Доступність посилання

ТОП новини

Удар на понад 1000 км углиб Росії: у ЗСУ з'явився свій «Шахед»?


Вранці 2 квітня влада Татарстану (республіка РФ) заявила про атаку безпілотників на підприємства в Єлабузі і Нижньокамську.

«Серйозних руйнувань немає, технологічний процес підприємств не порушений», – запевнили в офіційному телеграм-каналі республіки.

Пізніше в російських телеграм-каналах стали з'являтися відео нібито самих ударів, на якому великий дрон врізається в будівлю. Російський телеграм-канал Baza стверджує, що атаки зазнав комплекс хостелів.

Також дрони атакували черговий нафтопереробний завод у Росії – розташований у Нижньокамську, неподалік Єлабуги.

За даними Радіо Свобода, за атакою дронів стоять СБУ та ГУР МО України, а удар по НПЗ у Нижньокамську вивів з ладу установку первинної переробки нафти – її потужність становила 8 мільйонів тонн нафти на рік, майже 3% від загальної річної переробки нафти в РФ.

У Єлабузі ж, як повідомлялося, Росія побудувала завод зі збирання іранських дальнобійних дронів «Шахед» – до виробництва залучали студентів одного з місцевих вишів.

Для атаки на ці два об'єкти дронам довелося пролетіти понад 1000 кілометрів – у разі, якщо їх запустили з підконтрольної владі України території.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

Схід

  • У українських військових закінчуються боєприпаси на Донбасі – такими оцінками поділився радник Білого дому з питань комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі в інтерв’ю каналу АВС News 17 березня.
  • Американський Інститут вивчення війни заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. На думку аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.
  • Британське видання The Telegraph прогнозує також серйозні проблеми з українською ППО через пробуксування допомоги з боку США: до кінця місяця у ЗСУ нібито вже закінчаться західні ракети для захисту міст.
  • Ситуація в зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) «Таврія» залишається «складною, проте контрольованою», а на Авдіївському напрямку «стабілізується». Про це вдень 3 березня написав у телеграмі командувач угруповання Олександр Тарнавський.
  • Територія на захід від Авдіївки залишається у центрі зусиль російського наступу на сході України, заявила 29 лютого розвідка Великої Британії. За її даними, армія РФ відтоді просунулась на 6 км від центру міста і «майже напевно» отримала контроль над Ласточкиним, Степовим і Сєверним. «Ці тактичні здобутки слугують переважно для консолідації російських позицій довкола Авдіївки», – йдеться в повідомленні, яке цитує Міністерство оборони Британії.
  • Сили оборони України відійшли від селища Ласточкине, щоб «організувати оборону по лінії населених пунктів Орлівка – Тоненьке – Бердичі і не допустити подальшого просування супротивника далі в західному напрямку». Про це це повідомив спікер ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій вдень 26 лютого в ефірі телемарафону.
  • Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський 17 лютого заявив про виведення українських підрозділів з Авдіївки. Через два дні, 19 лютого, командувач Оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» генерал Олександр Тарнавський повідомив, що на Авдіївському напрямку українські військові закріпилися на «нових рубежах оборони».
  • 18 грудня минулого року командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Олександр Тарнавський повідомив, що Збройні сили України зіткнулися з нестачею артилерійських снарядів і «згорнули деякі військові операції через брак іноземної допомоги».
XS
SM
MD
LG