Війська РФ вночі вдарили безпілотниками по Кривому Рогу, постраждав 26-річний чоловік – влада
Російські війська в ніч на 8 липня завдали удару по Кривому Рогу, застосувавши безпілотники, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
За його словами, було влучання у сільськогосподарське підприємство.
«Постраждав 26-річний чоловік. Його госпіталізували в стані середньої тяжкості. Сталося одразу дві пожежі. Загалом вогонь охопив 360 кв м. Рятувальники його приборкали. Знищено кілька складських приміщень, понівечено обладнання та автівки. Обстеження території триває», – написав Лисак у телеграмі.
Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул зазначив, що ситуація в Кривому Розі – «контрольована».
За його словами, руйнування на атакованому сільськогосподарському підприємстві є значними.
«Одна з будівель підприємства знищена, інша сильно пошкоджена. Також пошкоджено сім вантажівок… Інших обстрілів у Криворізькому та Нікопольському районах не було», – додав Вілкул.
Російські військові регулярно обстрілюють цивільну інфраструктуру українських міст. При цьому Москва, попри наявність свідчень і доказів, заперечує, що цілить по мирних жителях.
Байден каже, що касетні боєприпаси допоможуть Україні «зупинити просування армії РФ»
Касетні боєприпаси, які США передадуть Україні, повинні допомогти військовим «зупинити просування росіян та забезпечити успіх контрнаступу», зазначив президент Джо Байден, якого цитує CNN.
«Це (надання ЗСУ касетних боєприпасів – ред.) було дуже тяжке рішення з мого боку. І, до речі, я обговорював це з нашими союзниками, я обговорював це з нашими друзями», – заявив Байден.
За його словами, касетні боєприпаси, які США відправлять до України, будуть сумісні з 155-мм гаубицями.
Байден також зазначив, «що касетні боєприпаси – це тимчасове рішення для перехідного періоду, доки США не зможуть виробляти більше 155 мм артилерійських снарядів інших типів».
«Це війна, пов’язана з боєприпасами. І у них (ЗСУ – ред.) закінчуються ці боєприпаси, а у нас їх мало. І я у результаті скористався рекомендацією міністерства оборони щодо передачі касетних боєприпасів. Але головне, у них (України – ред.) зараз є зброя, щоб зупинити росіян, і не дати їм зупинити український наступ. І я думаю, що вони (ЗСУ – ред.) потребували їх», – додав він.
7 липня США оголосили про надання Україні чергового пакету військової допомоги обсягом у близько 800 мільйонів доларів. До нього, зокрема, увійшли касетні боєприпаси, про надання яких раніше повідомив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
У Пентагоні повідомили, що від початку повномасштабного вторгнення Росії США надали Україні понад 41,3 мільярда доларів безпекової допомоги.
Україна заслуговує на членство в НАТО – Ердоган
Україна заслуговує на членство в НАТО, зазначив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган на прессконференції після перемов зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським.
«Україна заслуговує на членство в НАТО. І я хочу у вашій присутності (президента Володимира Зеленського – ред.) ще раз підкреслити один момент – від настання справедливого миру ніхто не програє. Ми надаватимемо всю допомогу, щоб Україна стала на ноги», – зазначив Ердоган.
Він додав, що ще однією «важливою причиною», чому Туреччина з «впевненістю дивиться» у майбутнє України — те, що кримські татари «завзято ведуть боротьбу за свободу свої країни». Ердоган подякував Зеленському за його працю з гарантування прав кримців.
Водночас Ердоган заявив, що в серпні очікує на візит президента РФ Володимира Путіна до Туреччини, під час якого вони «тет-а-тет» обговорять питання обміну військовополонених.
Також в Офісі президента України кажуть, що в рамках робочого візиту Зеленського до Туреччини було підписано Меморандум про взаєморозуміння у сфері стратегічних галузей промисловості.
Документ підписали міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін і міністр промисловості та технологій Туреччини Мехмет Фатіх Каджир.
Як зазначається, меморандум спрямований на «сприяння співпраці у стратегічних галузях промисловості та технологій між компаніями України й Турецької Республіки, а також на підтримку впровадження наявних і започаткування нових проєктів у цих сферах».
«Серед напрямів співпраці – розвиток потужностей і можливостей виробництва автономних транспортних засобів, зокрема безпілотних літальних апаратів; нарощування виробництва різних типів БпЛА; дослідження й розробки в галузі автономних систем, космосу та в інших технологічних секторах стратегічних галузей промисловості двох країн; інше технічне співробітництво, необхідне для розвитку стратегічних галузей промисловості», – йдеться у тесті меморандуму.
7 липня президент України Володимир Зеленський провів зустріч зі своїм турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом.
Як напередодні повідомили турецькі державні ЗМІ, очікувалось, що на зустрічі йтиметься про укладену за посередництва Туреччини й ООН угоду з Росією щодо дозволу поставок українського зерна з чорноморських портів. Росія заявила, що може заблокувати угоду, термін дії якої закінчується 17 липня.
Крім того, очікували, що Зеленський також закликатиме Ердогана дати «зелене світло» членству Швеції в НАТО напередодні саміту Альянсу 11-12 липня у Вільнюсі.
У Києві стався збій в роботі екстрених сповіщень про повітряну тривогу – влада
У столиці стався збій в роботі екстрених сповіщень про повітряну тривогу, повідомили в пресслужбі Київської міської військової адміністрації.
Столична влада каже, що тимчасово не повідомлятиме про початок та відбій повітряних тривог у Києві через проблеми з «екстреними оповіщеннями».
«Просимо поставитися з розумінням. Слідкуйте за повідомленнями про тривоги в додатку «Київ Цифровий», – додали в адміністрації.
Ввечері 7 липня о 21:18 по всій Україні оголосили масштабну повітряну тривогу. Влада рекомендує громадянам пройти в укриття. Тривога пов’язана із зльотом винищувачів у РФ О 21:54 влада повідомила про відбій повітряної тривоги, пусків ракет зафіксовано не було.
За даними Повітряних сил ЗСУ, 6 липня російські війська атакували Львівщину ракетами«Калібр» з акваторії Чорного моря. Військові повідомили, що кілька груп ракет спершу прямували на північ, в тому числі вздовж русла Дніпра, а потім різко змінили курс на захід.
Зеленський відреагував на новий оборонний пакет допомоги від США
Президент України Володимир Зеленський відреагував на надання нового пакету військової допомоги від США, назвавши його «вчасним, масштабним і дуже потрібним».
«Вчасний, масштабний та дуже потрібний пакет оборонної допомоги від США. Вдячні американському народові та Президенту Джозефу Байдену за рішучі кроки, які наближають Україну до перемоги над ворогом, а демократію – до перемоги над диктатурою. Розширення оборонних спроможностей України дасть нові інструменти для деокупації нашої землі та наближення миру», – підкреслив глава держави.
7 липня США оголосили про надання Україні чергового пакету військової допомоги обсягом у близько 800 мільйонів доларів. До нього, зокрема, увійшли касетні боєприпаси, про надання яких раніше повідомив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
У Пентагоні повідомили, що від початку повномасштабного вторгнення Росії США надали Україні понад 41,3 мільярда доларів безпекової допомоги.
Пентагон щодо контрнаступу ЗСУ: «військові шукають слабкі місця армії РФ»
Українські військові наразі намагаються знайти «слабкі місця» в обороні армії РФ, зазначив під час брифінгу заступник голови Пентагону США з політичних питань Колін Каль.
«Поки що зарано робити висновки про український контрнаступ. Ми зараз перебуваємо на початку серединної фази. Українці намагаються виявити слабкі місця в російській лінії оборони», – заявив Каль.
За його словами, «головне випробування розпочнеться, коли українські захисники вже знайдуть такі слабкі місця».
Президент України Володимир Зеленський наголосив, що наступ – «це не голлівудський фільм», оскільки «на карту поставлено життя людей». Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що його «злять» слова про те, що український контрнаступ триває «повільніше, ніж очікувалося», і додав, що кожен звільнений метр землі українським військам «дається кров’ю».
Журналісти підтвердили загибель понад 27 тисяч російських військових в Україні
Станом на 7 липня відомі імена 27 423 російських військовослужбовців, які загинули під час війни Росії проти України. Втрати підрахували Російська служба Бі-Бі-Сі і «Медіазона» спільно з командою волонтерів, користуючись відкритими даними.
За цими даними, щонайменше 240 осіб, зокрема, кілька високопоставлених офіцерів, загинули від початку контрнаступу ЗСУ. З 4 червня на території України загинув щонайменше один генерал, два полковники і три підполковники російських збройних сил, а також ще 12 офіцерів.
Як зазначають журналісти, востаннє такі суттєвих втрат старші офіцери російської армії зазнавали лише у перші місяці повномасштабної війни. Автори дослідження також зазначають, що це «мінімальна оцінка російських втрат», а реальне число «напевно вище».
Найзначнішою категорією виявлених втрат, як і раніше, залишаються в’язні – дослідники встановили імена 5 211 загиблих засуджених. Більшість із них воювали у складі ПВК «Вагнер».
Загалом журналістам відомо про смерть 2275 мобілізованих росіян – 60% із них загинули в період з 1 січня 2023 року.
Реальна цифра втрат, за оцінками авторів дослідження, може бути щонайменше вдвічі більшою. Таким чином, кількість загиблих, за найконсервативнішою оцінкою, може становити 55 тисяч осіб. Безповоротні втрати Росії з урахуванням тих, хто зазнав тяжкого поранення чи загинув, можуть становити щонайменше 247 тисяч осіб.
За даними Генштабу ЗСУ, втрати Росії в Україні станом на ранок 7 липня сягнули близько 232 810 військових.
Командувач британської армії адмірал Ентоні Радакін заявив під час слухань у парламенті Великої Британії 5 липня, що Росія втратила вже близько половини бойового потенціалу своєї армії на війні проти України.
Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.
Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні 2023 року американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.
Руйнування Каховської ГЕС: уряд змінив порядок виплат допомоги
Кабінет міністрів змінив порядок надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок руйнування греблі Каховської гідроелектростанції, розповів постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
«Передбачено надання матеріальної грошової допомоги незалежно від отримання допомоги на проживання внутрішньо переміщеними особами», – каже Мельничук.
Встановлено, що засобами Єдиної інформаційної системи соціальної сфери буде проведено перевірку осіб, які претендують на призначення такої допомоги. У разі встановлення факту перебування таких осіб за кордоном понад 30 календарних днів поспіль станом на 5 червня 2023 року матеріальна грошова допомога не призначатиметься.
На засіданні уряду ухвалили, що виплати постраждалим від підтоплення внаслідок руйнування Каховської ГЕС здійснюватимуться незалежно від того, чи отримує людина виплати як внутрішньо переміщена особа.
«Йдеться про виплати матеріальної допомоги у розмірі 5 тисяч гривень від держави особам, які постраждали від підтоплення внаслідок підриву ворогом Каховської ГЕС. Раніше права на отримання такої допомоги не мали особи, які станом на 5 червня 2023 року були зареєстровані як отримувачі допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», – пояснили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Грошову допомогу від держави отримають усі громадяни, які на момент руйнування Каховської греблі проживали (були зареєстровані/задекларовані) в населених пунктах Миколаївської та Херсонської областей, які зазнали підтоплення.
На світанку 6 червня стало відомо про руйнування греблі Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві греблі російські окупаційні сили, які захопили, замінували і контролювали гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російська окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили греблі Каховської ГЕС. Причиною руйнування Каховської ГЕС, найімовірніше, став вибух у тунелі бетонної основи греблі, написало 16 червня американське видання New York Times, прямо вказуючи на те, що це зробила Росія.
США оголосили про новий пакет допомоги Україні, в який увійшли касетні боєприпаси
США оголосили про надання Україні чергового пакету військової допомоги обсягом у близько 800 мільйонів доларів. До нього, зокрема, увійшли касетні боєприпаси, про надання яких раніше повідомив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.
У Міністерстві оборони США уточнили, що цей пакет забезпечить Україну додатковими артилерійськими системами і боєприпасами, зокрема високоефективними і надійними DPICM, вдосконаленими звичайними боєприпасами подвійного призначення (касетні боєприпаси), «щодо яких Адміністрація провела широкі консультації з Конгресом, союзниками і партнерами».
Пакет допомоги також включає додаткові боєприпаси для протиповітряної оборони, бронетехніку, протитанкову зброю та інше обладнання, «щоб допомогти Україні захистити свій народ і протистояти загарбницькій війні Росії».
За даними Пентагону, до пакету, зокрема, увійдуть:
- додаткові боєприпаси для ЗРК Patriot;
- ракети ППО AIM-7;
- зенітні комплекси Stinger;
- додаткові боєприпаси для систем HIMARS;
- 31 155-мм гаубиця;
- 32 бойові машини піхоти Bradley;
- 32 бронетранспортери Stryker;
- обладнання для розмінування;
- Javelin та інші протитанкові системи і ракети.
У Пентагоні повідомили, що від початку повномасштабного вторгнення Росії США надали Україні понад 41,3 мільярда доларів безпекової допомоги.
«Дуже важливі переговори»: Зеленський почав зустріч із Ердоганом у Анкарі
Президент України Володимир Зеленський 7 липня почав зустріч зі своїм турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом.
«Туреччина. Зустріч з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом. Дуже важливі переговори. Безпека – і в нашому Чорноморському регіоні, і загалом в Європі. Вдячний за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Формула миру. Захист наших країн, наших людей та наших інтересів. Увага саміту у Вільнюсі, що готується», – зазначив Зеленський у твітері.
За словами президента, «окремо буде обговорено захист і розвиток Чорноморської зернової ініціативи та подальші зусилля заради продовольчої безпеки».
«Світ має бути захищений від будь-якого терору», – підкреслив Зеленський.
Як напередодні повідомили турецькі державні ЗМІ, очікується, що на зустрічі йтиметься про укладену за посередництва Туреччини й ООН угоду з Росією щодо дозволу поставок українського зерна з чорноморських портів. Росія заявила, що може заблокувати угоду, термін дії якої закінчується 17 липня.
Крім того, очікується, що Зеленський також закликатиме Ердогана дати «зелене світло» членству Швеції в НАТО напередодні саміту Альянсу 11-12 липня у Вільнюсі.
У Білому домі підтвердили, що США дадуть Україні касетні боєприпаси
Сполучені Штати Америки нададуть Україні касетні боєприпаси, щоб виконати її запит на отримання такої зброї, для використання лише для захисту своєї території, заявив 7 липня радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван.
Салліван сказав журналістам у Білому домі, що відправка тисяч касетних боєприпасів в Україну є правильним рішенням у той час, як Київ прагне продовжити свій контрнаступ проти вторгнення Росії.
Президент Джо Байден схвалив пропозицію відправити боєприпаси в рамках наступного пакету військової допомоги після одностайної рекомендації своїх радників, сказав Салліван.
«Ми визнаємо, що касетні боєприпаси створюють ризик заподіяння шкоди цивільному населенню від боєприпасів, що не вибухнули, ось чому ми відкладали це рішення стільки, скільки могли», – пояснив радник.
В Україні оголосили масштабну повітряну тривогу: в РФ злетіли винищувачі (відбій)
Ввечері 7 липня о 21.18 по всій Україні оголосили масштабну повітряну тривогу. Влада рекомендує громадянам пройти в укриття.
«Зафіксовано зліт винищувачів МіГ-31К Повітряно-космічних сил РФ із аеродрому Саваслейка», – повідомили в Повітряних силах Збройних сил України.
Влада столиці попереджає про небезпеку.
«Увага! Ракетна небезпека для столиці. Зафіксовано зліт винищувачів МіГ-31К, потенційного носія аеробалістичноі ракети «Кинджал». Перебувайте в укриттях до відбою тривоги!», – зазначив начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.
О 21.54 влада повідомила про відбій повітряної тривоги, пусків ракет зафіксовано не було.
За даними Повітряних сил ЗСУ, 6 липня російські війська атакували Львівщину ракетами«Калібр» з акваторії Чорного моря. Військові повідомили, що кілька груп ракет спершу прямували на північ, в тому числі вздовж русла Дніпра, а потім різко змінили курс на захід.
66% громадян країн НАТО негативно ставляться до Росії, 65% підтримують допомогу Україні – опитування
66% громадян країн НАТО негативно ставляться до Росії, свідчать результати опитування громадської думки у 31 державі Альянсу і Швеції, оприлюдненого напередодні Вільнюського саміту.
Подібно до опитування, що проводилося напередодні саміту НАТО у 2022 році, одним із параметрів було сприйняття вторгнення Росії в Україну.
Майже дві третини респондентів у країнах НАТО вважають, що вторгнення Росії в Україну позначилося на безпеці їхньої країни (64%).
Як повідомила пресслужба НАТО, сильною залишається підтримка респондентами того, щоб їхня країна і далі продовжувала надавати допомогу Україні (65%).
«У Бахмуті ворог фактично у пастці»: Маляр щодо ситуації на фронті
Збройні сили України наступають на Бахмутському напрямку – на півдні від міста їм вдалося просунутись на понад кілометр, повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
«На Бахмутському напрямку на південному флангу є просування по декількох ділянках – більше кілометра», – йдеться у заяві.
Маляр пояснила, що «на північному флангу бої без зміни положень».
«У самому Бахмуті ворог фактично у пастці», – пояснила заступник міністра оборони.
Артилерія залишається ключовою зброєю на полі бою в Україні – Білий дім
Сполучені Штати Америки ухвалюють рішення щодо безпекової допомоги Україні, орієнтуючись на ситуацію на місцях, заявила старша директорка з питань Європи Ради нацбезпеки Білого дому.
«Зараз артилерія потрібна Україні для ведення наступальних і оборонних операцій. І артилерія дійсно залишається в основі цього конфлікту. Наразі ми надали Україні історичну кількість унітарних артилерійських снарядів, і ми нарощуємо внутрішнє виробництво цих снарядів, а також тісно співпрацюємо з нашими партнерами в Європі, щоб продовжувати це робити», – заявила Аманда Слот, відповідюачи на питання Радіо Свобода про те, як надання касетних боєприпасів Україні вплине на ситуацію на полі бою.
Високопосадовиця адміністрації США також наголосила, що Вашингтон продовжує тісно співпрацювати з Україною, «яка подала запит на ці боєприпаси і запевнила, що використовуватиме їх відповідально».
Зеленський повідомив, про що говоритиме з Ердоганом
Президент України Володимир Зеленський озвучив теми, які підніматиме під час свого візиту до Туреччини 7 липня, зокрема, під час зустрічі з президентом цієї країни Реджепом Таїпом Ердоганом.
«Завершуємо насичений день у Туреччині. Переговори з президентом Ердоганом. Координація позицій щодо формули миру, саміту НАТО , гарантій безпеки і зернової ініціативи. Відбудова України, оборонні контракти між нашими підприємствами», – написав Зеленський у соцмережах.
До Туреччини президент України приїхав після візитів до Словаччини, Чехії і Болгарії. Україна акумулює підтримку країн НАТО перед самітом Альянсу у Вільнюсі.
ЛЬВІВ – 7 липня у Львові завершили пошуково-рятувальні роботи у багатоквартирному будинку, у який вночі 6 липня влучила російська ракета. Внаслідок російської атаки 10 людей загинули, 45 – поранені, серед яких 3-є дітей. Орієнтовно 60 сімей втратили помешкання.
Останнє тіло загиблої жінки рятувальники дістали з-під завалів 7 липня. Це була десята жертва російської ракетної атаки по Львову. Усі загиблі з одного будинку.
Загинули 32-річна Анастасія Сенів і її мама Мирослава Садова, якій було 60. Анастасія мала невдовзі одружитися.
Внаслідок влучання російської ракети загинули ще жінки віком – 55, 56, 63, 66, 67, 68, 71 рік і 35-річний чоловік.
«Ми спали, почули тривогу. Зазвичай почуваєшся у Львові більш-менш спокійно, ми якось розслабилися. Я не заснула і спостерігала куди летять ракети по телеграм-каналах. Коли побачила, що ракета залетіла у Львівську область, сказала чоловікові і синові йти у ванну. Ми там почули перший вибух. У дверях кімнати трішки розбилось скло.
Мені стало дуже страшно і кажу, що йдемо в укриття. Ми дійшли до підвалу сусіднього будинку і туди буквально пірнули, було відчуття, що небо розривається, дуже сильний вибух. Світло вимкнулось у підвалі, щось посипалось, мені на спину впали двері. Це був другий вибух.
Ми вийшли і читаю, що летить третя ракета. Не розумію, куди йти, бо лишатись небезпечно, якщо удар – впаде будинок. Слава Богу приїхали поліцейські і кажуть іти до дороги. А там Стрийський парк.
Ми і група сусідів пішли туди і чуємо гуркіт в небі, падаємо на землю, відчуваємо сильні вібрації землі, вибух. Недалеко від нас. Був відбій і ми пішли до будинку. Моєї квартири немає. Правило двох-трьох стін це добре, але я дивлюсь на фотографії і коли немає даху, і трьох стін…Люди ходіть в укриття! Не треба ігнорувати, бо ти не знаєш, куди воно летить», – розповіла Радіо Свобода Наталія Сокирчук.
Вільнюс не буде повторенням Бухаресту – посол США при НАТО
Союзники по НАТО продовжують працювати над формулюваннями в комюніке Вільнюського саміту Альянсу в частині євроатлантичних прагнень України. Водночас, як передає кореспондент Радіо Свобода, очільниця представництва США при НАТО вже запевнила, що це не буде «просто повторенням Бухареста», маючи на увазі саміт НАТО 2008 року, коли Україні, а також Грузії пообіцяли, що вони стануть членами Альянсу в майбутньому без окреслення часових чи практичних рамок.
«Це (комюніке у Вільнюсі – ред.) виглядатиме інакше, аніж те, що ми говорили у 2008 році. І в нас буде більше, що сказати, коли ми дійдемо власне до саміту (…). Ми ще допрацьовуємо комюніке, наводимо останні штрихи. Але думаю, що президента Зеленського, якщо він вирішить приїхати на саміт, зустрінуть добре. І він побачить переконливу підтримку відносин України з Альянсом і опиниться в силі набір конкретних результатів», – заявила Джуліан Сміт, спілкуючись із журналістами.
Читайте також: «Просто потрібне запрошення» – Зеленський про очі
Генштаб повідомив про «важкі бої» на 5 напрямках
Російські війська зосереджують основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському і Мар’їнському напрямках, там тривають важкі бої, повідомив у вечірньому зведенні Генеральний штаб Збройних сил України.
За повідомленням, протягом доби відбулося близько 20 бойових зіткнень.
«На Куп’янському напрямку противник намагався наступати в районах Новоселівського і Стельмахівки Луганської області. Наші воїни стійко тримають оборону, відбили усі атаки ворога… На Лиманському напрямку протягом доби противник вів штурмові дії і намагався витіснити наші війська із займаних позицій в районі північно-західніше Берестового Луганської області, успіху не мав», – повідомили у Генштабі.