Доступність посилання

Між Україною й Росією відбулася перша частина обміну полоненими за формулою «1000 на 1000», заявив президент Володимир Зеленський 23 травня: «Сьогодні – 390 людей. Субота й неділя – очікуємо продовження обміну».
Між Україною й Росією відбулася перша частина обміну полоненими за формулою «1000 на 1000», заявив президент Володимир Зеленський 23 травня: «Сьогодні – 390 людей. Субота й неділя – очікуємо продовження обміну».

Live Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

У Запорізькій області двоє людей підірвалися на мінах – ОВА

На території Запорізької області зафіксовано два випадки підриву цивільних жителів на російських мінах, повідомили у Запорізькій обласній військовій адміністрації.

Обидва випадки сталися у Пологівському районі, левова частка якого перебуває під контролем військ РФ і в якому зараз точаться активні бойові дії.

«Мирне населення наразі страждає не тільки від обстрілів, а й від снарядів, які залишили після себе окупанти. Так, на автодорозі «Оріхів – Василівка» не доїжджаючи до села Щербаки Пологівського району, водій на автомобілі «Газель» підірвався на ворожій міні. Внаслідок цього він втратив ногу. Також, з села Яблуневе Пологівського району надійшло повідомлення про те, що чоловік 1999 р.н., підірвався на ворожій міні й зазнав тяжких травм», – повідомив речник Запорізької ОВА Іван Арєф’єв.

За повідомленням Сил оборони Запорізького краю, 18 березня в регіоні фіксувалися спроби наступу військ РФ на окремих напрямках, зокрема в районі Гуляйполя, яке зазнало обстрілу крилатою ракетою. Ракетних обстрілів в регіоні зазнало і село Підгірне, де було ушкоджено шість приватних будинків.

Також внаслідок обстрілів важкою артилерією і «Градами» постраждали місто Оріхів і село Преображенка Пологівського району – травмовано 14-річну дівчину, яка наразі перебуває в лікарні.

Верещук: погоджених гуманітарних коридорів на 19 квітня немає

Погоджених гуманітарних коридорів в Україні для евакуації населення 19 квітня не відкриватимуть, повідомила віцепрем’єрка – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

«Сьогодні, 19 квітня, на жаль, гуманітарних коридорів немає. Продовжуються інтенсивні обстріли на Донбасі. По Маріуполю: росіяни відмовляються надати коридор для виходу цивільних у напрямку Бердянська. Продовжуємо складні перемовини про відкриття гуманітарних коридорів на Херсонщині та Харківщині», – написала вона у телеграмі.

17 і 18 квітня гуманітарні коридори погодити також не вдалося.

16 квітня, в останній наразі день, коли цивільні могли відносно безпечно залишити прифронтові і окуповані території, такою можливістю скористалися 1449 людей.

Генштаб ЗСУ: Росія втратила у війні проти України близько 20 800 військових

Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє, що Росія внаслідок вторгнення в Україну втратила близько 20 800 своїх військових.

Крім того, серед втрат РФ станом на 19 квітня, за даними Генштабу:

  • 802 танки
  • 2063 бойові броньовані машини
  • 386 артилерійських систем
  • 132 РСЗВ
  • 67 засобів ППО
  • 169 літаків
  • 150 гелікоптерів
  • 1495 автомобільної техніки
  • 8 кораблів /катерів
  • 76 цистерн із ПММ
  • 158 БПЛА оперативно-тактичного рівня
  • 27 одиниць спеціальної техніки
  • 4 пускові установки ОТРК/ТРК.

«Дані уточнюються», – додали в Генштабі.

Москва про свої втрати у війні проти України останнім часом не повідомляє. 25 березня лише вдруге від початку масштабного вторгнення російська сторона оприлюднила дані про втрати російських військ, згідно з якими 1 351 російський військовослужбовець загинув, ще 3 825 – зазнали поранень​.

7 квітня речник президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков в інтервʼю Sky News визнав, що російські війська зазнали «значних втрат» в Україні.

За оцінками НАТО, про які писало видання Time ще 24 березня, за час військових дій могли бути вбиті від 7 до 15 тисяч російських військових.

Держдепартамент: США вивчають можливість визнання Росії державою – спонсором тероризму

Держдепартамент США вивчає можливість визнання Росії державою – спонсором тероризму, заявив речник Держдепартаменту Нед Прайс на брифінгу 18 квітня.

«Ми працюємо з приблизно 30 країнами на чотирьох континентах, щоб накласти на Російську Федерацію безпрецедентну ціну нашими економічними санкціями, іншими економічними заходами, включаючи наші заходи експортного контролю. Ми розглянемо всі потенційні варіанти, які доступні нам відповідно до законодавства, варіанти, які були б ефективними для притягнення Росії до відповідальності – і якщо цей інструмент буде доступним і ефективним, ми не вагатимемося в його застосуванні», – сказав Прайс.

За даними американських ЗМІ, нещодавно президент України Володимир Зеленський попросив президента США Джо Байдена визнати Росію державою – спонсором тероризму.

Як повідомляє CNN, держава – спонсор тероризму – це країна, яка «неодноразово надавала підтримку актам міжнародного тероризму». Є лише чотири країни, які США визнали державами – спонсорами тероризму: Північна Корея, Іран, Куба і Сирія.

Війська РФ обстріляли населені пункти Криворізького району – Вілкул

Російські військові в ніч на 19 квітня обстріляли населені пункти Криворізького району, що призвело до руйнувань, жертв немає, повідомив голова військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.

«Вночі орки масово обстріляли із реактивних систем залпового вогню та ствольної артилерії населені пункти Криворізького району: Зеленодольськ, Мар’янське, Велика Костромка та ін. Є руйнування приватних будинків та багатоквартирного сектора. Жертв немає», – написав Вілкул у фейсбуці.

Раніше в Генштабі ЗСУ повідомили, що російські військові намагаються продовжувати наступальні дії у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей, а також утримання сухопутного коридору з тимчасово окупованим Кримом, при цьому не припиняють ракетно-авіаційні удари по цивільних об’єктах на всій території України.

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що російські війська розпочали битву за Донбас, до якої давно готувалися.

У ГУР Міноборони припускають, що війська РФ намагаються здобути хоч якийсь тактичний успіх до Великодня.

В Україні до 367 зросла кількість дітей, поранених через війну – ОГП

В Україні внаслідок повномасштабної війни, початої Росією, кількість постраждалих дітей зросла до 367, повідомив Офіс генпрокурора вранці 19 квітня. 205 дітей загинули (такі ж дані наводили 18 квітня).

«Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях», – заявили в ОГП.

Згідно з даними ювенальних прокурорів, найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 118, Київській – 108, Харківській – 91, Чернігівській – 54, Херсонській – 43, Миколаївській – 40, Луганській – 36, Запорізькій – 25, столиці – 16, Сумській – 16, Житомирській – 15.

«Через бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 1141 заклад освіти, з них 99 зруйновано повністю», – додали в прокуратурі.

Пентагон: в Україні перебуває 76 російських батальйонно-тактичних груп

В Україні зараз перебувають 76 російських батальйонно-тактичних груп (БТГ), із них 11 були введені в останні кілька днів, повідомив на брифінгу 18 квітня неназваний високопоставлений представник Міністерства оборони США.

За його словами, крім цих 76 батальйонно-тактичних груп, на північ від України є ще близько 22 БТГ, які, ймовірно, поповнюють і переобладнують.

Посадовець додав, близько десятка БТГ, які перебувають в Україні, намагаються захопити Маріуполь. За словами представника Пентагону, в Маріуполі й навколо нього перебуває значна кількість російських сухопутних військ. Місто обстрілює російська авіація й артилерія.

«Якщо Маріуполь перейде під контроль росіян, це звільнить близько десятка БТГ для використання в інших місцях на сході чи півдні України, – сказав чиновник. – Але це під питанням, тому що українці все ще дуже і дуже рішуче б’ються за Маріуполь».

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що російські війська розпочали битву за Донбас, до якої давно готувалися.

У ГУР Міноборони припускають, що війська РФ намагаються здобути хоч якийсь тактичний успіх до Великодня.

«Медуза»: на крейсері «Москва» загинули 37 членів екіпажу, кількість зниклих – невідома

На російському крейсері «Москва», який затонув 14 квітня, загинули 37 членів екіпажу, близько 100 були поранені, кількість зниклих безвісти – невідома, пише видання «Медуза» з посиланням на джерело, близьке до командування Чорноморського флоту Росії. Загалом на кораблі перебували близько 500 осіб.

14 квітня у Чорному морі затонув флагман російського Чорноморського флоту – крейсер «Москва». Це сталося після того, як у нього влучили українські ракети – заявили влада України і Пентагон.

За версією російського Міноборони, пожежа сталася внаслідок детонації боєприпасу, після чого корабель намагалися буксирувати в порт, але нібито через шторм він затонув.

Російське оборонне відомство раніше повідомляло, що екіпаж крейсера евакуйовано у повному складі. Водночас кілька джерел, зокрема і родичі моряків, кажуть, що внаслідок вибуху були загиблі.

У ніч на 18 квітня в різних телеграм-каналах були опубліковані фотографії та відео, імовірно, ракетного крейсера «Москва» під час пожежі. Справжність фото та відео не підтверджена, але експерти стверджують, що вони виглядають дуже правдоподібно, і корабель на них – це саме «Москва».

РФ перекидає зброю і техніку в Україну, веде наступальні й штурмові дії на окремих напрямках – Генштаб

Росія продовжує перекидання озброєння, військової техніки до України зі своїх центральних і східних регіонів. У Слобожанському і Донецькому операційних районах російські військові проводять наступальні та штурмові дії на окремих напрямках, повідомили вранці 19 квітня в Генеральному штабі Збройних сил України.

«Противник намагається продовжувати наступальні дії у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей, а також утримання сухопутного коридору з тимчасово окупованим Кримом. Не припиняються ракетно-авіаційні удари по цивільних об’єктах на всій території України», – йдеться в повідомленні.

На Слобожанському напрямку, за даними Генштабу, війська РФ продовжують часткове блокування Харкова.

«За наявною інформацією, з метою організації системи протиповітряної оборони наступального угруповання, ворог здійснює перекидання додаткових зенітних ракетних дивізіонів ЗРК «Тор» до Харківської області. Водночас у прикордонних з Україною районах Бєлгородської області, для прикриття основних пунктів управління, a також тилових районів розгорнуто зенітні ракетні дивізіони С-400 і С-300», – йдеться в зведенні.

На Ізюмському напрямку сили РФ ведуть наступальні дії на лівому березі річки Сіверський Донець. «Для підтримки наступальних дій угруповання на зазначеному напрямку противник створив систему основних і запасних вогневих позицій для реактивної та ствольної артилерії», – повідомили у Генштабі.

За повідомленням, на Донецькому і Таврійському напрямках російські загарбники активізували наступальні дії уздовж всієї лінії зіткнення.

«Основні зусилля ворога зосереджені на прориві оборони наших військ у Луганській і Донецькій областях, а також встановленні повного контролю над містом Маріуполь. У Запорізькій області триває зосередження підрозділів окупаційних військ у визначених районах. На Південнобузькому напрямку основні зусилля ворог зосереджує на виході до адмінмежі Херсонської області», – мовиться в зведенні.

У Генштабі додали, що Білорусь продовжує надавати свою територію для завдання авіаційних ударів по території України і ведення розвідки об’єктів.

Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що російські війська розпочали битву за Донбас, до якої давно готувалися.

У ГУР Міноборони припускають, що війська РФ намагаються здобути хоч якийсь тактичний успіх до Великодня.

ОК «Південь»: російські кораблі відійшли від берегів України майже на 200 км

Російські кораблі у Чорному морі відійшли від берегів України майже на 200 кілометрів, повідомило у ніч на 19 квітня оперативне командування «Південь».

«У Чорноморській операційній зоні вороже корабельне угруповання з ракетних і десантних кораблів відсунулося майже на 200 км від наших берегів. Але блокування судноплавства і загроза ракетних ударів зберігаються», – йдеться в повідомленні.

14 квітня у Чорному морі затонув флагман російського Чорноморського флоту – крейсер «Москва». Це сталося після того, як у нього влучили українські ракети – заявили влада України і Пентагон.

За версією російського Міноборони, пожежа сталася внаслідок детонації боєприпасу, після чого корабель намагалися буксирувати в порт, але нібито через шторм він затонув.

ЗСУ за добу знищили 7 повітряних цілей військ РФ – командування

Протиповітряна оборона Повітряних сил і Сухопутних військ за добу 18 квітня знищила сім повітряних цілей російських військ, повідомило Командування Повітряних сил ЗСУ.

Зокрема, збили один літак (винищувач Су-30), чотири БпЛА (ОТР), дві крилаті ракети.

«Авіація Повітряних сил продовжує виконувати завдання із охорони повітряного простору та нанесення вогневих уражень по російських окупаційних військах», – заявили у командуванні.

Стрибок цін і голод: як напад Росії на Україну вплине на продовольчу безпеку світу

Економічні експерти попереджають, що продовження війни Росії проти України, а також блокування російським флотом українських вже має негативний вплив на продовольчу систему світу. Країни з високим рівнем життя очікує різке подорожчання харчів, а населення бідних країн може почати потерпати від недоїдання. Чому? Пояснюють експерти

Білий дім заявив, що Байден не планує приїжджати до Києва

Президент США Джо Байден не планує приїжджати до Києва, заявила прессекретар Білого дому Джен Псакі.

«Приїзд президента не планується. Дозвольте мені повторити це», – заявила Псакі журналістам 18 квітня.

Президент України Володимир Зеленський закликав Байдена продемонструвати підтримку США у боротьбі проти Росії, приїхавши до Києва.

17 квітня він висловив припущення, що Байден приїде, але сказав, що рішення має ухвалити президент США і воно залежатиме від ситуації з безпекою.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 17 квітня американському телеканалу CBS News заявив про зацікавленість проведення особистої зустрічі президентом України Володимиром Зеленським із президентом США Джо Байденом.

«Особиста зустріч між двома президентами може прокласти шлях для нових постачань американських озброєнь в Україну і для обговорень можливого політичного урегулювання цього конфлікту», – сказав Кулеба.

Білий дім заявив, що замість Байдена, найімовірніше, до України прибуде високопосадовець такого рівня як держсекретар Ентоні Блінкен чи міністр оборони Ллойд Остін.

Псакі також висловила сподівання на поновлення роботи посольства США у Києві. «Це, безперечно, наша мета. Очевидно, що дипломатична присутність на місцях є важливою», сказала Псакі.

Декілька європейських лідерів вже здійснили поїздку до Києва і зустрілися із Володимиром Зеленським.

Можливість перетину кордону за внутрішніми українськими паспортами продовжено – ДПСУ

Громадянам України, які хочуть перетнути державний кордон, продовжено можливість зробити це за внутрішнім паспортом, повідомили у Держприкордонслужбі.

«Можливість перетинання кордону громадянами України за внутрішніми паспортами продовжено. Таке рішення прийнято з огляду на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт)», – йдеться в повідомленні ДПСУ у фейсбуці.

У Держприкордонслужбі наголосили, що це рішення поширюється на всіх громадян, незалежно від областей, з яких вони прямують.

У відомстві нагадали, що виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).

«В окремих випадках під час перебування за кордоном може виникнути гостра необхідність наявності закордонного паспорта, що визначено законодавствами країн, де наші краяни планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами. Тому радимо громадянам України враховувати різні ситуації та за можливості оформити собі закордонний паспорт ще до перетину кордону», – йдеться в повідомленні.

Напередодні стало відомо, що українські прикордонники перестали випускати за межі держави громадян України, які не мають закордонного паспорта. Повідомлялося, що можуть бути винятки для людей із регіонів, де тривають бойові дії. У відомстві пояснювали це необхідністю «дотримуватися визначеного порядку», оскільки наразі «авральної ситуації» з пропуском тисяч людей, які «штурмували» кордон у перші дні російського вторгнення, немає.

У ніч на 18 квітня «Укрзалізниця» повідомила, що «вже зафіксовані випадки висадки пасажирів на кордоні». «Вважаємо це неприпустимим без прозорого інформування пасажирів і перевізника заздалегідь», – ідеться в повідомленні. «Укрзалізниця» вказала, що не отримувала від ДПСУ попереджень про зміни у правилах перетину кордону громадянами України.

Пентагон спростовує, що Росія збила під Одесою «літак з допомогою НАТО», як заявили в Міноборони РФ

У Пентагоні спростовують, що Росія нібито збила український військово-транспортний літак в районі Одеси із великою партію озброєння, яку Україні поставили західні країни. Раніше твердження про це поширили державні ЗМІ РФ із посиланням на міністерство оборони Росії.

На прохання прокоментувати повідомлення про збиття літака зі зброєю від Заходу, високопосадовець Міністерства оборони США на закритому брифінгу 18 квітня у Вашингтоні сказав:

«Я не бачив повідомлень, які вказують на те, що західна зброя була збита росіянами. Мені нічого не відомо щодо цього і я нічого не бачив з цього приводу. Немає жодних ознак того, що вони (росіяни – ред.) завдали удару по вмісту допомоги».

Про те, що начебто «російськими засобами протиповітряної оборони в районі Одеси збитий у повітрі український військово-транспортний літак, що доставляв велику партію озброєння, яку поставили Україні західні країни» 16 квітня на брифінгу повідомив представник міноборони РФ Ігор Конашенков. Ця заяву активно цитували у провладних російських ЗМІ.

У Міністерстві оборони України цю інформацію також спростували. Не підтвердив поширювану російською пропагандою новину про збитий літак і керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов.

За даними Генштабу ЗСУ, російські війська активізували бойові дії на Донбасі. США та інші союзники України обіцяють Києву ще більше зброї.

13 квітня адміністрація президента Джо Байдена санкціонувала надання Україні додаткової зброї, боєприпасів та іншої допомоги у сфері безпеки на 800 мільйонів доларів. Ця допомога вже почала надходити в Україну.

У Києві поновили роботу 16 диппредставництв – МЗС

В українській столиці відновили роботу дипломати 16 закордонних представництв, повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ.

«З кожним днем все більше і більше дипломатичних представництв інших країн відновлюють свою роботу у Києві. Це є одним зі свідчень того, що світ підтримує та вірить в Україну. Сьогодні у столиці знову працюють дипломати 16 диппредставництв – ЄС, Франції, Італії, Латвії, Литви, Естонії, Польщі, Туреччини, Чехії, Словенії, Ватикану, Молдови, Грузії, Ірану, Казахстану, Таджикистану, Туркменистану», – йдеться в повідомленні.

У МЗС подякували світовим дипломатам за підтримку.

Дипломатичні відомства з міркувань безпеки переносили свої офіси з Києва – переважно на захід України – напередодні повномасштабного вторгнення Росії, а також після його початку 24 лютого. Про повернення або такий намір в найближчому майбутньому вже заявили низка країн.

Мерія Маріуполя заявляє про бомби по «Азовсталі», де ховаються цивільні. Полк «Азов» просить про «зелений коридор»

Маріупольська міська рада ввечері понеділка повідомила, що російські війська з повітря скидають бомби на металургійний комбінат «Азовсталь».

«Російські окупанти завдають ударів по «Азовсталі» надважкими авіабомбами. В підземних укриттях металургійного комбінату перебуває щонайменше 1000 цивільних. Переважно це жінки з дітьми та літні люди», – йдеться у повідомленні мерії в Telegram.

Водночас командир полку «Азов» Денис Прокопенко звернувся до світових лідерів з закликом терміново організувати «зелений» коридор для евакуації цивільних, поранених та тіл вбитих у Маріуполі.

«Звертаюся до світових лідерів. Прямо зараз на заводі «Азовсталь» знаходяться сотні цивільних громадян. Серед них багато дітей різного віку, жінок, літніх людей та сімей захисників Маріуполя, які ховаються від «руського міра» в підвалах та бомбосховищах. Поряд з українськими військовими, які продовжують боронити місто, вони знайшли єдиний можливий прихисток. Російські окупанти та колаборанти з «ЛДНР», свідомо знаючи, що тут цивільні, скидають авіаційні протибункерні бомби, обстрілюють ракетами та всіма наявними артилерійськими засобами, в тому числі з кораблів», – сказав Прокопенко у відеозверненні в Telegram.

За його словами, загарбникам, які знищили Драмтеатр, пологові будинки, школи, лікарні, дитсадки міста і зараз пропонують «безпеку і можливість евакуації», люди не вірять.

«Тому я закликаю політиків всього цивілізованого світу: організуйте «зелений коридор». Надайте гарантії безпеки, щоб негайно провести евакуацію цивільних, поранених та тіл вбитих воїнів, які мають бути поховані з почестями», – сказав командир «Азову».

Як повідомив раніше міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, у місті перебувають 100 тисяч людей, ще 50 тисяч цивільних чекають на допомогу та евакуацію в селах на околицях міста.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова також заявила, що у Маріуполі на заводі «Азовсталь» переховуються від російських обстрілів близько тисячі місцевих жителів. Серед них – жінки, діти та люди літнього віку.

Загін спеціального призначення «Азов» є одним з підрозділів, які захищають Маріуполь.

Маріуполь був оточений російськими військами ще в перші кілька діб широкомасштабного вторгнення Росії, яке розпочалося 24 лютого. Українські підрозділи чинять опір у приазовському місті вже другий місяць.

Російські війська розпочали битву за Донбас – Зеленський

Російські війська розпочали битву за Донбас, до якої давно готувалися, заявив у відеозверенні у вівторок пізно ввечері президент України Володимир Зеленський.

«Російські війська розпочали битву за Донбас, до якої давно готувалися. Дуже значна частина всієї російської армії зараз сконцентрована для цього наступу. Скільки б туди не зганяли російських військових, ми будемо боротись, ми будемо захищатись», – сказав Зеленський.

Він висловив подяку всім українським захисникам, усім містам України на Донбасі, зокрема Маріуполю, а також містам Харківщини, які тримаються та «захищають долю всієї держави».

«Рубіжне, Попасна, Золоте, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Краматорськ та всі інші міста, які протягом усіх цих років і назавжди з Україною», – сказав Зеленський.

Голова Офісу президента Андрій Єрмак також написав у Telegram: «Донбас. Почалася друга фаза війни, але скажу вам, вірте в ЗСУ».

Перед тим в ефірі телемарафону секретар РНБО Олексій Данілов теж констатував, що російські війська розпочали активну наступальну фазу на Донбасі та Слобожанщині.

«Сьогодні зранку майже по всій лінії фронту на території Донецької, Луганської і Харківської областей окупанти мали спробу прорвати нашу лінію оборони. На щастя, наші військові тримаються. Тільки у двох містах вони пройшли – це Кремінна і ще одне невеличке місто. Але тривають бої, ми не здаємо своїх територій», – сказав Данілов.

За даними Генштаб ЗСУ, нині основні зусилля військ РФ зосереджені на встановленні повного контролю над територією Донецької і Луганської областей та утриманні раніше захоплених земель. «Фіксуються ознаки початку наступальної операції в Східній операційній зоні», заявили у Генштабі.

У ГУР Міноборони припускають, що війська РФ намагаються здобути хоч якийсь тактичний успіх до Великодня.

Німецькі профспілки виступають проти негайного ембарго на російський газ

Організації, які представляють німецьких роботодавців та профспілки, спільно виступили проти негайного запровадження на заборони імпорту природного газу з Росії, стверджуючи, що цей крок призведе до закриття підприємств та втрати робочих місць.

Голова Конфедерації німецьких асоціацій роботодавців (BDA) Райнер Дульгер і голова Німецької конфедерації профспілок (DGB) Райнер Гофман оприлюднили спільну заяву 18 квітня, коли лідери Європейського Союзу обговорюють можливі нові енергетичні санкції проти Росії через її вторгнення в Україну.

«Негайне газове ембарго призведе до зниження обсягів виробництва та його зупинок, подальшої деіндустріалізації та довгострокової втрати робочих місць у Німеччині», – заявили Дульгер і Гофман, яких цитує агентство dpa.

Обмін Медведчука можливий за посередництва третьої сторони – Данілов

Обмін підозрюваного у державній зраді народного депутата Віктора Медведчука, ймовірно, може відбутися за посередництва третьої сторони, повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в ефірі телемарафону 18 квітня.

«Ми свідомі того, з ким ми маємо справу, довіри немає. Якщо це буде відбуватися (обмін – ред.), то це буде відбуватися, можливо, за посередництва третьої сторони для того, щоб ми чітко розуміли, що всі виконують свої домовленості, які беруть на себе», – сказав секретар РНБО.

За його словами, наразі від російської сторони немає відповіді з приводу звернення Медведчука щодо обміну.

«Треба дочекатися, чи потрібен Медведчук взагалі Путіну та РФ. Відповіді на це питання ми не отримали», – сказав Данілов.

18 квітня Служба безпеки України оприлюднила відеозвернення, на якому затриманий в Україні, підозрюваний у державній зраді політик Віктор Медведчук просить обміняти його на захисників і жителів оточеного російськими військами Маріуполя.

16 квітня суд обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення застави. У суді нагадали, що 10 січня Медведчука відправили під домашній арешт з забороною залишати своє житло, проте 26 лютого його за адресою проживання не було.

2 березня Медведчука оголосили у державний, міждержавний та міжнародний розшук.

Читайте також: «Прекрасна ідея» – мерія Маріуполя про обмін Медведчука на мешканців та захисників міста

Увечері 12 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив про затримання Віктора Медведчука. Згодом він запропонував обміняти кума російського президента на українців, які потрапили у російський полон.

Спочатку Росія не поспішала коментувати затримання Медведчука. Речник російського лідера Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявляв, що повідомлення про цю подію потребує додаткової перевірки. Однак 13 квітня він пояснив, що «Медведчук не є громадянином Росії, не має жодного стосунку до спеціальної воєнної операції». Проте, за словами Пєскова, Росія «безперечно слідкуватиме за долею Медведчука» та «закликає до цього європейських політиків».

27 лютого стало відомо, що Віктор Медведчук втік з-під домашнього арешту, під яким він перебував у кількох провадженнях, у яких ішлося, серед іншого, про державну зраду.

21 лютого проєкт розслідувань «Бігус.Інфо» повідомив із посиланням на очевидців, що біля маєтку голови партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука помітили скупчення охорони, згодом на місце також прибули поліцейські. За даними журналістів, із будинку вивозили майно.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG