Доступність посилання

Коронавірус в Україні і світі. Живий блог

Епідемія коронавірусної інфекції, що розпочалася наприкінці 2019 року в Китаї, у січні 2020 року була оголошена ВООЗ надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері охорони здоровʼя.

Захворювання COVID-19 спричинюється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів.

Після поширення епідемії на інші країни її було в березні 2020 року оголошено пандемією. Багато країн пішли на безпрецедентні карантинні заходи, що позначилися на світовій економіці та житті людей. Запроваджувалися локдауни та масковий режим, закривалися кордони, переривалося авіасполучення між країнами.

Радіо Свобода у цьому блозі – з початку виникнення коронавірусної небезпеки – публікує статистику, репортажі з лікарень, історії хворих, коментарі і рекомендації фахівців щодо протидії коронавірусній пандемії в Україні і світі.

За даними ВООЗ, жертвами захворювання від початку пандемії стали майже 20 мільйонів людей. Йдеться про всі смерті, повʼязані з інфекцією. За офіційними даними, інформацію про які збирав американський інститут Джонса Гопкінса, сама коронавірусна інфекція (без загострення супутніх захворювань) стала причиною смерті близько 7 мільйонів людей.

Масова вакцинація різко скоротила смертність і врешті зупинила пандемію.

В Україні перехворіло майже 5 мільйонів людей, понад 105 тисяч із них померли.

5 травня 2023 року Всесвітня організація охорони здоровʼя ухвалила рішення, що поширення коронавірусної інфекції типу COVID-19 вже не є надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

У Британії починають наступну фазу вакцинації від COVID-19

Велика Британія починає нову фазу вакцинації від COVID-19, повідомив британський прем’єр-міністр Борис Джонсон у твітері.

«Сьогодні ми починаємо наступну фазу програми вакцинації. Людям у віці 65-69 років та клінічно вразливим людям запропонують дозу. Якщо вам понад 70 і ви не отримали першу дозу вакцини, зверніться до свого терапевта, забронюйте час онлайн чи зателефонуйте 119», – написав Джонсон.

За даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, у Британії виявили 4,05 мільйона випадків COVID-19. Померли 117 390 людей.

Степанов назвав нову дату, коли Україна отримає вакцину від COVID-19

Україна отримає вакцину від коронавірусу 17 чи 18 лютого, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі одного з українських телеканалів, передає агентство УНН.

«Джерела постачання вакцин Pfizer COVAX трішечки затримуються. Щодо вакцини компанії AstraZeneca, згідно з контрактом, укладеним з індійським інститутом Serum Institute, зараз тривають технічні моменти щодо логістики. Тобто 17 чи 18 лютого, я думаю, ми очікуємо вакцину вже в Україні», – сказав Степанов.

За його словами, мобільні бригади для старту першого етапу вакцинування сформовані та повністю підготовлені для негайного початку.

«Ми починаємо мобільними бригадами, які вже сформовані. Загальна кількість мобільних бригад 572. Зараз в нас вже є 347 мобільних бригад – і відразу ми починаємо вакцинацію», – додав міністр.

29 січня заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявляв, що вакцинація від COVID-19 почнеться в Україні «в районі 15 лютого». За його словами, у лютому Україна отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer-BioNTech у межах співпраці з COVAX.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що в Україні мають намір охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше половину населення протягом цього і на початку 2022 року. Україна домовилась про постачання вакцин від компаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa і Novavах.

Країни G7 збираються цього тижня на онлайн-саміт, на порядку денному – вакцинація від COVID-19

Країни «Групи семи» (G7) збираються провести 19 лютого онлайн-саміт для обговорення рівного розподілу вакцини від COVID-19. Президент США Джо Байден зосередиться, як очікується, на темі глобального виробництва і розподілу вакцини. Зустріч 19 лютого стане першим великим багатостороннім заходом для Байдена на посаді президента США. Як заявили в Білому домі, на зустрічі головуватиме прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон.

Джонсон також закличе країни G7 розробити глобальний підхід до пандемій, зокрема в частині системи раннього попередження, заявили в його канцелярії.

Всесвітня організація охорони здоров’я попередила, що політика «спочатку я» щодо вакцин, що проводиться багатими країнами, може загрожувати найбіднішим країнам, а також дозволити вірусу продовжувати поширюватися і мутувати.

Лідери G7 – Великобританії, Німеччини, Канади, Франції, Італії, Японії і США – зазвичай зустрічаються щороку, щоб обговорити найбільш нагальні проблеми світу. Минулорічний саміт, який мали провести США, скасували через пандемію.

Очікується, що у звичному форматі саміт G7 Борис Джонсон проведе в червні у графстві Корнуолл, на південному заході Англії. Зустріч буде присвячена відновленню після пандемії і змінам клімату.

В Україні протягом минулої доби виявили 2 332 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За минулу добу госпіталізували 1 145 людей, одужали – 2 478, померли – 62 людей.

Протягом доби провели 13 740 тестувань(зокрема методом ПЛР – 11 073, методом ІФА – 2 667).

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Івано-Франківській (457), Чернівецькій (225), м. Київ (211), Київській (171) та Житомирській (150) областях.

За весь час пандемії в Україні захворіли 1 273 475 людей, померли – 24 392, одужали – 1 116 779.

У новозеландському Окленді оголосили триденний карантин через коронавірус

Найбільше місто Нової Зеландії – Окленд вперше за півроку закривають на триденний карантин через три нові випадки коронавірусу невідомого походження. Про це заявила прем’єр-міністерка країни Джасінда Ардерн.

«Я прошу людей Нової Зеландії й надалі бути сильними та люб’язними. Я знаю, що ми почуваємось однаково, коли це трапляється. У нас всіх є це відчуття «тільки б не знову». Але пам’ятайте, ми пройшли через це раніше, і це означає, що ми знаємо, як з цього вибратись – а це разом».

Нова Зеландія вводить перший карантин за останні півроку – до цього країна була успішним прикладом стримання COVID-19. У країні вдалось зупинити поширення коронавірусу, там навіть відновили великі концерти та масові спортивні події, а також зняли обов'язкові вимоги безпеки.

Карантин у Окленді почнеться у північ неділі. В інших частинах країни також посилять заходи безпеки, але локдауну не вводитимутьщ. За словами чиновників, нові випадки COVID-19 зафіксували в сім’ї жінки, яка працює в компанії, що займається пранням для авіаліній. Як повідомляється, жінка не піднімалась на борт літаків, і зараз медики намагаються з’ясувати, яким чином вона могла заразитись.

Згідно з вимогами країни, всі мандрівники по прильоту в Нову Зеландію обов’язково мають проходити двотижневий карантин. Хоча й траплялись поодинокі випадки зараження, але здебільшого це дозволило відслідкувати та стримати вірус.

В Новій Зеландії проживає близько 5 мільйонів людей. За весь час пандемії там зафіксували приблизно 2300 випадків зараження коронавірусом та 25 смертей від COVID-19.

В Україні виявили 3 094 нових випадків COVID-19 – МОЗ

В Україні протягом останньої доби виявили 3 094 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 183 дитини і 72 медпрацівники, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За минулу добу шпиталізували 1 917 людей, одужали – 2 002, померли – 45 людей.

Протягом доби провели 19 211 тестувань (зокрема методом ПЛР – 15 576, методом ІФА – 3 635), додав міністр.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Івано-Франківській (483), Чернівецькій (272), Житомирській (220), Дніпропетровській (212) і Закарпатській (207) областях.

За весь час пандемії в Україні захворіли 1 271 143 людей; померли – 24 330.

Ляшко розповів, як і коли можна записатися на вакцинацію від коронавірусу

Запис на щеплення проти коронавірусу людей 18-59 років, які не належать до груп ризику, почнеться з 1 березня 2021 року. Про це Радіо Свобода 13 лютого повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, записатися на вакцинацію можна буде трьома доступними способами:

  • через сайт «Вакцинація від COVID-19». Наразі там немає можливості записатися на щеплення, проте, за словами Ляшка, кнопку «записатися» активують у найближчий час
  • через електронний кабінет у свого сімейного лікаря
  • зателефонувати на гарячу лінію МОЗ щодо протидії COVID-19 за номером 0800602019 та повідомити про бажання щепитися

Сповістивши про намір вакцинуватися, людина стає в електронну чергу. Про день, час та місце щеплення її сповістять додатково, зазначив заступник міністра.

Вакцина від AstraZeneca може прибути до України вже наступного тижня – головний санлікар

Наступного тижня Україна може отримати вакцину від COVID-19 виробництва компанії AstraZeneca, повідомив Радіо Свобода 13 лютого головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Очікується, що перша партія міститиме щонайменше 500 тисяч доз цієї вакцини. Як уточнив представник МОЗ, вакцини почнуть використовувати після того, як їх зареєструють.

За словами Ляшка, Україна погодила контракт на постачання 12 мільйонів доз вакцин розробки AstraZeneca і Novavax.

Ляшко назвав нові критерії для запровадження «червоної» зони​

Міністерство охорони здоров’я готує нову урядову постанову для запровадження карантинних обмежень, повідомив Радіо Свобода 13 лютого головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Нова постанова, як і нині чинна, передбачає чотири епідеміологічні зони: зелена, жовта, помаранчева і червона.

Червону зону можуть запровадити в разі, якщо існуватиме «загроза колапсу медичної системи» в кожній окремій області.

У МОЗі визначили п’ять основних критеріїв, що можуть стати передумовою для запровадження червоної зони:

  • Завантаженість ліжок з киснем у області перевищує 65%;
  • Кількість госпіталізованих в області становить 60 людей на 100 тисяч населення за останні 7 днів;
  • Зростання кількості госпіталізації, щонайменше, у два рази за останні 7 днів;
  • Кількість тестуваннь в області ( експрес та ПЦР- тестування) за останні 7 становить не менше трьохсот на 100 тисяч населеня;
  • кількість позитивних результатів в області становить понад 20% за останні 7 днів.

За добу в Україні виявили 5 182 хворих на COVID-19 – МОЗ

Протягом доби 12 лютого в України виявили 5 182 нових хворих на коронавірусну хворобу, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Зокрема, 1 889 людей потрапили до лікарні, 111 померли. У 6 144 пацієнтів констатували одужання.

Поміж інших, захворіли 330 дітей та 226 медпрацівників.

«Найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Івано-Франківській (668), Закарпатській (485), Чернівецькій (384), Вінницькій (365) та Львівській (329) областях», – йдеться в даних міністерства.

Загалом за час епідемії в України захворіли 1 268 049 людей, понад 1,11 мільйона одужали, 24 285 померли.

Рекомендації МОЗ: коли вакцинуватися від COVID-19 вагітним та тим, хто вже має антитіла?

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я України схвалив рекомендації щодо деяких питань вакцинації від коронавірусу в Україні. Рекомендації розробила Національна технічна група експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ). Про це повідомили у МОЗ.

Читайте рекомендації за лінком.

ЄІБ виділить 50 млн євро на закупівлю вакцин для України – Шмигаль

Європейський інвестиційний банк виділить 50 мільйонів євро на закупівлю вакцин та холодильників для центрів вакцинації в Україні. Про це повідомила пресслужба Кабміну з посиланням на прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

«Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та президент Європейського інвестиційного банку Вернер Хойєр домовилися про виділення 50 мільйонів євро на закупівлю вакцин для населення України та сучасного холодильного обладнання для мережі центрів вакцинації. Відповідний лист про внесення змін до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком був підписаний під час робочого візиту прем’єр-міністра 12 лютого у штаб-квартирі ЄІБ у Люксембурзі», – йдеться в повідомленні.

За даними уряду, ЄІБ виділить кошти в межах чинного проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України».

Імунолог Лапій: вся правда про вакцини від COVID-19 | Свобода Live

Чи дійсно люди помирають від вакцинації проти COVID-19? Колоти вакцину тим, хто перехворів, шкідливо? Скільки зберігається імунітет від коронавірусу? Чи можна допускати невакцинованих дітей до навчання? Які можуть бути побічні ефекти вакцини? Кому в Україні взагалі не варто поки вакцинуватися? Яка вакцина найкраща?

Руйнує міфи та пояснює найважливіше про вакцини від COVID-19 голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій у програмі Свобода Live.

Дивіться тут

У Сербії почнуть виробляти російську вакцину проти COVID-19

У Сербії найближчим часом почнуть пакувати, а згодом й виробляти російську вакцину Sputnik V проти COVID-19, заявив міністр інновацій та технологічного розвитку Ненад Попович після розмов з делегацією російських експертів, які відвідали белградський інститут вірусології.

За словами міністра Поповича, на першому етапі в сербському інституті «Торлак» будуть пакувати в ампули субстанцію, яку доставлятимуть з Росії, й розповсюджувати її в Сербії та в країнах регіону. Міністр не уточнив, які країни маються на увазі. Цей етап буде реалізований «упродовж наступних двох-трьох місяців», заявив Попович.

В Україні 65% громадян готові вакцинуватися проти коронавірусу – дослідження

В Україні 65% людей готові вакцинуватися проти коронавірусу, йдеться в глобальному дослідженні компанії Gallup. На українській території опитування проводили «Фонд Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та Київського міжнародного інституту соціології.

Якби нова вакцина від COVID-19 стала загальнодоступною і вважалася безпечною та ефективною, «абсолютно згодні» прийняти її 43% українці, «згодні» – 22%, «не згодні» – 10%, «категорично не згодні» – 20%.

Найбільше згодних робити щеплення у В’єтнамі (98%), Південній Кореї, Іраку (по 88%), Таїланду (87%), Індії (85%) та Малайзії (84%). Найбільший відсоток незгодних людей у Південній Македонія (49%), Росії (46%), Боснії і Герцеговині, Кенії (по 44%), Вірменії (43%), Швейцарії, Сербії (по 39%).

52% громадян вважають, що більшість населення України погодиться прийняти вакцину.

Дослідження Gallup охоплює 47 країн світу і близько 45 000 дорослих громадян. В Україні опитування проводили на початку грудня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). В опитуванні взяли участь 1000 людей.

У Мельбурні зафіксували міні-спалах коронавірусу, але Australian Open продовжується

У Мельбурні, другому за величиною місті Австралії, яке приймає Australian Open, виявили міні-спалах коронавірусу.

Зазначається, що спалах пов’язаний з одним з карантинних готелів. У ніч з 11 на 12 лютого було виявлено 13 інфікованих. Попередньо вважають, що всі випадки є дуже заразними, адже йдеться про так званий британський штам коронавірусу.

Прем’єр-міністр штату Вікторія Деніел Ендрюс оголосив про локдаун, починаючи з півночі 12 лютого, назвавши це «коротким і різким вимикачем».

Надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров’я змусила організаторів Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу, першого з чотирьох турнірів Grand Slam у календарному році, терміново відмінити допуск глядачів на ігри. Раніше всі гравці та персонал на турнірі відбули суворий двотижневий карантин.

Далі турнір триватиме як і очікувалося, однак «з мінімальною кількістю персоналу для його безпечного проведення».

Завтра, 13 лютого, гратиме свій матч третього кола українка Еліна Світоліна. Її суперницею стала 28-ма ракетка світу Юлія Путінцева з Казахстану.

У світі на тлі обмежень через пандемію COVID-19 святкують китайський Новий рік

Мільйони людей святкують китайський Новий рік за місячним календарем, який цьогоріч припадає на 12 лютого.

Розмах урочистих святкувань у зазвичай найбільш гарячий туристичний сезон у Східній Азії довелося зменшити після того, як Китай, В’єтнам, Тайвань та влада інших країн посилила обмеження для туристів і закликала громадян уникати великих зібрань на тлі пандемії COVID-19.

11 лютого Держкомітет охорони здоров’я КНР, в останній день року за місячним календарем, повідомляв, що за попередню добу в Китаї не виявили нових випадків зараження коронавірусною інфекцією всередині країни, а двоє нових хворих прибули в Шанхай і провінцію Гуандун з-за кордону.

Святкування китайського Нового року триватимуть 16 днів. І хоча пандемія наклала на урочистості низку обмежень, свято супроводжується активними гуляннями і карнавалами із традиційно значним використанням феєрверків і хлопавок, що є невід’ємними атрибутами свята. У цьому зв’язку Міністерство екології та довкілля КНР вказало на погіршення якості повітря.

За китайською традицією, кожен рік називається на честь однієї з 12 тварин китайського зодіаку. Нині рік Щура поступився місцем року Бика. Новий рік для китайців – найбільше свято, коли родинами збираються разом для тривалих святкувань.

В Україні протягом минулої доби виявили 4 773 нових випадки коронавірусної хвороби COVID-19

Зокрема, захворіли 326 дітей і 212 медпрацівників, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За минулу добу госпіталізували 2 000 людей, одужали – 7 211, померли 116 людей.

Протягом доби провели 40 899 тестувань (зокрема методом ПЛР – 25 835, методом ІФА – 15 064).

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Івано-Франківській (592), Львівській (373), Закарпатській (314), Вінницькій (307), Дніпропетровській (297) областях та в Києві (348).

За весь час пандемії в Україні захворіли 1 262 867 осіб, одужали – 1 106 155 померли – 24 174.

У трьох містах Чехії запровадили обмеження пересування громадян

Від п’ятниці, 12 лютого, запроваджуються більш строгі правила щодо свободи пересування громадян в районах міст Карло-Варського краю – Хеб, Соколов і Трутнов, які очолили перелік населених пунктів, найбільш вражених епідемією COVID-19. Таким є рішення позачергового засідання уряду Чехії, ухвалене 11 лютого.

Державний інститут здоров’я повідомив, що в районі Трутнова поширюється набагато частіше, ніж в інших районах, так звана британська мутація коронавірусу. Загальна кількість вражених COVID-19 у цих трьох районах тільки за останній тиждень збільшилася на близько 800 осіб. Уряд вирішив надіслати жителям цих районів мільйон захисних масок.

Ухвалене рішення передбачає, що з районів міст Хеб, Соколов і Трутнов не матимуть права виїжджати громадяни, які там проживають, і в’їжджати особи, які там не проживають. Виняток становлять дорога на і з роботи, необхідні візити до лікаря чи зустрічі з родиною, а також учні й студенти, яким дозволено прибути до вишу для участі в навчальному процесі. Жителі цих трьох міст мають право використовувати міський транспорт лише в хірургічних масках і в респіраторах, а не як по всій Чехії - в тканих захисних масках. Так само працедавці на робочих місцях зобов’язані забезпечити необхідні умови праці, зокрема, обмежити контакти між працівниками і головне – максимально використовувати можливості праці вдома.

З метою реалізації заходів програми «Активна політика працевлаштування» з державного бюджету буде виділено 6,8 мільярда чеських крон, в перерахунку 319,817 мільйонів доларів, зокрема, для програми працевлаштування «Антивірус».

Поліція Чехії уповноважена контролювати дотримання запроваджених заходів.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG