор Орбан сказав законодавцям, що «безпеці Швеції нічого не загрожує», і тому Угорщина «не поспішає» ратифікувати її вступ до НАТО.

Форум

XS
SM
MD
LG