Доступність посилання

ТОП новини

Вроцлавські зустрічі Президента Ющенка


Київ – Нині у Вроцлаві Президенти України та Польщі і прем’єр-міністр Чехії Мірек Тополанек обговорять питання європейської енергетичної безпеки. З перших днів цього нового року енергетична проблематика є темою номер один не лише для європейських політиків, а й для пересічних громадян країн Євросоюзу, які пережили два тижні «холодного січня 2009-го року».

Система енергетичної безпеки Європи неможлива без участі України, заявив 26 січня після зустрічі з Президентом Віктором Ющенком голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Він також зазначив, що Європа зацікавлена в об’єднанні українських та європейських енергетичних та електричних систем.

У Вроцлаві ж у цьому контексті очікується обговорення питання балансу інтересів між постачальниками, транспортерами і споживачами енергоносіїв. Як відзначив напередодні поїздки Віктора Ющенка до Вроцлава його радник з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, «Україна у цьому відношенні грає ключову роль на євразійському просторі. Дати адекватну відповідь на загрози безпеці транзиту і поставки газу і нафти вже не в силах одна держава. А тому на порядку денному стоїть питання прагматичного взаємовигідного співробітництва міжнародного».

Тема енергоносіїв стала політичною

Директор міжнародного дослідницького центру «Номос» Михайло Гончар додає, що тема постачання енергоносіїв до ЄС набула політичного характеру. Принаймні, саме це продемонструвала газова криза на початку січня. Лише перехід усіх зацікавлених сторін на прямі чіткі комерційні схеми постачання і транзиту енергоносіїв змінить ситуацію на краще, переконаний фахівець.

Після Вроцлава енергетичний діалог має підхопити і Київ. Як повідомив заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв, у березні відбудеться міжнародна конференція з питань енергетичної безпеки за участю ЄС.
«Мета конференції, – каже Єлісєєв, – мобілізувати ресурси і виокремити ті проекти, які дозволять підвищити надійність і технологічну здатність української ГТС транзитувати газ до європейських споживачів».

Чи стане вроцлавська зустріч Президентів Ющенка, Качинського і прем’єра Тополанека серйозним кроком до створення системи європейської енергетичної безпеки, чи буде черговим зібранням «за інтересами», дізнаємось дуже скоро.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG