Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко закликає Ющенка повернутися до коаліції демократичних сил


Про це йдеться в її «відповіді на ультиматум Ющенка», поширеній у суботу прес-службою уряду. Раніше Президент Віктор Ющенко заявив, що фракція БЮТ має висловити свою позицію по Грузії та скасувати антиконституційні закони

«Наша політична сила не виходила зі складу коаліції демократичних сил і ніколи не вийде. Незважаючи на ті складні умови, які Ви створили для коаліції і на всі Ваші зусилля з її розвалу, вона досі існує. Тому говорити про наше повернення, меншою мірою, дивно і незрозуміло. Відтак, здається, я маю безумовне моральне право просити Вас повернутися до коаліції демократичних сил без жодних ультиматумів та шантажу», – зазначила Тимошенко.

Відповідаючи на вимоги президента, вона наголосила, що, по-перше, позиція БЮТ щодо подій у Грузії «була чіткою і зрозумілою з першого його дня».

«Вона повністю координується з позицією Європейського Союзу і базується на безумовному визнанні територіальної цілісності Грузії, її незалежності та суверенітету. А також – на повній підтримці плану врегулювання конфлікту, проголошеному Президентом Франції Ніколя Саркозі. Висновок такий: нам нічого не треба міняти у нашій позиції. Якщо у Вас є якась інша оцінка цих трагічних подій, було б цікаво її почути», – йдеться у відповіді.

«По-друге, мені незрозумілі Ваші закиди стосовно начебто неконституційності законів, ухвалених Верховною Радою України 2 вересня 2008 року. Мушу Вас проінформувати, що всі ці закони цілком конституційні. Більше того, ухвалення саме цих законів міститься у Ваших передвиборчих обіцянках як кандидата в президента України у 2004 році», – нагадує Тимошенко.

«Якщо ж, на Вашу думку, деякі положення цих законів не відповідають Основному закону України, то Ви, як президент України, маєте повне право звернутися до Конституційного Суду і оскаржити ті положення, які Ви вважаєте неконституційними, у встановленому законом порядку, а не виходити з коаліції демократичних сил, руйнуючи майбутнє України», – наголосила вона.

Окрім того, Тимошенко додає: «Коли б я думала не про державні інтереси, а лише про наступну президентську кампанію, як це робите Ви, я теж могла б висунути Вам сотню ультиматумів».

Серед них прем’єр назвала, зокрема, вимогу вибачитися перед нею та урядом «за абсурдні звинувачення у державній зраді і різноманітні Ваші фантазії стосовно "кремлівських сценаріїв».

«Повернути до коаліції демократичних сил депутатів-біженців – Рибакова та Бута, які виведені зі складу коаліції за прямою вказівкою керівника Вашого секретаріату і за погодженням з Вами; зняти Вашу блокаду в Верховній Раді України на всі реформаторські законодавчі ініціативи уряду; скасувати укази, якими були заблоковані всі постанови та ініціативи Кабінету міністрів щодо наповнення Державного бюджету, проведення чесної приватизації, антиінфляційних та антикорупційних заходів», – перераховує можливі вимоги Тимошенко.

«Однак, Вікторе Андрійовичу, я Вам не ставлю жодних ультиматумів, позаяк знаю, що природу деяких людей змінити неможливо. Я, все ж, закликаю Вас повернутися до коаліції демократичних сил, якщо Україна значить для Вас більше, ніж президентські вибори», – додає прем’єр.

Ющенко: Фракція БЮТ має висловити свою позицію по Грузії та скасувати антиконституційні закони

Про це заявив Президент України Віктор Ющенко.

Ющенко наголосив, що в Україні існує достатньо демократичних методів для вирішення цього внутрішнього конфлікту мирним шляхом. За його словами, Україна вже не раз демонструвала, що може знаходити демократичну відповідь на політичні конфлікти без зброї. Ющенко підкреслив, що потрібен діалог.

«У нас достатньо внутрішніх національних сил, щоб сформулювати відповідь на цю кризу», – сказав він.

Глава держави зауважив, що члени БЮТ виголошують багато заяв про те, що хотіли б повернутися до демократичної коаліції.

«Багато декларацій, заяв, в тому числі і сьогодні, частина з яких переслідує намагання начебто повернутися знову до Коаліції демократичних сил, з якої декілька днів назад де-факто сформували іншу коаліцію разом з комуністами і «регіонами», – зауважив Ющенко.

Він підкреслив, що це був колосальний удар по демократичним відносинам всередині країни, по демократичним силам.

«Але я переконаний, що є відповідь і на це питання: якщо дійсно хтось хоче повернутися до того стану, який був до 2 вересня поточного року, на мій погляд, необхідно зрозуміти і здійснити ряд абсолютно чітких речей», – сказав Президент.

Перше, за його словами, визначити чітку позицію щодо грузинсько-російського конфлікту, причому вона має грунтуватися на територіальній цілісності Грузії, визнанні світового плану врегулювання конфлікту, а також має містити стурбованість щодо використання Чорноморського флоту РФ, який базується на території України, для війни в інших країнах. «Це необхідно для того, щоб фракції повернулися до діалогу», – сказав Президент.

Також, за його словами, необхідно скасувати антиконституційні рішення, які були ухвалені (парламентом), починаючи з 2 вересня. Йдеться про закон про Кабінет міністрів, про Генеральну прокуратуру, СБУ, «бо зрозуміло, для чого знадобилися в такому сценарії ці інституції - щоб розвалити українську демократію, і це є надзвичайно серйозно», – заявив Ющенко.

На думку глави держави, скасування цих рішень, а також чітка позиція по Грузії, дозволять сісти за стіл переговорів.ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG