Сунак про руйнування Каховської ГЕС: «рано однозначно казати, що саме сталося»
Зараз нібито «ще рано однозначно казати, як саме сталось руйнування Каховської гідроелектростанції», зазначив прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак, пише «Голос Америки».
Також за його словами, розвідслужби ще збирають інформацію, «хоча український президент Володимир Зеленський вже однозначно заявив про застосування росіянами вибухівки і назвав руйнування російським терактом».
Але прем’єр-міністр Сунак підкреслив, що «спершу вважає за потрібне зосередитися на негайній гуманітарній відповіді на ситуацію, щоб допомогти потерпілим від затоплення».
«Якщо воно (затоплення – ред.) навмисне, то це буде, я вважаю, найбільшим нападом на цивільну інфраструктуру в Україні відтоді як почалася війна, лише показуватиме нове дно, яке ми бачили від російської агресії», – цитує Сунака британський телеканал Sky News.
Тим часом деякі посадовці ЄС одразу «поклали на Росію відповідальність за те, що названо воєнним злочином».
«Це те, що схоже на багато злочинів, скоєних російськими солдатами, які ми бачили в Україні, і є частиною війни, в якій атакують цивільні об’єкти – міста, села, лікарні, школи, інфраструктуру, які насамперед не є військовими цілями… І тому це щось, що має новий вимір, але також вписується в те, як Путін веде цю війну», – заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.
На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у зруйнуванні дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.
Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС зруйнували за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.
«Все це неправда»: Данілов запевнив, що ЗСУ ще не почали контрнаступ
Контрнаступ українських військових наразі «ще не розпочався», попри відповідні заяви російської пропаганди, розповів секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов в інтерв’ю Reuters.
Чиновник спростував заяви російських ЗМІ про те, що нібито ЗСУ «вже почали контрнаступ». Данілов наголосив, що «росіяни помилково назвали просування українських сил початком великої наступальної операції».
«Все це неправда. Коли все це почнеться, це вирішать наші військові. Коли ми почнемо контрнаступ, всі про це дізнаються, побачать», – сказав він.
Також секретар РНБО спростував сумніви західних ЗМІ щодо причетності РФ до підриву Каховської ГЕС.
«У них (російських окупантів – ред.) був військовий компонент. Це був план номер один... Вони вірили, що ми будемо просуватися в цьому напрямку. Їхні дії не призведуть до тих наслідків, до яких вони хотіли б», – наголосив Данілов.
У Міноборони Росії раніше заявили, що вранці 4 червня українська армія пішла в атаку на п’ятьох ділянках фронту. У відомстві стверджують, що спроба наступу нібито була марною.
Після цього в Управлінні стратегічних комунікацій Збройних сил України закликали не вірити заяві Міноборони РФ.
Напередодні Міноборони України опублікувало ролик, в якому від імені українських військових звернулося з проханням дотримуватися інформаційної тиші. У ньому йдеться про те, що наступ ЗСУ розпочнеться без оголошення. Таку ж заяву зробила у неділю заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Росія активно штурмує Бахмут та населені пункти поблизу нього з липня 2022 року. У грудні наступ посилився. Наприкінці травня у Міноборони України повідомляли, що українські військові продовжують контролювати околиці Бахмута на південно-західній частині і «фактично вхід в місто». Тоді стверджувалося, що українські війська «виконують там важливі задачі, які не можемо оголошувати».
Україна надала суду Гааги інформацію про підрив Каховської ГЕС – генпрокурор
Україна передала до Міжнародного кримінального суду (МКС) «всю необхідну інформацію» щодо підриву російськими військами Каховської гідроелектростанції, йдеться в повідомленні Офісу генерального прокурора.
Як зазначають у відомстві, генпрокурор Андрій Костін поінформував прокурора Міжнародного карного суду Каріма Хана про підрив дамби Каховської ГЕС російськими окупантами.
Костін наголосив, що Україна готова співпрацювати з МКС та «надавати всі необхідні докази, які збирають прокурори, для притягнення до відповідальності всіх винних у підриві Каховської ГЕС».
«Росію треба зупинити. Спільно з міжнародною спільнотою ми притягнемо до відповідальності винуватців цього та інших міжнародних злочинів», – додав він.
На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.
Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС підірвали за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.
4 червня 2023 року посеред ночі українську біженку Тетяну Коваленко розбудили сусіди – табір у німецькому Апольді, куди вона перебралася після початку повномасштабної війни, охопила пожежа. Жінка схопила сина і вибігла з приміщення, яке вже горіло. На вулиці вона зустріла сусідів – всього в ту ніч свій притулок втратили 245 біженців з усього світу.
В уряді повідомили про нову грантову угоду на 10 млн дол для відновлення медичної сфери
Міністерство охорони здоров’я залучило додаткову підтримку на суму 10 мільйонів доларів як безповоротний грант від західних донорів, повідомляє у середу пресслужба уряду.
«Угода укладається між Україною, Міжнародним банком реконструкції та розвитку й Міжнародною асоціацією розвитку», – зазначили в уряді.
«Кошти в рамках підписаної угоди будуть розподілені на критично важливі для системи охорони здоров’я напрями: розвиток фізичної та психологічної реабілітації, попит на яку в умовах війни постійно зростає, а також відновлення доступу до медичної допомоги на постраждалих від війни територіях», – прокоментував очільник МОЗ Віктор Ляшко.
Повідомляється, що половину грантових коштів Україна спрямує на надання послуг з реабілітації та послуг у сфері психічного здоров’я, а ще 5 млн дол будуть використані на відновлення надання медичних послуг у закладах охорони здоров’я, які постраждали від війни.
За даними МОЗ, російські збройні атаки зруйнували або пошкодили щонайменше 1500 медичних закладів в Україні. Понад 5 % від загальної кількості закладів не мають змоги працювати і надавати допомогу. Матеріальні втрати системи охорони здоров’я експерти оціюють у щонайменше 1,4 мільярда доларів.
Підрив Каховської ГЕС: Євросоюз відправляє допомогу Україні
Євросоюз у відповідь на запит України надає допомогу для ліквідації наслідків руйнування Каховської гідроелектростанції на Херсонщині, йдеться в заяві Єврокомісії 7 червня.
За інформацією відомства, перші внески вже зробили влади Литви, Німеччини та Австрії.
Як повідомляється, Німеччина запропонувала 5 тисяч фільтрів для води та 56 генераторів, Австрія хоче передати 20 цистерн для води й 10 бурових насосів, «які вже на шляху в Україну». Крім того, Литва та Німеччина також запропонували намети, ліжка та ковдри.
«Координаційний центр ЄС з реагування на надзвичайні ситуації перебуває у прямому контакті з українськими службами з надзвичайних ситуацій, щоб відстежувати точні потреби на місцях, і готовий координувати подальшу допомогу Україні, виходячи з потреб, що виникатимуть», – йдеться у заяві.
Також зазначається, що гуманітарне представництво ЄС в Україні координує роботу зі своїми гуманітарними партнерами, щоб «швидко реагувати на потреби постраждалих від повеней, зокрема надаючи продовольчу допомогу та питну воду».
На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС. Руйнування цієї гідроспоруди, кажуть фахівці, наразило на ризик велику кількість цивільного населення і створило загрозу для системи охолодження реакторів Запорізької АЕС.
У Херсонській обласній військовий адміністрації вранці 7 червня повідомили про можливе збільшення рівня води ще на метр протягом наступних 20 годин. Водночас, за даними влади, інтенсивність підтоплення зменшується.
Ердоган запропонував створити комісію з розслідування підриву Каховської ГЕС і включити туди Росію
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і президент України Володимир Зеленський провели телефонну бесіду у середу, повідомили обидві сторони.
«Провів телефонну розмову з президентом Туреччини з Реджеп Таїпом Ердоганом. Розповів про гуманітарні та екологічні наслідки російського теракту на Каховській ГЕС, зокрема про ризики для ЗАЕС, передав список нагальних потреб України для ліквідації лиха. Голос Туреччини важливий, коли йдеться про виведення окупаційних військ з української території. А також – про повернення наших незаконно ув’язнених громадян, зокрема кримських татар, продовження та розширення зернової ініціативи», – повідомив Зеленський у твітері.
Як повідомляє канцелярія турецького президента у твітері, Ердоган запропонував створити комісію з участю «експертів воюючих сторін, ООН і міжнародної спільноти, зокрема Туреччини».
Він пообіцяв зробити «все можливе» в цьому питанні і заявив, що можна використовувати метод переговорів, як у «зерновому коридорі».
«Ідея повернення до переговорів має домінувати», – заявили в канцелярії Ердогана, який, як повідомляється, заявив Зеленському, що рішуче продовжуватиме свої зусилля для встановлення справедливого миру.
Після розмови із Зеленським Ердоган провів телефонну бесіду і з президентом Росії Володимиром Путіним.
«Під час зустрічі президент Ердоган заявив, що важливо, аби всебічне розслідування вибуху на Каховській дамбі було проведено таким чином, щоб не залишити місця для підозр. Висловлюючи, що комісія може бути створена за участю російських і українських експертів, ООН і міжнародної спільноти, включаючи Туреччину, президент Ердоган заявив, що Туреччина готова здійснити свій вклад в цьому контексті», – повідомили в офісі Ердогана.
На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.
Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС підірвали за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.
Мінагрополітики: затоплено єдиний в Україні державний завод осетрових риб
Внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції був затоплений єдиний в Україні державний осетровий завод, повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.
За інформацією відомства, виникла «пряма загроза подальшому відтворенню популяцій осетрових видів риб, яка може призвести до зникнення цих реліктових видів у водоймах нашої держави».
У Мінагрополітики кажуть, що кожного року завод забезпечував вселення понад 1,5 млн екземплярів молоді осетрових.
«Враховуючи особливий охоронний статус осетрових видів риб, руйнація осетрового заводу матиме вкрай негативні наслідки для екологічного стану України і країн Чорноморського басейну», – зазначають у відомстві.
Також, за даними пресслужби, осетровий завод «Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод імені академіка С.Т. Артющика» був розташований у селі Дніпровське Білозерського району Херсонської області. Він працював із 1984 року.
На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС. Руйнування цієї гідроспоруди, кажуть фахівці, наразило на ризик велику кількість цивільного населення і створило загрозу для системи охолодження реакторів Запорізької АЕС.
У Херсонській обласній військовий адміністрації вранці 7 червня повідомили про можливе збільшення рівня води ще на метр протягом наступних 20 годин. Водночас, за даними влади, інтенсивність підтоплення зменшується.
«Ідуть на Мелітополь»: Росія не зірвала наступ України?
«Вони ідуть на Мелітополь»: Росія четверту добу твердить про наступ українських військ на півдні – і це продовжується навіть після підриву дамби Каховської ГЕС.
Українське командування не повідомляє про будь-які атаки на Запорізькому та Херсонському напрямах (каже лише, що російські війська там продовжують перебувати в обороні) – але заявляє про локальні просування під Бахмутом.
У районі Берхівки на північ від нього вже утворився помітний клин у позиціях російських сил, а заступниця міністра оборони України Ганна Маляр каже, що поступ у різних точках навколо Бахмута за добу становив від 200 до 1100 метрів.
Раніше ватажок ПВК «Вагнер» Євген Пригожин заявляв, що армія Росії втекла з району Берхівського водосховища, оголивши Бахмут із півночі.
Головні питання випуску:
Як насправді потоп на півдні вплинув на потенціал українського наступу – зокрема на перспективу деокупації Криму?
Чому Кремль остаточно перекрив воду для півострова, який вважає своїм?
На яких ділянках фронту Росія зараз зазнає поразки і чому?
«Можем повторить». Чому у Путіна немає моральних обмежень підірвати греблю водосховища
«Точка зору» Петра Кралюка, професора, голови Вченої ради Національного університету «Острозька академія»:
«Не лише українські, а й світові медіа облетіло повідомлення про підрив греблі Каховської ГЕС. Це катастрофа, яка може привести не лише до людських жертв, а й спричинити техногенні аварії й мати важкі екологічні наслідки.
Звісно, росіяни, як завжди, намагаються звинуватити українську сторону. Але технічно українцям підірвати греблю Каховську ГЕС практично було неможливо.
Зрештою, навіщо?
Росіяни ж, які окупували Каховську ГЕС, це могли зробити, заклавши належну кількість вибухівки. Тим паче, що в них був мотив: здійснивши такий акт, вони сподіваються створити проблеми для ймовірного наступу українських військ, про який говорять мас-медіа вже не один місяць...»
Під час обстрілу правого берега Херсонської області, коли проводилася евакуація населення в Херсоні, від російського дрона постраждали двоє поліцейських, повідомила пресслужба Нацполіції.
«Під час евакуаційних заходів у місті Херсон на працівників поліції, які рятували людей із затопленої зони, російські військові скинули боєприпас із дрону. Як наслідок, двоє правоохоронців отримали поранення, у них мінно-вибухові травми та множинні осколкові поранення», – повідомили в поліції.
Правоохоронці кажуть, що на правобережжі Херсонщини другу добу не припиняються евакуаційні заходи із затоплених районів.
За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, станом на 15:00 7 червня евакуйовано 1752 людей, з них 103 дитини. Врятовано 201 – з них 13 дітей.
За попередніми даними, у Херсонській області підтоплено 20 населених пунктів на правому березі Дніпра та 2612 будинки.
За даними ЗМІ, на іншій частині території Херсонщини, захопленій військами РФ, окупаційна влада не пускає волонтерів у села, де жителі сидять на дахах затоплених будинків.
Призначений Москвою голова окупаційної адміністрації Новокаховського району Херсонської області Володимир Леонтьєв заявив, що після прориву дамби Каховської ГЕС щонайменше семеро людей у Новій Каховці зникли безвісти.
Радіо Свобода не може перевірити дані на окупованих територіях з достовірних джерел.
Вночі 6 червня стало відомо про руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію в лютому минулого року. Окупаційна влада РФ натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.
На Херсонщині триває евакуація населення з підтоплених районів.
У мерії Енергодара радять жителям залишити місто
Перший заступник міського голови Енергодара Іван Самойдюк у коментарі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов'я» заявив, що оскільки ситуація на Запорізькій АЕС може вийти з-під контролю у будь-який момент, жителям прилеглого Енергодара краще залишити місто.
«Нічого не міняється за весь рік окупації, який вони (російські військові – ред.) знаходяться там. На предмет того, можуть чи не можуть вони погрожувати аварією (на ЗАЕС)? Звичайно, відвертих погроз немає, але те, як експлуатується станція, через те, що там зроблені склади техніки, боєприпасів – на території станції, то, зрозуміло, що ситуація в будь-який час може вийти з-під контролю і бути критичною», – сказав Самойдюк.
Посадовець радить за будь-якої можливості залишити Енергодар і територію навколо міста.
«Для тих, для кого це неможливо сьогодні. Якщо є транспорт, тримати його повністю заправленим з усіма тривожними валізами, зібрані документи, більш коштовні речі та на перший час засоби виживання. Тому що, якщо ситуація вийде з-під контролю, то можемо розраховувати, що вони (окупанти – ред.) будуть зобов’язані та змушені дати «коридори» для виїзду населення з такої території», – додав заступник міського голови Енергодару.
З огляду на бойові дії і окупацію Росією частини південних територій України, редакція не може отримати офіційного підтвердження про деякі озвучені свідчення чи незалежно їх перевірити.
Голова Запорізької ОВА Юрій Малашко раніше сьогодні повідомив, що ситуація на Запорізькій АЕС через підрив Каховської ГЕС є стабільною. Секретар РНБО Олексій Данілов сказав, що хоча руйнація ГЕС може вплинути на роботу Запорізької АЕС, найближчі чотири місяці ситуація там буде стала.
Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.
За підтримку і виправдання збройної агресії РФ судитимуть послушника Почаївської лаври
За виправдання збройної агресії РФ і заклики до підтримки окупаційних сил судитимуть послушника Почаївської лаври на Тернопільщині, повідомляє пресслужба Тернопільської обласної прокуратури.
«Прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо послушника Почаївської лаври, обвинуваченого у поширенні матеріалів про правомірність збройної агресії РФ проти України й глорифікації осіб, що її здійснювали та у закликах до підтримки російських військових і тимчасової окупації частини території України», – йдеться в повідомленні.
За даними слідства, послушник Почаївської лаври, що проживав на території монастиря з 2017 року, у своїх облікових записах у соцмережах «ВКонтакте» й «Одноклассники» поширював дописи про підтримку захоплення України й «глорифікацію російських військових, за перемогу яких просив молитись».
«Також у поширених ним відеоматеріалах містяться публічні заклики до підтримки окупаційної адміністрації держави-агресора. Висновком судової лінгвістичної експертизи підтверджено наявність в опублікованих ним матеріалах за березень 2022 – квітень 2023 року виправдовування агресії РФ та глорифікації її військових», – повідомили прокурори.
Раніше суд у Тернопільській області ухвалив рішення про штрафу у 8,5 тис грн «за розпалювання релігійної ворожнечі» для ректора Почаївської семінарії УПЦ (МП) Іова Шумського.
На початку квітня група депутатів у Верховній Раді України зареєструвала проєкт постанови про розірвання договору оренди з Почаївською Успенською лаврою УПЦ (МП), що розташована у Тернопільській області, – за аналогією з Києво-Печерською лаврою. Комітет питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував уряду перевірити дотримання Почаївською лаврою умов угоди про користування комплексом споруд і у разі виявлення порушень розірвати договір про оренду з УПЦ (МП).
«Це масштабна катастрофа, і я глибоко засмучений тим, що це зробили росіяни» – Хенрік Оландер-Ялмарссон
Оглядач Радіо Свобода Майк Екель описав для англомовної аудиторії ситуацію, яка виникла у зв'язку із підривом греблі і ГЕС на Каховському водосховищі. Саму дамбу і машинну залу гідроелектростанції російські окупаційні війська контролювали ще з лютого 2022 року. Відтоді українська влада, зокрема Херсонська ОВА, не раз повідомляла, що російські підрозділи замінували ГЕС.
У жовтні минулого року шведській гідрологічній інженерній компанії Damningsverket доручили розробити теоретичну модель, засновану на тому, що може статися у випадку руйнування дамби Каховського водосховища.
Моделювання показало, що підняття рівня води буде у всіх прибережних районах Дніпра і досягне не лише гирла ріки, а й виштовхне воду назад по річці Південний Буг до Миколаєва.
«Моделювання найгіршого випадку», – йдеться в прогнозі, показало, що «приблизно через 19 годин 4-5-метрова хвиля вдарить по Антонівському мосту на схід від Херсона, підніметься зворотня хвиля, яка піде річкою Інгулець, і через чотири-п’ять днів буде розлив річки [Південний Буг] біля Миколаєва».
Після повідомлень про прорив дамби генеральний директор Damningsverket Хенрік Оландер-Ялмарссон заявив, що рівень води у водосховищі над дамбою досяг 30-річного максимуму, найімовірніше тому, що шлюзи не залишали відкритими після того, як російська армія захопила контроль над дамбою.
«Це масштабна катастрофа, і я глибоко засмучений тим, що це зробили росіяни», – сказав Оландер-Ялмарссон NBC News.
Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що доручив директору департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександру Никоряку написати заяву про звільнення після опублікованих у ЗМІ повідомлень про порушення ним комендантської години.
«За порушення комендантської години є адміністративна відповідальність для всіх громадян. А чиновник, будь-якого рангу, несе ще й політичну відповідальність. Директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк, якого вночі, в глибоку комендантську годину, помітили на виході з ресторану, буде звільнений. Сказав йому писати заяву», – написав Кличко у фейсбуці.
Коментарів Никоряка наразі немає. Він був призначений директором Департаменту охорони культурної спадщини КМДА у вересні 2018 року.
Кличко також звернувся до правоохоронних органів «щодо контролю і притягнення до відповідальності розважальних та закладів харчування за їх роботу в комендантську годину».
Раніше видання «Українська правда» опублікувало метеріал, в якому показало, як директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк святкує день народження дружини в комендантську годину, під час повітряної тривоги, в ресторані в центрі Києва.
Комендантська година триває у Києві з 00:00 до 5:00.
У Києві більшість укриттів залишаються без вільного доступу – Камишін
У Києві абсолютна більшість укриттів залишаються без вільного доступу, заявив Олександр Камишін, міністр із питань стратегічних галузей промисловості, визначений від уряду відповідальним за перевірку укриттів.
За його словами, наразі перевірили 3382 об’єкти – це 73% загального фонду укриттів Києва: 35% від перевірених не придатні для експлуатації, 65% технічно придатні.
«Технічна придатність укриттів з однієї сторони дає нам надію, що приведення їх до ладу дає нам достатній фонд укриттів для міста. Проте перелік зауважень до технічно придатних укриттів залишається значним», – написав він у телеграмі.
Читайте також: Укриття приблизно в однаковому стані по всьому Києву – Камишін
Натомість мер Києва Віталій Кличко 5 червня оприлюднив результати перевірки понад 1600 укриттів у всіх районах столиці, з яких випливає, що до 90% укриттів (або 1477) є безперешкодний доступ.
Уряд ініціював перевірку усіх укриттів в Україні після того, як внаслідок падіння уламків ракет у Києві в ніч на 1 червня загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень. За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля медзакладу в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим.
Перед пунктом пропуску «Медика» польські фермери заблокували рух вантажних транспортних засобів, які слідують з України до Польщі. Про це повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України з посиланням на дані польської сторони.
Пропуск легкових автомобілів, автобусів, а також вантажівок на в’їзд в Україну здійснюється у встановленому порядку, без змін.
Протест, як очікується, має тривати з 8-ї до 16-ї години. Організатори на тракторах і автомобілях перекрили рух для в’їзду вантажного транспорту з України.
7 червня на кордоні з Україною розпочалась чергова акція протесту польських фермерів. Організатори страйку («Podkarpacką Oszukaną Wieś» ) кажуть, що хочуть домогтися припинення неконтрольованого ввезення зерна з України до Польщі та жаліються на відсутність системних рішень для захисту польського ринку.
5 червня влада Польщі повідомила, що Єврокомісія видала проєкт постанови про продовження заборони на імпорт української агропродукції (пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику) до 15 вересня до пʼяти країн – Польщі, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини.
Ситуація на Запорізькій АЕС стабільна – ОВА
Ситуація на Запорізькій АЕС з огляду на підрив Каховської ГЕС є стабільною, повідомив голова Запорізької ОВА Юрій Малашко під час навчань цивільного захисту 7 червня у Запоріжжі.
«Станом на зараз ситуація на Запорізькій АЕС стабільна. У нас деякі реактори знаходяться на ремонті, деякі – у холодному простої і один ректор – в гарячій зупинці. Ставок-охолоджувач – рівень води в нормі, 16.6. Тобто ситуація – стабільна, рівень радіації біля станції та 20-кілометрової зони досягає норми», – сказав посадовець.
У Запорізькій ОВА також повторили, що загрози водозабезпеченню Запоріжжя немає.
«Місто Запоріжжя запитується з верхнього б’єфу – не буде критичної ситуації. Що стосується нижнього б’єфу, то у нас зараз рівень води в нормі. Він знижується. Це правда. В середньому десь за годину до 5 сантиметрів», – додав Юрій Малашко.
На Бахмутському напрямку ЗСУ перейшли в наступ, просування від 200 до 1100 метрів – Маляр
На Бахмутському напрямку українські війська перейшли з оборони в наступ, повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр.
За її словами, минулої доби ЗСУ просування на різних ділянках від 200 до 1100 метрів.
«Ворог на цьому напрямку перейшов до оборони, намагаючись утримати займані позиції. Наразі ворог стягує свої резерви на цей напрямок з глибини для захисту», – написала вона у телеграмі.
Маляр додала, що «вагнерівці» залишаються подекуди у тилових підрозділах, але зараз бойові дії веде регулярна армія РФ, задіюючи десантно-штурмові загони.
Раніше сьогодні командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що сили оборони України на Бахмутському напрямку продовжують просуватися на флангах, змушуючи армію РФ втрачати раніше зайняті позиції.
На Бахмутському напрямку ЗСУ перейшли в наступ, просування від 200 до 1100 метрів – Маляр
На Бахмутському напрямку українські війська перейшли з оборони в наступ, повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр.
За її словами, минулої доби ЗСУ просування на різних ділянках від 200 до 1100 метрів.
«Ворог на цьому напрямку перейшов до оборони, намагаючись утримати займані позиції. Наразі ворог стягує свої резерви на цей напрямок з глибини для захисту», – написала вона у телеграмі.
Маляр додала, що «вагнерівці» залишаються подекуди у тилових підрозділах, але зараз бойові дії веде регулярна армія РФ, задіюючи десантно-штурмові загони.
Раніше сьогодні командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що сили оборони України на Бахмутському напрямку продовжують просуватися на флангах, змушуючи армію РФ втрачати раніше зайняті позиції.