Міністерство освіти і науки України рекомендує закладам фахової передвищої та вищої освіти самостійно визначати форму організації освітнього процесу під час адаптивного карантину. Про це заявила пресслужба уряду.
«З метою ефективної та безпечної організації освітнього процесу з 24 лютого Міністерство освіти і науки України рекомендує закладам фахової передвищої та вищої освіти самостійно визначати форму організації освітнього процесу, при цьому враховувати рівень епідемічної небезпеки та надавати перевагу змішаній формі навчання», – йдеться в повідомленні.
У МОН зазначили, що у разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки регіону відвідування закладів здобувачами освіти заборонено.
Відповідно до листа міністерства, проведення очних лекцій у великих групах (потоках) студентів можна вважати масовим освітнім заходом, тому наповненість аудиторій має становити щонайбільше 50 відсотків місць у кожній аудиторії.
У МОН додали, що в разі переходу на очне навчання рекомендовано надавати можливість здобувачам, які перебувають на самоізоляції, виконувати індивідуальний навчальний план із використанням дистанційних технологій.
Як повідомляло Радіо Свобода, уряд ухвалив рішення про повернення до адаптивного карантину з 24 лютого.
Жорсткий карантин буде діяти на Івано-Франківщині через зростання кількості випадків COVID-19.
Вакцина з Індії. Що відомо про Covishield?
Вакцина проти Covid-19 має прибути в Україну вже вранці 23 лютого, обіцяють в Офісі президента. З Індії вже їдуть 500 тисяч доз вакцини Covishield, повідомляє міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Цей препарат є аналогом, виготовленим за ліцензією Oxford-Astra Zeneca. Які він має характеристики, ефективність та побічні ефекти?
Вакцина AstraZeneca, як і більшість нині відомих вакцин проти Covid-19, ефективна у разі подвійного щеплення. Нові дані досліджень також показали, що вакцина є максимально ефективною, якщо інтервал між першим і другим щепленням становить 3 місяці і більше. Такі дані опублікував міжнародний медичний часопис The lancet.
Крім того, 3-місячний інтервал між введенням доз може мати переваги перед програмою з коротким інтервалом для захисту якомога більшої кількості людей, коли бракує запасів вакцини, зауважують дослідники у статті.
Таких висновків науковці дійшли на підставі аналізу результатів чотирьох незалежних клінічних досліджень. У період з 23 квітня по 6 грудня 2020 року було вакциновано 24 422 учасника.
Дослідницький аналіз показав, що ефективність вакцини після одноразового прийому стандартної дози вакцини з 22 по 90 день після вакцинації становила 76,0%.
Серед тих, хто отримали дві стандартні дози, після другої дози ефективність була вищою серед пацієнтів, які мали довший інтервал первинного підсилення (81,3%) ніж у тих, хто мав короткий інтервал між щепленнями.
Також у статті зазначають, що під час досліджень було сім випадків смерті, які вважаються не пов’язаними з вакцинацією, включаючи одну смерть, пов’язану з Covid-19, в одного учасника контрольної групи.
У цьому випадку досліджувалася розроблена у Великій Британії вакцина Oxford-Astra Zeneca. Екстраполювати результати її дослідження на вакцину, що має надійти в Україну з Індії можна лише, якщо остання відповідає оригіналу на 100%.
Більше про вакцину індійського виробництва читайте тут.
«Рівень нормальності». Які прогнози щодо пандемії коронавірусу?
Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі зробив низку прогнозів щодо розвитку пандемії коронавірусу у США і світі. Представники влади у сфері охорони здоров’я попереджають, що пандемія далека від завершення. Особливе занепокоєння викликають нові штами.
Ймовірно, американцям все ще доведеться носити маски в 2022 році, заявив головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі в інтерв'ю кільком телеканалам.Але заходи боротьби проти поширення COVID-19 послаблюватимуться залежно від того, як все більше людей отримуватимуть вакцину.
«Думаю, що ми досягнемо значного рівня» нормальності «після жахливого тягаря, який нам довелося пережити минулого року», сказав він CNN.
При цьому ще поки рано говорити, коли у США з'явиться колективний імунітет, повідомив він в інтерв'ю NBC. Фаучі розповів, що снігові шторми у кількох штатах уповільнили вакцинування населення, але невдовзі процес відновиться.
У відповідь на запитання телеканалу Fox News, чи буде потрібна американцям вторинна вакцинація, він розповів, що це залежатиме від того, як розвиватиметься південноафриканський штам коронавірусу, який може бути більш стійким до наявних зараз вакцин.
При цьому, за словами Фаучі, із осені до школи зможуть повернутись і старшокласники, адже у багатьох штатах процес повернення дітей до шкіл починається із дітей молодшого віку.
Наразі, смертність від коронавірусу в США наблизилася до 500 тисяч на тлі кампанії з вакцинації, що набирає обертів в країні. Кількість випадків захворювання останнім часом продовжує знижуватися.
Продовження матеріалу про ситуацію в інших країнах читайте тут.
Німеччина виділяє 10 млн євро на соціальні послуги і подолання COVID-19 на Донбасі – посольство
Німеччина виділяє 10 мільйонів євро на розвиток соціальних послуг і подолання пандемії COVID-19 у громадах на сході України, повідомило німецьке посольство в Україні.
«У 2019-2020 роках ЮНІСЕФ розпочав реалізацію проєкту «СПІЛЬНО», який фінансується Німецьким банком розвитку (KfW). Соціальні послуги для сімей у громадах» у 12 пілотних громадах на сході України. Фінансування наступної фази дозволить запровадити нові програмні напрямки й поширити проєкт на інші громади», – розповіли в посольстві.
Основна увага проєкту присвячена інклюзивній освіті, стабільному доступу до чистої води й громадській активності молоді. Буде також покращена фізична доступність закладів освіти, повідомили в посольстві.
«Усе це в комплексі сприятиме соціальній згуртованості й благополуччю сімей у громадах, що постраждали від конфлікту. Проєкт охопить понад 500 000 мешканців на сході України», – зазначили дипломати.
Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».
За даними ООН, від квітня 2014-го до 31 січня 2021 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули від 13 100 до 13 300 людей.
Вакцина з Індії має прибути в Україну вранці 23 лютого – ОП
Партія індійської вакцини CoviShield може прибути в Україну вранці 23 лютого, повідомив заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко.
«Пан Степанов вже повертається з результатами. Він їздив, щоб власноруч проконтролювати завантаження. Вакцина вже на шляху. Я сподіваюся, вона вранці вже буде в Україні. Вона вже в літаку. Але є свій шлях у літака. На жаль, перша ця партія їде не напряму відразу до України, є деякі логістичні проблеми», – сказав Тимошенко 22 лютого під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура».
Він додав, що вже нині Міністерство охорони здоров’я України опрацьовує з логістами наступні поставки.
«Я думаю, що щотижня Україна або кожні десять днів отримуватиме нову партію цієї вакцини», – сказав заступник голови Офісу президента.
Степанов повідомив про відвантаження першої партії вакцини AstraZeneca з Індії
Стосовно постачання вакцин у рамках міжнародної програми COVAX, зокрема вакцини Pfizer, AstraZeneca, Тимошенко зазначив, що їх мали поставити наприкінці лютого, проте відбулася «заміна дат», через що постачання перенесли на початок березня.
20 лютого посольство Індії в Україні повідомило, що найближчим часом в Україну з Індії поставлять перший транш вакцини від коронавірусу CoviShield виробництва Serum Institute India – 500 тисяч доз.
Зазначається, що Україна стане однією з перших країн у світі, яка отримає індійську вакцину в лютому. У посольстві наголосили, що в майбутньому планується поставка більшої кількості вакцини.
Вакцина CoviShield виробляється індійським Serum Institute India за ліцензією Oxford-Astra Zeneca, повідомили у посольстві.
Пізно ввечері 18 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що вирушив до Індії за першою партією вакцини від COVID-19.
Президент Володимир Зеленський казав, що в Україні мають намір охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше половину населення протягом цього і на початку 2022 року. Україна домовилась про постачання вакцин від компаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa і Novavах. Ідею закуповувати російську вакцину глава держави відкинув зі словами: «українці – не кролики, експериментувати не маємо права».
На початку поточного місяця у МОЗ повідомляли, що Україна отримала підтвердження на постачання 22 мільйонів доз вакцин проти COVID-19.
У ДСНС прозвітували, що мобільний госпіталь на Прикарпатті повністю готовий до прийому хворих на COVID-19
Державна cлужба України з надзвичайних ситуацій повідомила про завершення робіт із розгортання мобільного госпіталю на території Богородчанської центральної районної лікарні на Івано-Франківщині.
«Госпіталь складається з 30 наметів, з яких 24 – це госпітальна база, розрахована на 120 ліжок. У госпіталі функціонують приймальне відділення, блок інтенсивної терапії, палати для пацієнтів. Кожне ліжко обладнане індивідуальним кисневим концентратором. Крім цього, госпіталь обладнаний автономними системами життєзабезпечення та може самостійно функціонувати як заклад охорони здоров’я. На місці організовано роботу Штабу та налагоджено взаємодію з місцевими органами влади та медичною службою області. Госпіталь повністю готовий для прийому хворих на COVID-19», – йдеться вповідомленні ДСНС.
Співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій привезли мобільний госпіталь для хворих на COVID-19 із Києва в Івано-Франківську область 19 лютого через різке зростання кількості хворих в регіоні.
За останніми даними МОЗ, за попередню добу за приростом нових хворих Прикарпаття перебуває у лідерах по Україні – 515 осіб.
Українців прищеплюють російською вакциною «Спутнік V» (відео)
На території України вже кілька тижнів прищеплюють від COVID-19. Застосовують вакцину – російський «Спутнік V». Важливо уточнити – відбувається це на окупованій частині української території. У цьому відеосюжеті йдеться про окуповану частину Донбасу. Поставляють туди вакцину з Росії з початку лютого.
Дивіться тут
Степанов повідомив про кінець переговорів про збільшення постачань в Україну вакцини NovaVax
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив про завершення переговорів про збільшення постачань в Україну американської вакцини NovaVax.
«Ще одна позитивна новина з індійського Пуне та найбільшого у світі виробника вакцин Serum Institute. Успішно завершили переговори про збільшення постачання в Україну американської вакцини NovaVax. Нам підтвердили можливість постачання додаткових 5 мільйонів доз вакцин від цього виробника. Затвердимо домовленість підписанням договору. Загальний обсяг вакцин NovaVax, який ми очікуємо в Україні, на сьогодні складає 15 млн. Нагадаю, що постачання вакцини NovaVax заплановано, починаючи з липня 2021 року», – повідомив Степанов у фейсбуці.
Напередодні він також повідомляв, що вже відвантажена перша партія вакцин AstraZeneca із заводу-виробника в індійському місті Пуне.
У США через коронавірус померли майже пів мільйона людей
Смертність від коронавірусу в США наблизилася до 500 тисяч на тлі кампанії з вакцинації, що набирає обертів в країні. Кількість випадків захворювання останнім часом продовжує знижуватися.
За даними Університету Джонса Гопкінса, кількість померлих від COVID-19 в США за попередню добу досягла 498 880 осіб. Загальна кількість померлих наближається до 2,5 мільйона, хоча вважається, що реальне число загиблих значно вище.
Представники влади у сфері охорони здоров’я попереджають, що пандемія далека від завершення. Особливе занепокоєння викликають нові штами.
В Україні за минулу добу зафіксували 3 206 нових випадків COVID-19 – МОЗ
За попередню добу в Україні виявили 3 206 нових випадків COVID-19, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов у фейсбуці.
За добу госпіталізували 1 443 людини. Одужали – 1 353, померли – 53.
В Україні здійснили напередодні 20 183 тестувань, зокрема методом ПЛР – 13 513.
«Рівень нормальності». Які прогнози щодо пандемії коронавірусу?
Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі зробив низку прогнозів щодо розвитку пандемії коронавірусу у США і світі. Представники влади у сфері охорони здоров’я попереджають, що пандемія далека від завершення. Особливе занепокоєння викликають нові штами.
Читайте більше тут
Чехія посилює боротьбу з COVID-19. Потрібно буде носити одразу дві маски
Враховуючи несприятливу ситуацію, яка склалась в Чехії у зв’язку з поширенням інфекції коронавірусу, уряд країни від понеділка, 22 лютого, запроваджує більш жорсткі правила боротьби з інфекцією.
Зокрема, у крамницях, громадському транспорті, шпиталях обов’язково потрібно мати на собі не одну, а одразу дві захисні маски, або ж респіратор рівня FFP2. Таке рішення ухвалив чеський уряд.
«Одне, що потрібно зробити зараз, при зміні епідемічної ситуації, це стандартизація захисту, а тому ми знаємо і робитимемо все для того, щоб якомога більше людей використовувало FFP2 респіратор, а там, де це з якихось причин не буде можливим, вживати хірургічну захисну маску, а можна і дві», – наголосив міністр охорони здоров’я Ян Блатни.
Строге дотримання правил – єдиний шлях виходу із кризової ситуації, вважає віцепрем’єр, міністр промисловості й торгівлі Карел Гавлічек. На його думку, можна було б відкрити крамниці, але за умови, що всередині буде одна людина і буде мати респіратор, а в крамниці буде дезинфекція.
За інформацією чеського міністерства охорони здоров’я, станом на 20 лютого 2021 року в Чеській Республіці виявили 1 153 779 випадків COVID-19, померли 19 214 людей. За попередню добу захворіли 6 755 громадян.
Коронавірус на Івано-Франківщині: в області встановили 16 контрольно-пропускних пунктів
В Івано-Франківській області встановили 16 контрольно-пропускних пунктів через загострення ситуації з коронавірусом, повідомили в поліції.
«На контрольно-пропускних пунктах правоохоронці і медики здійснюють контроль за дотриманням карантинних обмежень в сфері пасажирських перевезень, проводять температурний скринінг громадянам та при необхідності перевіряють документи. У разі виявлення ознак захворювання людей спрямовуватимуть до медичних закладів», – розповіли в поліції.
П’ять карантинних пунктів працюватимуть у цілодобовому режимі:
- Івано-Франківськ (автошлях Н-10, Калуське шосе);
- Івано-Франківськ (автошлях Н-09, вул. Галицька);
- Черніїв (автошлях Т0906);
- Делятин Надвірнянський район (автошлях Н-09);
- Яблуниця Надвірнянський район (автошлях Н-09).
Ще 11 пунктів працюватимуть з 06:00 по 21:00, а саме:
- Драгомирчани (автошлях Н-09);
- Івано-Франківськ (автошлях Н-18, вули. Тисменицька);
- Отинія Коломийсського району (автошлях Н-10);
- Іванівці Коломийського району (автошлях Т-0905);
- Мишин Коломийського району (автошлях Р-24);
- Турка Коломийського району (автошлях місцевого значення);
- Корнич Коломийського району (автошлях Н-10);
- Гвіздець Коломийського району (автошлях Р-24);
- Грохолин ліс Надвірнянського району (автошлях Н-09);
- Цуцилів Надвірнянського району (автошлях Т-0906);
- Ворохта Надвірнянського району (автошлях Р-24).
У поліції наголосили, що правоохоронці не блокують, не обмежують та не перешкоджають руху транспорту, а здійснюють контроль. Рішенням влади встановлений особливий режим в’їзду і виїзду з окремих населених пунктів області громадян і транспортних засобів.
Через зростання випадків COVID-19 у Богородчанах Івано-Франківської області почали розгортати мобільний госпіталь.
У світі вкололи понад 200 млн доз вакцини від COVID-19 – Bloomberg
У світі вкололи понад 202 млн вакцини від COVID-19, підрахувало агентство Bloomberg.
Найбільшу кількість доз вакцини вкололи в США (понад 61,2 млн), Китаї (понад 40,5 млн), Європейському союзі (понад 26,2 млн), Великій Британії (майже 17,9 млн) та Індії (понад 10,8 млн).
Агентство підрахувало, що наразі у світі роблять 6 347 715 щеплень на добу. За таких темпів майже п’ять років піде на те, щоб вколоти дві дози вакцини 75% населення.
Ляшко: дата прибуття вакцини відома, але є декілька змінних
Дата прибуття вакцини від COVID-19 відома, але є декілька змінних, повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний санітарний лікар Віктор Ляшко в Чернігівській області.
Він заявив, що вакцина надійде «найближчим часом».
«Дивіться, дата відома, але є декілька змінних, які можуть повпливати. Для того, щоб не було ніяких потім нюансів, дату ми скажемо, як тільки вже будемо знати точно: ось літак приземляється в Борисполі, все, поїхали», – зазначив заступник міністра.
За його словами, якщо літак прибуде до 16:00, то вакцини розвозитимуть на наступний день.
«Якщо вже після 16:00, то є питання розмитнення, оформлення, розподілу кількості доз по кожній конкретній області і завантаження машин, які поїдуть», – сказав Ляшко.
Голова МОЗ Максим Степанов пізно ввечері 18 лютого повідомив, що вирушив до Індії за першою партією вакцини від COVID-19. 21 лютого він заявив, що першу партію вакцини AstraZeneca вже відвантажили.
Спочатку в МОЗ очікували, що вакцинація від COVID-19 почнеться в Україні «в районі 15 лютого».
Степанов повідомив про відвантаження першої партії вакцини AstraZeneca з Індії
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив про відвантаження партії вакцин компанії AstraZeneca з Індії. Відповідне відео він оприлюднив 21 лютого.
За словами Степанова, до України їдуть 500 тисяч доз вакцини. Точної дати прибуття він не назвав.
«Зараз вакцина транспортується до Мумбаї. Далі – довгий шлях вантажним літаком з зупинкою в Стамбулі і вже днями вакцина прибуде до України. Під час транспортування буде дотримано всіх температурних вимог, які необхідні для збереження якості вакцин», – заявив він.
Голова МОЗ Максим Степанов пізно ввечері 18 лютого повідомив, що вирушив до Індії за першою партією вакцини від COVID-19.
29 січня заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявляв, що вакцинація від COVID-19 почнеться в Україні «в районі 15 лютого». Але згодом Степанов повідомив про перенесення початку кампанії зі щеплення.
Президент Володимир Зеленський заявляв, що в Україні мають намір охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше половину населення протягом цього і на початку 2022 року. Україна домовилась про постачання вакцин від компаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa і Novavах. Ідею закуповувати російську вакцину глава держави відкинув зі словами: «українці – не кролики, експериментувати не маємо права».
8 лютого очільник МОЗ Максим Степанов повідомив, що наразі Україна вже отримала підтвердження на постачання 22 мільйонів доз вакцин проти COVID-19.
В Україні за добу виявили 4 489 нових хворих на COVID-19 – МОЗ
За добу 20 лютого в Україні зареєстрували 4 489 нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу, свідчать дані Міністерства охорони здоров’я.
Зокрема, серед хворих – 133 медичних працівники та 323 дитини. 2 445 осіб госпіталізували, 2 640 виписали з лікарень. 58 людей померли, у 1 557 констатували одужання.
«За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована в Івано-Франківській (618), Вінницькій (482), Житомирській (365), Чернівецькій (320), та Закарпатській (281) областях», – йдеться в повідомленні.
Загалом з початку пандемії в Україні понад 1,3 мільйона людей захворіли, з них більше ніж 1 146 одужали, 25 103 людини померли. Лабораторії провели 6 700 971 тестів методом полімеразно-ланцюгової реакції.
Індія анонсувала поставку в Україну 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу
Найближчим часом в Україну з Індії поставлять перший транш вакцини від коронавірусу COVISHIELD виробництва Serum Institute India – 500 тисяч доз. Про це повідомило посольство Індії в Україні.
«Ці вакцини дозволять Україні почати кампанію щеплення по всій країні», – мовиться у повідомленні.
Зазначається, що Україна стане однією з перших країн у світі, яка отримає індійську вакцину в лютому.
У посольстві наголосили, що в майбутньому планується поставка більшої кількості вакцини.
Пізно ввечері 18 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що вирушив до Індії за першою партією вакцини від COVID-19.
Президент Володимир Зеленський казав, що в Україні мають намір охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше половину населення протягом цього і на початку 2022 року.
Україна домовилась про постачання вакцин від компаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa і Novavах. Ідею закуповувати російську вакцину голова держави відкинув зі словами: «українці – не кролики, експериментувати не маємо права».
На початку поточного місяця у МОЗ повідомляли, що Україна отримала підтвердження на постачання 22 мільйонів доз вакцин проти COVID-19.
Україна організаційно готова до прибуття будь-якого типу і кількості вакцин від COVID-19 – Ляшко
Україна організаційно готова до прибуття будь-якого типу і кількості вакцин від COVID-19, розроблено план розвезення вакцин в обласні склади, заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
«Є чіткий план, який дає змогу одразу після прибуття вакцини розвозити її в обласні склади 11 машинами одночасно: 7 областей (Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та місто Київ) отримають вакцину в день розвезення, решта – наступного дня», – повідомив Ляшко у фейсбуці.
Оскільки медпрацівники будуть залучені протягом усієї вакцинальної кампанії, то Національна служба здоров’я укладатиме договори із визначеними для вакцинації закладами, та сплачуватиме їм за надані послуги, додав Ляшко.
«У перший місяць для забезпечення готовності до проведення вакцинації роботи НСЗУ виплачуватиме 8 тисяч гривень на одну мобільну команду медиків. Далі медичний заклад отримуватиме доплату за фактичну кількість провакцинованих осіб – 25 гривень за першу дозу введеної вакцини і 60 гривень – за другу. Дані про вакцинацію будуть вноситися до електронної системи охорони здоров’я, і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ оплачуватиме фактично надані послуги», – пояснив головний санітарний лікар України.
Пізно ввечері 18 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що вирушив до Індії за першою партією вакцини від COVID-19.
Президент Володимир Зеленський казав, що в Україні мають намір охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше половину населення протягом цього і на початку 2022 року. Україна домовилась про постачання вакцин від компаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa і Novavах. Ідею закуповувати російську вакцину голова держави відкинув зі словами: «українці – не кролики, експериментувати не маємо права».
На початку поточного місяця у МОЗ повідомляли, що Україна отримала підтвердження на постачання 22 мільйонів доз вакцин проти COVID-19.
За час пандемії в Україні на COVID-19 захворіли 1 299 967 людей, одужали 1 144 516, померли 25 045.