Російські військові впродовж ночі били по Запоріжжю, є поранені – влада
Щонайменше троє людей зазнали поранень через російські удари по Запоріжжю, повідомив голова ОВА Іван Федоров.
«Внаслідок ворожого удару по Запорізькому району пошкоджено приватні будинки та розташовані поруч господарські споруди. Через ворожу атаку сталося займання осель, яке наразі вже ліквідовано надзвичайниками. По допомогу до медиків звернулося дві людини – чоловік та жінка 73-х років», – інформував очільник області о другій ночі.
Зранку він додав, що «ворожим ударом спричинено займання автомобілів на території приватної стоянки», попередньо, є один постраждалий.
Упродовж усієї ночі влада неодноразово інформувала про ризик застосування силами РФ керованих авіабомб.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
У Росії росте кількість регіонів, де діють обмеження на продаж пального
Дедалі більше російських регіонів обмежують продаж бензину – на це звернув увагу канал «Настоящее время» 22 червня. Зокрема, губернатор Омської області Віталій Хоценко запровадив ліміти на продаж бензину й дизельного палива, пояснивши це «ажіотажним попитом».
За одну заправку в області можна залити не більше 40 літрів бензину або 80 літрів дизеля лише в бак автомобіля – заправка у каністри не допускається. На трасових АЗС ліміт за дизелем становить 200 літрів.
Голова Іркутської області Ігор Кобзєв заявив, що частина заправок регіону самостійно запровадила обмеження на відпустку бензину, частина – тимчасово припинила обслуговування.
«Такі перебої по всій країні. На заході дронами ЗСУ виведені з ладу об’єкти нафтопереробки. Багато регіонів, у тому числі й ми, змушені перейти на ручний режим роботи: визначаємо обсяги палива щодо кожного з одержувачів індивідуально», – написав він.
У Воронезькій області з 23 червня обмеження діятимуть на АЗС мережі «Лукойл». До кінця місяця там відпускають по 30 літрів бензину та 60 літрів дизеля на один бак.
Раніше подібні обмеження запровадила влада Саратовської області. Таке рішення ухвалив оперативний штаб регіону, заявив губернатор Роман Бусаргін. Він назвав цей крок вимушеним і сказав, що він запроваджується «з метою зниження необґрунтованого ажіотажу та можливих спекуляцій на паливному ринку»:
«Протягом останніх днів фіксується високий попит на бензин усіх марок… При цьому покупки в абсолютній більшості випадків ведуться зі значним запасом понад реальну потребу».
Губернатор Володимирської області РФ Олександр Авдєєв, своєю чергою, закликав місцевих жителів скоротити поїздки на особистих автомобілях. Він вважає, що «чим спокійніша буде реакція жителів на тимчасові труднощі, то швидше вдасться повернути ситуацію в нормальне русло».
За його словами, наприкінці минулого тижня лише «окремі компанії» мали «проблеми з логістикою», але через «ажіотажний попит» з боку автомобілістів, стверджує він, «навіть на АЗС, де поставки палива відбувалися за планом, з’явилися черги, почалося зростання цін».
До «повернення до нормального стану речей» пріоритет у відпуску палива надаватимуть автомобілям екстрених та комунальних служб, громадському транспорту, постачальникам продукції, сміттєвозам і аграріям, додав губернатор.
На території окупованого Криму продаж бензину повністю зупинили після атаки на портовий логістичний вузол у Керченській протоці.
На дефіцит бензину і дизельного пального на заправках раніше скаржилися жителі Бєлгородської та Рязанської областей, Краснодарського краю та багатьох інших регіонів Росії. У багатьох регіонах запровадили обмеження на продаж палива. Зокрема, повідомлялося про ліміти на бензин у найбільших мережах АЗС у Москві.
Міський голова Слов’янська повідомив про двох загиблих внаслідок російських обстрілів
Двоє жителів Слов’янська загинули 22 червня внаслідок російської агресії, повідомив голова міської військової адміністрації Вадим Лях.
Зокрема, сьогодні під час обстрілу промислової зони авіабомбами ФАБ-250 загинув один чоловік.
«Його анкетні дані зараз встановлюємо», – повідомив Лях.
Також, за його даними, в лікарні Харкова померла 52-річна жителька Слов’янська, яка була важко поранена під час авіаудару 13 червня:
«Лікарі боролися за її життя, але їхні зусилля виявилися марними. Нагадаю, що у той же день загинули її син, чоловік і свекруха».
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Генштаб ЗСУ повідомляє про 11 російських атак на Костянтинівському напрямку протягом дня
Від поточної поточної доби на фронті відбулося 158 бойових зіткнень, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України увечері 22 червня.
Зокрема, два боєзіткнення мало місце на Північно-Слобожанському та Курському напрямках. Ще дев’ять разів російські загарбники штурмували позиції ЗСУ на Південно-Слобожанському напрямку.
Дві російських атаки мали місце на Куп’янському напрямку, 12 – на Лиманському, 15 – на Слов’янському. На Краматорському напрямку російські війська намагалися витіснити Сили оборони із займаних позицій поблизу Никифорівки.
На Костянтинівському напрямку, за зведенням, ЗСУ відбили 11 російських штурмів поблизу Костянтинівки, Іванопілля, Плещіївки, Іллінівки й Софіївки.
«Усього 25 атак здійснив ворог на Покровському напрямку. Окупанти намагалися просунутися у районах населених пунктів Родинське, Василівка, Котлине, Удачне, Новоолександрівка, Дорожнє та в бік населених пунктів Сергіївка, Муравка, Шевченко, Вільне, Матяшеве. Два боєзіткнення тривають до цього часу», – йдеться в зведенні.
Три російських атаки мали місце на Олександрівському напрямку.
На Гуляйпільському напрямку армія РФ атакувала 18 разів у районі Добропілля, Злагоди, Оленокостянтинівки та в бік Гуляйпільського, Гіркого, Воздвижівки, Цвіткового, Староукраїнки й Чарівного.
Один російський штурм мав місце на Оріхівському напрямку, в районі Степового.
Генштаб зазначає, що не фіксував російських штурмових дій на Придніпровському напрямку.
Читайте також: У Сухопутних військах ЗСУ уточнили терміни і механізм повернення з СЗЧ
За даними проєкту DeepState, травень став першим місяцем із осені 2023 року, коли місячний приріст окупованих територій для армії РФ став від’ємним – агресор втратив більше, ніж захопив.
Цю тенденцію фіксує й американський Інститут вивчення війни (ISW): за їхніми підрахунками, за пів року інтенсивних штурмів (з грудня 2025-го по травень 2026 року) російські війська змогли просунутися на площі трохи більше як 40 квадратних кілометрів. Українським силам вдалося суттєво зупинити російський наступ весняно-літньої кампанії 2026 року, пишуть аналітики.
На цьому тлі, як пише проєкт Радіо Свобода Донбас Реалії, в червні різко загострилася ситуація в Костянтинівці. Армія РФ просувається на обох флангах Костянтинівки Донецької області, у самому місті з’явилася «червона зона» – проєкт DeepState позначив її на своїй мапі 16 червня. Зважаючи на неї, агресор зміг закріпитися на невеликій ділянці на південній околиці Костянтинівки і збільшив «сіру зону» поблизу і в місті, вказують Донбас Реалії. Українські захисники повністю контролюють північну частину і центр Костянтинівки, з трьох боків йдуть бої.
ОВА: російські війська вдарили по Сумській громаді, постраждав водій громадського транспорта
Російські війська атакували керованими авіабомбами околиці Сумської громади, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Григоров 22 червня.
За попередніми даними, російські війська скинули шість керованих авіабомб на цивільну інфраструктуру, епіцентр влучань був у промисловій зоні.
«Є поранена цивільна людина. Це водій громадського транспорту, який перебував поблизу місця влучання. Постраждалого госпіталізують до лікарні. Попередньо, ушкодження важкі», – додав Григоров.
Інформацію щодо всіх наслідків атаки уточнюють.
Росія: губернатор заявив про 5 загиблих внаслідок удару по Воронежу
Внаслідок ракетного удару по російському Воронежу загинули п’ятеро людей, заявив губернатор області Олександр Гусєв у своєму телеграм-каналі 22 червня.
Гусєв написав, що «найбільших пошкоджень зазнало промислове підприємство в лівобережній частині Воронежа, на якому виникла пожежа», але не уточнив назву підприємства.
За даними голови області, внаслідок атаки на місто загинули п’ятеро людей, також кілька десятків громадян звернулися до медиків, але більшість із них після надання допомоги відпустили додому.
Зеленський та орден. Чи правильно чинить влада України у ситуації із Польщею
Російська антимонопольна служба заявила про припинення продажу бензину на маркетплейсах
Російські маркетплейси припинили розміщення повідомлень про продаж бензину, заявила Федеральна антимонопольна служба РФ 22 червня.
Відомство заявляє, що нові заходи спрямовані на боротьбу зі спекулятивним перепродажем бензину та дизелю в умовах зростання цін та перебоїв на ринку.
Зокрема, на платформах Ozon та Wildberries заборонять продаж палива – спроби створити картки для таких товарів блокуватимуть на етапі модерації. Сервіс «Авіто» вже приховав подібні оголошення «на час доопрацювання правил у цій категорії».
Читайте також: «Ситуація критична». Крим без бензину і з графіками відключення електроенергії
Також у ФАС оголосили про позапланові перевірки великих нафтотрейдерів і доручили регіональним відділенням посилити контроль за постачанням палива сільськогосподарським виробникам.
Внаслідок частих масованих українських атак на НПЗ та паливну інфраструктуру в Росії та на окупованих територіях почалися проблеми з бензином. На автозаправках приватних мереж по всій країні різко зросли ціни на пальне.
На території окупованого Криму продаж бензину повністю зупинили після атаки на портовий логістичний вузол у Керченській протоці.
На дефіцит бензину і дизельного пального на заправках раніше скаржилися жителі Бєлгородської та Рязанської областей, Краснодарського краю та багатьох інших регіонів Росії. У багатьох регіонах запровадили обмеження на продаж палива. Зокрема, повідомлялося про ліміти на бензин у найбільших мережах АЗС у Москві.
ОВА: на Дніпропетровщині через атаки РФ загинула людина, ще дев’ятеро – поранені
На Дніпропетровщині через російські обстріли загинула людина, ще дев’ятеро зазнали поранень, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Ганжа.
За його словами, протягом дня сили РФ понад 50 разів атакували чотири райони області безпілотниками, артилерією і авіабомбою.
Ганжа повідомив, що на Нікопольщині через атаки РФ Загинула 77-річна жінка, ще п’ятеро людей постраждали, також поранень зазнали троє людей у Криворізькому районі.
У Синельниківському районі внаслідок російських обстрілів пошкоджена школа і приватний будинок, поранений 51-річний чоловік, додав очільник ОВА.
Армія РФ атакувала 3 автомобілі «Укрпошти» в Нікополі протягом дня
Російська армія продовжує атакувати інфраструктуру «Укрпошти», повідомляє компанія 22 червня.
Зокрема, протягом вихідних у Сумах постраждали логістичний центр, будівля адміністрації та одне з відділень. Відділення вже відновило роботу, відновлення Логістичного центру та адмінбудівлі триває.
«На жаль, сьогодні під удар потрапив і Нікополь – пошкоджено 3 наші автівки. Через постійні атаки ми ухвалили рішення про перенесення вантажного відділення, депо та точки базування до безпечнішої локації», – повідомляє поштова компанія.
Водночас «Укрпошта» заявляє, що й надалі надаватиме всі послуги в повному обсязі.
Рух мостом з Росії до окупованого Криму перекривали чотири рази, накопичилися затори
Рух автомобілів Керченським (Кримським) мостом російська влада окупованого півострова перекривала вже чотири рази за добу. Про це повідомляється в Телеграм-каналі про оперативну ситуацію на під’їздах до мосту, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.
Рух мостом зупиняли з ранку 22 червня чотири рази: з 06:30 до 07:29, з 08:00 до 08:40, з 11:07 до 12:11 та з 16:00 до 16:40.
У черзі на Кримський міст зібралося 995 автомобілів, з боку російської Тамані – 290, з боку окупованої Керчі – 705.
Нагадаємо, що альтернативний маршрут до Криму через тимчасово окуповані Росією території України перебуває під вогневим контролем ЗСУ. Крім того, мости неодноразово зазнавали атак.
Прокуратура повідомила про 5 поранених жителів Херсонщини внаслідок російських атак
Російська армія протягом дня 22 червня обстрілювала населені пункти Херсонської області із застосуванням ствольної артилерії та безпілотників, повідомляє обласна прокуратура.
Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів. За даними відомства на 17:30, постраждали загалом п’ятеро людей:
«Чотири людини у Херсоні та один чоловік у селі Молодецьке отримали поранення через ворожі атаки за допомогою дронів. Серед постраждалих – посадовець адміністрації області».
Чому Стармер йде у відставку. Хто ймовірний наступний прем'єр Британії. Вплив на Україну
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив 22 червня про відставку після двох років на посаді. За останні 10 років у країні змінилося уже п'ять премʼєрів, і це ознака політичної нестабільності, яка переслідує Лондон після Brexit – виходу із Євросоюзу.
Як може вплинути відставка Стармера на підтримку Британією України? Радіо Свобода зібрало інформацію про це.
63-річний премʼєр Великої Британії Кір Стармер – саме той європейський лідер, до якого Володимир Зеленський полетів після емоціних перемовин із президентом США Дональдом Трампом 28 лютого 2025 року. Ту зустріч Трампа та Зеленского в світових медіа називали скандалом в Овальному кабінеті.
Підтримку України Стармер назвав одним із своїх найбільших досягнень, оголошуючи про рішення піти у відставку. Звітував також про те, як за його дворічне правління змінилась економіка країни, зарплати стали зростати швидше за інфляцію, а витрати на оборону стали найбільшими з часів Холодної війни.
Проте, саме через недостатній рівень оборонних витрат менш ніж за 2 тижні перед цим, 11 червня, у відставку подав міністр оборони Джон Гілі.
Далі читайте ТУТ
«Орденопад». Який шлях оберуть Україна і Польща: загострювати, «дзеркалити» чи будувати майбутнє
За п’ять днів до відкриття великої конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference (URC 2026) ) у польському Гданську президент Польщі Кароль Навроцький, попри тривале обдумування, таки ухвалив рішення позбавити українського президента Володимира Зеленського найвищої державної нагороди Польщі – Ордену Білого Орла.
У відповідь усі президенти незалежної України (окрім засудженого втікача Віктора Януковича) та ще низка чинних посадовців та діячів оголосили, що повертають Польщі свої нагороди.
Українсько-польські відносини досягли найвищого градусу напруги. Як вийти з цієї кризової ситуації? Хто має повести українсько-польсько відносини, вести перемовини і які слід робити кроки
Президент Польщі Кароль Навроцький обрав для оголошення свого рішення про позбавлення Володимира Зеленського Ордена Білого Орла день відзначення у РП Національного дня Сілезьких повстань, коли внаслідок збройних виступів поляків у 1919-1921 роках Верхня Сілезія разом зі своїм промисловим і сировинним тилом стала частиною ІІ Республіки Польща.
Україна «переступила больовий поріг» поляків, так польський президент пояснив свій крок.
Реакція української сторони була блискавичною і переросла в «орденопад». Про це політики, дипломати писали у соціальних мережах, аргументуючи свої рішення. Зокрема, колишній посол України у Польщі, а нині у Чехії, Василь Зварич.
Далі читайте ТУТ
Кремль: Путін найближчим часом обговорить з Лукашенком «агресивну» заяву Зеленського
У Кремлі заявили, що російський президент Володимир Путін найближчим часом обговорить з Олександром Лукашенком вимогу України до Білорусі зняти протягом тижня ретранслятори, які коригують удари російських дронів по українських містах.
За словами речника Кремля Дмитра Пєскова, це буде «гарна нагода» для того, щоб «обговорити ці та інші питання».
Пєсков назвав заяву українського президента Володимира Зеленського «абсолютно агресивною», «втручанням у внутрішні справи» та «зазіханням на суверенітет» Білорусі.
У Кремлі заявили, що не мають «жодних сумнівів», що Білорусь «здатна забезпечити свій суверенітет».
19 червня президент Володимир Зеленський заявив, що у Білорусі на кордоні з Україною встановлене обладнання, яке російські військові використовують для коригування атак на Україну, і закликав Олександра Лукашенка прибрати це обладнання протягом тижня.
За словами президента, вздовж українського кордону на території Білорусі встановлено спеціальне обладнання, яке допомагає силам РФ коригувати удари безпілотниками. Розвідці відомо про чотири такі ретранслятори у Гомельській та Брестській областях.
«Якщо нас хтось провокує і намагається, як дехто каже, втягнути у війну, думаю, що це погано обійдеться тим, хто намагається це зробити. Ми поводимося спокійно», – цитував днями Лукашенка наближений до чинної адміністрації телеграм-канал «Пул первого».
Білорусь не бере прямої участі у війні проти України, але у лютому 2022 року її влада надала територію країни для проїзду й дислокації російських військ, а з території Білорусі завдавалися удари по Україні.
В окупованому Криму запровадили графіки відключення електроенергії
В окупованому Росією Криму через аварії на енергомережах запроваджуються графіки відключення електроенергії, повідомляє проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії з посиланням на компанію «Крименерго».
У неділю, 21 червня, населені пункти північно-західної, центральної та південної частини півострова залишилися без світла. Також у Криму частково не було води через відсутність електропостачання насосних станцій. Також графіки відключення було запроваджено і в Севастополі.
Вже 22 червня російська влада низки міст і селищ оприлюднила графіки відключень. Як пише проросійське видання Forpost, в Алушті та Джанкої, Нижньогірському, Чорноморському та Красноперекопському районах електрику відключатимуть кожні три години.
«У зв’язку зі складною ситуацією в енергосистемі Криму та Севастополя, у нашому районі діють віялові відключення електроенергії за графіком: 3 години без світла, 3 години з подачею електроенергії. Графік буде доведено до мешканців після погодження з профільними службами», – повідомив заступник російського голови Чорноморського району Андрій Шатиренко.
У Красноперекопському районі у непарні дні електрики не буде з 00:00 до 03:00, а потім з 06:00 до 09:00 і так далі. За таким же графіком житимуть і алуштинці.
Жителі Судака залишатимуться без електроенергії до трьох годин на день, сказано на сторінці у «ВКонтакті» глави російського муніципалітету Кирила Чебишева. Але конкретний час відключення не вказується.
Крім цього, у деяких містах та селах ухвалено рішення про тимчасове відключення вуличного освітлення.
Раніше телеграм-канал «Крымский ветер» опублікував фотографії Таврійської ТЕС під Сімферополем із результатами пошкодження від займання.
На Харківщині поранені четверо людей через повторний удар РФ по підприємству – влада
На Харківщині поранені четверо людей через повторний удар РФ по підприємству у Богодухівській громаді, повідомив міський голова Володимир Бєлий.
«Під удари також потрапив один із найважливіших об’єктів критичної інфраструктури громади… нам вдалося вчасно евакуювати та зберегти комунальну техніку. На жаль, сьогодні під час повторного влучання по підприємству є четверо поранених. Усім їм зараз надається повна медична допомога», – написав він у фейсбуці.
За його словами, через посилення російських обстрілів ситуація в громаді значно ускладнилася.
Володимир Бєлий зазначив, що сили РФ знову підступно спрямував свої удари по АЗС, намагаючись повністю паралізувати логістику. За його даними, на сьогодні жодна заправна станція в громаді не працює.
За даними ОВА, минулого тижня через російські обстріли найбільше постраждала цивільна інфраструктура Богодухівського району, де пошкоджено вісім багатоквартирних і 32 приватні будинки, 22 господарчі споруди, два навчальні заклади, дві адмінбудівлі, 9 АЗС та інше.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Генштаб ЗСУ підтвердив удар по заводу у Воронежі, який виробляє електроніку для «Іскандерів»
Генеральний штаб ЗСУ підтвердив ураження ракетами російського заводу у Воронежі – це підприємство виробляє електроніку для російських ракет «Іскандер» та Х-101.
Як повідомляє пресслужба штабу, для ураження використовувалися високоточні крилаті ракети повітряного базування.
У Генштабі зауважують, що це підприємство є критично важливим елементом російського військово-промислового комплексу, воно виготовляє електроніку, що використовується в російських ракетах, зокрема, для ОТРК «Іскандер».
Також, за даними українських військових, у рамках кооперації цей завод виробляє та постачає електронну компонентну базу для російського ракетного озброєння та систем ППО, зокрема для крилатих ракет Х-101, бойових машин ЗРГК «Панцирь-С1».
Знищення потужностей об'єкта значно погіршить здатність Росії виробляти нові ракети, очікують у Генштабі ЗСУ.
Раніше у соцмережах писали, що російське місто Воронеж зазнало ракетного удару. Телеграм-канал Еxilenova+ стверджує, що ціллю атаки був Воронезький завод напівпровідникових приладів.
OSINT-аналіз телеграм-каналу ASTRA встановив, що в місті був атакований Воронезький завод напівпровідникових приладів – це російське підприємство спеціалізується на розробці та виробництві дискретних напівпровідникових приладів, інтегральних мікросхем і силових модулів.
Моніторингові канали також писали, що у Воронезькій області РФ нібито збито три крилаті ракети Storm Shadow.
Губернатор Воронезької області Олександр Гусєв об 11:40 за московським часом заявив, що в регіоні оголошено ракетну небезпеку. Згодом чиновник повідомив, що поранень зазнали троє людей, один поранений перебуває в тяжкому стані.
Він не підтвердив удар саме по заводу напівпровідникових приладів, але зазначив, що пошкоджено «виробничі об’єкти одного з підприємств» Воронежа.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії різні об’єкти на території РФ й окупованих Росією територіях України зазнають повітряних ударів.
Більшість атак Генштаб ЗСУ підтверджував, заявляючи, що Сили оборони України «системно реалізують заходи, спрямовані на зниження бойового потенціалу російських окупаційних військ, а також на примушення РФ до припинення збройної агресії проти України».
До російського підручника історії додадуть дані про участь військових КНДР у війні на боці РФ
У новому виданні єдиного шкільного підручника з історії в Росії з’явиться інформація про участь військових Північної Кореї в боях у Курській області, повідомив РБК науковий директор Російського воєнно-історичного товариства (РВІО) Михайло Мягков.
За його словами, редакція попереднього тексту підручника готувалася і була опублікована «ще коли не було відомо про участь північнокорейців». Наразі триває робота з «доповнення тексту».
Мягков також розповів, що до підручника з військової історії Росії для 10–11 класів додадуть інформацію «конкретніше і об’ємніше про застосування безпілотників, про нове озброєння, про нову тактику, яка сьогодні в зоні СВО».
Один із авторів єдиного підручника історії – колишній міністр культури, помічник президента РФ та голова РВІО Володимир Мединський. У січні 2026 року повідомлялося, що в третьому виданні лінійки підручників історії для 10–11-х класів автори розкажуть про «причини СВО» та зустріч президентів Росії та США на Алясці у серпні 2025 року.
СБУ заявила про затримання двох чоловіків за підозрою у підготовці теракту у центрі Києва
Служба безпеки України та Національна поліція затримали двох агентів ФСБ, які готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі Києва, повідомляє у телеграмі пресслужба СБУ.
Як заявили у відомстві, підготовкою теракту займалися завербовані ФСБ жителі Києва: один з них мобілізований, який самовільно залишив військову частину, інший – столичний маркетолог. Зазначається, що обидва фігуранти потрапили до уваги російських спецслужб через телеграм-канали, де публікували коментарі на підтримку Кремля.
За даними слідства, фігуранти заклали саморобний запальний пристрій, який мав спричинити загоряння та вибух генераторної установки біля адмінкорпусу, активувати механізм вони планували дистанційно, перебуваючи в дорозі у напрямку Білорусі, через яку хотіли втекти до РФ.
СБУ встановила, що після мінування будівлі агенти сіли на пасажирський потяг у напрямку Чернігівщини, звідти вони планували нелегально перетнути кордон через річку за допомогою надувного човна.
Українська спецслужба не уточнює, підрив якої адмінбудівлі планувався, але зазначає, що затримані заклали саморобний запальний пристрій під генератор у Шевченківському районі столиці.
У СБУ стверджують, що, за задумом противника, підрив технологічного обладнання мав спричинити значне вогневе ураження сусідньої адмінбудівлі, навпроти місця запланованого теракту агенти встановили замасковану телефонну камеру з віддаленим доступом для ФСБ.
Затриманим повідомили про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 258 Кримінального кодексу України (закінчений замах на вчинення терористичного акту). Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації їхніх дій за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану.
Коментарі затриманих чи їхнього захисту наразі не оприлюднювалися.
За даними Офісу генпрокурора, українські правоохоронці розпочали розслідування понад 25000 злочинів проти національної безпеки – від початку повномасштабного вторгнення РФ до 17 червня 2026 року.