Доступність посилання

Бійці 24-ї омбр ЗСУ ведуть вогонь з реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град» по військах РФ поблизу Часового Яру. Донеччина, 15 січня 2026 року
Бійці 24-ї омбр ЗСУ ведуть вогонь з реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град» по військах РФ поблизу Часового Яру. Донеччина, 15 січня 2026 року

Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії, а також про спроби США та країн Європи досягти миру

Повітряні сили про нічний удар РФ: зафіксовано влучання 5 дронів і двох ракет

Російські військові в ніч на 29 липня атакували Україну двома балістичними ракетами «Іскандер-М», а також 37 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів, повідомили Повітряні сили ЗСУ.

«За попередніми даними, станом на 09:00, протиповітряною обороною збито/подавлено 32 ворожі БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі і сході країни», – йдеться в повідомленні.

За даними військових, зафіксовано влучання п’яти безпілотників і двох ракет у трьох локаціях, а також падіння уламків збитих цілей на двох локаціях.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Генштаб повідомив про 172 боєзіткнення на фронті за добу

На фронті протягом минулої доби зафіксовано 172 боєзіткнення, повідомив у ранковому зведенні 29 липня Генеральний штаб Збройних сил України.

Найбільше зіткнень, за повідомленням, було на Покровському напрямку, який залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. «Наші захисники зупинили 57 штурмових дій агресора у районах населених пунктів Попів Яр, Маяк, Новоекономічне, Разіне, Лисівка, Чунишине, Звірове, Котлине, Удачне, Новомиколаївка, Горіхове, Зелений Кут і Дачне», – йдеться у зведенні.

На Лиманському напрямку російські сили атакували 32 рази, на Новопавлівському – 17, кажуть у Генштабі.

За даними командування, бойові дії також відбувалися на Північно-Слобожанському, Курському, Південно-Слобожанському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Оріхівському, Придніпровському напрямках.

«Вчора противник завдав 90 авіаударів, скинув 149 керованих авіаційних бомб. Крім цього, здійснив 5 922 обстріли, зокрема 61 – із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 3 859 дронів-камікадзе», – йдеться в повідомленні.

26 липня речник ОСУВ «Хортиця» повідомив, що, хоча Покровський напрямок залишається найбільш інтенсивним, основна мета російських військ зараз змінилася: «якщо узимку мова більше йшла про західні околиці, те, що на захід і на південь від Покровська, то зараз головна місія росіян – вклинитися між Покровськом і Костянтинівкою і становити загрозу Покровсько-Мирноградській агломерації вже зі сходу».

У Кам’янському через атаку РФ загинули 2 людей, вагітна в тяжкому стані, пошкоджені медзаклади – ОВА

Російська армія вночі завдала ракетного удару по Кам’янському на Дніпропетровщині, внаслідок чого загинули двоє людей, ще п’ятеро – постраждали, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

За його словами, дві жінки перебувають у тяжкому стані, одна з них – вагітна. Троє пацієнтів – у стані середньої тяжкості.

«Частково зруйнована триповерхова будівля, що не експлуатувалася. Поряд – пошкоджені медзаклади: пологовий і відділення міської лікарні», – повідомив голова ОВА.

За його словами, вночі під ударами артилерії і БпЛА була Нікопольщина, де пошкоджені приватні будинки і господарські споруди.

«За оновленими даними, через вечірні атаки на Нікополь і Марганець пошкоджені ще три приватні будинки, дві господарські споруди, гараж. Понівечені розважальний заклад, магазин, адмінбудівля, інфраструктура й лінія електропередач. Зайнялася автівка», – йдеться в повідомленні.

Лисак також повідомив, що продовжувалися російські атаки на Синельниківський район.

«Агресор бив по Межівській, Дубовиківській і Слов’янській громадах. Застосовував FPV-дрони і КАБ. Загинула одна людина, ще двоє постраждали. Пошкоджені 4 приватні оселі, адмінбудівля, магазини, АЗС, авто. Виникли пожежі. За уточненою інформацією, ввечері ворог вдарив КАБами по Великомихайлівській громаді. Загинула 75-річна жінка. Постраждав 68-річний чоловік. Понівечений приватний будинок», – зазначив голова ОВА.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Війська РФ атакували пенітенціарний заклад на Запоріжжі: 16 людей загинули, десятки поранені – ОВА

16 людей загинули, 35 – були поранені внаслідок російського удару по одному з пенітенціарних закладів Запорізької області, повідомив вранці 29 липня голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.

«Вночі ворог вісім разів обстріляв Запорізький район, попередньо, ФАБами. Поцілив і по виправній колонії. 16 людей загинули, 35 дістали поранень. Постраждалим надається уся необхідна медична допомога», – написав Федоров у телеграмі.

За його словами, зруйновані приміщення установи, пошкоджені приватні будинки поруч.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Генштаб ЗСУ оновив дані про втрати армії РФ: понад тисячу військових за добу

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 1 051 300 своїх військових, зокрема 1050 – за останню добу, такі дані станом на ранок 29 липня наводить Генштаб ЗСУ.

У командуванні також назвали втрати російської техніки:

  • танки – 11065 (+4 – за останню добу)
  • бойові броньовані машини – 23064
  • артилерійські системи – 30865 (+39)
  • РСЗВ – 1451 (+1)
  • засоби ППО – 1202 (+1)
  • літаки – 421
  • гелікоптери – 340
  • БпЛА оперативно-тактичного рівня – 48585 (+192)
  • крилаті ракети – 3548 (+2)
  • кораблі / катери – 28
  • підводні човни – 1
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 56687 (+91)
  • спеціальна техніка – 3935.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 18 липня заявив, що від початку 2025 року Росія втрачає на фронті у середньому 1 251 військовослужбовця щодоби.

На початку липня російське видання Meduza повідомило, що Федеральна служба державної статистики Росії (Росстат) припинила звітувати про кількість смертей у Росії. Американський Інститут вивчення війни, аналізуючи цю новину, припустив, що цей крок є частиною зусиль Кремля із приховання втрат Росії від війни в Україні.

Раніше ISW оцінював, що Росстат приховує дані про населення, намагаючись приховати демографічні проблеми Росії, а виключення демографічних даних у звітах Росстату, ймовірно, також має на меті приховати високі показники втрат особового складу російських військових.

Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих.

Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський 16 лютого в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.

Британська розвідка з посиланням на підрахунки Генштабу ЗСУ припустила, що Росія цього року, ймовірно, втратила приблизно 236 тисяч убитими і пораненими у війні проти України. Розвідка зауважує, середньодобовий показник у червні був найнижчим з квітня 2024 року.

ISW після заяв Трампа: Путін навряд чи піде на поступки без значних перемог України на полі бою

Російський лідер Володимир Путін навряд чи піде на якісь поступки у своїх воєнних цілях, якщо його не змусять до цього значні перемоги України на полі бою, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики згадали про вчорашню заяву президента США Дональда Трампа, який оголосив новий термін для Путіна для укладення мирної угоди з Україною: за 10-12 днів.

В ISW зауважують, що кремлівські чиновники продовжують позиціонувати Росію як таку, що перебуває в прямій геополітичній конфронтації із Заходом, щоб заручитися внутрішньою підтримкою війни проти України й майбутньої російської агресії проти НАТО.

«Кремль присвятив значну кількість часу й енергії формуванню внутрішньої підтримки війни, а російські державні й незалежні опитування показують, що більшість росіян підтримують продовження війни в Україні, доки Росія не досягне своїх заявлених воєнних цілей – «денацифікації», демілітаризації і нейтралітету України. Відданість російського суспільства досягненню воєнних цілей Росії, над якою Кремль наполегливо працював, значно ускладнить для Путіна можливість представити для внутрішньої аудиторії як перемогу будь-яку мирну угоду, що не включатиме його заявлених цілей», – йдеться у звіті.

«Путін навряд чи піде на якісь поступки у своїх воєнних цілях, якщо його не змусять до цього значні перемоги України на полі бою, оскільки будь-яке переговорне завершення війни, що не передбачатиме досягнення всіх цілей Путіна, поставить під сумнів успіх і, можливо, мудрість військової кампанії Росії в Україні», – додали аналітики.

28 липня Трамп заявив, що він «дуже розчарований» Путіним і «скоротить» свій раніше озвучений 50-денний термін, до якого російський лідер повинен був погодитися на мирні переговори, оскільки, на його думку, «він уже знає відповідь» на його пропозиції і те, що станеться. Трамп заявив, що він встановить новий термін приблизно «від 10 до 12 днів від сьогодні (28 липня – ред.)».

Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв після цього заявив, що такі слова президента США наближають його до війни з РФ.

«Трамп грає в ультиматум з Росією: 50 днів чи 10… Йому слід пам’ятати дві речі: 1. Росія – це не Ізраїль і навіть не Іран. 2. Кожен новий ультиматум – це загроза і крок до війни. Не між Росією й Україною, а з його власною країною», – написав Медведєв у соцмережі X.

50 днів Трамп надав Путіну 14 липня, виступивши з жорсткою критикою на адресу Росії й особисто Путіна за небажання досягти миру. Після закінчення цього терміну, який спливає 3 вересня, Трамп, за його словами, готовий запровадити санкції, насамперед високі мита щодо самої Росії та тих країн, які купують у неї енергоносії. Держсекретар Марко Рубіо в інтерв’ю Fox News зазначив, що, зокрема, без підтримки Китаю, який закуповує у Росії нафту, Путін «не міг би витримати цієї війни».

Трамп також оголосив про готовність продавати союзникам США зброю для потреб України. Кілька країн, включно з Німеччиною, заявили про готовність брати участь у цій схемі.

У Росії тоді стримано відреагували на заяви Трампа. Офіційна позиція Москви щодо них не змінилася. Російські представники кажуть, що зацікавлені у мирі, але лише на певних умовах – які у Києві вважають рівнозначними капітуляції. Йдеться, зокрема, про відмову України від частини територій – навіть тих, які Москва не контролює зараз або взагалі ніколи не контролювала.

Наприкінці минулого тижня держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент Трамп «втрачає терпіння» у зв’язку з поведінкою Росії в конфлікті з Україною і «втрачає бажання продовжувати чекати» від Москви будь-яких кроків, які могли б привести до завершення війни.

У РФ заявляють про пожежу на залізниці в Ростовській області після атаки дронів

У Сальську в Ростовській області Росії через нічну атаку дронів сталася пожежа на залізничній станції, повідомив виконувач обов’язків губернатора Юрій Слюсар.

У російській залізниці заявили, що через падіння уламків БпЛА була порушена робота контактної мережі на станції Сальськ. За повідомленням, пошкоджене скління у двох вагонах пасажирського поїзда, а також сталася пожежа у вантажному потязі, потерпілих немає. Рух поїздів через станцію Сальськ зупинили.

Російські телеграм-канали публікують відео і фото очевидців, на яких видно значну пожежу на залізниці в Сальську.

Радіо Свобода не може незалежно перевірити ці дані. Українські військові це поки не коментували.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони, а також окуповані РФ території регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Українська сторона не щоразу коментує такі удари, але регулярно наголошує, що проводить роботу з ослаблення тилових баз армії РФ, щоб знизити наступальний потенціал агресора.

Росія офіційно оголосила про закриття 20 КПП на кордоні з Україною. У ДПСУ відреагували

На четвертому році повномасштабного вторгнення уряд Росії розпорядився закрити з 1 серпня 20 пунктів пропуску на кордоні з Україною – 13 автомобільних та 7 залізничних, повідомляє російська служба Радіо Свобода.

Згідно з опублікованим списком, частина з них розташовані на кордоні Росії та окупованих нею територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей України.

Всі ці пункти пропуску були встановлені відповідно до угоди між Росією та Україною, укладеної 8 лютого 1995 року.

«Складно зрозуміти логіку росіян: навіщо держава-агресор на четвертому році розв’язаної повномасштабної війни вирішила оголосити про закриття низки пунктів пропуску на кордоні з Україною. Своєю чергою варто нагадати, що рішенням уряду України ще з початку повномасштабного вторгнення були зачинені всі пункти пропуску на кордоні з РФ і там не здійснюються пропускні операції, зокрема, в тій класичній формі, як всі могли б для себе розуміти», – сказав речник Держприкордонслужба Андрій Демченко у коментарі «Українська правда».

Водночас Демченко наголосив, що Україна й надалі готова на будь-якій з ділянок кордону забезпечити повернення громадян України.

США, ймовірно, вперше з 2008 року розмістили ядерну зброю у Британії – ЗМІ

США, ймовірно, вперше з 2008 року розмістили ядерну зброю у Великій Британії, що є сигналом президенту Росії Володимиру Путіну про те, що вони залишаються відданими європейській безпеці

Як пише Bloomberg з посиланням на оборонних аналітиків та дані з відкритих джерел, 16 липня американський військовий літак здійснив переліт з увімкненим транспондером – це зробило його ідентифікацію та місце перебування публічно видимими – зі складу ядерної зброї США на авіабазі Кіртленд в Альбукерке, штат Нью-Мексико, до авіабази в британському місті Лейкенхіт.

За даними видання, у польоті C-17 брали участь ВПС США, які транспортують ядерну зброю, і він не пролітав над територією жодної іншої країни.

Бюджетні документи Міністерства оборони США показують, що в Лейкенхіті вже кілька років ведеться робота на мільйони доларів над об'єктами «гарантій» – термін, який Пентагон використовує для опису безпеки ядерної зброї.

Зброя, яку літак, найімовірніше, доставив, була новою термоядерною бомбою B61-12, що вперше з часів Холодної війни збільшило кількість тактичної ядерної зброї США в Європі, пише Bloomberg.

Президент США Дональд Трамп останніми тижнями посилив свій підхід до Путіна.

Цього тижня Міністерство оборони заявило в оновленому політичному документі, що «ядерне стримування НАТО також спирається на ядерну зброю США, розгорнуту в Європі, та допоміжні можливості та інфраструктуру, надані союзниками». Згідно з документом, нові літаки будуть доступні для виконання ядерної місії НАТО.

Уряди США та Великої Британії давно дотримуються політики не коментування статусу чи місця розташування своєї ядерної зброї.

Генштаб ЗСУ: з початку доби на фронті було понад 131 боїв, 17 з них досі тривають

З початку доби на фронті відбулося 131 бойове зіткнення, 17 з них тривають досі, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Найбільше російських атак було на Покровському напрямку, де агресор здійснив 42 штурмові та наступальні дії у районах населених пунктів Попів Яр, Маяк, Новоекономічне, Разіне, Лисівка, Чунишине, Звірове, Котлине, Удачне, Новомиколаївка, Горіхове, Зелений Кут та Дачне.

Також інтенсивні бої тривають на Лиманському напрямку, де сили РФ атакували 23 рази, намагаючись просунутися у районах населених пунктів Новоєгорівка, Карпівка, Зелена Долина, Ямполівка та у бік Дронівки й Серебрянки.

Противник також продовжує атаки на Північно-Слобожанському, Південно-Слобожанському, Курському, Куп’янському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Новопавлівському, Оріхівському та Придніпровському напрямках.

На Гуляйпільському напрямку наступальних дій не зафіксовано.

26 липня речник ОСУВ «Хортиця» повідомив, що, хоча Покровський напрямок залишається найбільш інтенсивним, основна мета російських військ зараз змінилася: «якщо узимку мова більше йшла про західні околиці, те, що на захід і на південь від Покровська, то зараз головна місія росіян – вклинитися між Покровськом і Костянтинівкою і становити загрозу Покровсько-Мирноградській агломерації вже зі сходу».

У Києві вшанували пам’ять загиблих у полоні

28 липня в Україні вперше офіційно вшановували пам’ять військових, добровольців та цивільних, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.

У Києві на Майдан незалежності вийшли люди з плакатами, щоб вшанувати загиблих, а також нагадати про тих, хто досі перебуває в російському полоні.

Президент України Володимир Зеленський заявив у своєму вечірньому відеозверненні, що підписав закон, який «відновлює справедливість, закон розв’язує фінансове питання – щоб воїни, які були захоплені в полон, отримували такі ж фінансові гарантії, що й усі захисники України». Йдеться про закон, який врегульовує питання одноразової виплати родинам військових, які загинули у полоні. Вони отримують право на виплату у розмірі 15 мільйонів гривень.

Верховна Рада встановила 28 липня Днем вшанування пам’яті захисників і захисниць України, учасників добровольчих формувань, а також цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.

Цю дату приурочено до трагічних подій у Оленівці, де в ніч з 28 на 29 липня 2022 року внаслідок теракту загинули 55 українських військовополонених, ще понад 130 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

ОВА: війська РФ дронами атакували місцевий магазин на Сумщині – будівля зруйнована, постраждала людина

Російські війська дронами атакували місцевий магазин на Сумщині – будівля зруйнована, постраждала людина, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Григоров.

«Близько 17:45 росіяни атакували Буринську громаду чотирма ударними БпЛА. Внаслідок удару зруйновано місцевий магазин. Постраждала одна з продавчинь – їй оперативно надали медичну допомогу, загрози життю немає», – написав він у телеграмі.

Також, за його словами, зафіксовано пошкодження житлових будинків, будинку культури, нежитлових приміщень та автомобілів.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Від Донецька до Кембриджу: професорка, яка двічі втрачала дім, розповідає у Британії про «крутих українців»

«Кожен із нас, хто за кордоном, має говорити про Україну, пояснювати, що це за країна, і показувати, що українці – справді круті», – розповідає двічі переселенка Анна Чечель.

Коли розпочалася війна на Донбасі, Анна виїхала з Донецька до селища Нью-Йорк (Донецька область). А після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну оселилася у Великій Британії. Там вона стала викладачкою в одному з найпрестижніших університетів світу – Кембриджському. А також створила книгу про українських жінок-підприємиць, які після вимушеної міграції розпочали власні справи у Сполученому Королівстві.

Про втрату дому двічі, евакуацію та новий шлях у Кембриджі Анна розповіла проєкту Радіо Свобода «Ти як?».

Зеленський відреагував на заяву Трампа щодо Росії

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву президента США Дональда Трампа, назвавши її «надзвичайно вагомою».

«Україна виконує те, що обіцяє. Сьогодні є надзвичайно вагома заява президента Трампа. І це правда – саме Росія робить усе, аби зірвати мирні зусилля та затягнути цю війну. Щоночі удари, постійно – російські намагання зробити Україні боляче. Справді, мир може бути, якщо діяти сильно та рішуче, і ми неодноразово говорили – і всі партнери це знають, – що санкції – це ключовий елемент. Росія зважає на санкції, зважає на такі втрати. Мир завдяки силі можливий», – сказав він у своєму відеозверненні.

Зеленський додав, що Україна, як і завжди, готова максимально продуктивно працювати з США заради того, щоб закінчити цю війну достойно й тривалим миром.

Президент США Дональд Трамп 28 липня окреслив часові рамки, які він надає російському лідерові Володимиру Путіну для укладення мирної угоди з Україною – 10 або 12 днів, які рахуватимуться від сьогодні.

Раніше цього ж дня лідер США сказав, що скоротить наданий ним раніше Росії термін 50 днів на досягнення мирної угоди з Україною. За словами Трампа, він «розчарований у президенті (РФ Володимирі) Путіні» і має намір скоротити термін, оскільки, на його думку, «він уже знає відповідь» на його пропозиції та те, що станеться.

50 днів Трамп надав Росії рівно два тижні тому – 14 липня.

У Росії стримано відреагували на попередні заяви Трампа. Офіційна позиція Москви щодо них не змінилася. Російські представники кажуть, що зацікавлені у мирі, але лише на певних умовах – які у Києві вважають рівнозначними капітуляції. Йдеться, зокрема, про відмову України від частини територій – навіть тих, які Москва не контролює зараз або взагалі ніколи не контролювала.

ЦВК: чергові місцеві вибори в Україні не будуть проводитись

Чергові місцеві вибори в Україні, які мали би відбутися в останню неділю жовтня цього року одночасно по всій країні, не будуть проводитись, повідомляє Центральна виборча комісія.

«Дату проведення таких виборів призначає Верховна Рада України не пізніше ніж за 90 днів до дня голосування. У зв’язку з повномасштабною збройною агресією РФ в Україні введено воєнний стан, під час дії якого жодні вибори не організовуються і не проводяться. Відтак рішення про призначення чергових місцевих виборів парламентом не приймалось», – вказується у повідомленні на сайті ЦВК.

Тому ЦВК констатує відсутність підстав для внесення подань кандидатур до складу місцевих територіальних виборчих комісій, а також для формування нового складу територіальних виборчих комісій різних рівнів, які здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів в Україні.

«Якби не російська агресія й страшна війна, яку розв’язали проти України росіяни, ми би зараз уже вступали в період підготовки й організації чергових місцевих виборів, зокрема, відповідно до вимог виборчого законодавства місцеві осередки політичних партій мали би змогу вносити подання кандидатур до нового складу територіальних виборчих комісій», – йдеться у заяві.

Проте, як зауважують в ЦВК, під час дії воєнного стану жодні вибори не організовуються і не проводяться, відтак члени ТВК, склад яких було сформовано на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, продовжують здійснювати свої повноваження до сформування нового складу комісії.

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада кожні три місяці продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.

У Криму директора нічного клубу оштрафували на 300 тисяч рублів за «Ще не вмерла…»

Підконтрольний Росії Бахчисарайський районний суд в окупованому Криму оштрафував директора нічного клубу «Атмосфера» на 300 тисяч рублів через пісню Андрія Данилка, який виступає в образі Вєрки Сердючки. Про це повідомила пресслужба суду, інформує проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

Чоловіка визнали винним у «дискредитації» російської армії (частина 1 статті 20.3.3 КоАП). Приводом для складання протоколу стало те, що в ніч проти 26 липня у клубі діджей увімкнув пісню «Гуляночка», в якій є слова «Ще не вмерла Україна».

«Смислова тематика цих слів спрямована на дискредитацію збройних сил Російської Федерації під час проведення спеціальної військової операції на території України та політики Росії загалом», – ідеться в повідомленні пресслужби.

Судячи з інформації на сайті суду, директора «Атмосфери» звуть Олексій Бугаєв. Разом із ним до відповідальності притягли діджея Павла Короткого, який поставив трек того дня.

Про складання протоколів на кримчан стало відомо вранці 26 липня, коли блогер-донощик Олександр Таліпов опублікував відео з вибаченням діджея. На камеру у відділі поліції чоловік також повідомив, що підтримує політику Росії та вторгнення в Україну.

Пісня «Гуляночка» входить до альбому «Чита Дріта», який артист Андрій Данилко випустив ще 2003 року. Композиція стала дуже популярною як в Україні, так і за її межами, у тому числі у Росії та Білорусі. У «Гуляночці» йдеться про пишне гуляння, а в приспіві йдеться «Ще не вмерла Україна, якщо ми гуляєм так».

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну через цю пісню жителів Росії та окупованого нею Криму стали притягувати до адміністративної відповідальності. В Алушті трьох дівчат штрафували через танці під цю пісню в місцевому аквапарку, а в Будинку культури у Псковській області скасували дискотеки, бо під час танців діджей увімкнув цю композицію.

Антикорупційний «розворот» Зеленського: ЄС це не заспокоїть?

Євросоюз колективно зітхнув з полегшенням після того, як президент України Володимир Зеленський різко змінив свою позицію щодо законодавства, яке мало обмежити незалежність двох ключових антикорупційних органів.

Але залишаються питання та спекуляції довкола того, що спровокувало його появу, що це говорить про керівний клас Києва та як це вплине на шанси охопленої війною країни приєднатися до блоку.

На Сумщині двоє людей поранені через російські обстріли – ОВА

Унаслідок нових ударів сил РФ 28 липня поранень зазнали двоє жителів Сумщини, повідомила обласна військова адміністрація.

«Рано-вранці у Краснопільській громаді внаслідок атаки ворожого дрона постраждав 45-річний чоловік. Він зазнав поранення, коли виводив на пасовище корову. Чоловік госпіталізований у тяжкому стані. Пізніше в Середино-Будській громаді під час ранкового обстрілу з РСЗВ постраждав 66-річний чоловік. У момент атаки він був у своїй квартирі. Із численними опіками доставлений до лікарні», – вказано в повідомленні.

Влада інформує, що пошкоджень зазнали багатоповерхівка та торговельні приміщення, також у цій же громаді внаслідок прямого влучання керованої авіабомби сьогодні згорів житловий будинок.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Зеленський призначив колишню депутатку Заліщук послом України в Швеції

Президент України Володимир Зеленський призначив колишню народну депутатку Світлану Заліщук послом України в Швеції.

Відповідний указ оприлюднений на сайті Офісу президента 28 липня.

У минулому скликанні парламенту Світлана Заліщук входила до комітету у закордонних справах. До цього вона була радницею тодішнього голови правління «Нафтогазу» Юрія Вітренка (у 2021 році), позаштатною радницею Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної (2020 році), прем’єр-міністра Олексія Гончарука з питань зовнішньої політики, пішла з цієї посади після відставки Гончарука. Також Заліщук є співзасновницею та координаторкою руху «Чесно».

Суддя з окупованого Криму отримала 12 років за репресії проти кримських татар – прокуратура АРК

Український суд засудив до 12 років позбавлення волі російську суддю з окупованого Криму, яка сприяла репресіям проти кримських татар та ухвалювала вироки за участь у мирних протестах, повідомляє 28 липня прокуратура Автономної Республіки Крим.

Фігурантка, яка обійняла після окупації півострова посаду судді підконтрольного РФ Бахчисарайського районного суду, визнала двох кримських татар винними в адміністративному правопорушенні – «організації масового одночасного перебування громадян у громадських місцях, що порушує громадський порядок».

Ідеться про події 3 травня 2014 року, коли російська адміністрація заборонила в’їзд до Криму голові Меджлісу кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву. У відповідь кримчани вийшли на мирні акції протесту та частково перекрили дороги на трасах Сімферополь – Севастополь, Херсон – Джанкой – Феодосія – Керч та інших напрямках.

За словами прокурора Автономної Республіки Крим Ігоря Поночовного, в Україні відкрили кримінальні провадження за більш як 3800 воєнними злочинами та злочинами проти основ національної безпеки, які були скоєні громадянами РФ у Криму. Наразі українські суди ухвалили вже близько 200 вироків за цією категорією кримінальних справ, ще 580 справ перебувають на розгляді.

Як заявили в пресслужбі прокуратури АРК, станом на 16 липня заочно засуджено 150 колишніх суддів із Криму, звинувачених у державній зраді.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG