Повітня сили ЗСУ: війська РФ вночі атакували 236 БпЛА, є влучання на 18 локаціях
Українські військові знешкодили 203 БпЛА, якими сили РФ вночі атакували Україну, повідомляють у телеграмі Повітряні сили ЗСУ.
За даними Повітряних сил, у ніч на 19 квітня (з 17:30 18 квітня) противник атакував 236 ударними БпЛА різних типів, близько 150 із них – «Шахеди».
Українські військові зафіксували влучання 32 ударних БпЛА на 18 локаціях, а також падіння уламків на 8 локаціях.
У ЗСУ додають, що атака триває, оскільки в повітряному просторі перебувають російські БпЛА.
За даними місцевої влади, вночі російські війська дронами масовано атакували Чернігів – загинув 16-річний юнак, четверо людей постраждали. У місті є значні руйнування.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
ОВА: російські дрони вночі масовано атакували Чернігів – загинув 16-річний юнак, є постраждалі
Російські війська вночі дронами масовано атакували Чернігів – загинув 16-річний юнак, четверо людей постраждали, повіомив голов обланої військової адінстрації В’ячеслав Чаус.
За його даними, у місті є значні руйнування – пошкоджений ліцей і приватні будинки, були влучання на території промислового обʼєкта, а також одного з медзакладів, який не працював і фактично був зруйнований силами РФ в 2022 році.
Пожежі на місцях влучань загасили, додав голова ОВА.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
РФ перетворила окупований Крим на полігон операторів БпЛА
БпЛА-бум в окупованому РФ Криму – це загроза для материкової України, переконані в Головному управлінні розвідки (ГУР) Міноборони України.
За словами російського очільника Криму Сергія Аксьонова, в регіоні налагоджено повний цикл підготовки пілотів дронів. На Кримському півострові росіяни також виробляють моделі безпілотників, які використовують у війні проти України.
Відбір кадрів для поповнення резерву армії РФ починається у школах Криму. За тиждень, за словами кримських посадовців, базу «зліт-посадка» вивчають сотні дітей. Читайте і дивіться про це за лінком
Командування: на фронті від початку доби відбулось понад 50 бойових зіткнення
На фронті від початку доби відбулось 54 бойових зіткнення Сил оборони з російськими військовими, йдеться в оперативному зведенні Генерального штабу ЗСУ.
«На Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбулося два бойових зіткнення, ворог здійснив 44 обстріли населених пунктів та позицій наших військ, один з яких – із застосуванням реактивної системи залпового вогню. На Південно-Слобожанському напрямку противник двічі штурмував позиції наших підрозділів у районі Вовчанська», – йдеться у новому зведенні.
У Генштабі уточнили, що на Лиманському напрямку з початку доби відбулося чотири російських штурми у бік Ставків та Лимана. Два боєзіткнення тривають до цього часу.
«На Слов’янському напрямку з початку доби ворог провів дві атаки на позиції Сил оборони у районі Ямполя. На Краматорському напрямку ворог двічі атакував позиції Сил оборони в районі населеного пункту Никифорівка», – зазначили у ЗСУ.
Водночас за даними командування, на Покровському напрямку з початку доби окупанти 13 разів намагалися потіснити ЗСУ із займаних позицій у районах населених пунктів Родинське, Мирноград, Новоолександрівка, Покровськ, Гришине, Котлине, Удачне та у бік населених пунктів Шевченко, Білицьке, Новопавлівка. Два боєзіткнення тривають дотепер.
«На Гуляйпільському напрямку Сили оборони відбивали дев’ять ворожих атак у бік населених пунктів Святопетрівка, Староукраїнка, Залізничне, Оленокостянтинівка та в районі населених пунктів Варварівка, Прилуки, Цвіткове. Один бій триває. Ворог завдав авіаударів у районах населених пунктів Воздвижівка, Ніженка, Зірниця, Верхня Терса, Чарівне, Любицьке», – йдеться у зведенні.
15 квітня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що російська армія зі зміною погоди активізувала наступальні дії та проводить їх практично по всій лінії фронту завдовжки 1200 кілометрів. Найгарячішими напрямками протягом березня були, за його даними, Олександрівський, Покровський, Костянтинівський і Лиманський.
МВА: житель Козачої Лопані загинув через детонацію російського дрона
Внаслідок вибуху російського дрона в Козачій Лопані на Харківщині загинув чоловік, ще одна людина поранена, повідомив голова Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко 18 квітня.
Він уточнив, що подія мала місце 16 квітня: двоє місцевих жителів, 49-річний чоловік і 58-річна жінка, намагалися підняти російський дрон-«ждун», який кілька днів перебував на одній із вулиць селища.
«Унаслідок цих безрозсудливих дій дрон здетонував: від уламкових поранень чоловік загинув на місці, а жінку вибуховою хвилею відкинуло на кілька метрів – вона зазнала численних уламкових поранень тіла та відкритого перелому ноги», – повідомив Задоренко.
Він додав, що наступного дня жінку вдалося евакуювати й госпіталізувати. Наразі її стан стабільний, загрози життю немає. Через неможливість евакуювати тіло загиблого його поховали в Козачій Лопані.
Голова міської військової адміністрації повторив заклик до громадян не чіпати дрони, міни, залишки ракет та інші вибухонебезпечні предмети:
«Прифронтова територія – не місце для розваг і задоволення власної цікавості. Такі легковажні дії можуть коштувати вам життя та здоров’я».
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакоюгеноцидних дій .
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
СБУ повідомляє про ураження трьох кораблів у Криму
Служба безпеки України уразила низку об’єктів у окупованому Криму, заявляє пресслужба відомства 18 квітня.
Зокрема, за повідомленням, Центр спецоперацій «Альфа» служби провів «комплексну операцію» на півострові, під час якої уражено три військових кораблі РФ:
- великий десантний корабель військово-морського флоту Росії «Ямал»
- великий десантний корабель ВМФ РФ «Азов»
- військовий корабель невстановленого типу
Крім того, СБУ має дані про ймовірне ураження протидиверсійного катера проєкту 21980 «Грачонок».
Також відомство заявляє, що його безпілотники пошкодили блок антен комунікаційної системи «Дельфін», РЛС МР-10М1 «Мис-М1», резервуари з паливом на нафтобазі «Югторсан».
Редакція Радіо Свобода не може незалежно перевірити дані про ураження. Російське командування не повідомляло про удари по кораблях.
Міноборони Росії звітувало про збиття 258 українських дронів протягом ночі на 18 квітня над Астраханскою, Бєлгородською, Брянскою, Волгоградскою, Воронезькою, Курскою, Ленінградскою, Новгородською, Псковською, Ростовською, Самарською, Саратовською, Смоленською, Тамбовською, Ульяновською областями, Краснодарський краєм, окупованим Кримом, Азовському й Чорному морями.
З 2022 року територію окупованого РФ Кримського півострова практично щодня атакують безпілотники та ракети. У більшості випадків Міноборони РФ або російська влада не підтверджує попадання по військових об’єктах, навіть якщо цю інформацію вдається верифікувати.
Перший бойовий вихід – довжиною у пів року: історія бійця 128-ї ОВМБр «Дике поле»
Перший бойовий вихід – і одразу довжиною у майже пів року. Саме стільки на бойових позиціях провів боєць 128-ї окремої важкої механізованої бригади «Дике поле» Ігор. Радіо Свобода поспілкувалось з військовим і записало його історію.
«Слухати небо – це перше правило. І мінімально рухатися, менше пересувань», – ділиться ключовими настановами, якими керувався під час перебування на позиціях Ігор.
Йому 34 роки. Родом він з Одеської області. Будівельник. До війська долучився у 2025 році. До цього мав лише досвід строкової служби. Під час свого першого бойового виходу провів разом із двома побратимами 161 день на позиціях на Запорізькому напрямку. Читайте і дивіться за лінком
«Вчать, що Росія – це насамперед її армія»: ГУР про стратегію російських окупантів у Криму
Росія розглядає окупований Крим як військовий плацдарм – про це представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк розповів у інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії. Таким чином він прокоментував навчання оперторів дронів у Криму.
Черняк назвав три напрямки використання Криму Росією:
- ідеологічний тиск для забезпечення лояльності всіх жителів півострова
- мілітаризація: за словами Черняка, Росія повертає Крим до радянських стандартів, намагаючись максимально насичити його зброєю, щоб перетворити півострів на «суцільну військову частину» де кожен населений пункт має своє мілітарне призначення.
- покращення економіки за рахунок розвитку ВПК; представник ГУР зазначає, що економічний стан Криму складний, його орієнтація на розробку та виготовлення БПЛА – спроба створити нові робочі місця та знизити дотаційність півострова
«Вони хочуть, щоб кожен мешканець Криму був проросійським. Тобто вже з дитячого садка дітей вчать того, що Росія – це насамперед її армія. По-друге, безумовно, Росія розглядає Крим як військовий плацдарм, який має бути максимально насичений зброєю – так, як це було за радянських часів, коли в кожному населеному пункті стояла військова частина, що відповідала за ту чи іншу ділянку», – каже Черняк.
Він додав, що, скільки б грошей Росія не витрачала на півострів, там усе одно немає робочих місць, «людям нічим займатися».
Як у Криму готують пілотів безпілотників і які дрони виготовляють для потреб армії РФ, дивіться у випуску телепроєкту Крим.Реалії.
Повітряні сили регулярно фіксують використання російською армією окупованого Криму для запуску ударних БПЛА по материковій Україні.
Українське командування підтвердило удари по двох НПЗ у Самарській області Росії
Сили оборони України вночі проти 18 квітня завдали ударів по низці об’єктів у Росії та на окупованих територіях, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил.
Зокрема, в штабі повідомили про ураження двох нафтопереробних заводів у Самарській області:
«Вирують пожежі на нафтопереробних заводах «Новокуйбишевський» та «Сизранський» у Самарській області РФ, нафтоналивному терміналі «РПК-Высоцк «Лукойл-2» у Ленінградській області і нафтоперекачувальній станції «Тихорєцк» у Краснодарському краї».
Командування вказує на те, що всі згадані об’єкти задіяні в забезпеченні російської армії, масштаби завданих збитків уточнюються.
Також військові повідомляють про удари по низці об’єктів на окупованих територіях.
«Уражено низку місць зберігання пально-мастильних матеріалів ворога на тимчасово окупованих територіях України, зокрема у районі Маріуполя. Також наші воїни били по розташуваннях ремонтних підрозділів ворога у районах населених пунктів Мангуш (ТОТ Донецької обл.), Токмак (ТОТ Запорізької обл.) та Графське (ТОТ Донецької обл.)», – йдеться в зведенні.
Російська влада повідомляла про удари безпілотників по Самарській області, не уточнюючи, які об’єкти постраждали. Моніторингові канали вказували на пожежі на нафтопереробних заводах.
Командувач Сил безпілотних систем Роберт «Мадяр» Бровді раніше також повідомив про ураження НПЗ вночі на суботу.
Бровді розкритикував послаблення Сполученими Штатами санкцій проти російської нафти.
«Ніхто нашої долі не вирішить окрім нас самих,- на кожному метрі ЛБЗ і в кожному кілометрі болотного тилу», – прокоментував він.
Окрім двох НПЗ, терміналу «Висоцк» і нафтоперекачувальної станції «Тихорєцк», Бровді також підтвердив ураження нафтобази в окупованому Севастополі, про пожежу на якій стало відомо раніше.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії різні об’єкти на території РФ зазнають повітряних ударів. Найчастіше в 2024 і 2025 роках ціллю атак ставали нафтопереробні заводи (НПЗ). Ударів також зазнають російські об’єкти на територіях України.
Більшість атак Генштаб ЗСУ підтверджував, заявляючи, що Сили оборони України «системно реалізують заходи, спрямовані на зниження бойового потенціалу російських окупаційних військ, а також на примушення РФ до припинення збройної агресії проти України».
Львівський ТЦК: невідомі напали на центр комплектування в Яворові, двох затримали
Напередодні троє людей увірвалися до Яворівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомив Львівський ТЦК у суботу.
За даними центру, невідомі «здійснили спробу нападу на військовослужбовців взводу охорони».
«Внаслідок рішучих дій військовослужбовців нападників було зупинено. На місце події прибули правоохоронці, які затримали двох учасників нападу. Ще один фігурант нападу розшукується», – йдеться в заяві.
У центрі заявили, що подібні дії не мають подвійних трактувань за законодавством і законами моралі, а правову оцінку цим діям надасть суд:
«Ведеться досудове розслідування. Нападники, безсумнівно, понесуть відповідальність згідно чинного законодавства».
Поліція Львівщини наразі публічно не коментувала інцидент.
2 квітня стало відомо про смертельне поранення військового ТЦК у Львові. Невідомий під час проведення заходів оповіщення завдав йому удару ножем у шию, від чого чоловік згодом помер у лікарні. Підозрюваного затримали, суд взяв його під варту.
Після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого було запроваджено воєнний стан і оголошено загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада кожні три місяці продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.
В українському інформаційному просторі регулярно з’являються повідомлення про скандали і конфлікти між працівниками ТЦК і громадянами на вулицях міст і сіл. Негативна інформація про мобілізацію швидко поширюється соціальними мережами. Українські військові та представники влади заявляють, що це є наслідком інформаційно-психологічних операцій РФ.
У Севастополі після нічного удару безпілотників горить нафтобаза
У окупованому Севастополі продовжує горіти нафтобаза між Козачою та Камишевою бухтами, над містом видно чорний дим – про це пишуть у місцевих чатах, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.
Місцеві жителі скаржаться на сильний запах гару. Як заявляє російський голова окупованого міста Михайло Развожаєв, дим над містом є наслідком «догоряння залишків палива».
За його словами, окрім загоряння на нафтобазі, у різних районах міста вибиті вікна житлових будинків, постраждала будівля Севастопольського державного університету.
«У Голландії у будівлі СевДУ вибиті кілька вікон і на території зафіксовано падіння уламків збитих БПЛА. У 4 багатоквартирних будинках у центрі та в районі Інкермана внаслідок падіння уламків від збитих БПЛА пошкоджено 4 вікна та в одного з мешканців постраждала кухня», – йдеться в повідомленні.
У кількох садових товариствах, за даними російського посадовця, зафіксовані пошкодження приватних будинків та падіння уламків.
Як стверджує Развожаєв, російські військові за ніч нібито збили 22 дрони над Севастополем та в акваторії Чорного моря. Скільки всього було запущено дронів, він не уточнює.
Раніше повідомлялося, що протягом ночі на 18 квітня в Севастополі було чути численні вибухи та звуки роботи ППО РФ, у місті майже на дві години оголошувалась повітряна тривога. Російські моніторингові телеграм-канали писали про загрозу атаки дронів. Моніторинговий канал «Кримський вітер» повідомив про пожежу на Севастопольській нафтобазі.
З 2022 року територію окупованого РФ Кримського півострова практично щодня атакують безпілотники та ракети. У більшості випадків Міноборони РФ або російська влада не підтверджує попадання по військових об’єктах, навіть якщо цю інформацію вдається верифікувати.
Росія пошкодила важливий об’єкт енергетики на Чернігівщині, є знеструмлення – обленерго
Ранок вранці 18 квітня російська атака пошкодила об’єкт енергетики в Чернігівській області, повідомила місцева компанія «Чернігівобленерго»:
«О 4:00 внаслідок ворожої атаки пошкоджено важливий енергооб’єкт у Ніжинському районі. Знеструмлено 380 тисяч абонентів у містах Чернігів, Прилуки, Ніжин, Славутич, Чернігівському, Ніжинському і Прилуцькому районах».
Згодом компанія уточнила, що через аварійне пошкодження на об’єкті електропостачання знеструмлена частина обласного центру – 25 тисяч абонентів залишилися без світла.
Обленерго згодом оголосило погодинні відключення в області.
Напередодні Чернігівська теплоелектроцентраль тимчасово зупинила роботу через російські удари.
Від початку повномасштабного вторгнення з лютого 2022 року Росія завдає ударів по енергетичній інфраструктурі України. З початком осені 2025 року війська РФ посилили обстріли української енергетики. Розрив між потужностями генерації і потребами споживання спричинив тривалі перебої з електропостачанням. В багатьох регіонах діяли графіки відключення світла, але з приходом весни і збільшенням генерації сонячними електростанціями обмеження були послаблені.
Президент України Володимир Зеленський 24 березня заявив, що сили РФ продовжують свою операцію, щоб зламати енергосистему України.
Повітряні сили: Росія запустила 219 безілотників протягом ночі, у 17 місцях є влучання
Російські війська атакували Україну 219 ударними безпілотниками різних типів протягом ночі на 18 квітня, повідомляє командування Повітряних сил України.
Дрони запускали з напрямків Шаталова, Брянська, Курська, Орла, Міллерова, Приморсько-Ахтарська, а також мису Чауда в окупованому Криму.
На 8:30 ранку, за даними військових, протиповітряна оборона знешкодила 190 російських дронів «Шахед», «Гербера», «Італмас» та інших типів на півночі, півдні та сході країни.
«Зафіксовано влучання 28 ударних БпЛА на 17 локаціях, а також падіння збитих (уламки) на 9 локаціях», – йдеться в повідомленні.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій .
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
«Дорога життя» до Костянтинівки: як українські бійці захищають «артерію» між тилом та лінією фронту
Костянтинівський напрямок – один із найгарячіших на Донеччині. Російські війська намагаються тиснути на Костянтинівку і найближчі населені пункти, збільшуючи глибину ураження. Зокрема, і за допомогою дронів, застосування яких стає все інтенсивнішим, розповідають українські бійці. Тепер і Дружківка, що розташована за понад 10 кілометрів від Костянтинівки, стає все менш придатною для життя.
Протистояти навалам дронів намагаються мобільні вогневі групи та підрозділи дронів-перехоплювачів. Із однією з мобільних груп 24-ї окремої механізованої бригади – на пішому чергуванні на околицях Дружківки та на трасі, яка веде в Костянтинівку, – побувала знімальна група Радіо Свобода.
Читайте і дивіться за лінком
Через нічні удари РФ є поранені в кількох областях, на Одещині пошкоджена портова інфраструктура
Вночі російської атаки зазнавала Одещина, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер вранці 18 квітня.
«Під удари потрапили об’єкти портової та промислової інфраструктури в Одеському районі. Пошкоджено адміністративні будівлі, склади з агропродукцією, автобуси, резервуари», – написав він у своєму телеграм-каналі.
Попередньо, одна людина постраждала, додав Кіпер. Рятувальники ліквідували пожежі, які виникли внаслідок влучань, тривають роботи з ліквідації наслідків.
Російська армія також вночі продовжила атаки прифронтових областей, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій вранці.
Зокрема, вночі російські війська завдали удару по Краматорську на Донеччині – через це поранені двоє людей, також пошкоджені житлові будинки.
«Рятувальники надали домедичну допомогу пораненому чоловікові та передали його працівникам швидкої медичної допомоги. Крім того, рятувальники вивільнили трьох мешканців із заблокованих квартир, деблокувавши двері у багатоквартирному будинку», – додає служба.
У селищі Великий Бурлук Харківської області, за даними ДСНС, зазнала поранення 79-річна жінка:
«Ворожий безпілотник влучив в оселю постраждалої сьогодні вночі. Їй надали необхідну медичну допомогу. Рятувальники ДСНС під загрозою повторних обстрілів ліквідували пожежу площею 100 кв.м, що виникла в господарчій споруді. Пошкоджені житловий будинок та літня кухня».
Також вранці ДСНС повідомила про поранення жительки Запоріжжя через російський комбінований обстріл.
«За попередніми даними, 40-річна жінка дістала поранення. Їй надали всю необхідну медичну допомогу. Кількість постраждалих уточнюється», – зазначають рятувальники.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські міста і цивільну інфраструктуру в усіх регіонах України.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Обстріли систем життєзабезпечення населення і закладів охорони здоров’я з метою позбавити людей електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку, медичної допомоги й інших необхідних умов для життя є ознакою геноцидних дій .
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Удари дронів спричинили пожежі на двох НПЗ у Росії
Безпілотники атакували, зокрема, Самарську область Росії рано вранці проти 18 квітня, повідомляє місцева влада.
За твердженням губернатора області В’ячеслава Федоріщева, «зафіксовані прильоти по промислових підприємствах Новокуйбишевська та Сизрані». Попередньо, ніхто не постраждав.
Федоріщев не уточнив, які об’єкти промисловості зазнали атаки.
Моніторинговий телеграм-канал ASTRA повідомив про займання резервуарного парку Сизранського нафтопереробного заводу з посиланням на власний OSINT-аналіз та повідомлення місцевих жителів.
Також канал підтверджує пожежу на Новокуйбишевському НПЗ – за даними ASTRA, удар прийшовся по південній частині заводу. Канал зазначає, що обидва заводи входять у Самарську групу НПЗ «Роснефти».
Про ураження НПЗ також заявляють українські моніторингові канали Exilenova+ та Supernova+. Удари також підтвердив голова Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.
Радіо Свобода не може незалежно перевірити дані про ураження заводів. Міноборони Росії звітувало про збиття 258 українських дронів протягом ночі над Астраханскою, Бєлгородською, Брянскою, Волгоградскою, Воронезькою, Курскою, Ленинградскою, Новгородською, Псковською, Ростовською, Самарською, Саратовською, Смоленською, Тамбовською, Ульяновською областями, Краснодарський краєм, окупованим Кримом, Азовському й Чорному морями.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії різні об’єкти на території РФ зазнають повітряних ударів. Найчастіше в 2024 і 2025 роках ціллю атак ставали нафтопереробні заводи (НПЗ). Ударів також зазнають російські об’єкти на територіях України.
Більшість атак Генштаб ЗСУ підтверджував, заявляючи, що Сили оборони України «системно реалізують заходи, спрямовані на зниження бойового потенціалу російських окупаційних військ, а також на примушення РФ до припинення збройної агресії проти України».
Генштаб ЗСУ: 55 боїв за добу мали місце на Покровському та Костянтинівському напрямках
Протягом попередньої доби на фронті відбулося 151 бойове зіткнення, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 18 квітня.
Три російських штурмових дії зафіксували на Північно-Слобожанському і Курському напрямках, стільки ж – на Південно-Слобожанському, де російська армія намагалася прорвати оборонні рубежі у районі Вовчанських Хуторів та у бік Нескучного й Бочкового.
Бойові дії тривали на Куп’янському, Лиманському та Слов’янському напрямках.
На Краматорському напрямку наступальних дій Росії не фіксували.
Російські війська, за зведенням, 22 рази атакували на Костянтинівському напрямку в районах Костянтинівки, Олександро-Шультиного, Плещіївки, Іллінівки, Русиного Яру, Степанівки, Софіївки й Новопавлівка.
«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 33 штурмові дії агресора у районах населених пунктів Родинське, Червоний Лиман, Новоолександрівка, Гришине, Покровськ, Котлине, Мирноград, Молодецьке, Шевченко, Муравка, Удачне, Новопавлівка», – повідомляє Генштаб.
Російські загарбники 10 разів атакували на Олександрівському напрямку й 12 – на Гуляйпільському.
Генштаб повідомляє про дві російських атаки на Оріхівському напрямку і чотири «марні штурмові дії» на Придніпровському.
15 квітня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що російська армія зі зміною погоди активізувала наступальні дії та проводить їх практично по всій лінії фронту завдовжки 1200 кілометрів. Найгарячішими напрямками протягом березня були, за його даними, Олександрівський, Покровський, Костянтинівський і Лиманський.
Росіяни у домах українців. Що стоїть за масштабними планами РФ щодо окупованих територій
Росія заявляє про довгострокові плани «розвитку» тимчасово окупованих територій України, які подають як масштабну програму відновлення – із новим житлом, інфраструктурою та робочими місцями.
Оприлюднені деталі документів передбачають, що до 2045 року на захоплені частини Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей можуть переселити близько 114 тисяч росіян. Водночас зруйновані і захоплені міста, відновлення яких потребувало б значно більших ресурсів, майже не згадуються.
Чи здатна Росія реалізувати заявлені плани та якою є мета агресора – розбирались Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода). Читайте і дивіться за лінком
США знову частково послабили санкції проти російської нафти на місяць
Сполучені Штати знову тимчасово послабили санкції щодо російської нафти, видавши новий виняток, яка дозволяє доставляти та продавати певні партії, що вже перебувають у морі. Таке рішення ухвалило Міністерство фінансів США у той час, коли Вашингтон публічно наполягає, що продовжує тиск на Кремль.
Управління контролю за іноземними активами (OFAC) американського Мінфіну 17 квітня опублікувало Загальну ліцензію 134B, яка дозволяє операції, пов’язані з російською сирою нафтою та нафтопродуктами, завантаженими на судна станом на цю дату. Виняток діє до 16 травня та замінює попередню ліцензію, термін дії якої закінчився 11 квітня.
Оновлена ліцензія має вузький характер – вона поширюється лише на нафту, вже завантажену на судна, – але критики кажуть, що повторне застосування таких винятків ризикує підірвати ширший режим санкцій, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Провідні демократи в Сенаті, включно із Чаком Шумером, Елізабет Воррен та Джин Шагін, засудили це рішення як «розворот на 180 градусів», стверджуючи, що воно надсилає неоднозначний сигнал у той час, коли Росія продовжує військову кампанію проти України.
«Це рішення ганебне», – заявили вони у спільній заяві, вказуючи на те, що російські атаки на Україну тривають, а послаблення санкцій може продовжити війну.
Міністр фінансів США Скотт Бессент 15 квітня заявив, що Вашингтон не продовжуватиме дію винятків, які дозволяли закуповувати іранську і російську нафту без застосування санкцій США.
Генштаб ЗСУ: армія Росії втратила понад 1 тисячу військових і 82 артилерійських систем за добу
Російська армія втратила близько 1 080 людей особового складу протягом попередньої доби, заявляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 18 квітня.
Командування оцінює загальні втрати РФ у 1 317 150 людей особового складу.
Також, за даними Генштабу, російські війська втратили протягом попередньої доби:
- 6 танків (загалом 11 876)
- 10 бойових броньованих машин (24 410)
- 82 артилерійських системи (40 242)
- 4 реактивних системи залпового вогню (1 743)
- 2 104 безпілотники оперативно-тактичного рівня (245 112)
- 180 автомобілів і автоцистерн (90 194)
Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих.
На квітень 2026 року журналісти російської служби ВВС та «Медіазони» спільно з командою волонтерів підтвердили імена щонайменше 212 188 російських військовослужбовців, які загинули на війні проти України з лютого 2022 року. Йдеться про тих, чиї імена підтверджені у відкритих джерелах.
Оцінки загальних втрат Росії (поранених і вбитих) із боку міжнародних організацій і розвідок є значно вищими. У грудні 2025 року високопосадовець НАТО на умовах анонімності повідомив російській службі ВВС, що, за даними альянсу, загальна кількість убитих і поранених у російській армії може наближатися до 1,15 мільйона осіб.
Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни, тепер приблизно раз на рік цю інформацію оприлюднює президент України Володимир Зеленський. На початку лютого 2026 року в інтервʼю France 2 він заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими 55 тисяч українських солдатів. Президент, що також є «велика кількість людей, яких Україна вважає зниклими безвісти».
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський 13 січня цього року заявив, що в 2025 році вдалося зменшити кількість втрат особового складу ЗСУ на 13%. Деталей щодо українських втрат він не навів.