Доступність посилання

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

Стан хворого на COVID-19 Трампа поліпшується – Білий дім

Стан хворого на COVID-19 президента США Дональда Трампа далі поліпшується, і Білий дім очікує, що лікарі згодом 5 жовтня дозволять главі держави залишити лікарню. Про це керівник апарату Білого дому Марк Медоуз заявив в інтерв’ю Fox News.

Він наголосив, що «рішення ще не ухвалено», але «лікарі ухвалять рішення про те, щоб виписати його (Трампа – ред.), пізніше сьогодні».

5 жовтня Трамп знову наростив активність у соцмережі Twitter, написавши майже 20 повідомлень, переважно про листопадові вибори.

Попри те, що Трамп усе ще міг бути заразним, американський лідер 4 жовтня ненадовго виїхав за межі військового госпіталю, щоб із салону автомобіля привітати прихильників.

У Національному військово-медичному центру імені Волтера Ріда Трамп лікується з 2 жовтня. Виїзд із лікарні з метою привітати прихильників розкритикували багато медиків. Вони вважають це нехтуванням заходами безпеки щодо смертельного вірусу, який убив понад 209 тисяч американців.

Речниця Білого дому Кейлі Макенані 5 жовтня повідомила, що захворіла на COVID-19. Раніше позитивний результат тесту на коронавірус отримали старша радниця Трампа Гоуп Гікс та дружина президента Меланія Трамп.

Нове довкола COVID-19 за період від 29 вересня до 5 жовтня – відео

Деякі європейські країни запроваджують нові обмежувальні заходи, щоб знизити стрімке зростання кількості нових захворювань на COVID-19; дослідження щодо переливань плазми крові видужалих пацієнтів дає невтішні результати; а експериментальне лікування антитілами отримує спеціальне схвалення для президента США. (Відео Reuters, AP)

Нове довкола COVID-19 за період від 29 вересня до 5 жовтня – відео
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:05:42 0:00

Міністр охорони здоров’я не виключає повернення до жорсткого карантину

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов не виключає повернення до жорсткого карантину у випадку погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

«Зрозуміло, що «локдаун» – це найкращий шлях, щоб розірвати ланцюг передачі інфекції. Але нам також потрібно було знайти баланс між економікою та протиепідемічними заходами, щоб не зупиняти економіку... Але у разі якщо ситуація буде приймати загрозливий характер, МОЗ буде пропонувати повернення до більш жорстких карантинних заходів», – сказав Степанов в ефірі каналу «Україна-24».

Станом на ранок 5 жовтня в Україні діагностували у 230 236 людей. 4430 людей померли, одужали 101 252.

Уряд Латвії знову зобов’язав громадян «прикривати рот і ніс» в громадському транспорті

Уряд Латвії знову зобов’язав громадян «прикривати рот і ніс» в громадському транспорті. Рішення набуде чинності з 7 жовтня.

Громадяни можуть використовувати медичні, немедичні або гігієнічні маски та щитки для обличчя.

При цьому влада передбачила два винятки: маски можуть не носити діти у віці до 13 років та люди з руховим розладом або розладом психічного здоров’я, які не можуть або не вміють користуватися масками.

Планується, що вимога діятиме до 6 листопада.

За даними Центру системних досліджень, за час пандемії у Латвії виявили 2 126 випадків COVID-19. Померли 39 людей.

У Росії за добу виявили майже 11 тисяч хворих на COVID-19, найбільше з початку травня

У Росії за минулу добу виявили 10 888 хворих на COVID-19, що є максимальним із 12 травня числом, повідомив штаб із боротьби з поширенням хвороби.

Згідно з повідомленням, за минулу добу в Росії одужали 3181 людей, 117 померли.

МОЗ: цього тижня Україна перетне позначку в 5 тисяч нових хворих на COVID-19 за добу

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов прогнозує, що протягом цього тижня кількість нових виявлених випадків захворювання COVID-19 в Україні досягне п’яти тисяч за день.

«Якщо ми не переглянемо своє ставлення до правил і рекомендацій, ми будемо дуже стрімко зростати», – сказав міністр.

«І можемо зростати далі. У нашої медичної системи є межа. Як межа по ліжках, так і межа по медичних працівниках, по лікарях, яких ми не можемо звідкись імпортувати. У нас є та кількість, яка є, і вони на сьогодні надзвичайно перевантажені», – додав міністр.

Степанов висловив обурення недотриманням карантинних заходів, зокрема розкритикував проведення 3 жовтня концерту в Харкові, який є одним з лідерів по приросту хворих на COVID-19.

Напередодні поліція повідомляла, що відкрила кримінальне провадження через концерт, який відбувся в місті, попри карантин. Захід, за даними поліції, відвідали близько двох тисяч людей.

Президент Єврокомісії після контакту з хворим на COVID-19 самоізолювалася

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що пішла на карантин після недавнього контакту із людиною, інфікованою коронавірусом.

У твітері 5 жовтня вона повідомила, що 29 вересня була на зустрічі з людиною, яка вчора отримала позитивний результат тесту на COVID-19.

Урсула фон дер Ляєн зазанчила, що 1 жовтня вона отримала негативний тест на вірус, але новий здасть сьогодні.

Чиновниця заявила, що перебуватиме на карантині до ранку 6 жовтня.

У світі, за даними Університету Джонса Гопкінса, кількість інфікованих COVID-19 сягнула 35 079 мільйонів, померли понад мільйон людей, одужали 24,5 мільйони.

Пандемія COVID-19: у Нью-Йорку і Парижі повертають обмеження

Низка країн Європи вдається до нових заходів із протидії коронавірусу, в той час, як кількість інфікованих COVID-19 зростає. Зокрема, Франція переживає стрімке збільшення числа нових випадків – лише за вихідні зафіксовано 30 тисяч.

У Парижі від 5 жовтня мають зачинитися бари і кафе, влада планує оголосити деталі обмежень.

Ресторанам дозволять залишатися відчиненими, але за умови скороченого графіка роботи і вимоги реєструвати дані клієнтів. Також наполегливо заохочуватиметься робота з дому.

Дані регіонального агентства охорони здоров’я ARS показують, що кількість нових випадків коронавірусу в Парижі залишається понад 250 на 100 000 людей, а хворі на COVID-19 займають понад 30 відсотків ліжок відділень інтенсивної терапії.

Інші великі французькі міста, включаючи Лілль, Ліон, Гренобль і Тулузу, також наближаються до цього порогу.

Тим часом, у Нью-Йорку, який раніше був епіцентром пандемії в США, мер оголосив 4 жовтня, що дев’ять районів міста, швидше за все, знову закриються пізніше цього тижня.

Обмежувальні заходи, як очікують, призведуть до закриття деяких підприємств, а також шкіл і вплинуть на близько 500 тисяч людей у Брукліні та Квінзі, де спостерігається різкий спалах кількості нових випадків COVID-19.

Водночас Велика Британія запровадила обмеження на соціальні зібрання, і майже третина 66-мільйонного населення країни опинилася під дією карантинних обмежень.

У частковому локдауні опинився Мадрид і регіон довкола нього в Іспанії. На території живе понад шість мільйонів людей.

На тлі сплеску випадків COVID-19 уряд Чехії оголосив надзвичайний стан, починаючи з 5 жовтня, з новими обмежувальними заходами.

Минулої доби в Україні виявлено 3771 новий випадок COVID-19

Про це свідчать дані Ради національної безпеки та оборони.

Згідно з повідомленням, померли за минулу добу 33 людей, одужали 1145 людей.

Станом на ранок 5 жовтня, від початку пандемії коронавірус вразив 230 236 українців, 4430 людей померли, одужали 101 252.

Трамп ненадовго залишив лікарню і проїхався на авто перед прихильниками

Президент США Дональд Трамп 4 жовтня ненадовго залишав військовий госпіталь, де він лікується від коронавірусного захворювання COVID-19, щоб із броньованого автомобіля привітати своїх прихильників, які зібралися біля лікарні.

Президент проїхався повз натовп біля Національного військово-медичного центру імені Волтера Ріда, а потім повернувся до лікарні, куди він потрапив 2 жовтня.

Перед цим він оприлюднив у твіттері відео, в якому заявив, що «багато дізнався» про COVID-19, відколи захворів.

«Я дізнався про це, дійсно ходячи до школи. Це реальна школа, це не школа «давайте почитаємо книжки». І я все розумію. Це дуже цікава річ», – сказав Трамп.

Те, що президент залишав лікарню, викликало критику на його адресу.

«Це божевілля», – написав у твіттері доктор Джеймс П. Філліпс, лікар у Національному військово-медичному центрі імені Волтера Ріда.

«Кожну людину, яка була у транспортному засобі під час цього абсолютно непотрібного президентського «проїзду», тепер потрібно помістити в карантин протягом 14 днів. Вони можуть захворіти. Вони можуть померти, – додав лікар. – Заради політичного театру. Під командуванням Трампа піддавали своє життя ризику заради театру».

Від 5 жовтня в Україні починає діяти нове епідемічне зонування – список

Від понеділка, 5 жовтня, в Україні набуває чинності новий розподіл регіонів, відповідно до темпів поширення коронавірусної хвороби COVID-19.

Таке рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні 1 жовтня.

З півночі 5 жовтня на 14 днів до «червоної» зони потрапляють два міста:

  • Тернопіль Тернопільської області;
  • Канів Черкаської області.

«Київ залишається в «жовтій зоні», – повідомив міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов у фейсбуці, де опублікував перелік населених пунктів.

За рішенням комісії, до «помаранчевої» зони увійдуть:

  • місто Вінниця Вінницької області;
  • міста Луцьк, Володимир-Волинський і Нововолинськ, Володимир-Волинський, Ківерцівський, Луцький та Турійський райони Волинської області;
  • місто Дніпро Дніпропетровської області;
  • міста Бахмут і Вугледар, Слов’янський район Донецької області;
  • Житомирський, Коростишівський, Лугинський, Любарський, Овруцький, Олевський та Чуднівський райони Житомирської області;
  • місто Ужгород, Перечинський та Ужгородський райони Закарпатської області;
  • міста Мелітополь і Токмак, Оріхівський і Пологівський райони Запорізької області;
  • міста Івано-Франківськ, Бурштин і Калуш, Городенківський, Косівський, Рогатинський, Тисменицький і Тлумацький райони Івано-Франківської області;
  • міста Ірпінь і Фастів, Баришівський і Києво-Святошинський райони Київській області;
  • Біловодський район Луганської області;
  • місто Львів, Золочівський, Перемишлянський, Пустомитівський і Сокальський райони Львівської області;
  • місто Миколаїв Миколаївської області;
  • міста Біляївка, Ізмаїл і Теплодар, Арцизький, Березівський, Біляївський, Болградський, Лиманський, Овідіопольський, Тарутинський та Подільський райони Одеської області;
  • місто Полтава Полтавської області;
  • міста Дубно, Вараш та Острог, Зарічненський, Здолбунівський, Костопільський, Млинівський, Острозький і Рівненський райони Рівненської області;
  • міста Суми й Лебедин, Сумський район Сумської області;
  • міста Бережани, Кременець і Чортків, Бережанський, Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Збаразький, Зборівський, Козівський, Кременецький, Лановецький, Монастириський, Підволочиський, Підгаєцький, Теребовлянський, Тернопільський, Чортківський і Шумський райони Тернопільської області;
  • міста Харків і Люботин, Богодухівський, Великобурлуцький, Зачепилівський, Первомайський і Харківський райони Харківської області;
  • міста Хмельницький, Кам’янець-Подільський і Нетішин, Волочиський, Деражнянський, Дунаєвський, Красилівський, Летичівський, Теофіпольський і Ярмолинецький райони Хмельницької області;
  • місто Сміла, Канівський та Смілянський райони Черкаської області;
  • міста Чернівці та Новодністровськ, Вижницький, Герцаївський, Глибоцький, Заставнівський, Кельменецький, Кіцманський, Новоселицький, Путильський, Сокирянський, Сторожинецький і Хотинський райони Чернівецької області;
  • місто Ніжин, Варвинський, Куликівський, Ніжинський, Носівський і Сновський райони Чернігівської області.

До «жовтої» зони входитимуть:

  • міста Жмеринка, Козятин, Могилів-Подільський та Хмільник, Бершадський, Вінницький, Калинівський, Козятинський, Літинський, Немирівський, Теплицький, Тиврівський, Томашпільський, Тростянецький, Тульчинський та Чечельницький райони Вінницькій області;
  • місто Ковель, Горохівський, Іванчівський, Камінь-Каширський, Ковельський, Локачинський, Любешівський, Любомльський, Маневицький, Ратнівський, Рожищенський і Шацький райони Волинської області;
  • міста Кривий Ріг, Новомосковськ і Тернівка, Верхньодніпровський, Дніпровський, П’ятихатський, Солонянський і Царичанський райони Дніпропетровської області;
  • міста Краматорськ, Лиман, Мирноград, Маріуполь, Новогродівка, Покровськ, Селидове, Слов’янськ і Торецьк, Великоновосілківський, Маріївський та Покровський райони Донецької області;
  • міста Житомир, Бердичів, Малин і Новоград-Волинський, Баранівський, Бердичівський, Брусилівський, Ємільчинський, Коростенський, Народицький, Новоград-Волинський, Попільнянський, Пулинський, Романівський, Хорошівський та Черняхівський райони Житомирської області;
  • міста Мукачево, Хуст і Чоп, Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Воловецький, Мукачівський, Рахівський, Свалявський та Тячівський райони Закарпатської області;
  • міста Запоріжжя й Бердянськ, Веселівський, Вільнянський, Гуляйпільський, Запорізький, Мелітопольський, Новомиколаївський, Приазовський, Токмацький та Якимівський райони Запорізької області;
  • міста Болехів, Коломия та Яремче, Богородчанський, Верховинський, Галицький, Долинський, Калуський, Коломийський, Надвірнянський, Рожнятівський і Снятинський райони Івано-Франківської області;
  • міста Біла Церква, Березань, Бориспіль, Бровари, Буча, Васильків, Обухів, Переяслав та Славутич, Білоцерківський, Бориспільський, Бородянський, Броварський, Васильківський, Кагарлицький, Макарівський, Миронівський, Обухівський, Переяслів-Хмельницький, Рокитнянський, Сквирський, Ставищенський, Таращанський, Фастівський та Яготинський райони Київської області;
  • місто Сєвєродонецьк, Білокуракинський, Кременівський, Марківський, Міловський, Станично-Луганський і Старобільський райони Луганської області;
  • міста Борислав, Дрогобич, Самбір, Стрий, Трускавець та Червоноград, Бродівський, Городоцький, Дрогобицький, Жидачівський, Жовківський, Кам’янка-Бузький, Миколаївський, Мостиський, Радехівський, Сколівський, Стрийський та Яворівський райони Львівської області;
  • місто Вознесенськ, Березанський, Веселинівський, Вітовський, Кривоозерський та Миколаївський райони Миколаївської області;
  • міста Одеса, Білгород-Дністровський, Чорноморськ та Южне, Балтський, Білгород-Дністровський, Іванівський, Ізмаїльський, Кодимський, Любашівський, Окнянський, Роздільнянський, Савранський, Тарутинський та Татарбунарський райони Одеської області;
  • міста Лубни та Миргород, Диканський, Лохвицький, Миргородський, Новосанжарський, Полтавський та Шишацький райони Полтавської області;
  • місто Рівне, Березнівський, Володимирецький, Гощанський, Демидівський, Дубенський, Дубровицький, Корецький, Радивилівський, Рокитнівський та Сарненський райони Рівненської області;
  • міста Конотоп, Охтирка, Ромни та Шостка, Білопільський, Буринський, Глухівський, Краснопільський, Лебединський, Недригайлівський, Роменський та Середино-Будський райони Сумської області;
  • міста Ізюм, Куп’янськ, Лозова та Чугуїв, Балаклійський, Барвінківський, Близнюківський, Валківський, Вовчанський, Дергачівський, Зміївський, Золочівський, Ізюмський, Кегичівський, Коломацький, Красноградський, Лозівський, Нововодолазький та Чугуївський райони Харківської області;
  • місто Херсон, Білозерський, Іванівський та Новотроїцький райони Херсонської області;
  • міста Славута та Шепетівка, Білогірський, Віньковецький, Городоцький, Кам’янець-Подільський, Новоушицький, Полонський, Славутський, Старокостянтинівський, Старосинявський, Хмельницький та Чемеровецький райони Хмельницької області;
  • міста Черкаси, Золотоноша та Умань, Городищенський, Драбівський, Жашківський, Звенигородський, Золотоніський, Кам’янський, Катеринопільський, Корсунь-Шевченківський, Лисянський, Маньківський, Монастирищенський, Тальнівський, Христинівський, Черкаський, Чигиринський, Чорнобаївський та Шполянський райони Черкаської області;
  • міста Чернігів та Прилуки, Бахмацький, Бобровицький, Городнянський, Козелецький, Коропський, Корюківський, Ніжинський, Ріпкинський, Срібнянський та Чернігівський райони Чернігівської області;
  • місто Київ.

Станом на ранок 4 жовтня в Україні від початку пандемії виявлено 226 462 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. Понад 100 тисяч людей одужали, 4397 – померли.

Через COVID у президента Трампа пандемія знову стала ключовою темою передвиборчої кампанії – медіа

Через те, що днями у президента Трампа виявили COVID-19, пандемія знову стала ключовою темою передвиборчої кампанії у США, пише Fox News.

«Після місяців глузування над колишнім віце-президентом за його невелику кількість особистих зустрічей із виборцями у розпал пандемії коронавірусу і висміювання його за «переховування у підвалі» його будинку у Делавері, зараз саме Трамп змушений відкладати події за місяць до виборів президента 3 листопада, а мільйони американців уже проголосували за відкріпними талонами або на передчасному голосуванні», – зазначає Fox News.

Джозеф Байден, суперник Трампа на президентських перегонах, тим часом активно продовжує свою кампанію. У понеділок він вирушає до Флориди, що належить до штатів, які можуть вирішити долю виборів.

Виступаючи в суботу у штаті Мічиган побажав президенту і першій леді швидкого одужання і заявив, що знову був протестований на коронавірус і отримав негативний результат. Він також підкреслив, що питання пандемії – не політичне питання.

«Ми повинні ставитись до цього вірусу серйозно, він не закінчиться сам собою. Ми маємо грати свою роль: дослухатись науковців, мити руки, дотримуватись соціального дистанціювання, носити маски у публічних місцях і закликати інших робити те саме, а також мати загальнодержавне розпорядження носити маски», – сказав Байден...

Творець бренду Kenzo Кензо Такада помер від COVID-19

Японський дизайнер Кензо Такада – засновник дому моди Kenzo – помер у Франції у віці 81 року від коронавірусної інфекції COVID-19, повідомив його представник.

За повідомленням, Кензо Такада помер 4 жовтня в лікарні в Парижі від ускладнень, викликаних COVID-19.

Кензо Такада переїхав до Парижа в 1964 році, де через кілька років представив свою першу модну колекцію. Згодом під маркою Kenzo почали випускати також парфумерію й аксесуари.

У 1993-му бренд придбала найбільша світова компанія в сфері моди і предметів розкоші – LVMH.

Генеральний директор підрозділу моди концерну LVMH Сідні Толедано висловив співчуття у зв’язку зі смертю Кензо Такада, який продовжував співпрацювати з компанією при розробці низки колекцій, назвавши його «великим дизайнером і чудовим хлопцем».

Лікарі: Трампа можуть виписати з лікарні 5 жовтня

Стан здоров’я президента США Дональда Трампа, який захворів на COVID-19, поліпшується, його можуть виписати з лікарні 5 жовтня, повідомили його лікарі.

За словами медиків, за останні дні рівень кисню в організмі Трампа двічі падав ненадовго, його лікують стероїдами. При цьому лікарі дали оптимістичну оцінку стану здоров’я 74-річного президента.

«Стан пацієнта продовжує поліпшуватися. Від ранку п’ятниці в нього немає підвищеної температури, його життєві показники – стабільні», – сказав лікар Шон Дулі журналістам у Національному військово-медичному центрі Волтера Ріда, де Трамп перебуває на лікуванні з 2 жовтня.

Президент США Дональд Трамп, який захворів на COVID-19 і перебуває на лікуванні у військовому госпіталі поблизу Вашингтона, заявив, що почувається «набагато краще» і сподівається «невдовзі повернутися» для завершення виборчої кампанії. Президентські вибори в США відбудуться 3 листопада.

У чотирихвилинному відео, поширеному у твітері Трампа 3 жовтня, він повідомив, що наступні кілька днів стануть для нього справжнім «тестом». Президент подякував усім людям у США та інших країнах, хто висловив йому підтримку і побажання швидкого одужання.

У Білому домі повідомили, що Трамп може продовжувати працювати з президентського номеру лікарні, який обладнаний спеціально, щоб дозволити йому виконувати свої службові обов’язки.

2 жовтня президент США Дональд Трамп заявив, що піде на карантин після того, як його старша радниця Гоуп Гікс захворіла на COVID-19. Через кілька годин президент повідомив, що в нього та його дружини Меланії виявили коронавірусну інфекцію, і він має «легкі симптоми».

У ніч на 30 вересня Трамп зустрічався з Джо Байденом під час президентських дебатів. Кандидат від Демократичної партії та його дружина здали негативні тести на COVID-19.

МОЗ: понад 83 тисячі учнів перебувають на самоізоляції

Станом на 4 жовтня в Україні на COVID-19 хворіють 1 257 учнів і 2 158 учителів, на самоізоляції перебувають понад 83 тисячі учнів, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

«Постановою Кабміну чітко регламентовано, що якщо більше ніж 50% класів у школі пішли на самоізоляцію, то на дистанційне навчання переходить вся школа. Забезпечення шкіл засобами індивідуального захисту, антисептиками та іншими необхідними речами – це компетенція Міністерства освіти. МОЗ, зі свого боку, надало чіткі рекомендації щодо правил роботи в навчальних закладах», – повідомили у МОЗ.

Хворий на COVID-19 Трамп заявив, що сподівається «невдовзі повернутися»

Президент США Дональд Трамп, який захворів на COVID-19 і перебуває на лікуванні у військовому госпіталі поблизу Вашингтона, заявив, що почувається «набагато краще» і сподівається «невдовзі повернутися» для завершення виборчої кампанії. Президентські вибори в США відбудуться 3 листопада.

У чотирихвилинному відео, поширеному у твітері Трампа 3 жовтня, він повідомив, що наступні кілька днів стануть для нього справжнім «тестом». Президент подякував усім людям у США та інших країнах, хто висловив йому підтримку і побажання швидкого одужання.

Фахівці, які лікують президента США, заявили в суботу, що він «у винятково хорошому стані духу», у нього немає температури або проблем із диханням.

3 жовтня лікар Шон Конлі, відповідаючи на запитання журналістів про стан здоров’я президента, сказав, що «у нього дуже хороший стан». Понад добу у Трампа немає підвищеної температури, і він не потребує кисневої підтримки. Представники лікарської бригади, що лікує президента, розповіли, що такі ознаки захворювання, як кашель або закладеність носа, зменшуються.

Лікарі відмовилися повідомити журналістам, чи отримував Трамп кисневу підтримку. Не сказали медики і про те, наскільки високою була температура у президента. Лікарі також відмовилися конкретизувати відповіді на питання про прояви хвороби в її різних фазах.

Також 3 жовтня надійшли повідомлення, що ще один член Республіканської партії, колишній губернатор штату Нью-Джерсі Кріс Крісті, який допомагав Трампу готуватися до дебатів 29 вересня, оголосив про позитивний результат свого тесту на коронавірус.

COVID-19: у Росії вперше з травня виявили понад 10 тисяч нових хворих за добу

У Росії за минулу добу виявили 10 тисяч 499 нових хворих на COVID-19, повідомляє 4 жовтня оперативний штаб боротьби з новою коронавірусною інфекцією. Всього з початку поширення COVID-19 у Росії захворіли 1 215 001 людина.

Понад 10 тисяч нових випадків COVID-19 у Росії востаннє фіксувалося 15 травня.

За минулу добу померли 107 пацієнтів, у яких був підтверджений діагноз COVID-19. Всього з моменту початку пандемії в Росії померли 21 358 хворих на нову коронавірусну інфекцію.

У світі, за даними університету Джонса Гопкінса, число виявлених хворих наближається до 35 мільйонів, померли за час пандемії 1 мільйон 33 тисячі 249 людей, одужали майже 24,3 мільйона.

В Україні вперше на вихідних зафіксували понад 4 тисячі нових хворих на COVID-19

В Україні вперше зафіксували понад 4 тисячі нових випадків інфікування коронавірусом на вихідних. За даними РНБО станом на 4 жовтня, за попередню добу виявлено ще 4140 хворих на COVID-19.

Найбільше нових випадків – у Києві (407) та Харківській області (414).

Померли за останню добу 44 пацієнти з діагнозом COVID-19 (всього з початку реєстрації хвороби в Україні – 4 397).

Одужали 1370 людей. Загалом за час епідемії в Україні відновилися після коронавірусної інфекції понад 100 тисяч пацієнтів (100 107).

Раніше цього тижня двічі були встановлені рекордні показники за числом нових хворих, зокрема, 3 жовтня РНБО повідомила про виявлення 4661 людини з новою коронавірусною інфекцією.

США: лікарі повідомили про стан Трампа, який підхопив COVID-19

Лікарі, які лікують президента США Дональда Трампа від коронавірусного захворювання COVID-19, повідомили про його нинішній стан.

Як заявив лікар Шон Конлі на брифінгу щодо стану президента з лікарні, «цього ранку (за часом США – ред.) президентові велося дуже добре».

За словами лікаря, протягом попередніх 24 годин у Трампа не було гарячки, і нині він не отримує кисневої підтримки.

За даними медичної команди Трампа, його симптоми, зокрема кашель і закладений ніс, «уже полегшуються і поліпшуються».

Але лікарі, попри неодноразові повторні запитання журналістів, відмовилися повідомити, чи президент США раніше отримував кисневу підтримку, чи то у вигляді кисневої маски, а чи й як апарата штучної вентиляції легень.

Так само лікарі відмовилися повідомити, наскільки високою була температура у Трампа.

Як зауважили деякі оглядачі, частина інформації, наданої лікарями на брифінгу, викликала питання про часові орієнтири захворювання Трампа.

У той час, як відбувався цей брифінг, колишній губернатор штату Нью-Джерсі, республіканець Кріс Крісті, який допомагав Трапмові готуватися до перших передвиборчих теледебатів 29 вересня, теж оголосив, що має позитивний тест на коронавірус і йде на лікування.

Останніми днями ще низка провідних політиків і посадовців у США, зокрема з оточення Трампа, повідомила, що має позитивні тести на коронавірус. У деяких випадках ці люди раніше побували на одних і тих самих масових політичних заходах і, ймовірно, разом заразилися саме там.

Більше подробиць читайте за посиланням

Як коронавірус у Трампа може вплинути на президентські перегони - експерти

Білий дім оприлюднив новий графік роботи президента США Дональда Трампа, який 2 жовтня повідомив, що у нього та дружини виявили COVID-19. У новому розкладі немає поїздки Трампа до Флориди, де він мав відвідати передвиборчий мітинг. Також представник Білого дому сказав, що всі найближчі політичні події з участю Трампа вже скасовані.

До виборів президента США 3 листопада залишається майже місяць, тож в обох кандидатів – 74-річного Дональда Трампа й 77-річного Джозефа Байдена – у розпалі передвиборча кампанія.

У вівторок відбулись перші теледебати. Суперники без масок дискутували у закритому приміщенні впродовж 90 хвилин, утім, трималися дистанції і не потискали руки. У п'ятницю Джозеф Байден із дружиною повідомили, що зробили тест на COVID-19 й отримали негативні результати.

Окрім того, на коронавірус перевірили віце-президента США Майка Пенса, його дружину, а також державного секретаря Майка Помпео – результати виявились негативними.

Тодд Белт, директор програми з політичного менеджменту в Університеті Джорджтаун, у коментарі «Голосу Америки» заявив, що новина про зараження Трампа може значно вплинути не лише на розклад передвиборчих заходів, а й загалом на кампанію за його переобрання.

«Він любить бути серед виборців, бути на цих великих з'їздах. І він не зможе цього робити принаймні два тижні, тож це дійсно підриває його здатність створювати ентузіазм серед його прихильників, говорити із виборцями, що було його стратегією дотепер. І на своїх зустрічах із виборцями він наполягав, що все позаду, все повертається у норму. Але ці новини свідчать, що все – не в нормі. Йому точно співчуватимуть, але водночас усі згадають, що він критикував Джо Байдена за постійне носіння маски. І він сам та його команда під час кампанії не носили маски під час дебатів. Тож хтось може сказати, що це – результат відсутності маски, і підриває заяви президента про коронавірус».

Водночас, Белт прогнозує, що виборча команда Байдена, яка й до того не проводила багато особистих зустрічей і фокусувалась на кампаніях у цифровому просторі, найімовірніше, продовжить свою тактику.

Який саме вплив коронавірус у президента матиме на виборчий процес може залежати від того, наскільки сильно Трамп захворіє, вважає Foreign Policy. Наступний раунд дебатів запланований на 15 жовтня. Його можуть провести у форматі відео-конференції, але це теж залежатиме від стану здоров'я президента.

Президента Трампа, з огляду на його вік, зараховують до категорії підвищеного ризику стосовно COVID-19, але вважають, що назагал його здоров’я міцне.

Лікар Білого дому Шон Конлі заявив, що президент і перша леді «почуваються добре і планують залишатися вдома в Білому домі під час одужання». Пізніше голова служби Білого дому Марк Медоуз повідомив, що Трамп «у гарному настрої та дуже енергійний» і має «помірні симптоми» вірусу, повідомляє Fox News.

Медоуз зазначив, що президент продовжує працювати з резиденції: «Він не просто відданий роботі на благо американського народу, його перші питання до мене цього ранку були: «Як справи в економіці?», «Як ідуть переговори про пакет допомоги на Капітолійському пагорбі?».

BBC пише, що з огляду на те, що «суспільство послідовно дає президенту низьку оцінку у питанні боротьби проти коронавірусу, все, що переміщує увагу на хворобу, потенційно може зашкодити його шансам на переобрання».

При цьому, у час великих загальнодержавних проблем і сум'яття, «американський народ зазвичай підтримує президента. Хоча Трамп та його адміністрація постануть перед серйозними запитаннями щодо вірусу, він та його дружина отримуватимуть національне співчуття й молитви про видужання».

На початку пандемії старший дослідник Інституту Брукінгса Джон Гудак писав про кілька сценаріїв того, як у разі виявлення коронавірусу «захистити президента, цілісність офісу та безперервність управління», повідомляє NBC.

Позитивний тест не буде передумовою для дій у режимі надзвичайної ситуації, вважає експерт, натомість президент Трамп «найімовірніше, продовжить свою щоденну діяльність і керуватиме своїм офісом без перепон або із незначними випробуваннями». Гудак вважає, що зараження президента поставить під загрозу його оточення, однак із сучасними технологіями глава держави зможе дистанційно виконувати більшість своїх повноважень.

Про виявлення в нього коронавірусу близько першої години ночі у п'ятницю повідомив сам президент у твітері: «Цієї ночі аналізи на COVID-19 у першої леді та у мене показали позитивний результат. Ми негайно починаємо карантин і процес одужання. Ми подолаємо це РАЗОМ».

Дональд Трамп – не перший світовий лідер, в якого виявили коронавірус. Раніше позитивними тести були у прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, який потрапив на 3 ночі в реанімацію, бразильського президента Жаїра Болсонаро, який хворів двічі, та російського прем'єра Михайла Мішустіна.

На коронавірус також перехворіли дружина канадського прем'єра Софі Грегуар-Трюдо та перша леді України Олена Зеленська.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG