В Україні зафіксували 3 584 випадки COVID-19. Це рекорд
Про це свідчать дані на сайті Ради національної безпеки та оборони.
За час пандемії в Україні зафіксували 166 244 випадки коронавірусної хвороби. Померли 3 400 людей, одужали 73 913.
Найбільше людей зараз хворіє в Києві (12 552), на Львівщині (11 481) та на Харківщині (9 595).
Попередній рекорд був зафіксований за підсумками 10 вересня. Тоді виявили 3 144 нових хворих.
Комісар ООН заявляє, що порушення прав людини погіршує вплив COVID-19
Наслідки пандемії коронавірусу зупинили і повернули назад світовий поступ у галузі охорони здоров'я на 25 років, вони піддали мільйони людей ризику смертельних захворювань та бідності, повідомляється у звіті Фонду Білла та Мелінди Ґейтс. За словами керівника установи ООН, проблеми також погіршились у багатьох країнах, уряди яких ігнорують основні права людини. Більше про це читайте за лінком.
В Умані посилили протиепідемічні заходи
В Умані Черкаської області на час святкування іудейського нового року Рош га-Шана посилили протиепідемічні заходи. Про це повідомили у Черкаській ОДА.
Зокрема на території, де проходитиме святкування, буде постійний контроль. Також місцева влада встановила щити з інформацією про заборону купання у водоймах.
На кількох вулицях, якими пересуваються прочани, нанесли маркування безпечної дистанції.
«Щоденно проводиться дезінфекція автомобілів Національної поліції, сміттєвозів, контейнерів для сміття та обладнаних для них майданчиків. З 8 вересня щоденно прибирають та миють шість вулиць в районі святкування, дезінфікують місця загального користування семи будинків КНП «Уманське РЕУ №3». Створені запаси деззасобів, антисептиків для рук, рідкого мила, спецодягу, засобів індивідуального захисту для працівників комунальних служб», – мовиться у повідомленні.
Як зазначили в ОДА, культові споруди забезпечені безконтактними термометрами, одноразовими рушниками, санітайзерами, антисептиками для рук, рідким милом, деззасобами.
В Умані знаходиться могила цадика (праведника) Нахмана, засновника так званої брацлавської течії хасидизму, – одна з найшанованіших святинь і місце паломництва для представників цієї течії. Усі юдеї з цієї течії хасидизму вважають своїм обов’язком побувати хоча б раз у житті на могилі цадика Нахмана і вірять, що новий рік, який вони зустріли на святі Рош га-Шана в Умані, обов’язково буде для них щасливим.
91-річний Філарет здолав COVID-19 – УПЦ КП
91-річний колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет одужав від коронавірусної хвороби COVID-19, повідомили в пресслужбі ліквідованої УПЦ КП.
«Патріарх Філарет отримав негативний результат тесту на COVID-19, який свідчить про те, що коронавірус подолано. Його Святість почуває себе добре, виписаний з лікарні і перебуває у своїй резиденції в Київській Патріархії», – йдеться в повідомленні.
Про те, що у патріарха Філарета виявили коронавірусну хворобу COVID-19, стало відомо 4 вересня.
Серед тих, хто належить до груп ризику через цю хворобу, називають, зокрема, літніх людей, а також тих, хто має хронічні захворювання.
Школи та СOVID-19: як учні різних країн світу повертаються до навчання (фотогалерея)
Про початок навчального року у школах різних країн під час пандемії коронавірусу у фотогалереї Радіо Свобода.
45% українців вважають оптимальними заходи влади для боротьби з коронавірусом – опитування
45% українців вважають оптимальними заходи влади для боротьби з коронавірусною інфекцією COVID-19, йдеться в опитуванні групи «Рейтинг».
При цьому 23% вважають їх надто м’якими, а 18% – надто жорсткими.
«Характерно, що від квітня зростає кількість тих, хто вважає, що заходи боротьби з епідемією є надто м’якими, водночас зростає і кількість тих, хто вважає заходи надто жорсткими», – заявили соціологи.
Опитування проводили 3-6 вересня. У ньому взяли участь 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більш як 2,2%.
Карантинні обмеження я називаю «законом кварталу-95» – організатор концертів із Одеси
Ярослав Трофімов – одеський організатор концертів, театральних постанов та інших культурних подій. Ми поспілкувалися одразу після святкування Дня міста Одеси. Багато тисяч людей зібралося на одній з центральних площ міста, і це обурює мого співрозмовника – йому доводиться обмежуватись заходами на 50 людей. Зрозумілих правил проведення масових заходів немає, зазначає він. І тому величезні концерти проходять, хоча присутні порушують соціальну дистанцію та не носять маски, а їм доводиться переносити театральні вистави на закинуті заводи та нести величезні втрати. Трофімов наводить приклади із Західної Європи та чекає, коли держава створить зрозуміли правила без «любимчиків».
Індія стала другою країною у світі, де виявили понад 5 млн випадків COVID-19
За даними Міністерства охорони здоров’я Індії, за минулу добу в країні зафіксували 90 123 нові випадки хвороби. Загальна кількість виявлених хворих із COVID-19 тепер становить 5 020 359. Хвороба забрала життя 82 966 людей. Одужали – понад 3,9 млн.
Загалом населення країни сягає 1,4 млрд людей.
Індія поступається за кількістю випадків COVID-19 лише Сполученим Штатам Америки, де виявили 6,6 мільйона хворих.
Кількість виявлених випадків у світі становить понад 29,5 млн.
Безкоштовний ПЛР-тест на COVID-19 – чекати до трьох тижнів?
На здавання і отримання результату гарантованого державною безкоштовного ПЛР-тесту хворим із підозрою на COVID-19 доводиться чекати до трьох тижнів: до двох тижнів чекати на можливість здати тест і ще тиждень – на його результат. Про це повідомляють користувачі фейсбук. Чимало з них змушені звертатися до приватних лабораторій, де діагностують не безкоштовно, але швидко. ПЛР-тест на COVID-19 – скільки на нього зараз чекати в Україні? Й наскільки доступна, достовірна і повна статистика МОЗ щодо тестування?
Радіо Свобода розпитало виконувача обов’язків гендиректора «Центру громадського здоров’я МОЗ України» Ігоря Кузіна:
«Протягом доби зараз проводять у середньому близько 14 тисяч досліджень методом ПЛР...»
«Зразки опрацьовуються день у день. Або впродовж максимум двох діб стовідсотково віддається результат пацієнтам...»
«Лікарі не використовують правила пріоритетності...»
В Україні виявили 2 958 нових випадків COVID-19
Про це свідчать дані на сайті Ради національної безпеки та оборони.
Станом на ранок 16 вересня в Україні зафіксували 162 660 випадків коронавірусної хвороби. Померли 3 340 людей, одужали – 72 324.
Найбільше людей хворіє в Києві (12 260), Львівській області (11 420) та на Харківщині (9 167).
Трамп стверджує, що вакцина від COVID-19 може з’явитися за три-чотири тижні
Вакцина від коронавірусної хвороби COVID-19 може з’явитися за три-чотири тижні, заявив президент США Дональд Трамп під час зустрічі з виборцями в Пенсильванії.
«Ми дуже близькі, щоб отримати вакцину. Якщо хочете знати, попередня адміністрація, ймовірно, потребувала б років, щоб отримати вакцину через [Управління з продовольства та медикаментів] та всі затвердження. А ми в тижнях від її отримання… Може бути три тижні, чотири тижні», – сказав Трамп.
Раніше у вересні головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі в ефірі CNN заявляв, що більшість експертів вважають, що вакцина буде готова до листопада чи грудня. «Це можливо, що ви можете мати її до жовтня, хоча я не думаю, що це ймовірно», – казав Фаучі.
Кабінет міністрів Ірландії обмежив пересування, поки міністр охорони здоров’я Стівен Доннелі, який занедужав 15 вересня, зробить тест на COVID-19.
Як наголошує RTE, наразі йдеться саме про обмеження пересування, а не про самоізоляцію. Члени уряду виконуватимуть свої обов’язки у віддаленому режимі.
Сьогодні вранці міністр Доннелі провів пресконференцію, на якій оголосив останні плани щодо боротьби з пандемією на наступні шість місяців.
Від початку епідемії в Ірландії підтвердили 31 192 випадки COVID-19, померли 1 784 людини.
Міська рада Івано-Франківська вирішила відкрити дитсадки і школи, попри «червону» зону
Івано-Франківська міська рада ухвалила рішення поетапно відновити роботу дитячих садків, а також продовжити очне навчання в школах і закладах позашкільної освіти.
Як повідомляє пресслужба міськради, таке рішення ухвалили 15 вересня, посилаючись на численні звернення батьків дітей дошкільного і шкільного віку.
Згідно з рішенням, дошкільні навчальні заклади продовжать «поетапно відкривати» із 15 вересня. Початкові школи відновлять роботу з 21 вересня. Учні середніх і старших класів, а також позашкільних закладів повернуться до очного навчання з 28 вересня.
Хасиди перекрили кордон Білорусі та України (відео)
Міністерство закордонних справ України звернулося до Білорусі з клопотанням не здійснювати оформлення на виїзд до України осіб, які не підпадають під категорію винятків із постанови уряду, що забороняє в’їзд на територію країни іноземців і осіб без громадянства у період із 28 серпня до 28 вересня 2020 року.
Відповідну заяву МЗС оприлюднило 15 вересня, зважаючи на те, що протягом останньої доби «на українсько-білоруській ділянці державного кордону фіксується прибуття груп іноземних громадян, які, попри обмеження в’їзду, намагаються потрапити в Україну для святкування Рош га-Шана».
«МЗС України наголошує, що особи, які не підпадають під категорію виключень із вищезгаданої заборони, не можуть бути пропущені на територію України. З метою запобігання незаконному проникненню в Україну груп іноземців, МЗС України звернулось до білоруської сторони з клопотанням не здійснювати оформлення на виїзд в Україну осіб, які не підпадають під категорію виключень. МЗС України звертається до усіх подорожуючих із наполегливим клопотанням поважати чинні правила у сфері прикордонного контролю і не допускати створення ускладнених ситуацій у пунктах пропуску через державний кордон», – йдеться в заяві.
Читайте більше тут
Нове довкола COVID-19 за період від 8 до 14 вересня – відео
ВООЗ заявляє, що цієї осені Європа повинна бути готова до більшої кількості смертей від COVID-19; економічний спад під час пандемії не допоміг уповільнити кліматичні зміни; британські випробування вакцини відновилися після призупинення через проблеми з безпекою. Про це – у відеоогляді ситуації з коронавірусом за період від 8 до 14 вересня. (Відео Reuters, AP, AFP)
Кернес просив передати, що в нього COVID-19 та двостороннє запалення легень – міська рада
Мер Харкова Геннадій Кернес має COVID-19 та двостороннє запалення легень, повідомив директор департаменту міської ради в справах інформації та зв'язків з громадськістю Юрій Сидоренко.
«Він просив передати, що він підтверджує коронавірус і викликаний ним двостороннє запалення легенів. Про жодну кому, про жоден набряк мозку, інші фейки, які можуть виникнути у хворій, політично збоченій голові не йдеться», – сказав Сидоренко.
За його словами, стан Кернеса «стабільно важкий», але питання про лікування за кордоном не розглядалося.
Він додав, що мер міста не під’єднаний до апарату штучної вентиляції легень. Його шпиталізували 10 вересня.
Харківська міська рада 14 вересня офіційно спростувала повідомлення, нібито міський голова Геннадій Кернес впав у кому. Там зазначили, що Кернес справді перебуває на лікарняному, але «повністю контролює ситуацію у місті».
У США науковці виявили білок, який нейтралізує коронавірус
Науковці з Піттсбурзького університету (США) виявили білок, здатний повністю нейтралізувати коронавірус нового типу навіть у мінімальному дозуванні. Виявлений білок здатний входити в контакт з S-білком коронавірусу, проникати всередину нього і знищувати.
Ідеться про білкову сполуку, яка в 10 разів менша від повнорозмірного антитіла, що використовується для створення препарату Ab8 проти COVID-19, ідеться в дослідженні, опублікованому 14 вересня в науковому журналі Cell.
У дослідженні наголошується, що препарат показав високу ефективність у профілактиці та лікуванні коронавірусної інфекції серед мишей і хом’яків. Фахівці звернули увагу, що молекули виявленої речовини не зв’язуються з клітинами людини, за рахунок чого можна мінімізувати негативні побічні ефекти.
«Ab8 не тільки має потенціал у терапії COVID-19, але і розглядається як профілактичний засіб для запобігання зараження людей коронавірусом нового типу», – сказав один із авторів дослідження Джон Меллорс.
В Україні виявили 2 905 нових випадків COVID-19
Про це свідчать дані на сайті Ради національної безпеки та оборони.
Загалом за час пандемії захворіли 159 702 людини. Померли 3 264, одужали – 70 810.
Найбільша кількість активних хворих зафіксована в Києві (12 046), на Львівщині (11 383) та Харківщині (8 950).
ДПСУ посилює охорону кордону з Білоруссю через спроби хасидів потрапити в Україну
Державна прикордонна служба України посилила охорону кордону з Білоруссю через спроби хасидів потрапити на територію України попри заборону на в’їзд для усіх іноземних громадян.
«Сьогодні після обіду в одному з пунктів пропуску в межах Чернігівської області фіксується прибуття груп іноземних громадян, які попри обмеження в’їзду намагаються потрапити в Україну. Нагадаємо, що прикордонники охороняють кордон з Республікою Білорусь у посиленому режимі. Метою таких заходів є недопущення будь-яких провокацій, нестандартних ситуацій та запобігання незаконному проникненню в Україну груп іноземців», – зазначили у ДПСУ.
З представниками груп паломників зустрівся голова ДПСУ Сергій Дейнеко.
«Він зазначив, що кожен іноземний громадянин повинен поважати закони України та правила, які регламентують перетин державного кордону. Також Голова відомства чітко наголосив на недопущенні порушення кордону іноземцями, адже вони нестимуть за це відповідальність, а прикордонники не допустять спроб порушення кордону», – мовиться у повідомленні.
Зазначається, що для охорони кордону ДПСУ задіяла резерви та взаємодіє з Нацполіцією і Нацгвардією.
МВС України раніше повідомляло, що Умань для святкування юдейського Нового року Рош га-Шана цього року відвідають три тисячі паломників – порівняно з 30-40 тисячами, які були в попередні роки. Це пов’язано з пандемією COVID-19.
25 серпня в Офісі президента України повідомляли, що на прохання прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу вирішено суттєво обмежити цьогорічне паломництво хасидів до Умані для святкування Рош га-Шана – юдейського Нового року.
Святкування юдейського Нового року Рош га-Шана, вже 5781-го, триватиме цього року з 18 по 20 вересня.