Доступність посилання

Україна отримала підтвердження на три системи Patriot з 10 необхідних, повідомив 25 липня 2025 року президент України Володимир Зеленський
Україна отримала підтвердження на три системи Patriot з 10 необхідних, повідомив 25 липня 2025 року президент України Володимир Зеленський

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

У ДПСУ пояснили, чому перестали випускати біженців за внутрішнім паспортом

Українські прикордонники перестали випускати за межі держави громадян України, які не мають закордонного паспорта, але можуть зробити винятки для людей із регіонів, де тривають бойові дії. Про це в ефірі спільного марафону українських телеканалів розповів 18 квітня речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

«У перші тижні на кордоні спостерігалася гуманітарна катастрофа, коли тисячі людей штурмували кордон, сервісні центри не працювали, люди не мали змоги оформити належні документи, тоді приймалося рішення щодо пропуску громадян або за внутрішніми документами, або іншими документами, за якими можна було ідентифікувати особу. На даний момент такої авральної ситуації немає, тому людям варто дотримуватися визначеного порядку», – сказав речник.

Демченко також пояснив, що стосовно біженців із регіонів, де тривають бойові дії, прикордонники можуть ухвалювати окреме рішення, але це винятки, які залежать від ситуації.

У ніч на 18 квітня «Укрзалізниця» повідомила, що «вже зафіксовані випадки висадки пасажирів на кордоні». «Вважаємо це неприпустимим без прозорого інформування пасажирів і перевізника заздалегідь», – ідеться в повідомленні. «Укрзалізниця» вказала, що не отримувала від ДПСУ попереджень про зміни у правилах перетину кордону громадянами України.

Затонула «Москва»: з’явилися ймовірні фото і відео крейсера під час пожежі

У різних телеграм-каналах в ніч на 18 квітня були опубліковані ймовірні перші фотографії і відео пожежі на російському ракетному крейсері «Москва», який затонув 14 квітня.

Україна заявляє, що корабель був уражений двома протикорабельними ракетами. Про це ж заявили і в Пентагоні.

За версією російського Міноборони, пожежа сталася внаслідок детонації боєприпасу, корабель намагалися буксирувати в порт, але через шторм він затонув.

Справжність фото і відео не підтверджена, проте експерти, що їх коментують, стверджують, що вони виглядають дуже правдоподібно, і корабель на них – це саме «Москва». Хто зняв відео і сфотографував палаючий корабель – неясно.

Турецький аналітик Йорюк Ішик стверджує, що їх зняли з російського рятувального судна Чорноморського флоту. Коротке відео показує «Москву» в оточенні інших кораблів, які, ймовірно, прийшли крейсеру на допомогу. Море при цьому відносно спокійне – тоді як Міноборони Росії заявляло про штормову погоду.

Як пишуть західні аналітики, судячи з фото, видимі збитки не виключають ракетного удару, який залишається вірогідною причиною затоплення «Москви». Пошкодження в бічній частині корпусу крейсера видно нижче від місця загоряння.

Міноборони Росії заявляло, що екіпаж корабля був врятований. На фото і відео людей на борту крейсера не видно, що може свідчити про те, що вони були евакуйовані. У той же час, вже кілька джерел, у тому числі родичі моряків, стверджують, що внаслідок вибуху на борту та пожежі були загиблі, також є моряки, які зникли безвісти. Скільки їх точно – невідомо. Міноборони Росії не називає жодних даних.

Поліція розслідує майже 900 кримінальних справ щодо зниклих під час війни українців

Поліція розслідує майже 900 кримінальних справ щодо зниклих під час війни українців. Про це під час брифінгу 18 квітня повідомив перший заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Сергій Пантелеєв.

«На сьогодні Національна поліція зареєструвала майже 900 кримінальних проваджень за фактами безвісти зниклих наших громадян на територіях, які перебували і все ще, на жаль, перебувають під окупацією», – зазначив він.

Окрім того, Нацполіція, за словами Пантелеєва, також розслідує понад 500 справ щодо викрадення мирних жителів та понад 2,5 тисячі, які стосуються загибелі громадян України.

Він також додав, що у Національної поліції є цілодобова гаряча лінія, куди можуть звернутися родичі зниклих чи загиблих внаслідок військової агресії Росії осіб – 0 894 201 867.

Раніше у МВС повідомляли, що лише на Київщині у місті Бородянка зниклими безвісти вважаються 200 людей.

ОВА: 9 людей загинули, 25 – поранені на Харківщині за добу через обстріли РФ

Протягом минулої доби в Харківській області внаслідок обстрілів, скоєних російськими військовими, загинули дев’ятеро цивільних людей, 25 – поранені, повідомила пресслужба Харківської обласної військової адміністрації.

«Минулої доби у Харкові внаслідок обстрілів окупантами житлових районів, зокрема центральної частини міста, поранено 24 людини, 6 – загинули. По області обстріляли Дергачівську громаду, загинули 2 людини і 1 зазнала поранень. Також від обстрілів військових РФ одна людина загинула в Золочівській громаді», – йдеться в повідомленні ОВА у фейсбуці.

В обладміністрації наголосили, що такі дії РФ є воєнними злочинами.

Як повідомляв раніше Генштаб ЗСУ, війська РФ продовжують частково блокувати Харків зі спробами ураження позицій ЗСУ та об’єктів критичної інфраструктури.

Атака на Кремінну була потужною, місто брали три дні – голова військової адміністрації

Бої за місто Кремінна Луганської області, яка була захоплена 18 квітня, тривали три доби, Росія застосовувала велику кількість бронетехніки для атаки на місто. Про це повідомив Радіо Донбас.Реалії (проєкт Радіо Свобода) голова Кремінської військової адміністрації Олександр Дунець. За його словами, тривають бої на околицях.

«Повністю захоплена. Там тільки декілька підрозділів утримують рубежі для забезпечення перегрупування військ. Сили в них були значні: скажімо так, на один із підрозділів, який не більше взводу, виходили до 43 броньованих об’єктів: танки, БТРи, МТЛБ. Частина була знищена, але не вся. Загалом атаки тривали впродовж трьох днів. Зараз там тривають важкі бої на околицях. Знаю, що росіяни розстрілюють усі автомобілі, які бачать. Є інформація, що розстріляли автомобіль, яким люди намагалися евакуюватися. Інформація надійшла від чоловіка, який був поранений. Зараз йому допомогти ніхто не може. Він на трасі в районі кордону двох областей (Луганської та Донецької – ред.)», – сказав Олександр Дунець.

Про захоплення Кремінної вранці 18 квітня повідомив в ефірі Радіо Свобода голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай. Наступ військ РФ на Луганщині, за його словами, «повільно, але вже почався», у Кремінській громаді залишились від трьох із половиною до чотирьох тисяч людей, тривають вуличні бої, і евакуація неможлива.

Місто Кремінна – районний центр у північно-західній частині Луганської області, відомий своїми рекреаційними можливостями, раніше там діяли багато дитячих таборів відпочинку, центр для підготовки олімпійських та паралімпійських спортсменів. На початку 2019 року населення міста становило майже 19 тисяч людей.

СБУ оприлюднила відео з Медведчуком – він просить Путіна про обмін на захисників і жителів Маріуполя

Служба безпеки України 18 квітня оприлюднила відеозвернення, на якому затриманий в Україні, підозрюваний у державній зраді політик Віктор Медведчук просить обміняти його на захисників і жителів оточеного російськими військами Маріуполя.

«Я, Медведчук Віктор Володимирович, хочу звернутися до президента Російської Федерації Володимира Путіна і до президента України Володимира Зеленського з проханням про обмін мене українською стороною на захисників Маріуполя і жителів, які перебувають там на сьогодні і не мають можливості безпечного виходу через гуманітарні коридори», – говорить на відео Медведчук.

Ракети, які вдарили по Львову, за попередніми даними, випустили з Каспійського регіону – голова ОВА

Ракети, які вранці 18 квітня вдарили по Львову, за попередньою інформацією, були випущені з Каспійського регіону, повідомив голова обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Він додав, що це були крилаті ракети повітряного базування.

«Три ракети вдарили по об’єкті військової інфраструктури. Одна – по шиномонтажу. Перший об’єкт – це склади, які не використовували. Внаслідок влучань сталися пожежі. На обидвох об’єктах їх уже повністю загасили. Підрозділи ДСНС розбирають завали. Обидва об’єкти зруйновані повністю», – написав Козицький у телеграмі.

Голова ОВА нагадав, що внаслідок удару на цей час відомо про сімох загиблих.

«Це перші загиблі внаслідок влучання по Львову. Також наразі відомо про 11 постраждалих. Серед них – одна дитина. Троє постраждалих у тяжкому стані. У дитини – незначні ушкодження. Дані щодо загиблих та постраждалих ще можуть змінюватися», – додав Козицький.

За його даними, навколо місць влучання пошкоджені вікна у будинках і транспортні засоби.

Мер Львова Андрій Садовий раніше також додав, що пошкоджено або знищено близько 40 автомобілів.

«Від ударної хвилі розбиті вікна в готелі поблизу. В ньому живуть евакуйовані українці», – написав Садовий на своїй сторінці у фейсбуці.

«Закликаємо стати на сторону правди» – у МЗС України реагують на звинувачення президента Сербії

Україна «категорично відкидає безпідставні звинувачення», з якими на адресу Києва виступив президент Сербії Александар Вучич.

«Його заяви про нібито причетність України до повідомлень про мінування літаків сербських авіакомпаній, які здійснюють польоти до РФ, не відповідають дійсності», – ідеться в заяві речника українського зовнішньополітичного відомства Олега Ніколенка.

У Києві також висловили розчарування, що «Сербія досі не приєдналася до санкцій ЄС, накладених проти Росії за її нічим не спровоковану війну проти України».

«Щодня Росія завдає ракетно-бомбових ударів по українських містах, вбиває мирних жителів, руйнує цивільну інфраструктуру. Жорсткі санкції та єдність демократичного світу здатні зупинити цю війну. Закликаємо Белград стати на сторону правди і повною мірою долучитися до підтримки України та відстоювання цінностей, на яких заснована об‘єднана демократична Європа», – вказано в коментарі.

17 квітня в ефірі телекомпанії Pink TV Вучич заявив, що його країна продовжить польоти до Росії, попри повідомлення про «мінування» рейсів. «Сьогодні пілот отримав повідомлення про бомбу десь над Словаччиною, але він продовжував летіти, тому що ми знаємо, що повідомлення є неправдивими», – сказав президент Сербії. Вучич стверджує, що за такими повідомленнями стоять Україна та неназвана ним країна Євросоюзу.

Війська РФ розстріляли автомобіль із цивільними, які намагалися виїхати з Кремінної, 4 загиблих – ОВА

Російські військові 18 квітня розстріляли автомобіль із цивільними, які намагалися евакуюватися з Кремінної на Луганщині, внаслідок чого чотири людини загинули, повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

«Зранку 18 квітня жителі Кремінної намагалися евакуюватися на власному транспорті. Росіяни відкрили вогонь по автомобілю з мирними мешканцями. Загинули четверо осіб. Одна важко поранена людина ще на місці подій. Медики не можуть до неї дістатися через нескінченні обстріли», – написав Гайдай у телеграмі.

Він нагадав, що наразі контроль над містом Кремінна втрачений, точаться вуличні бої.

Священники УПЦ (МП) зібрали майже пів тисячі підписів за церковний трибунал над Кирилом

Священники УПЦ (МП) зібрали 430 підписів за міжнародний церковний трибунал над патріархом РПЦ Кирилом, повідомив Радіо Свобода клірик Дніпропетровської єпархії УПЦ, протоієрей Андрій Пінчук, який був одним з ініціаторів збору.

Підписи священників збирали під зверненням духовенства до предстоятелів Східних Церков щодо суду над патріархом Кирилом.

Як розповів Андрій Пінчук, тепер звернення у перекладі на грецьку мову подадуть на розгляд до Собору предстоятелів Константинопольської, Александрійської, Антіохійської, Єрусалимської та Кіпрської церков, якому підсудний патріарх Кирило.

«Вони мають спершу прийняти до розгляду, а потім ухвалити рішення про призначення засідання. Але я не знаю про терміни», – сказав священник.

Як він розповів, текст англійською мовою подадуть до предстоятелів інших православних церков для ознайомлення. Звернення, перекладене російською мовою, направлять патріарху Кирилу «для розуміння того, що він накоїв в Україні й у чому його звинувачує українське духовенство», каже Андрій Пінчук.

«Основне звинувачення – підтримка розповсюдження вчення про «русский мир», що, на нашу думку, є різновидом єресі етнофілетизму. Це коли щось національне ставиться над християнським універсалізмом, коли за димом «національних ідей» не видно Христа і Божої істини», – зазначив священник у коментарі Радіо Свобода.

Він зауважив, що в історії є прецеденти щодо позбавлення керівників церков сану саме через таку процедуру. 450 років тому в Росії саме Собор предстоятелів позбавив сану патріарха Никона.

Гайдай порадив, як уникнути мобілізації до армії РФ в окупованих українських містах

Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі Радіо Свобода розповів, як спробувати уникнути примусової мобілізації в окупованих українських містах.

«Ми бачимо, що хапають чоловіків, кидають їх одразу на фронт, воювати проти України. Вони не підготовлені, взагалі не володіють зброєю, не вміють нею користуватись. Захисту як такого немає. Їх кидають як гарматне м’ясо прямо в жерло боїв, там просто пекло, – сказав Гайдай. – Єдині можливості вберегтися: або виїжджати, навіть через Білорусь намагатися кудись виїжджати, або ховатись. Іншого варіанту немає».

7 квітня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що у містах, які повністю чи частково захоплені російськими військовими, починається примусова мобілізація у збройні сили країни-агресора.

12 квітня вона заявила, що на Луганщині чоловіків ловлять просто на вулицях, забирають чоловіків із робочих місць, щоби примусово відправити до військкоматів. Денісова наголосила, що примусова мобілізація на захоплених Росією територіях є порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

14 квітня Генштаб ЗСУ повідомив, що в окупованих районах Донецької та Луганської областей триває примусова мобілізація. У Горлівці проводяться обходи приватних та багатоквартирних кварталів.

За даними штабу, російське командування поставило завдання мобілізувати 60-70 тисяч осіб на території так званої «ДНР», однак вказані показники були виконані лише на 20 відсотків.

Війська РФ другий день поспіль не дають відкрити гуманітарні коридори – Верещук

У понеділок, 18 квітня, гуманітарні коридори знову, як і в неділю, не відкриються, повідомила віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«Учора ми вели довгі та складні перемовини по коридорах із Маріуполя, Бердянська, Токмака, Енергодара. Також працювали над коридорами з Херсонської області (Нововоронцовка, Осокорівка, Миролюбівка, Нововознесенське, Високопілля). Звісно, перемовини йшли також про коридори з міст Луганської області: Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Попасна та смт Нижнє. Однак, на порушення міжнародного гуманітарного права, російські окупанти не припиняють блокування та обстріли гуманітарних маршрутів. Тому з міркувань безпеки було ухвалене рішення сьогодні не відкривати гуманітарні коридори», – написала Верещук у мережі Telegram.

Вона додала, що українська влада докладатиме зусиль для відновлення роботи гуманітарних коридорів.

16 квітня, в останній наразі день, коли цивільні могли відносно безпечно залишити прифронтові і окуповані території, такою можливістю скористалися 1449 людей.

Генштаб ЗСУ: Росія втратила 20 600 військових, 790 танків, 167 літаків у війні проти України

Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє, що Росія внаслідок вторгнення в Україну втратила близько 20 600 своїх військових.

Крім того, серед втрат РФ станом на 18 квітня, за даними Генштабу:

  • 790 танків
  • 2041 бойова броньована машина
  • 381 артилерійська система
  • 130 РСЗВ
  • 67 засоби ППО
  • 167 літаків
  • 147 гелікоптерів
  • 1487 одиниць автомобільної техніки
  • 8 кораблів /катерів
  • 76 цистерн з ПММ
  • 155 БПЛА оперативно-тактичного рівня
  • 27 одиниць спеціальної техніки
  • 4 пускові установки ОТРК/ТРК.

У Генштабі додали, що ці дані уточнюються.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень​.

7 квітня речник президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков в інтервʼю Sky News визнав, що російські війська зазнали «значних втрат» в Україні.

За оцінками НАТО, про які писало видання Time ще 24 березня, за час військових дій могли бути вбиті від 7 до 15 тисяч російських військових.

Колишній керівник російського «Сбербанку» Хасіс поїхав до США – ЗМІ

Російсько-американський бізнесмен Лев Хасіс, який ще два місяці тому, в лютому 2022 року, обіймав посаду першого заступника голови правління російського «Сбербанку», виїхав до США. Про повідомляє російське бізнес-видання «Ведомости» з посиланням на три джерела. Четвертий співрозмовник видання заявив, що Хасіс перебуває за межами Росії.

«Так, Хасіс зараз не в Росії. Він виїхав із країни одним із перших серед чільних менеджерів «Сбербанку», що просто шокувало співробітників. Після нього з ключових управлінців пішов ще (старший віцепрезидент, технічний директор групи) Давид Рафаловський, який відповідав за блок технологій», – розповіло джерело у банку.

Хасіс має громадянство США. За словами двох співрозмовників видання «Ведомости», він поїхав туди одразу після початку війни в Україні. Ще одне джерело твердить, що відʼїзд Хасіса стався за кілька днів до вторгнення.

Зараз Хасіс не є штатним співробітником будь-якої зі структур «Сбербанку», розповіло джерело видання у фінансовій установі. За словами іншого джерела в банку, компанія не планує продовжувати співпрацю з Хасісом.

Лев Хасіс працював у «Сбербанку» з 2013 року, до цього він перебував у керівництві торгових мереж X5 Retail Group та Walmart.

15 лютого «Сбербанк» повідомив, що Хасіс із 1 червня залишить посаду першого заступника голови правління, але продовжить співпрацювати з банком як консультант, а також очолить створюваний холдинг електронної комерції банку.

25 лютого джерела РБК розповіли, що Хасіс завершив роботу в банку достроково, його останнім робочим днем стало 22 лютого. Перехід Хасіса до холдингу електронної комерції, можливо, не відбудеться, говорив один зі співрозмовників видання.

Після початку війни свої посади залишили спецпредставник президента Росії Анатолій Чубайс, гендиректор «Яндекса» Олена Буніна та заступник директора «Аерофлоту» Андрій Панов. Панов після звільнення та відʼїзду з Росії закликав російських бізнесменів та менеджерів саботувати угоди та контракти, повʼязані з підтримкою війни.

Луганщина: Гайдай повідомив про початок наступу російських військ, вони зайняли Кремінну

Наступ військ РФ на Луганщині «повільно, але вже почався», вони зайняли Кремінну, повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі Радіо Свобода.

«Був величезний наступ вночі. Орки підтягнули десятки одиниць важкої техніки і одночасно пішли в прорив, тому відтягнулись трохи наші захисники на нові позиції. Але Кремінну орки вже зайняли», – сказав Гайдай.

За його словами, у Кремінській громаді залишились 3500-4000 людей, тривають вуличні бої, і евакуація неможлива. На своїй фейсбук-сторінці голова ОВА повідомив, що у Кремінній російські війська поцілили у сім житлових будинків та у фізкультурний центр «Олімп», там пожежа у 2400 кв.м.

«Так само обстрілюють дуже потужно і Лисичанськ, і Попасну. Я думаю, той наступ, який ми мали на увазі, повільно, але вже розпочався», – сказав Гайдай.

Напередодні він прогнозував, що широкий наступ військ РФ на Луганщині може розпочатися протягом найближчого тижня.

Під загрозою наступу російський військ Рубіжне і Попасна, заявив голова ОВА.

«Золоте вони так швидко не пройдуть, там дуже потужна лінія оборони наших. Майже два місяці обстрілюють їх зранку до ночі і все одно там прориву не вдається їм зробити. А якщо взяти Попасну і Рубіжне, вони накопичили там достатню кількість важкої техніки, людей і саме там буде основний напрямок», – додав Гайдай.

Поїзди до Львова затримуються через ранкові обстріли – «Укрзалізниця»

Поїзди, які прямували до Львова зранку 18 квітня, затримуються через обстріли міста російськими ракетами, повідомила «Укрзалізниця» у своїх соціальних мережах.

«Через скупчення поїздів, що очікували на відбій тривоги біля Львова, можлива затримка прибуття до вокзалу. Залізничники роблять усе для мінімізації часу затримки», – вказано в повідомленнях.

Залізничники твердять, що «ситуація на львівському залізничному вокзалі контрольована, пасажирів було розміщено у безпечних укриттях. Висадку та посадку на поїзди поновлено після закінчення сигналу тривоги».

«Кілька ракет влучили поруч із залізничними об’єктами. Постраждалих серед пасажирів та залізничників немає. І команда вокзалу, і команди поїзних бригад спрацювали чітко», – вказав голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишин.

ОВА: внаслідок удару РФ по Львову загинули шість людей, 8 – поранені

За попередніми даними, шестеро людей загинули, восьмеро були поранені внаслідок ракетних ударів російських військ по місті вранці 18 квітня, повідомив голова обласної військової адміністрації Максим Козицький. За його даними, серед постраждалих – одна дитина.

Дані уточнюються, написав голова ОВА у телеграмі.

«За інформацією Повітряного командування «Захід», сьогодні вранці відбулося чотири ракетних удари по Львову. Три – по об’єкті військової інфраструктури. Один – по шиномонтажу. Внаслідок влучань сталися пожежі. Гасіння ще триває. Об’єкти зазнали суттєвих ушкоджень», – написав Козицький.

Раніше сьогодні мер міста Андрій Садовий повідомив, що російські війська завдали п’ять «прицільних ракетних ударів» по Львову.

«Відповідні служби вже виїхали на місце. Детальнішу інформацію з’ясовуємо», – написав він на своїй сторінці у фейсбуці, не навівши подробиць.

Водночас голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, зі свого боку, заявив, що ударів було чотири.

У Львові після ракетних ударів закрили рух частиною вулиць

Міська рада Львова повідомила про тимчасове перекриття для руху транспорту частини вулиць у місті і зміну маршрутів громадського транспорту після повідомлення про ракетні удари з боку російський сил вранці 18 квітня.

«За інформацією управління транспорту ЛМР, у русі громадського транспорту Львова відбулися зміни. Також тимчасово частина вулиць міста перекрита для руху транспорту. Зокрема, маршрут №47а поїде через смт Брюховичі у мікрорайон Рясне. Маршрути №10, 16, 32 закорочені до перехрестя вул. Городоцька – Кульпарківська. Маршрут №51 курсує через вул. Антоновича і вул. Героїв УПА. Призупинено рух маршрутів №6а, 11, 17 і тролейбусного маршруту №32», – йдеться в повідомленні.

За інформацією правоохоронців, станом на зараз для руху транспорту перекриті вулиці Тунельна, Ковча, Левандівська і перехрестя вулиць Шевченка – Татарбунарська.

Львівська міська рада закликає жителів за можливості залишатися вдома, а у разі звуку сирени – негайно йти в укриття.

Раніше сьогодні мер міста Андрій Садовий повідомив, що російські війська завдали п’ять «прицільних ракетних ударів» по Львову.

«Відповідні служби вже виїхали на місце. Детальнішу інформацію з’ясовуємо», – написав він на своїй сторінці у фейсбуці, не навівши подробиць.

Водночас голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, зі свого боку, заявив, що ударів було чотири.

У Києві збільшують час роботи громадського транспорту – КМДА

Від 18 квітня в Києві подовжено роботу громадського транспорту – метрополітен працює з 6:30 до 20:00, а наземний транспорт – із 7:00 до 21:00, повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

У Київській міській держадміністрації уточнили, що це пов’язано зі змінами часу комендантської години.

Рух поїздів метро здійснюється на:

  • «Червоній» лінії – від станції «Академмістечко» до станції «Театральна»;
  • «Синій» лінії – від станції «Героїв Дніпра» до станції «Теремки»;
  • «Зеленій» лінії – від станції «Сирець» до станції «Червоний хутір».

Орієнтовний інтервал руху поїздів по всіх лініях – 30 хвилин.

Працюють пересадочні вузли: «Золоті ворота» – «Театральна», «Площа Льва Толстого» – «Палац спорту».

Без зупинки поїзди прослідують станції: «Майдан Незалежності» і «Кловська».

Поворозник нагадав, що підземні станції метро цілодобово приймають людей як укриття.

Наземний громадський транспорт: автобуси, тролейбуси, трамваї курсуватимуть з 7:00 до 21:00.

На сьогодні, за даними КМДА, «Київпастранс» здійснює перевезення:

  • на 63 автобусних маршрутах загальною кількістю 140 автобусів;
  • на 12 трамвайних маршрутах загальною кількістю 57 трамваїв;
  • на 14 тролейбусних маршрутах загальною кількістю 35 тролейбусів.

Приватні перевізники здійснюють перевезення на 45 маршрутах загальною кількістю 225 автобусів.

Через мостові переходи на сьогодні курсують 15 автобусних маршрутів, на яких працює 76 автобусів, додали в КМДА.

17 квітня мер Києва Віталій Кличко повідомив, що у столиці України змінюється час комендантської години, вона розпочинатиметься на годину пізніше, а закінчуватиметься на годину раніше і триватиме з 22:00 до 5:00 ранку.

Ракетний удар по Дніпропетровщині: 2 постраждалих, зруйнована інфраструктура – ОВА

Російські військові вранці 18 квітня завдали ракетних ударів по Дніпропетровській області, внаслідок чого дві людини постраждали, зруйновані інфраструктурні об’єкти, повідомив голова обласної військової адміністрації Валентин Резніченко.

Двоє постраждалих, за його словами, – у Синельниківському районі, де ракета влучила в інфраструктурний об’єкт, вогонь «рятувальники приборкали».

У Павлоградському районі, за словами Резніченка, людей не зачепило, але зруйнувало залізничну інфраструктуру.

«Ніч пройшла відносно спокійно, а вранці загарбники завдали ракетних ударів по області», – написав Резніченко у телеграмі.

Голова ОВА додав, що 60% ракет було збито українською ППО.

Раніше сьогодні влада Львова повідомила про ракетні удари РФ по місті.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG