Доступність посилання

ТОП новини

NCA: в Лондоні затримали та звільнили під заставу російського мільярдера


Колишній президент РФ Дмитро Медведєв (справа) зустрічається з керівником банківського гіганта Альфабанку Михайлом Фрідманом у Горках, 13 жовтня 2009 року, архівне фото
Колишній президент РФ Дмитро Медведєв (справа) зустрічається з керівником банківського гіганта Альфабанку Михайлом Фрідманом у Горках, 13 жовтня 2009 року, архівне фото

У Лондоні за підозрою в відмиванні коштів та змові з метою обману правоохоронців затримали російського бізнесмена, про це повідомило Національне агентство по боротьбі зі злочинністю Великої Британії (NCA).

За інформацією видання ВВС, російського бізнесмена було затримано у його маєтку в Лондоні. Ще одного фігуранта заарештували поліціянти, коли той намагався втекти з сумкою, повною готівки.

В операції брали участь більш ніж 50 офіцерів Національного агентства боротьби зі злочинністю. Під час обшуку в будинку російського бізнесмена вилучили кілька цифрових пристроїв та значну суму готівки, уточнили в Нацагенстві.

Грем Біггар, генеральний директор Нацагентства, зазначив, що створений цього року підрозділ досяг «значних успіхів у розслідуванні потенційної злочинної діяльності олігархів».

Згодом стало відомо, що всі троє заарештованих, чиї імена наразі не називаються, були відпущені під заставу.

На сьогоднішній день NCA забезпечило майже 100 дій, які усувають або зменшують кримінальну загрозу проти еліт, пов'язаних із президентом РФ Володимиром Путіним, та їхніх поплічників, уточнили в пресслужбі агентства.

Видання «Українська правда» з посиланням на власні джерела стверджує, що йдеться про мільярдера, співзасновника Альфа-Банку та власника групи Letter One Михайла Фрідмана. Про те, що мова йде про Фрідмана, повідомило й російське агентство ТАСС із посиланням на власне джерело в його оточенні.

Джерела УП в оточенні олігарха уточнили, що наразі він перебуває вдома у Лондоні.

Посольство Росії в Лондоні в свою чергу зазначило, що «вимагає від британської влади негайно повідомити про причини та обставини затримання» російського бізнесмена. У повідомленні дипустанови ім'я бізнесмена не вказано, пише російська служба Радіо Свобода.

26 жовтня президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо особливості виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану.

13 вересня Офіс генпрокурора повідомив, що колишнім голові та виконувачу обов’язків голови правління «Альфа-банку» повідомили про підозру в умисному ухиленні від сплати податку. За даними правоохоронців, йдеться про ухилення на загальну суму 18,3 мільйона гривень під час виплати роялті упродовж 10 місяців на адресу кіпрського нерезидента, а кінцевим власником самого банку є російський олігарх.

У самому «Альфа-банку» назвали ці підозри «безпідставними».

28 лютого 2022 року були запроваджені санкції проти Михайла Фрідмана. Він став одним із перших олігархів, який потрапив у санкційний список ЄС. В обґрунтуванні вказано: Фрідман має міцні зв’язки з адміністрацією Путіна, збудував бізнес за рахунок наближеності до влади. У тому числі його звинувачують у сприянні окупації Криму у 2014 році. Санкційні обмеження передбачають заморожування активів, заборону на перерахування коштів та заборону в’їзду на територію ЄС.

На Ольгу Айзіман також були накладені санкції Європейського союзу, які були запроваджені 8 квітня.

У травні 2022 року стало відомо, що Генеральне казначейство Франції внесло віллу Copab у Сен-Тропе до переліку «заморожених» російських активів у Франції. Раніше журналісти «Схем» (Радіо Свобода) встановили, що ця вілла на Лазуровому узбережжі, оформлена на компанію, належить родині російського олігарха Михайла Фрідмана, про що раніше не будо публічно відомо. Журналісти також виявили, що ця вілла здається в оренду і може приносити родині олігарха понад 180 тисяч євро щомісяця.

Крім вілли родини Михайла Фрідмана, до переліку «заморожених» активів внесли ще 61 об’єкт нерухомості, який належить підсанкційним особам. Імена власників «замороженої» нерухомості не розголошують.

Рішення внести елітну нерухомість родини Фрідмана до списку «замороженого» майна генеральне казначейство Франції ухвалило 3 травня. Вілла, як виявили журналісти, записана на французьку фірму SNC COPAB. Згідно з документами, які є у розпорядженні «Схем», бенефіціарами компанії у рівних частках є доньки Михайла Фрідмана Лариса та Катерина Фрідман, ще 1 відсоток залишається за колишньою дружиною олігарха Ольгою Айзіман.

Міністр економіки та фінансів Франції Брюно Ле Мер повідомив, що влада країни заморозила активи росіян на 850 мільйонів євро через запроваджені Європейським союзом санкції.

XS
SM
MD
LG