У Кремлі заявили, що пропоновані ЄС й Україною зміни «не покращують» мирний план Трампа
Високопоставлений кремлівський чиновник применшив шанси на швидкий прогрес у мирних переговорах щодо припинення війни РФ проти України на тлі зустрічей у Флориді між посланцями США й Росії.
Юрій Ушаков, помічник президента Росії Володимира Путіна із зовнішньої політики, заявив журналістам у Москві 21 грудня, що російський перемовник Кирило Дмитрієв просто повернеться додому і доповість Путіну.
«Американці святкують Різдво в ці дні. Мало хто буде працювати», – сказав він.
Він також прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського про те, що Вашингтон пропонував тристоронні переговори.
«Поки що ніхто серйозно не обговорював цю ініціативу, і, наскільки мені відомо, над нею не працюють», – сказав Ушаков, додавши, що Дмитрієв проводить переговори лише з американськими чиновниками.
Переговори у Флориді відбуваються після тижня інтенсивної дипломатичної діяльності, під час якої посланці США зустрічалися з європейськими й українськими чиновниками.
У листопаді Трамп почав тиснути на Київ, щоб той прийняв пропозицію з 28 пунктів, яка, на думку критиків, сильно схилялася на користь Росії. Україна і її європейські прихильники виступили зі своїми поправками, щоб захистити інтереси України щодо території, гарантій безпеки для Києва й інших питань. За повідомленнями, тепер план складається з 20 пунктів і враховує більше інтересів Києва.
«Я впевнений, що пропозиції, які європейці й українці внесли або намагаються внести, безумовно, не покращують документ і не збільшують можливості досягнення довгострокового миру», – сказав Ушаков.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив 21 грудня, що телефонна розмова між Путіним і президентом США Дональдом Трампом не планується, «але її можна швидко організувати, якщо це необхідно».
Він додав, що Путін зустрінеться з Олександром Лукашенком під час дипломатичних зустрічей у Санкт-Петербурзі 21-22 грудня.
Пєсков зазначив, що під час заходів Путін також проведе зустрічі з лідерами Вірменії, Азербайджану, Киргизстану, Туркменистану й Узбекистану.
20 грудня після першого дня переговорів у Флориді Дмитрієв заявив, що Росія і Сполучені Штати ведуть «конструктивну розмову».
Білий дім поки що зустріч не коментував.
Читайте також: Трамп: угода щодо припинення війни РФ в Україні «ближча, ніж будь-коли»
Вашингтон, як планувалося, представляють посланець США Стів Віткофф і зять президента Дональда Трампа Джаред Кушнер. Державний секретар Марко Рубіо раніше заявив, що він може бути присутнім на переговорах, але подробиці не розголошувалися.
Трамп проводить вихідні у своїй резиденції Мар-а-Лаго в Палм-Біч, штат Флорида, приблизно за 110 кілометрів на північ від Маямі, але не очікувалося, що він буде присутній на переговорах.
Як очікується, на зустрічі представники США нададуть Москві результати останнього раунду переговорів з Україною і Європою.
Читайте також: Путін зробив кілька заяв про війну Росії проти України
Перед переговорами з Росією американська сторона провела зустріч із секретарем Ради нацбезпеки й оборони України Рустемом Умєровим.
Останніми тижнями США знову намагаються досягти укладення мирної угоди між Москвою й Києвом.
У результаті тижневих переговорів було підготовлено документ, який є більш прийнятним для Києва, але є кілька суперечливих питань, зокрема щодо території і гарантій безпеки.
Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що питання можливих компромісів щодо територіальних питань у мирному плані має вирішувати український народ «у форматі виборів чи референдуму». На це у Кремлі заявили, що «весь Донбас – російський».
Президент США Дональд Трамп днями заявив, що угода про припинення війни Росії в Україні «ближча, ніж будь-коли».
18 грудня він зауважив, що переговори, на його думку, «наближаються до чогось», але при цьому заявив, що «Україна має діяти швидко», тому що «коли вони занадто довго зволікають, Росія змінює свою думку».
На Одещині відновили рух трасою, обмежений через удари РФ по мосту в Маяках – поліція
На Одещині відновили рух трасою Одеса – Рені, який обмежували через російські удари по мосту в районі села Маяки, повідомив заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
«Обмеження руху транспорту в обох напрямках на автодорозі М-15 Одеса – Рені (на м. Бухарест) у межах населеного пункту Маяки – зняті. Рух відновлений», – написав Білошицький у телеграм-каналі 21 грудня.
Про обмеження в русі поліція повідомила 19 грудня.
Ввечері 18 грудня сили РФ атакували міст через Дністер біля Маяків (на автодорозі М-15 Одеса - Рені), що є ключовим шляхом між Одесою і Молдовою. Внаслідок цього загинула жінка, були поранені троє її дітей.
Міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба повідомив 20 грудня, що по мосту через Дністер у селі Маяки, який проходить також територією Молдови в районі Паланки, було понад 20 російських атак.
Українська влада тимчасово закрила міст – єдину велику сухопутну артерію, що з’єднує Одесу з частиною Одеської області, розташованою на правому березі Дністра (південь Бессарабії), а також найкоротший шлях до Кишинева.
За словами Кулеби, на місці розгорнули понтонний міст, по якому здійснюється реверсний рух. В уряді також зазначили, що готують альтернативний маршрут, його планують розгорнути протягом тижня.
В Агентстві з відновлення заявили, що міст у Маяках на автодорозі М-15 на Одещині зазнавав неодноразових російських ударів, які впродовж останніх днів посилилися.
«Щодо термінів відновлення руху наразі сказати точно неможливо. Адже з огляду на безпекову ситуацію роботи з відновлення там не проводяться. Триває експертиза й оцінка стану конструкцій», – повідомили в агентстві 19 грудня.
У підземних школах Запоріжжя діти «вилізли з мушлі» і «почуваються в безпеці»
Запорізька область перебуває під постійними атаками армії Росії, і в регіоні продовжують будувати підземні школи, щоб в умовах війни діти могли навчатися. Кореспондент телевізійної та онлайн-мережі «Настоящее время», створеної Радіо Свобода для російськомовної аудиторії, відвідав одну з них.
Зеленський: РФ за тиждень випустила по Україні понад 2,5 тисячі дронів, КАБів і ракет
Росія за цей тиждень випустила по Україні близько 1300 ударних дронів, майже 1200 керованих авіаційних бомб і дев’ять ракет різних типів, повідомив президент Володимир Зеленський.
«Особливо постраждала Одещина і наш південь. Наші служби продовжують роботу, щоб повернути нормальність життя в регіони», – написав він у телеграмі.
Зеленський наголосив на необхідності посилювати обороноздатність України, «щоб дипломатія мала реальний шанс завершити кровопролиття».
«На різних рівнях протидіємо цьому російському терору. Цього тижня є важливе рішення про фінансову безпекову гарантію для України – надання Єврорадою 90 млрд євро на 2026–2027 роки, також значні пакети допомоги від Норвегії та Японії, є домовленість із Португалією про співвиробництво морських дронів. Продовжують працювати й переговорні команди України і США над шляхами завершення цієї війни достойним миром. І як потрібно працюють наші далекобійні санкції проти Росії. Агресор має розуміти, що війна не приносить дивідендів, а завжди повертається туди, звідки прийшла», – написав він.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Війська РФ минулої доби атакували транспортну, портову і промислову інфраструктуру Одещини – влада
Російські військові минулої доби завдали масованих ударів по транспортній, портовій і промисловій інфраструктурі на півдні Одеської області, повідомив очільник обласної військової адміністрації Олег Кіпер.
«Внаслідок ворожих ударів зайнялися пожежі, пошкоджено майно. На щастя, обійшлося без постраждалих», – написав він у телеграмі.
Повітряні сили ЗСУ раніше сьогодні повідомили, що вночі російська армія атакувала Україну 97 дронами, 75 із яких знешкодили сили ППО.
За даними Повітряних сил, зафіксовано влучання 19 ударних БпЛА на восьми локаціях, а також падіння уламків на одній локації.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
У ЗСУ підтвердили, що російські військові вивезли в РФ понад 50 цивільних із Сумщини
Російські війська перетнули державний кордон України поблизу села Грабовське Краснопільської громади в Сумській області, що на кордоні з Росією, і примусово вивезли до РФ понад 50 цивільних українців, повідомили у Головному управлінні комунікацій ЗСУ. Коментар наводять видання «Українська правда» й агентство «Інтерфакс-Україна».
За повідомленням, переважно це – чоловіки й жінки літнього віку, одній із жінок – 89 років.
«Майже від усіх цих осіб раніше надійшли акти відмови евакуюватися на територію України. Водночас слід відзначити, що відмова від евакуації на територію України не легалізує дії окупаційних військ із примусового переміщення цивільних громадян України на територію РФ», – наголосили у ГУК.
Військові зазначили, що «внаслідок стрімкого наступу противника підрозділи Сил оборони України відійшли з кількох позицій у районі Грабовського». За даними Головного управління комунікацій ЗСУ, в прикордонному регіоні тривають стабілізаційні дії.
Збройні сили України закликають жителів прикордонних територій евакуюватися до більш безпечних районів.
Напередодні староста села Грабовське Лариса Кремезна повідомила у коментарі «Суспільному», що на Сумщині російські військові вивезли до РФ близько пів сотні жителів населеного пункту.
Після цього в Сумській ОВА повідомили, що з Краснопільської громади на Сумщині евакуювали частину жителів, які раніше відмовлялися від’їжджати.
На Покровському напрямку за добу було 72 бойових зіткнення – Генштаб
На фронті протягом минулої доби відбулося 235 бойових зіткнень, найбільше з яких – на Покровському напрямку, повідомив у ранковому зведенні 21 грудня Генштаб ЗСУ.
«На Покровському напрямку відбулося 72 бойових зіткнення у районах населених пунктів Никанорівка, Шахове, Мирноград, Родинське, Покровськ, Котлине, Удачне, Молодецьке, Новосергіївка, Дачне й у бік Новопавлівки», – йдеться в повідомленні.
За даними Генштабу, російські атаки також були на Північно-Слобожанському і Курському, Південно-Слобожанському, Куп’янському, Лиманському, Слов’янському, Краматорському, Костянтинівському, Олександрівському, Гуляйпільському, Оріхівському і Придніпровському напрямках.
9 грудня головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський заявив, що оборона Покровська продовжується, українські війська контролюють на півночі міста майже 13 кв. кілометрів.
Покровськ – місто з населенням близько 1250 людей (оцінка місцевої влади на кінець жовтня, до початку повномасштабного вторгнення РФ – понад 60 тисяч) – є важливим дорожнім і залізничним вузлом й більшу частину року перебувало під загрозою оточення російськими військами.
«Укрзалізниця» відновила рух поїздів між Одесою і Кишиневом вперше з 2022 року
«Укрзалізниця» повідомила, що відновила рух поїздів між Одесою і Кишиневом уперше з 2022 року.
«Попит виявився надзвичайно високим: 60% квитків було продано лише за перші три години після відкриття продажу. Станом на сьогодні заповненість рейсів становить: 61% – з Одеси; 93% – з Києва», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому ввечері 20 грудня.
В «Укрзалізниці» уточнили, що продаж квитків з Одеси відкритий на щоденній основі.
Вартість плацкартного квитка складає близько 3000 гривень, купейного – близько 4000 гривень, час у дорозі становить 18 годин 30 хвилин.
Оголошення з’явилося після того, як Росія увечері 18 грудня атакувала міст через Дністер біля Маяків (на автодорозі М-15 Одеса - Рені), що є ключовим шляхом між Одесою і Молдовою. Внаслідок цього загинула жінка, були поранені троє її дітей.
Міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба повідомив 20 грудня, що по мосту через Дністер у селі Маяки, який проходить також територією Молдови в районі Паланки, було понад 20 російських атак.
Українська влада тимчасово закрила міст – єдину велику сухопутну артерію, що з’єднує Одесу з частиною Одеської області, розташованою на правому березі Дністра (південь Бессарабії), а також найкоротший шлях до Кишинева.
За словами Кулеби, на місці розгорнули понтонний міст, по якому здійснюється реверсний рух. В уряді також зазначили, що готують альтернативний маршрут, його планують розгорнути протягом тижня.
В агентстві з відновлення заявили, що міст у Маяках на автодорозі М-15 на Одещині зазнавав неодноразових російських ударів, які впродовж останніх днів посилилися.
«Щодо термінів відновлення руху наразі сказати точно неможливо. Адже з огляду на безпекову ситуацію роботи з відновлення там не проводяться. Триває експертиза й оцінка стану конструкцій», – повідомили в агентстві 19 грудня.
У коментарях Суспільному місцеві жителі розповіли, що після російських ударів по мосту вулиці Маяків спорожніли, а рух головною трасою майже зупинився. Атаки, за їхніми словами, відбуваються і вдень, і вночі. Перед в’їздом у Маяки на трасі утворюються черги з автомобілів: люди годинами чекають можливості перетнути міст.
Кадровий «голод» в Україні: як українки заходять у технічні професії та рятують ринок праці України
Близько 10 000 вакансій на технічні спеціальності розміщено на ресурсі з пошуку роботи Work.ua, тобто це кожна четверта пропозиція. Водночас кількість кандидатів на одну вакансію впала у 2,5 рази з січня 2022 року. Хоча середня зарплата у цьому сегменті праці становить вище середнього по країні – 33 000 гривень.
Попри грошові пропозиції, активних кандидатів-чоловіків на Work.ua стало на 27% менше, ніж наприкінці 2022 року. А жінки майже не обирають технічні спеціальності – лише 3-5% шукають такі вакансії. Щоб вирішити нестачу кадрів, українців активно запрошують до програм перекваліфікації.
Радіо Свобода розбиралося із ситуацією на ринку праці та поспілкувалося із жінками, які змінили фах на професії, які раніше було прийнято вважати «чоловічими».
На Рівненщині через удар РФ пошкоджений об’єкт цивільної інфраструктури, постраждала одна людина – ОВА
У Рівненській області внаслідок нічного російського удару пошкоджений об’єкт цивільної інфраструктури, одна людина постраждала, повідомив очільник обласної військової адміністрації Олександр Коваль.
«Загорання немає. Один із працівників отримав легку травму. Медичну допомогу йому надали на місці події. Наразі там працюють представники Сил безпеки та оборони, а також інших структур», – написав Коваль у телеграмі вранці 21 грудня.
Повітряні сили ЗСУ раніше сьогодні повідомили, що вночі російська армія атакувала Україну 97 дронами, 75 із яких знешкодили сили ППО.
За даними Повітряних сил, зафіксовано влучання 19 ударних БпЛА на восьми локаціях, а також падіння уламків на одній локації.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Директорка розвідки США заперечила, що Путін хоче захопити всю Україну і деякі країни Європи
Директорка національної розвідки США Тулсі Габбард заперечила повідомлення про те, що Росія прагне захопити всю Україну і деякі країни Європи. Раніше в ЗМІ з’явилася така інформація з посиланням на висновки американських спецслужб.
Габбард назвала це «брехнею й пропагандою» «розпалювачів війни», які хочуть «підірвати невпинні зусилля президента Трампа щодо припинення цієї кривавої війни».
«Правда полягає в тому, що розвідувальне співтовариство США інформувало політиків…, що, за оцінками розвідки США, Росія прагне уникнути більшої війни з НАТО. Розвідка також вважає, що, як показали останні кілька років, дії Росії на полі бою свідчать про те, що вона наразі не має можливості завоювати й окупувати всю Україну, не кажучи вже про Європу», – написала директорка розвідки в соцмережі X.
Раніше інформаційні агентства цитували джерела, за даними яких, звіти американської розвідки попереджають, що російський лідер Володимир Путін прагне захопити всю Україну й повернути територію, яка раніше належала колишній радянській імперії, що суперечить офіційним твердженням США про те, що Росія прагне мирної угоди.
Путін неодноразово стверджував, що не становить загрози для Європи.
«Розвідка завжди зазначала, що Путін хоче більшого, – сказав агенції Reuters Майк Квіглі, член Комітету з розвідки Палати представників від Демократичної партії. – Європейці переконані в цьому. Поляки абсолютно переконані в цьому. Балтійські країни думають, що вони перші».
Аналітики з американського Інституту вивчення війни (ISW) раніше неодноразово заявляли, що Кремль не зацікавлений у добросовісних мирних переговорах для припинення війни проти України, і що не спостерігають ніяких ознак того, що Кремль готовий «прийняти щось менше, ніж капітуляція України» перед усіма його воєнними вимогами.
Восени Інститут вивчення війни написав у своєму звіті, що Росія вступила в «нульову фазу» своєї кампанії з підготовки до можливої майбутньої війни з НАТО.
У вересні країни НАТО кілька разів звинуватили Росію у безпрецедентному порушенні свого повітряного простору. Росія звинувачення відкидає.
Розвідки європейських країн не виключають нападу Росії на країни Балтії впродовж найближчих років. У вересні генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив, що Росія і Китай готуються до довгострокової конфронтації.
Повітряні сили: армія РФ атакувала Україну 97 дронами, зафіксували влучання 19
Російські військові в ніч проти 21 грудня атакували Україну 97 ударними БпЛА, близько 60 із яких – «Шахеди», повідомили Повітряні сили ЗСУ.
«За попередніми даними, станом на 08:30, протиповітряною обороною збито/подавлено 75 ворожих БпЛА типу Shahed, «Гербера» і дронів інших типів на півночі, півдні, заході та сході країни», – йдеться в повідомленні.
За даними Повітряних сил, зафіксовано влучання 19 ударних БпЛА на восьми локаціях, а також падіння уламків на одній локації.
Військові попередили, що атака триває, в повітряному просторі України залишаються декілька російських безпілотників.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Посланець Путіна назвав переговори з представниками США у Флориді «конструктивними»
Посланець Кремля Кирило Дмитрієв заявив, що Росія і Сполучені Штати ведуть у Флориді «конструктивні» переговори, які продовжаться 21 грудня.
«Дискусії йдуть конструктивно. Вони розпочалися раніше і продовжаться сьогодні, а також триватимуть завтра», – сказав Дмитрієв журналістам 20 грудня в кулуарах переговорів поблизу Маямі.
Усі сторони, залучені до мирного процесу за посередництва США, регулярно посилалися на «прогрес» або робили інші подібні заяви, не надаючи подробиць переговорів.
Білий дім поки що зустріч не коментував.
Вашингтон, як планувалося, представляють посланець США Стів Віткофф і зять президента Дональда Трампа Джаред Кушнер. Державний секретар Марко Рубіо раніше заявив, що він може бути присутнім на переговорах, але подробиці не розголошувалися.
Трамп проводить вихідні у своїй резиденції Мар-а-Лаго в Палм-Біч, штат Флорида, приблизно за 110 кілометрів на північ від Маямі, але не очікувалося, що він буде присутній на переговорах.
Як очікується, на зустрічі представники США нададуть Москві результати останнього раунду переговорів з Україною і Європою.
Читайте також: Путін зробив кілька заяв про війну Росії проти України
Перед переговорами з Росією американська сторона провела зустріч із секретарем Ради нацбезпеки й оборони України Рустемом Умєровим.
Останніми тижнями США знову намагаються досягти укладення мирної угоди між Москвою й Києвом.
У результаті тижневих переговорів було підготовлено документ, який є більш прийнятним для Києва, але є кілька суперечливих питань, зокрема щодо території і гарантій безпеки.
Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що питання можливих компромісів щодо територіальних питань у мирному плані має вирішувати український народ «у форматі виборів чи референдуму». На це у Кремлі заявили, що «весь Донбас – російський».
Президент США Дональд Трамп днями заявив, що угода про припинення війни Росії в Україні «ближча, ніж будь-коли».
18 грудня він зауважив, що переговори, на його думку, «наближаються до чогось», але при цьому заявив, що «Україна має діяти швидко», тому що «коли вони занадто довго зволікають, Росія змінює свою думку».
«Три дні відкопувався з-під завалів». Історії переселенців, яких евакуював «Капеланський патруль»
Понад тисячу переселенців цього року евакуювали представники «Капеланського патруля». Волонтери кажуть: люди залишаються вдома до останнього – через господарство або доти, поки мають де жити.
А потім, щоб вибратися, іноді долають декілька години пішки, навіть коли над ними літають дрони. Історії евакуйованих переселенців розповідає проєкт Радіо Свобода «Ти як?».
Шість годин пішки під дронами: історії евакуйованих, які вийшли з прифронту
«Почався обстріл – я встиг у підвал заскочити. Там мене привалило. Три дні відкопувався. У підвалі були лопата, лом, кувалда. На третій день виліз звідти», – розповідає Сергій із Кам’янського, що недалеко від Запоріжжя.
Чоловіка, як і понад тисячу переселенців цього року, евакуювали представники «Капеланського патруля». Волонтери кажуть: люди залишаються вдома до останнього – через господарство або доти, поки мають де жити. А потім, щоб вибратися, іноді долають декілька години пішки, навіть коли над ними літають дрони.
Евакуйованих волонтери поселяють у прихистку в Запоріжжі, де люди можуть отримати речі першої необхідності, психологічну допомогу та адаптуватися до життя у великому місті. Історії переселенців розповідає проєкт Радіо Свобода «Ти як?».
Генштаб зафіксував 220 боєзіткнень на фронті від початку доби, 60 із них – на Покровському напрямку
Від початку доби 20 грудня на фронті відбулось 220 бойових зіткнень, йдеться в оперативному зведенні Генерального штабу ЗСУ.
За даними українського командування, на Північно-Слобожанському і Курському напрямках відбулося дев’ять атак російських загарбників. Сили РФ здійснили 59 обстрілів позицій наших військ та населених пунктів, чотири з яких – із реактивних систем залпового вогню.
Крім того, 20 грудня армія РФ 12 разів атакувала позиції ЗСУ на Південно-Слобожанському напрямку у районах населених пунктів Сотницький Козачок, Вовчанськ, Приліпка та у бік Ізбицького й Григорівки.
На Куп’янському напрямку РФ здійснила шість наступальних дій у районі Степової Новоселівки та у бік Нової Кругляківки й Піщаного.
У Генштабі уточнили, що на Лиманському напрямку Сили оборони відбили 13 штурмових дій РФ у районах населених пунктів Рідкодуб, Новоєгорівка, Нововодяне, Зарічне, Середнє, Колодязі та у бік населеного пункту Коровин Яр.
Відомо також, що на Покровському напрямку від початку цієї доби противник 60 разів атакував у районах населених пунктів Никанорівка, Шахове, Мирноград, Родинське, Покровськ, Котлине, Удачне, Молодецьке, Новосергіївка, Дачне та у бік Новопавлівки.
9 грудня головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський заявив, що оборона Покровська продовжується, українські війська контролюють на півночі міста майже 13 кв. кілометрів, а Мирноград – не в оточенні.
Покровськ – місто з населенням близько 1250 людей (оцінка місцевої влади на кінець жовтня, до початку повномасштабного вторгнення РФ – понад 60 тисяч) – є важливим дорожнім і залізничним вузлом й більшу частину року перебувало під загрозою оточення російськими військами.
Генштаб ЗСУ: Росія за добу, 20 грудня, втратила 1 130 своїх військових
Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 1 196 740 своїх військових, зокрема 1 130 осіб за останню добу, такі дані станом на ранок 21 грудня навів український Генштаб.
Серед інших втрат РФ у командуванні ЗСУ назвали такі:
- танки – 11 435 (+2 – за останню добу)
- бойові броньовані машини – 23 770 (+1)
- артилерійські системи – 35 298 (+11)
- РСЗВ – 1 575
- засоби ППО – 1 263
- літаки – 432
- гелікоптери – 347
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 92 604 (+116)
- крилаті ракети – 4 073
- кораблі / катери – 28
- підводні човни – 2
- автомобільна техніка й автоцистерни – 70 789 (+68)
- спеціальна техніка – 4 029 (+1).
Читайте також: Журналісти підтвердили імена 153 тисяч військових РФ, які загинули на війні проти України
Росія офіційно свої втрати не розкриває. Москва востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих.
Розвідка Великої Британії 2 грудня проаналізувала дані Генерального штабу Збройних сил України про російські втрати на війні. Відомство при Міністерстві оборони Британї вказало на те, що Росія, ймовірно, втратила 382 тисяч солдат вбитими й пораненими від початку 2025 року, а загальні втрати за час повномасштабного вторгнення сягнули 1,168 мільйона.
«Середні денні втрати Росії протягом листопада 2025-го сягнули 1 033, за даними Генерального штабу України – більше, ніж 1 008 у жовтні 2024-го, третє зростання за місяць поспіль», – йдеться в зведенні.
Київ також тривалий час не озвучував втрат, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни. Водночас президент України Володимир Зеленський на початку 2025 року в інтервʼю NBC News заявив, що від лютого 2022 року у війні Україна втратила загиблими понад 46 тисяч солдатів і близько 380 тисяч пораненими.
ОВА: з Сумщини евакуювали частину жителів, які раніше відмовлялися від'їжджати
Із Краснопільської громади на Сумщині евакуювали частину жителів, які раніше відмовлялися від'їжджати, повідомила пресслужба ОВА.
У відомстві кажуть, що наразі люди перебувають у транзитному центрі, де отримують необхідну допомогу. Евакуація здійснюється для всіх мешканців, які подали заявки, додає ОВА.
«Ці заходи реалізуються у взаємодії з волонтерами та відповідними службами. Ворог не залишає вибору мешканцям населених пунктів біля кордону. Єдиний правильний крок – евакуація заради збереження життя, нагадують військові», – підсумували у відомстві.
Раніше староста села Грабовське Лариса Кремезна повідомила у коментарі «Суспільному», що Сумщині вивезли до РФ близько півсотні мешканців населеного пункту: «Там залишалася півсотня людей. Їх вивезли на територію РФ», – сказала вона. Повідомляється, що серед них дітей не було.
Співзасновник аналітичного порталу DeepState Руслан Микула зазначив в коментарі Суспільному, що у тому районі спостерігається активізація російських військ, ситуація нині уточнюється.
Правоохоронці: через атаку РФ по Ізюму загинула поліцейська та її чоловік
Через російський авіаудар по Ізюму на Харківщині 20 грудня загинула працівниця поліції, йдеться у повідомленні місцевих правоохоронців.
«Унаслідок обстрілу загинув чоловік 47 років та його 42-річна дружина, яка є працівником поліції. Також 64-річна жінка зазнала гострої реакції на стрес. Їй надали медичну допомогу», – зазначили у відомстві.
За даними поліції, 20 грудня близько 15:40 війська РФ завдали удару по місту Ізюм, застосувавши керовані авіаційні бомби.
Внаслідок обстрілу пошкоджено територію непрацюючого промислового підприємства, будівлю кафе, міський Палац культури, багатоквартирний житловий будинок та цивільні автомобілі. Приватний житловий будинок зруйновано повністю.
Раніше у ДСНС повідомили, що сили РФ скинули декілька авіабомб на місто Ізюм на Харківщині. За даними рятувальників, вони деблокували тіла двох людей зі зруйнованого російською авіабомбою приватного житлового будинку.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Внаслідок обстрілів Дніпропетровщини пошкоджені інфраструктура, АЗС і приватні оселі – влада
У суботу, 20 грудня, сили РФ атакували Нікопольський район на Дніпропетровщині, повідомив в.о. голови ОВА Владислав Гайваненко.
«Протягом дня російська армія била по Нікопольщині – райцентру, Марганецькій, Мирівській, Покровській, Червоногригорівській громадах. Туди ворог спрямовував FPV-дрони, скинув боєприпас з БпЛА, гатив артилерією», – зазначив він
Гайваненко уточнив, що в області пошкоджені інфраструктура, АЗС і чотири приватні оселі.
Відомо також, що на Криворіжжі сили РФ поцілили по Грушівській громаді безпілотником – понівечені господарські споруди. Крім того, російський КАБ влучив по Дубовиківській громаді на Синельниківщині: у результаті атаки пошкоджені житлові будинки і лінія електропередач.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.