Доступність посилання

Російська армія в ніч проти 2 квітня атакувала безпілотниками портову інфраструктуру Одеської області, повідомило Міністерство розвитку громад і територій
Російська армія в ніч проти 2 квітня атакувала безпілотниками портову інфраструктуру Одеської області, повідомило Міністерство розвитку громад і територій

Live Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії, а також про спроби США та країн Європи досягти миру

Зеленський прибув до Йорданії, ЗМІ повідомляють про його зустріч із королем Абдаллою

Президент Володимир Зеленський 29 березня прибув до Йорданії – про це він повідомив у своїх соцмережах, опублікувавши відео з аеропорту.

«Найголовніше – безпека, і важливо, щоб усі партнери докладали до цього необхідних зусиль. Україна робить свій внесок. Попереду важливі зустрічі», – прокоментував він.

За повідомленням, поширеним у йорданських медіа, Зеленський має зустріч із королем Йорданії.

«Його величність Абдалла Другий та президент України Володимир Зеленський проводять переговори, сконцентровані на подіях, що відбуваються в регіоні, та двосторонніх відносинах», – передає, зокрема, видання Hala.

Президент України проводить турне країнами Близького Сходу. Напередодні він відвідав Катар і повідомив, що Київ і Доха домовилися про взаємовигідне партнерство в оборонній сфері щонайменше на 10 років. Перед тим стало відомо, що Україна і Саудівська Аравія підписали угоду про співпрацю в оборонній сфері.

Два безпілотники залетіли в повітряний простір Фінляндії, триває розслідування – Міноборони

Вранці 29 березня в повітряному просторі Фінляндії помітили два летючих об’єкти, повідомило Міністерство оборони країни 29 березня.

Повітряні сили Фінляндії здійснили розвідувальну місію із застосуванням винищувача, уточнило відомство.

«За поточною інформацією, один безпілотник упав на землю на північ від Коуволи, а інший – на схід від Коуволи. Поліція ізолювала ці райони для подальшого розслідування», – йдеться в заяві.

Міністр оборони Антті Хаккянен заявив, що Гельсінкі «дуже серйозно» ставиться до цього інциденту.

«Органи безпеки негайно відреагували. Розслідування інцидентів триває, і більше інформації буде надано після її підтвердження», – йдеться в його коментарі.

Міноборони додає, що армія країни розслідує цей випадок спільно з іншими органами влади. Походження дронів наразі не уточнюють.

Латвія, Литва та Естонія 28 березня закликали НАТО посилити протиповітряну оборону, зокрема протидію безпілотним літальним апаратам. Це сталося після того, як на тижні перед тим кілька іноземних безпілотних літальних апаратів перетнули повітряний простір НАТО в країнах Балтії та вдарили по їхній території.

У ніч проти 23 березня у Варенському районі Литви стався вибух невідомого об’єкта, який впав у озеро поблизу села Лавис. Попередньо, йдеться про безпілотник. Як повідомили представники литовської армії, «радари не зафіксували об’єкта, який міг перетнути повітряний простір країни».

Через кілька днів, у ніч проти 25 березня, на територію Естонії та Латвії з боку Росії залетіли безпілотники. Дрон, який залетів до Латвії, вибухнув. Постраждалих не було. Одна з версій полягає в тому, що безпілотник був українським. У ніч на середу українські дрони атакували російську Ленінградську область, що межує з Естонією та Латвією.

Кількість поранених через удар Росії по Краматорську зросла до 13 людей

У Краматорську зросла кількість постраждалих, повідомив голова Донецької області Вадим Філашкін 29 березня:

«Кількість жертв у Краматорську зросла до 3 загиблих і 13 поранених – така інформація станом на 18:00».

За його даними, удар пошкодив 11 приватних будинків, сім багатоповерхівок, п’ять адміністративних будівель, крамницю, кав’ярню і шість автомобілів. Остаточні наслідки обстрілу ще встановлюють.

Національна поліція підсумовує, що загалом внаслідок російських масованих обстрілів протягом дня в області постраждали 17 людей.

Зокрема, вранці 29 березня російська армія вдарила трьома дронами «Герань -2» по Слов’янську. Поранень зазнав 49-річний чоловік, пошкоджені чотири багатоквартирних будинки, готель і автомобілі.

«Близько 08:00 внаслідок влучання БПЛА «Молнія» в Олексієво-Дружківці травмовано двох цивільних осіб: 60-річного чоловіка та 58-річну жінку», – заявила поліція.

Також Росія повторно обстріляла Краматорськ, за попередніми даними, касетними боєприпасами. Нацполіція повідомляє про одного пораненого.

Російські військові скинули авіабомби на Краматорськ вдень 29 березня. Загинули троє людей, в тому числі 13-річний хлопчик, раніше було відомо про сімох постраждалих.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

ОВА: четверо жителів Дніпропетровщини постраждали через російські атаки протягом дня

Російська армія майже 30 разів атакувала Нікопольський, Криворізький та Синельниківський райони Дніпропетровської області протягом дня, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Ганжа 29 березня.

Зокрема, в Нікопольському районі постраждали адміністративна будівля, багатоквартирні будинки, господарські споруди, сонячні панелі, гаражі та автомобілі.

«Поранень дістали троє людей. 58-річний постраждалий госпіталізований у стані середньої тяжкості. 60-річна жінка та 66-річний чоловік лікуватимуться амбулаторно», – заявив Ганжа.

Також 23-річна жінка постраждала в Межівській громаді, що на Синельниківщині, вона буде лікуватися амбулаторно.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій .

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Щонайменше один з дронів, які впали у Фінляндії, є українським – військові

Повітряні сили Фінляндії зберігають підвищену готовність до охорони повітряного простору «у зв’язку з подіями поблизу», заявляє командування Повітряних сил країни 29 березня.

За твердженням військових, це пов’язано з діями українських безпілотників поблизу Фінляндії.

Зокрема, Повітряні сили спостерігали рух безпілотників до фінських територіальних вод зранку 29 березня:

«Повітряні сили відстежили ціль та о 8:45 ранку ідентифікували одну з вищезгаданих цілей як український безпілотник АН-196 на південь від Коуволи. Пілот не застосував вогонь для збиття, щоб уникнути супутніх збитків. Безпілотник впав на землю на північ від Коуволи. Поліція оточила район».

Фінське видання Yle навело слова прем’єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо, за якими походження дронів розслідується, але, ймовірно, вони українські.

Київ наразі не коментував ці заяви.

Раніше Міністерство оборони країни повідомило про падіння двох дронів невстановленого походження в районі міста Коувола.

Служба безпеки України звітувала про повторний удар по інфраструктурі нафтового термінала російського порту «Усть-Луга» у Фінській затоці в ніч проти 29 березня.

Книга про війну і кохання представила Україну на книжковому ярмарку в Брюсселі

На книжковому ярмарку в Брюсселі Україна цьогоріч була присутня без власного національного стенду, але прозвучала в програмі подій через книгу українського ветерана, яка була видана у Франції та досі не вийшла українською мовою.

Чому так сталось, які ще книги українських авторів помітило Радіо Свобода на ярмарку та якими накладами розходиться франкомовний «Кобзар» Тараса Шевченка, читайте далі у статі.

«Бігова дипломатія»: як пробіжки об’єднали українців у дев’яти містах Європи

Український біговий клуб з однойменною назвою, який у 2024-му заснувала медійниця Тетяна Гриньова в Амстердамі, за рік виріс у мережу з дев’яти міст Європи: від Роттердама і Варшави до Мюнхена. Спільні пробіжки перетворилися на благодійні забіги, і торік завдяки ним зібрали понад 50 тисяч євро на благодійність, а участь у них взяли більш як 2,5 тисячі учасників.

Як волонтерська ініціатива зі спільних пробіжок переросла у мережу клубів – розповідає проєкт Радіо Свобода «Ти як?».

Армія РФ вдарила по Запорізькому району: загинула жінка, поранені двоє чоловіків – Федоров

Внаслідок російського удару по Запорізькому району загинула одна людина, повідомив голова військової обласної адміністрації (ОВА) Іван Федоров.

«Росіяни ударили керованими авіабомбами по Зарічному. Зруйнований приватний будинок та нежитлова будівля, виникла пожежа. Загинула 75-річна жінка, поранений 72-річний чоловік», – зазначив голова ОВА.

Також за даними місцевого чиновника, у Біленькому російський дрон пошкодив приватний будинок. Поранений 77-річний чоловік.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Камишин відреагував на слова Паппергера про «українських домогосподарок». У Rheinmetall відповіли

Позаштатний радник президента зі стратегічних питань Олександр Камишин 29 березня прокоментував заяву генерального директора збройної компанії Rheinmetall Арміна Паппергера про українську дронову галузь.

Очільник німецького концерну раніше прирівняв її до «українських домогосподарок», які роздруковують компоненти для дронів на 3D-принтерах.

Камишин написав у своєму акаунті в X, що відвідує понад 200 військових виробництв на рік:

«Я досить часто бачу українських жінок, які працюють нарівні з чоловіками. Вони чудові домогосподарки, але мусять важко працювати на військових заводах. Вони заслуговують на повагу, Rheinmetall».

Згодом цього ж дня компанія оприлюднила заяву, в якій висловила «найвищу повагу» до зусиль українського народу в обороні від російської агресії.

«Кожна жінка та чоловік в Україні роблять неоціненний внесок. Особлива заслуга України полягає в тому, що вона бореться дуже ефективно навіть з обмеженими ресурсами. Інноваційна сила та бойовий дух українського народу є натхненням для нас. Ми вдячні за можливість підтримати Україну ресурсами, які є в нашому розпорядженні», – заявила пресслужба концерну.

Видання The Atlantic 27 березня оприлюднило інтерв’ю з Паппергером, який висловив скепсис щодо інноваційності застосування дронів у війні, назвавши їх «грою в Лего». Очільник Rheinmetall висловив сумнів, що безпілотники матимуть революційний ефект для оборонної індустрії.

Говорячи про потужності з виробництва дронів в Україні на кшталт Fire Point чи Skyfall, Паппергер сказав, як цитує стаття:

«Це українські домогосподарки. Вони мають 3D-принтери на кухні і виробляють складові для дронів. Це не інновації».

На початку березня президент Зеленський повідомив, що Україна допоможе країнам Близького Сходу захищатися від атак Ірану, українські експерти працюватимуть на місці.

На початку березня президент Зеленський повідомив, що Україна допоможе країнам Близького Сходу захищатися від атак Ірану, який завдавав дронових ударів після початку американо-ізраїльської військової операції 28 лютого.

Російські військові скинули авіабомби на Краматорськ: троє загиблих, семеро поранених – влада

Російські військові скинули авіабомби на Краматорськ, повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Вадим Філашкін.

«Щонайменше 3 людини загинули і 7 поранені внаслідок удару по Краматорську. Серед загиблих – 13-річний хлопчик. Поранені – віком від 20 до 85 років», – поінформував міський голова.

За його словами, російські війська скинули на місто авіабомбу. Пошкоджень зазнали численні багатоповерхівки.

Наслідки удару показує кореспондент Донбас Реалії. Як повідомляє міська рада, пошкоджено численні багатоповерхівки.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

У СБУ підтвердили ураження дронами нафтотерміналу «Усть-Луга» на Балтиці

Безпілотники вдруге за тиждень уразили нафтотермінал «Усть-Луга» на Балтиці, йдеться у повідомленні Служби безпеки України (СБУ).

У спеццслужбі кажуть, що у ніч проти 29 березня, далекобійні безпілотники Центру спецоперацій «Альфа» СБУ «успішно відпрацювали» по інфраструктурі нафтового термінала порту «Усть-Луга» в Ленінградській області РФ.

Відомо, що це «ключовий» морський порт РФ на Балтиці. Через нього здійснюється експорт нафти, у тому числі з використанням суден так званого тіньового флоту.

«СБУ спільно з Силами оборони продовжує системну роботу для зниження фінансових і логістичних можливостей ворога. Адже всі нафтові обʼєкти фактично є частиною російського ВПК та забезпечують надходження до бюджету рф коштів, які йдуть на війну проти України. Тож спецоперації, що протидіють цьому, триватимуть і надалі. Росія заплатить високу ціну за свою агресію», — зазначив т. в. о. голови СБУ генерал-майор Євгеній Хмара.

Внаслідок атаки зафіксовані «серйозні ураження» та пожежу, уточнили в СБУ.

СБУ чотири рази за останній тиждень уразила нафтову інфраструктуру РФ на Балтійському морі – попередні операції відбулись у тісній взаємодії з ГУР, ССО, СБС та ДПСУ, йдеться в повідомленні.

Раніше дрони Служби та Сил оборони влаштували «бавовну» на ще одному важливому експортному нафтовому хабі рф на Балтійському морі — в порту «Приморськ». Внаслідок цих ударів зафіксовано пожежі та ураження низки цистерн.

Раніше російський губернатор Олександр Дрозденко повідомив, що у ніч проти 29 березня дрони атакували Ленінградську область РФ. За його словами, повітряну тривогу в Ленінградській області оголосили близько 2 години ночі за київським часом.

«Є пошкодження у порту Усть-Луга. Без постраждалих», – написав він.

Згодом Дрозденко повідомив про можливість «зниження швидкості мобільного інтернету».

Російський губернатор також зазначив, що 29 березня на Ленінградською областю нібито було знищено 31 БПЛА.

«Рятувальники працюють на гасінні загоряння у порту Усть-Луга», – повідомив російський чиновник.

Радіо Свобода не може незалежно перевірити дані про ураження.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії різні об’єкти на території РФ зазнають повітряних ударів. Найчастіше в 2024 і 2025 роках ціллю атак ставали нафтопереробні заводи (НПЗ). Ударів також зазнають російські об’єкти на окупованих територіях України.

Більшість атак Генштаб ЗСУ підтверджував, заявляючи, що Сили оборони України «системно реалізують заходи, спрямовані на зниження бойового потенціалу російських окупаційних військ, а також на примушення РФ до припинення збройної агресії проти України».

Атака Росії по Миколаївщині: у лікарні померла 13-річна дівчинка – ОВА

У лікарні померла 13-річна дівчинка, яка постраждала внаслідок російського удару по Миколаївщині 28 березня, повідомив у телеграмі голова обласної військової адміністрації Віталій Кім.

Раніше голова ОВА повідомляв, що у Воскресенській громаді Миколаївщини внаслідок російської атаки 28 березня постраждали восьмеро дітей і двоє дорослих, троє поранених у тяжкому стані.

«Учора протягом дня та вночі ворог атакував область БпЛА типу Shahed. У Воскресенській громаді Миколаївського району унаслідок атаки та падіння уламків БпЛА на території громадського місця відпочинку постраждали десять людей – дві жінки віком 40 та 18 років, п’ять дівчат та троє хлопців віком від 10 до 16 років. Усіх постраждалих було госпіталізовано. На ранок 40-річна жінка та двоє дівчат 13 й 15 років перебувають у тяжкому стані, решта шестеро постраждалих дітей у стані середньої тяжкості», – розповів місцевий чиновник.

Протягом дня 28 березня на Миколаївщині близько семи разів оголошувалася повітряна тривога.

За останніми даними Офісу генпрокурора, внаслідок російської агресії загинула 691 дитина, ще 2415 – постраждали.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Росія четвертий день поспіль атакує об’єкти «Нафтогазу», є пошкодження

Росія четвртий день поспіль атакує ударними дронами виробничі об’єкти групи «Нафтогаз» у Сумській області, повідомила пресслужба компанї.

За даними відомства, під час атака РФ зафіксовані «суттєві пошкодження», виникла пожежа.

«На щастя, обійшлося без постраждалих. Завдяки злагодженим діям працівників Нафтогазу та підрозділів ДСНС, пожежу вдалося оперативно ліквідувати», – зазначив голова правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Корецький.

Раніше голова правління НАК «Нафтогаз» повідомив, що об’єкт, який забезпечує видобуток газу на Полтавщині, зупинив роботу після російських атак.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій .

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Зеленський розповів, скільки цілей запустила Росія по Україні за тиждень

За поточний тиждень російські військові атакували Україну понад 3000 дронами, більш як 1450 КАБами і 40 ракетами різного типу, повідомив президент Володимир Зеленський.

«Тільки за цей тиждень Росія застосувала проти наших міст і громад понад 3000 ударних дронів, і значна частина з них – «Шахеди». Також більш ніж 1450 керованих авіаційних бомб та ще 40 ракет різних типів. Росіяни не зменшують обертів війни проти нашої держави й людей та при цьому ще й відверто вкладаються в затягування іншої війни, яка призводить до глобальної дестабілізації», – підкреслив Зеленський.

Президент наголосив, що по Україні б’ють такі ж ударні дрони і балістичні ракети, що й по країнах Близького Сходу й регіону Затоки, що призводить до дестабілізації світових ринків та блокування морських шляхів.

«Треба будувати спільні й сучасні системи захисту, перевірені війною. Розвивати спільні виробництва сучасної та ефективної зброї. Об’єднувати можливості, щоб і в Європі, і на Близькому Сході, і в інших частинах світу можна було жити в мирі», – додав президент.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Зросла кількість постраждалих через російську атаку по Миколаївщині – Кім

У Воскресенській громаді Миколаївщини внаслідок російської атаки постраждали восьмеро дітей і двоє дорослих, троє поранених у тяжкому стані, зазначив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Віталій Кім.

«Учора протягом дня та вночі ворог атакував область БпЛА типу Shahed. У Воскресенській громаді Миколаївського району унаслідок атаки та падіння уламків БпЛА на території громадського місця відпочинку постраждали десять людей - дві жінки віком 40 та 18 років, п’ять дівчат та троє хлопців віком від 10 до 16 років. Усіх постраждалих було госпіталізовано. На ранок 40-річна жінка та двоє дівчат 13 й 15 років перебувають у тяжкому стані, решта шестеро постраждалих дітей у стані середньої тяжкості», – розповів місцевий чиновник.

За його словами, також пошкоджені три приватні домоволодіння, три магазини та автомобіль.

Крім того, у Вознесенському районі пошкоджені вікна у навчальному закладі та лінію електропередачі. Частково знеструмлений один із населених пунктів району.

Протягом дня 28 березня на Миколаївщині близько семи разів оголошувалася повітряна тривога.

За останніми даними Офісу генпрокурора, внаслідок російської агресії загинула 691 дитина, ще 2415 – постраждали.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

«Лише коли скидає боєприпас, можна почути шелест»: як працює український дрон-бомбардувальник Backfire

Український ударний безпілотний авіаційний комплекс Backfire застосовується Силами оборони з 2023 року і постійно модернізується. Цей маленький літак-бомбардувальник ідеально вписується в концепцію сучасної технологічної війни: він багаторазовий, успішно протидіє РЕБу та може працювати глибоко в тилу. На позиціях екіпажу Backfire під час виконання бойового завдання побували кореспонденти проєкту Радіо Свобода Донбас Реалії.

Калашник: через удари дронами по Київщині пошкоджені підприємства і будинок

У ніч проти 29 березня і вранці сили РФ атакували Київщину дронами, йдеться у повідомленні обласної військової адміністрації (ОВА).

«Наше небо тримають сили ППО. Є збиті цілі. Лише цієї ночі захисники в межах проєкту «Чисте небо» перехопили майже три десятки ворожих дронів. А загалом за час роботи проєкту – вже майже 3000 уражених цілей», – зазначив голова ОВА Микола Калашник.

За даними місцевого чиновника, зафіксовані наступні наслідки атаки РФ:

  • У Бориспільському районі пошкоджено господарську інфраструктуру одного з агропідприємств.
  • У Білоцерківському районі – виробничі приміщення підприємства, скління квартири багатоповерхового будинку.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій .

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Сили РФ вдарили по об’єкту енергетики на Одещині, є перебої зі світлом – влада

На Одещині сили РФ атакували цивільну інфраструктуру та об’єкт енергетики, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

«Цієї ночі ворог знову завдав підступних ударів по цивільній та енергетичній інфраструктурі Одещини. Пошкоджений обʼєкт енергетики. Один із дронів влучив у приватний житловий будинок, частково зруйнувавши фасад. Також є пошкодження на території дачного кооперативу», – поінформував Кіпер.

За даними голови ОВА, пожежі оперативно ліквідовані. Інформація про загиблих та постраждалих не надходила. Через атаку в низці населених пунктів є перебої з електропостачанням.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Повітряні сили: Росія атакувала Україну «Кинджалом» і 442 дронами

У ніч проти 29 березня армія РФ атакувала територію України аеробалістичною ракетою «Кинджал» та 442 ударними дронами з семи напрямків, йдеться у повідомленні Повітряних сил ЗСУ.

За даними військових, «Кинджал» Росія запускала з Рязанської області, а ударні дрони типу Shahed, «Гербера», «Італмас» із напрямків: Брянськ, Курськ, Орел, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ – РФ, Гвардійське, Чауда – окупований Крим.

За попередніми даними, станом на 09:00, протиповітряною обороною збито/подавлено 380 російських дронів.

Зафіксовано влучання 16 ударних безпілотників на 7 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на 14 локаціях.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій .

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Командування: за добу відбулось 236 боїв, на Покровському напрямку відбито 57 російських штурмів

За минулу добу на фронті відбулось 236 бойових зіткнень, йдеться в оперативному зведенні Генерального штабу ЗСУ вранці 29 березня.

«На Північно-Слобожанському і Курському напрямках загарбники здійснили 92 обстріли, зокрема два – із застосуванням РСЗВ.На Південно-Слобожанському напрямку ворог п’ять разів намагався прорвати оборонні рубежі українських захисників в районах Стариці, Приліпки, Вовчанська, Вовчанських Хуторів та Чугунівки», – йдеться у зведенні.

Водночас за даними командування, на Куп’янському напрямку сили РФ дев’ять разів атакували у районах Піщаного, Петропавлівки, Кругляківки та у бік Новоплатонівки, Курилівки.

«На Слов’янському напрямку українські оборонці зупинили чотири спроби загарбників просунутися вперед у районах Закітного, Різниківки, Платонівки та у бік Рай-Олександрівки. На Краматорському напрямку ворог тричі намагався покращити своє становище, штурмуючи в бік Никіфоровки та в районі Предтечиного», – йдеться у зведенні Генштабу.

Відомо також, що на Покровському напрямку ЗСУ зупинили 57 штурмових дій сил РФ у районах Білицького, Родинського, Мирнограда, Покровська, Котлиного, Удачного, Новомиколаївки, Новопідгороднього, Молодецького, Нового Шахового, Червоного Лимана, Новопавлівки, Дачного та в сторону Гришиного, Шевченка, Філії.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський 26 березня заявив, що у Південній операційній зоні тривають інтенсивні бойові дії, а українські військові відстежують перегрупування російських сил.

В інтерв’ю Радіо Свобода від 19 березня командир 5-ї окремої важкої механізованої бригади, підрозділи якої виконують бойові завдання на Покровському напрямку, Руслан Габінет повідомив, що підрозділи Сил оборони продовжують контролювати окремі ділянки Покровська і Мирнограда на Донеччині.

Військові експерти кажуть про посилення бойових дій на фронті російсько-української війни, зокрема, через поліпшення погодних умов, і очікують зростання російських наземних операцій наприкінці березня.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG