Доступність посилання

Україна отримала підтвердження на три системи Patriot з 10 необхідних, повідомив 25 липня 2025 року президент України Володимир Зеленський
Україна отримала підтвердження на три системи Patriot з 10 необхідних, повідомив 25 липня 2025 року президент України Володимир Зеленський

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Російська армія втратила близько 710 військових за добу – Генштаб

Російські війська втратили близько 164 910 людей особового складу з 24 лютого 2022 року – про це йдеться в зведенні Генерального штабу Збройних сил України вранці 19 березня.

За даними командування, втрати російської армії складають близько 710 військових за добу.

Крім того, штаб оновив дані про втрати російської техніки:

  • 3 532 танки (+21 за добу)
  • 6 853 бойових броньованих машин (+23)
  • 2 568 артилерійських систем (+8)
  • 507 реактивних систем залпового вогню (+1)
  • 268 засобів протиповітряної оборони (+3)
  • 305 літаків
  • 290 гелікоптерів
  • 2 159 безпілотників оперативно-тактичного рівня
  • 907 крилатих ракет
  • 18 кораблів
  • 5 408 автомобілів і автоцистерн (+4)
  • 262 одиниці спеціальної техніки (+3)

Генштаб зазначає, що дані уточнюються.

Держсекретар США Ентоні Блінкен під час Мюнхенської безпекової конференції 18 лютого заявив, що втрати Росії у війні проти України від початку повномасштабного вторгнення оцінюються у 200 тисяч військових: вбитих і поранених.

У листопаді голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявляв, що втрати Росії у війні становлять не менше ніж 100 тисяч убитими та пораненими.

Росія останнім часом не розкриває дані щодо своїх загиблих. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Травма від війни: як допомогти дітям та на що звертати увагу дорослим?

У березні у Запоріжжі почала роботу кімната терапії м’якою іграшкою, де працюють із психологічно травмованими війною дітьми. Її керівниця, координаторка проєктів Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» – психолог Анна Єрьоменко. Упродовж року від початку повномасштабного вторгнення РФ до України вона вже надавала психологічну допомогу дітям, постраждалим від війни, а тепер допомагає їм подолати їхні травми за допомогою іграшок.

Радіо Свобода поспілкувалося з Анною Єрьоменко та зібрало її рекомендації та поради батькам і загалом дорослим, як комунікувати з такими дітьми та як їм допомогти. Читайте і дивіться за лінком

«Мета очевидна»: Зеленський розповів подробиці перемовин із чиновниками Пентагону та Білого дому

Основною метою нещодавніх переговорів між Україною та США стало посилення обороноздатності, наголосив президент Володимир Зеленський в своєму новому відеозверненні ввечері в суботу, 18 березня.

«Відбулася розмова між Україною та США в розширеному оборонному форматі. З боку України були міністр оборони, Головком, командувачі оперативних напрямків – це генерали Сирський і Тарнавський, командувач Повітряних сил, керівник Офісу. Я приєднався до цієї розмови», – заявив Зеленський.

Він повідомив, що «мета України очевидна – це посилення бійців ЗСУ».

Під час перемовин політики також обговорили нові рішення для того, аби Україна була здатною «проводити активні дії та захищатися від російського терору, відновлювати реальну безпеку», наголосив український лідер у відеозверненні в суботу, 18 березня.

18 березня Україна запровадила санкції проти президента Сирії Башара аль-Асада, йдеться в указі президента Володимира Зеленського. Згідно з документом, санкції проти Асада запроваджені терміном на 10 років.

США поновили депортації до Росії втікачів від мобілізації – The Guardian

США поновили депортації громадян РФ, зокрема тих, хто тікає з країни від мобілізації, пише видання The Guardian.

Журналісти наголошують, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну США призупинили депортації громадян РФ. Однак минулого тижня росіянин, який приїхав до США, втікаючи від мобілізації, був депортований назад у Росію.

Імміграційна та митна служба США заявила цього тижня, що здійснює депортації в країни, в тому числі в Росію, відповідно до керівних принципів висилки з США. Коли саме поновилися депортації до Росії, точно наразі невідомо.

Адвокатка з Техасу Дженніфер Скарборо повідомила виданню, що серед її клієнтів є четверо росіян, які попросили притулку в США через примусову мобілізацію в Росії. Однак співробітники імміграційної служби розповіли їй, що одного з її клієнтів депортували. Вона вважає, що його повернули до Росії.

Двоє інших клієнтів адвокатки мають наказ про примусове виселення й можуть бути депортованими до Росії в будь-який момент.

За словами Дженніфер Скарборо, співробітники імміграційної служби вирішили, що страх перед призовом до армії не відповідає критеріям визначення «достовірного страху», і кожен з них подав апеляцію до імміграційного судді, який погодився з тим, що вони не відповідають цим критеріям.

За офіційними даними, з вересня 2022 року за «частковою мобілізацією» на військову службу призвали понад 330 тисяч росіян, які перебувають у запасі. Наприкінці жовтня міністр оборони Росії Сергій Шойгу прозвітував про завершення мобілізації. Після цього Путін також оголосив про закінчення призову, проте не підписав відповідного указу. Таким чином, офіційно мобілізація в Росії продовжує діяти.

У січні 2023 року міністр оборони Росії Сергій Шойгу оголосив про завдання збільшити чисельність російських військ до півтора мільйона осіб упродовж трьох років. Передбачається, що майже половина з них будуть контрактниками. Водночас напередодні до Держдуми внесений законопроєкт про підвищення граничного віку служби до призовної армії з 27 до 30 років. Таке підвищення може бути негайним, натомість нижня планка призову підвищуватиметься з 18 до 21 року поступово.

Ракетний удар по Краматорську: рятувальники розповіли про стан постраждалих

У суботу, 18 березня, армія РФ атакувала Краматорськ на Донбасі, зазначили в пресслужбі ДСНС та повідомили подробиці обстрілу.

«Донецька область потерпає від постійних обстрілів росіян. Гинуть мирні мешканці, знищується інфраструктура», – йдеться у повідомленні.

Внаслідок обстрілу міста Краматорськ дві людини загинуло та вже дев’ятеро було поранено, троє із яких наразі перебувають у важкому стані.

«За попередньою інформацією, пошкоджено з десяток житлових будинків та декілька автомобілів», – додали у ДСНС.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

В ООН підтвердили продовження «зернової угоди»

Організація Об’єднаних Націй підтвердила продовження «зернової угоди», термін дії якої завершися в суботу, 18 березня, пише пресслужба організації.

«Чорноморська зернова ініціатива, підписана у Стамбулі 22 липня 2022 року, була продовжена. Ініціатива дозволяє полегшити безпечне судноплавство для експорту зерна та пов'язаних з ним продуктів харчування та добрив, включаючи аміак, з певних українських морських портів», – сказано в повідомленні організації.

Там нагадали, що від початку дії угоди близько 25 мільйонів тонн агропродукції було доставлено до 45 країн світу, що сприяло зниженню світових цін на продовольство та стабілізації ринків.

При цьому в ООН не уточнили, на який саме термін було продовжено «зернову угоду».

18 березня віцепрем’єр-міністр відновлення Олександр Кубраков повідомив, що дію «зернової угоди» було продовжено на 120 днів.

14 березня Туреччина, яка є учасником переговорів, заявила, що Росія погодилася підтримати 60-денне продовження зернової угоди. Водночас, за даними Анкари, переговори щодо продовження угоди ще тривають.

Україна каже, що Росія порушує встановлені в угоді про транспортування українського зерна терміни, коли заявляє про строки 60 днів. За словами міністра інфраструктура України Олександра Кубракова, угода про Чорноморську зернову ініціативу передбачає продовження як мінімум на 120 днів.

Зеленський щодо нових санкцій: «це частина глобального тиску на Росію»

Українські санкції – це частина глобального тиску на Росію, наголосив президент Володимир Зеленський у новому вечірньому зверненні 18 березня.

«Є нові санкції РНБО. Більш ніж 400 осіб та компаній. Більшість із них – російські. Це ВПК держави-терориста. Але також це іранські та сирійські особи, ті, хто допомагає терору. Кожен такий наш санкційний крок ми ретельно опрацьовуємо», – зазначив Зеленський.

Він наголосив, що всі, хто виробляє зброю для терору проти України, «допомагає Росії розпалювати агресію, зокрема постачаючи «Шахеди», та підтримує російську руйнацію міжнародного права, можуть бути лише маргіналами для світу».

«Є лише один суб’єкт, який руйнує життя: це Росія. Є лише один спосіб захистити життя: треба вигнати російську армію з української землі. І ми це зробимо. Слава всім нашим воїнам, які зараз у бою! Слава кожному і кожній, хто допомагає!», – підкреслив президент.

18 березня Україна запровадила санкції проти президента Сирії Башара аль-Асада, йдеться в указі президента Володимира Зеленського.

Згідно з документом, санкції проти Асада запроваджені терміном на 10 років.

Також санкції введено проти прем’єр-міністра Сирії Хусейна Арнуса та міністра закордонних справ цієї країни Фейсала аль-Мікдада. Крім того, під обмежувальні заходи потрапив командувач «Корпусу вартових ісламської революції» – командування БПЛА Повітряно-космічних сил Агаджані Саїд Ара Джані.

Санкції запроваджено і проти інших громадян Ірану. Усього у списку 300 імен фізичних осіб, більшість з яких – це громадяни РФ. Також санкції запроваджено ще проти 141 юридичної особи, серед яких компанії з Росії, Ірану, ОАЕ.

Обмеження накладаються введенням у дію рішення РНБО «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

ОК «Північ»: російські військові знову обстріляли прикордоння Чернігівщини та Сумщини

Російські військові в суботу, 18 березня, вкотре атакували прикордоння Сумщини та Чернігівщини, повідомляє оперативне командування «Північ» у телеграмі.

За інформацією військових, за день було зафіксовано 18 влучань.

Із 12:50 до 13:05 зафіксовано сім ударів, ймовірно зі 120-міліметрового міномета, в районі населеного пункту Харківка, уточнили військові.

«Втрат серед особового складу та техніки немає. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила», – йдеться у повідомленні.

За інформацією українських військових, 18 березня з 14:30 до 14:50 зафіксовано 11 ударів, ймовірно з 120-міліметрового міномета, в районі населеного пункту Клюси. Втрат серед особового складу та техніки немає. Можливе пошкодження нежитлової будівлі.

Сумщина межує з трьома областями Росії – Брянською, Курською, Бєлгородською. Прикордонні райони України регулярно зазнають обстрілів із боку Росії.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Маляр пояснила, навіщо пропаганда РФ поширює фейки про мобілізацію жінок в Україні

Пропаганда РФ продовжує поширювати фейки – зокрема, відпрацьовує тему дискредитації мобілізації, розповіла заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у телеграмі.

Вона зазначила, що знову на порядок денний проросійських телеграм-каналів повернулись меседжі про мобілізацію жінок.

«Здавалось би, вже стільки раз ця тема не отримувала високої зацікавленості, проте вони наполегливо намагаються її «розкрутити», попри відсутність успіхів», – заявила заступниця міністра оборони.

Маляр підкреслила, що в Україні не мобілізовують жінок без їхньої згоди, навіть медиків, і не направляють без їхньої згоди на передову.

«Якщо військовозобов’язана жінка отримує повістку – це для уточнення даних. Бо вони, згідно з законом, повинні це робити кожні п’ять років», – додала вона.

Маляр також зазначила, що постійно шириться інформація, що нібито через «Дію» будуть видавати повістки. Проте, за її словами, наразі повістки через «Дію» не видають і питання це не опрацьовується.

Заступниця міністра оборони повідомила про ще один російський наратив, що мобілізованих одразу без підготовки відправляють в Бахмут.

«Насправді, мобілізованих, які не проходили військової служби, направляють до навчальних центрів. Через масштабну війну підготовка рядового й сержантського складу відбувається за скороченими термінами, але без зниження якості навчання», – заявила вона.

Маляр також зауважила, якщо вас без навичок володіння зброєю та підготовки направили на передній край, ви маєте повідомити про це на телефони гарячої лінії. Для того, щоб оперативно розібратись і вжити заходів, потрібно назвати ім’я та прізвище мобілізованої особи й номер військової частини, в яку направили, та який ТЦК СП відправив. Номери гарячої лінії Міністерства оборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442 та 044-454-44-99

«Крім того, треба знати, що мобілізованих направляють на різні напрямки, а не лише на схід. Є чимало тилових військових частин у різних регіонах України, завдання яких наближати нашу Перемогу. Спектр широкий – від навчальних закладів і підрозділів, до баз, складів та арсеналів, сюди ж можна додати ремонтні частини, частини зв’язку і кібероборони. Згадати варто аеродроми, шпиталі, автобази. Необхідна цілодобова їх охорона і оборона. І на такі посади також відбувається мобілізація», – зазначила Маляр.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Євросоюз запровадив санкції проти російських телеканалів RT, Sputnik, «Росія РТР/РТР Планета», «Росія 24/Росія 24», TV Centre International, НТВ/НТВ Мир, «Росія 1», РЕН ТВ, «Перший канал» у зв’язку з поширенням дезінформації та пропаганди проти ЄС.

Комісія ООН не побачила геноциду з боку Росії, бо не шукала його. Але що кажуть в Україні?

Висловлювання голови Незалежної міжнародної слідчої комісії ООН викликало болісну реакцію в українському суспільстві. 16 березня в Женеві експерти Комісії презентували доповідь про зібрані свідчення порушень міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права упродовж останнього року повномасштабної збройної агресії РФ проти України.

Як наголосили комісари Незалежної міжнародної слідчої комісії ООН, чимало фактів – навмисні вбивства, напади на мирних жителів, незаконні ув'язнення, тортури, зґвалтування, примусове переміщення та депортація дітей – становлять воєнні злочини.

Коли у голови Комісії Еріка Мьосе журналісти уточнили, чи можна вважати наведені факти геноцидом, він відповів, що поки таких доказів не знайшов. Проте питання потребує подальшого розслідування, додав він. Читайте про це за лінком

Верещук закликала Росію надати список всіх вивезених із України дітей

Росія має передати українській стороні списки всіх дітей та сиріт, позбавлених батьківської опіки, йдеться у заяві міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

Верещук публічно звернулась до російського уповноваженого з прав людини Тетяни Москалкової та російського уповноваженого з питань прав дітей Марії Львова-Белової, закликаючи їх надати Україні списки дітей, яких російські окупанти насильно вивезли на територію Росії.

«Я пропоную негайно передати українській стороні списки всіх сиріт та дітей, позбавлених батьківських опіки, які: 1) 02.24.2022 були громадянами України, до 18 років, 2) зараз перебувають у тимчасово окупованих територіях Україна, 3) були вивезені з тимчасово окупованих територій України на російській території», – заявила міністр.

У травні 2022 року російський парламент вніс зміни до законів, які дозволяють владі надавати російське громадянство українським дітям, полегшуючи їхню опіку та усиновлення сім’ями в Росії.

Міжнародні закони забороняють міждержавне усиновлення під час збройних конфліктів, нагадують правозахисники. У спільній заяві HRW та ще 42 організації засудили насильницьке вивезення та усиновлення, та закликали Росію надати ООН та іншим організаціям доступ для ідентифікації цих дітей, нагляду за їх добробутом та сприяння у поверненні в Україну.

«Зарплатний Майдан у Мелітополі». Чи є у РФ ресурси на окуповані території?

Чому жителі Мелітополя збиралися протестувати проти окупаційної влади? Чи є у Росії ресурси забезпечувати окуповані території, і чи буде вона їх туди вкладати? Чи впливає війна і західні санкції на життя росіян?

Про все це дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте і дивіться за лінком

Естонія вимагає виключити представників РФ зі складу Ради Європи

Влада Естонії вимагає виключити представників РФ із числа співробітників Ради Європи, йдеться у заяві міністра закордонних справ Естонії Урмаса Рейнсала в твіттері в суботу, 18 березня.

«Зважаючи на триваючу агресивну війну Росії проти України та повне ігнорування Росією міжнародного права, є неприйнятним, щоб громадяни Росії продовжували працювати у Раді Європи», – йдеться у листі естонського чиновника.

Офіційний лист було адресовано генеральному секретарю Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич та голові Комітету міністрів Ради Європи Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гілфадоттір.

Рейнсал також зазначив, що факт присутності громадян РФ у Раді Європи «дискредитує організацію, що створена для захисту та укріплення прав людини, демократії та верховенства права у Європі».

«Також не можна недооцінювати ризики зовнішнього тиску на співробітників. Тому необхідні подальші кроки, щоб зберегти довіру до Ради Європи», – зазначено у листі.

Європейський фонд миру був створений у березні 2021 року для фінансування заходів спільної зовнішньої політики та політики безпеки, пов’язаних із військовими та оборонними питаннями. Зокрема, Європейський фонд миру дозволяє ЄС фінансувати дії, спрямовані на зміцнення потенціалу країн, що не входять до ЄС, а також регіональних і міжнародних організацій у військових і оборонних питаннях.

Завдяки Фонду ЄС підтримує Збройні сили України, а також багато інших країн.

ЗСУ атакували 13 районів зосередження російських військ на Донбасі – Генштаб

У суботу, 18 березня, українські військові 13 разів завдали ударів по районах зосередження армії РФ, йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ.

«Російська Федерація продовжує вести наступальні дії на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках. Епіцентром бойових дій залишається Бахмут. Не маючи бажаного результату на полі бою, Російська Федерація застосовує тактику терору проти цивільного населення. Здійснює обстріли міст та сіл, а також об’єктів критичної інфраструктури, нехтуючи нормами Міжнародного гуманітарного права», – уточнили українські військові.

За інформацією Генштабу, російські військові завдали п’ять ракетних ударів, із них чотири – по об’єктах цивільної інфраструктури міста Запоріжжя. Також армія РФ завдала 12 авіаційних ударів та здійснила понад 20 обстрілів із реактивних систем залпового вогню.

«Російські окупанти продовжують використовувати цивільні заклади на тимчасово захопленій території Запорізької області для власних потреб. Зокрема, будівлю школи одного із населених пунктів Пологівського району противник використовує як польовий шпиталь на 50 ліжкомісць. Таким чином окупанти намагаються скоротити термін повернення до строю особового складу з-поміж санітарних втрат», – уточнили в Генеральному штабі ЗСУ.

Також відомо, що протягом доби Авіація Сил оборони України завдала шість ударів по районах зосередження російських військових.

«Крім того, цієї доби наші захисники збили ворожий БпЛА «Шахед-136», а підрозділи ракетних військ і артилерії за добу уразили сім районів зосередження особового складу та військової техніки противника», – підсумували в ЗСУ.

Завершується триста вісімдесят восьма доба російського широкомасштабного вторгнення.

«На Путіна повісили табличку, що він воєнний злочинець». Експерти про ордер на арешт Путіна

17 березня Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт російського президента Володимира Путіна та уповноваженої при президенті Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Це рішення ухвалено у зв'язку з ймовірною відповідальністю за воєнний злочин – незаконна депортація українських дітей. На рішення МКС про арешт Путіна активно реагують у світі, в Україні та у самій Росії.

Президент США Джо Байден заявив, що видача МКС ордера на арешт Володимира Путіна за звинуваченнями у воєнному злочині є «виправданою». Цей крок «є дуже сильною позицією», зазначив Байден.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що з ордеру на арешт Путіна почнеться «історична відповідальність». «Керівник держави-терориста і ще одна посадова особа Росії офіційно стали підозрюваними у воєнному злочині», – зауважив він.

Тим часом представники російської влади висловлюють обурення рішенням МКС, зазначаючи, що Росія не є учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду і зобов'язань щодо нього не несе.

Що означає ордер МКС на арешт Путіна, чого очікувати далі? І як це рішення вплине, зокрема, на візит лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Москви, який запланований на 20–22 березня? Про це Радіо Свобода запитало експертів під час прямого ефіру. Дивіться і читайте за лінком

Кириленко: армія Росії атакувала Краматорськ, загинули люди

У суботу, 18 березня, російські військові обстріляли Краматорськ, розповів у телеграмі голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

«Щонайменше двоє людей загинули і пя’теро поранені – наслідок обстрілу Краматорська. Це – оперативні дані на 17:15. Росіяни обстріляли місто касетними боєприпасами, влучили в парк Бернацького та ритуальну службу», – написав Кириленко.

За його словами, внаслідок атаки пошкоджено близько десяти житлових будинків та кілька автомобілів.

Кириленко також наголосив, що окупанти б’ють по місту цілодобово.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

На Харківщині чоловіки підірвались на власному подвір’ї – Синєгубов

На Харківщині в суботу, 18 березня, підірвались двоє чоловіків, зазначив у фейсбуці очільник місцевої ОВА Олег Синєгубов.

«На жаль, по області залишається високою мінна небезпека. Сьогодні в селі Яремівка Ізюмського району двоє чоловіків 71 та 29 років знайшли вибухонебезпечний предмет та намагалися розібрати його на власному подвір’ї», – йдеться у заяві.

Синєгубов пояснив, що цей предмет здетонував.

«Обоє отримали поранення та зараз госпіталізовані. Стан одного з постраждалих важкий», – додав голова області.

На Донеччині троє людей також підірвались на мінах, котрі залишила російська армія, повідомляє пресслужба місцевої поліції. У поліції додали, що двоє із постраждалих не вижили.

У листопаді 2022 року в МВС заявляли, що через вибухонебезпечні предмети приблизно третина території України залишається потенційно небезпечною.

Російські військові обстріляли селище Нью-Йорк на Донеччині – ОВА

У суботу, 18 березня, атакували селище Нью-Йорк у Донецькій області, повідомив у фейсбуці очільник місцевої ОВА Павло Кириленко.

«Смт Нью-Йорк – під вогнем російських окупантів», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що армія РФ ракетою завдала удару по селищу близько першої години ночі. Внаслідок атаки, за словами місцевого чиновника, були пошкоджені приватні та багатоквартирні будинки, а також дорога.

«За щасливим збігом обставин, минулося без жертв», – додав очільник області.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

«Зернову угоду» продовжили ще на 120 днів

«Зернову угоду» продовжили ще на 120 днів. Про це повідомив у твіттері віцепрем’єр-міністр відновлення Олександр Кубраков.

Український міністр подякував генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу, президенту Ердогану, міністру Хулусі Акару та всім партнерам за дотримання домовленостей у продовженні угоди ще на пів року.

Він додав, що завдяки спільним зусиллям України партнерів на світові ринки поставлено 25 млн тонн українського зерна.

Крім того, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган також підтвердив, що «зернову угоду» для вивезення агропродукції з українських портів продовжили. Вона працюватиме й після 19 березня, коли завершується її термін, уточнив турецький лідер.

Однак, Ердоган не сказав, на який період продовжили угоду. Росія раніше наполягала на тому, що погодилася продовжити угоду лише на 60 днів.

14 березня Туреччина, яка є учасником переговорів, заявила, що Росія погодилася підтримати 60-денне продовження зернової угоди. Водночас, за даними Анкари, переговори щодо продовження угоди ще тривають.

Україна каже, що Росія порушує встановлені в угоді про транспортування українського зерна терміни, коли заявляє про строки 60 днів. За словами міністра інфраструктура України Олександра Кубракова, угода про Чорноморську зернову ініціативу передбачає продовження як мінімум на 120 днів.

Російське вторгнення в лютому минулого року призвело до того, що українські чорноморські порти були заблоковані військовими кораблями Москви. Це тривало доти, доки укладена в липні 2022 року угода уможливила безпечний експорт критично важливих поставок продовольства.

Україна та Росія є важливими постачальниками продовольства у світі. До повномасштабної війни Україна експортувала приблизно три чверті виробленого зерна. Згідно з даними Європейської комісії, близько 90% цього експорту відправлялося морем із чорноморських портів України. Таким чином, війна та її вплив на експорт зерна мають серйозні наслідки, особливо для глобального Півдня, який значною мірою залежить від них.

У Новомосковську локалізували пожежу, що почалася після нічної атаки РФ дронами – мер

Пожежа у місті Новомосковськ Дніпропетровської області, що почалася в ніч на суботу після влучання запущених російськими військами ударних безпілотників в об’єкт критичної інфраструктури, локалізована, але повністю не загашена, повідомив мер Новомосковська Сергій Рєзнік.

«На території підприємства загорілися нафтопродукти. Рятувальникам вдалося локалізувати пожежу, загрози поширення вогню на житловий сектор немає. Пожежники продовжують тримати ситуацію під контролем», – написав Рєзнік у Telegram.

За його словами, вранці в місті провели дослідження повітря в житловому кварталі поблизу джерела викидів.

«Стан повітря та радіаційний фон на території міста на цю хвилину залишається без змін і не несе загрози життю та здоров’ю населення», – написав мер.

Рєзнік також повідомив, що внаслідок удару безпілотників також пошкоджено 10 житлових будинків, які розташовані поруч з ураженим промисловим підприємством.

Раніше голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що два «шахеди» влучили по об’єкту критичної інфраструктури в Новомосковську. За його словами, там сильні руйнування і пожежа. Люди не постраждали.

Повітряні сили Збройних сил України повідомили, що за минулі вечір та ніч українськими військами було знищено 11 із 16 «шахедів», запущених РФ по Україні.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG