Доступність посилання

Зарядити телефони і ноути можна у наметах, де є обігрів і електроенергія. Київ, 20 січня 2026 року
Зарядити телефони і ноути можна у наметах, де є обігрів і електроенергія. Київ, 20 січня 2026 року

Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії, а також про спроби США та країн Європи досягти миру

Сікорський каже, що «солдати з країн НАТО вже в Україні»

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський зробив заяву про присутність військових з країн НАТО в Україні.

«Солдати з країн НАТО вже є в Україні. Я б хотів подякувати країнам, які йдуть на цей ризик. Вони самі знають, хто то є», – сказав Сікорський під час конференції у Сеймі присвяченій 25-річчю членства Польщі в НАТО, коментуючи заяву французького президента Емманюеля Макрона про можливість відправки західних військ в Україну.

Водночас польський міністр відмовився уточнити, про які саме країни йдеться.

«На відміну від інших європейських політиків, я не буду цього говорити», – наголосив він.

Раніше, 26 лютого, французький президент Емманюель Макрон заявив після конференції європейських лідерів, що, хоча «немає консенсусу» щодо відправки західних сухопутних військ в Україну, «нічого не можна виключати».

Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне уточнив цю заяву Макрона, сказавши, що Захід має розглянути нові дії на підтримку України, зокрема, розмінування, кіберзахист, виробництво зброї на українській території. За словами Сежурне, деякі з цих дій «можуть вимагати присутності на українській території, не переходячи порогу войовничості».

Сполучені Штати і більшість європейських країн після цього заявили, що не планують посилати наземні війська в Україну.

Після цього президент Росії Володимир Путін заявив, що країни НАТО ризикують ядерним конфліктом, якщо відправлять війська в Україну.

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи заяви французького лідера, заявив, що якщо будь-які ініціативи спрямовані на посилення України у відбитті російської агресії, «вони будуть хорошими для всього світу».

Вкрадена культурна спадщина: куди окупанти вивезли найцінніші музейні експонати півдня України?

Які культурні цінності російські окупанти вивезли із захоплених територій півдня України? Як працюють музеї в окупації і які наративи вони озвучують? Як Україні повернути експонати культурної спадщини, які забрала Росія?

Про все дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте і дивіться про це за лінком

Агресія Росії у фільмі «Довга доба». Тисячі українців долучилися до створення кінострічки

У Дніпрі презентували документальну стрічку «Довга доба» – про війну в Україні. Імпреза відбулася за участі її творця – українського режисера та продюсера Алана Бадоєва. А втім, автор наголошує, що його співавторами є 12 тисяч українців, які надали йому 200 годин відео, знятого на мобільні телефони. На унікальних кадрах – Харків і Херсон, Київщина й Донбас, життя до війни, під обстрілами і в окупації. А ще – незламний спротив українців, а також – смерть. Деякі кадри брали з розбитих телефонів, каже Бадоєв, – тих, хто вижив і не вижив під російськими атаками.

Наприкінці лютого на першому кінофестивалі фільмів, знятих під час російсько-української війни, Cinema for Victory стрічка Бадоєва «Довга доба» здобула гран-прі. Статуетку вручав американський актор Шон Пен.

У чому унікальність фільму, як його сам позиціонує режисер та ті, хто долучилися до створення, а також які враження глядачів? Читайте і дивіться за лінком

Посол України у Ватикані зустрінеться з папою, щоб донести «кілька моментів, які є базовими»

Посол України при Святому Престолі Андрій Юраш незабаром матиме зустріч з папою Римським Франциском після останньої заяви понтифіка про те, що «варто розпочати переговори з Росією», згадав він і про підняття «білого прапора».

«Варто донести папі, про кілька моментів, які до нас є базовими. Звертатись варто не до України, а до Росії. Україна є жертвою. Україна це держава яка не може прийняти у жодному разі прийняти модель цього підняття «білого прапора», бо це дня нас є питання життя і смерті, для нашої ідентичності. Ми будемо вчергове пояснювати, говорити з папою Римським про ці всі речі», – сказав посол у коментарі Радіо Свобода.

Він додав, що Україна постійно працює над запрошенням папи Римського до України, а «нещодавні заяви виражають не позицію Ватикану, а особисті погляди папи».

Раніше папа Римський Франциск в інтерв’ю для швейцарської телерадіокомпанії RSI у контексті війни РФ проти України закликав Україну до переговорів, а також казав про мужність підняти «білий прапор».

Керівник пресслужби Ватикану Маттео Бруні пояснив, що своїми словами щодо України папа Римський Франциск мав намір «закликати до припинення вогню та відновити сміливість переговорів», але не мав на увазі капітуляцію.

8 березня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знову запропонував свою країну як майданчик для переговорів між Києвом і Москвою, у тому числі «мирного саміту» за участі Росії. Втім, за підсумками переговорів у Стамбулі президенти України і Туреччини Володимир Зеленський і Реджеп Ердоган висловили різні підходи до питання участі Росії в переговорах про завершення війни.

На пресконференції 25 лютого президент України Володимир Зеленський укотре заявив, що не бачить можливості вести мирні переговори з Путіним, і що Україна запропонує «майданчик, на якому він (президент РФ Володимир Путін – ред.) може погодитися з тим, що він програв цю війну».

У листопаді 2022 року президент України Володимир Зеленський представив план, який складається з десяти пунктів, відомий як «формула миру». Зокрема, він передбачає, що будь-які переговори з Москвою можуть розпочатися лише після повернення нею всіх зайнятих територій, включаючи Крим, та виведення військ із усіх окупованих нею регіонів. У вересні 2022 року в Україні затвердили рішення, яке, зокрема, передбачає неможливість ведення переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

Американський Інститут вивчення війни (ISW), який проаналізував повідомлення в західних ЗМІ про можливі «сигнали Кремля» щодо готовності до переговорів, заявляє, що максималістські цілі Росії – контролювати Україну і послабити НАТО – залишаються незмінними.

З Росією треба говорити мовою «балансу сил» – МЗС Франції

З Росією можна розмовляти лише мовою «балансу сил» та «не встановлювати обмежень у способах підтримки України в той час, як ворог стає дедалі агресивнішим», зазначив міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне в інтерв’ю виданню La Tribune du dimanche.

«Ми маємо говорити з Росією такою ж мовою – мовою балансу сил. Ми дуже наївні, коли думаємо, що можемо встановлювати собі обмеження, в той час, коли саме Росія порушує міжнародне право і намагається нав'язати, якою має бути зовнішня політика європейських країн. Історія показала нам, що коли країни дозволяють диктувати свою зовнішню політику імперіалістичній державі, яка вважає, що її кордони необмежені, це може призвести до спалаху», – наполягає Сежурне.

За його словами, «Франція ніколи не мала двозначного ставлення до Росії».

«Протистояти Росії – означає захищати французів і мир. Це і є справжній патріотизм», – додає міністр.

Крім того, чиновник зазначив, що «усі європейці і всі союзники України згодні з необхідністю робити більше і краще для України».

«Існує певна єдність у розумінні того, що після двох років конфлікту Росія стає все агресивнішою щодо нас. І є занепокоєння щодо лінії фронту. І на лінії фронту є занепокоєння щодо довгострокової підтримки», – каже Сежурне.

Також, за його словами, «між Францією та Німеччиною існує консенсус щодо 80% питань підтримки України, які обговорювалися на зустрічі 26 лютого в Єлисейському палаці».

«Чи можемо ми змусити Росію припинити війну в інший спосіб, окрім як максимально підтримуючи Україну. Історія дала нам багато прикладів глухого кута, в який можна зайти за допомогою стратегій відступу і слабкості», – наголошує міністр.

Минулого місяця президент Франції Емманюель Макрон заявив, що не можна виключати можливість направлення західних військ в Україну. Пізніше офіційні особи Франції спробували роз’яснити слова Макрона і пом’якшити реакцію на них, водночас наполягаючи на необхідності надіслати Росії чіткий сигнал про те, що вона не може перемогти у війні в Україні.

Раніше папа Римський Франциск у інтерв’ю для швейцарської телерадіокомпанії RSI у контексті війни РФ проти України закликав Україну до переговорів, а також казав про мужність підняти «білий прапор».

Керівник пресслужби Ватикану Маттео Бруні пояснив, що своїми словами щодо України папа Римський Франциск мав намір «закликати до припинення вогню та відновити сміливість переговорів», але не мав на увазі капітуляцію.

Окопи від Волині до Донбасу. Україна готує глибокоешелоновану лінію оборони

Після окупації Авдіївки на Донеччині російські війська продовжили наступати на захід від міста, окупувавши села Степове, Сєверне, Ласточкине. У тому числі через те, що прямо за Авдіївкою просто не виявилося достатньо підготовленої лінії оборони для українських бійців.

Як зараз будують фортифікаційні споруди на кордонах з Росією та Білоруссю? На якому етапі там зараз роботи і чому не все йде гладко під час створення захисних укріплень для ЗСУ? Це з’ясовували журналісти проєкту Радіо Свобода «Донбас.Реалії». Читайте і дивіться за лінком

Росія: у Санкт-Петербурзі в районі аеропорту спалахнула пожежа – ЗМІ

У Росії в районі аеропорту Санкт-Петербурга спалахнула пожежа, повідомляють російські телеграм-канали.

Попередньо, зайнялася виробнича база. Очевидці кажуть, що в небо здійнявся стовп чорного диму. Через пожежу росіяни нарікають на їдкий запах.

Вогонь вирує у районі аеропорту Пулково у Санкт-Петербурзі. Там, за повідомленнями російських телеграм-пабліків, горить ангар. У самому аеропорту оголошено план «Ковер», він закритий на виліт і приліт.

Російська влада цю подію наразі не коментувала.

Українська сторона ситуацію також не коментувала. Перевірити ці дані з незалежних джерел поки неможливо.

Представники влади Бєлгородської, Брянської і Курської областей Росії, які межують з Україною, регулярно заявляють про обстріли. В атаках вони звинувачують українську армію. Київ офіційно обстріли не коментує.

Кулеба щодо заяви папи Римського: «Україна не підійматиме інших прапорів»

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відреагував на заяву папу Римського Франциска про те, що Україна має «набратися сміливості» підняти «білий прапор» і «бути готовою до переговорів з Росією».

«Найсильніший той, хто у битві добра зі злом стає на бік добра, а не намагається зрівняти їх, назвавши це «переговорами». Що стосується білого прапора, то з історії першої половини ХХ століття нам відома ця стратегія Ватикану. Закликаю не повторювати історичних помилок і послідовно підтримувати Україну та її народ у справедливій боротьбі за власне життя», — наголосив Кулеба, коментуючи слова понтифіка.

Голова МЗС наголосив, що «Україна не підійматиме інших прапорів».

«Наш прапор — синьо-жовтий. Під ним ми живемо, помираємо та перемагаємо. Ми не підійматимемо інших прапорів», – зауважив глава МЗС.

Він висловив сподівання, що «папа Франциск зможе знайти можливість відвідати Україну».

«Ми вдячні Його Святості папі Франциску за постійні молитви за мир і продовжуємо сподіватися, що після двох років нищівної війни в серці Європи він знайде можливість здійснити Апостольський візит в Україну, щоб підтримати понад мільйон українців-католиків, понад п’ять мільйонів греко-католиків, усіх християн і всіх українців», – написав Кулеба.

Раніше папа Римський Франциск в інтерв’ю для швейцарської телерадіокомпанії RSI у контексті війни РФ проти України закликав Україну до переговорів, а також казав про мужність підняти «білий прапор».

Керівник пресслужби Ватикану Маттео Бруні пояснив, що своїми словами щодо України папа Римський Франциск мав намір «закликати до припинення вогню та відновити сміливість переговорів», але не мав на увазі капітуляцію.

8 березня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знову запропонував свою країну як майданчик для переговорів між Києвом і Москвою, у тому числі «мирного саміту» за участі Росії. Втім, за підсумками переговорів у Стамбулі президенти України і Туреччини Володимир Зеленський і Реджеп Ердоган висловили різні підходи до питання участі Росії в переговорах про завершення війни.

На пресконференції 25 лютого президент України Володимир Зеленський укотре заявив, що не бачить можливості вести мирні переговори з Путіним, і що Україна запропонує «майданчик, на якому він (президент РФ Володимир Путін – ред.) може погодитися з тим, що він програв цю війну».

У листопаді 2022 року президент України Володимир Зеленський представив план, який складається з десяти пунктів, відомий як «формула миру». Зокрема, він передбачає, що будь-які переговори з Москвою можуть розпочатися лише після повернення нею всіх зайнятих територій, включаючи Крим, та виведення військ із усіх окупованих нею регіонів. У вересні 2022 року в Україні затвердили рішення, яке, зокрема, передбачає неможливість ведення переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

Американський Інститут вивчення війни (ISW), який проаналізував повідомлення в західних ЗМІ про можливі «сигнали Кремля» щодо готовності до переговорів, заявляє, що максималістські цілі Росії – контролювати Україну і послабити НАТО – залишаються незмінними.

Сили РФ атакували з дрона передмістя Херсона, постраждав чоловік – влада

Російські військові атакували селище Антонівка, передмістя Херсона, повідомив голова міської військової адміністрації Роман Мрочко.

«До медиків за допомогою звернувся 54-річний чоловік. У нього мінно-вибухова травма і уламкове поранення ноги», – кажуть у пресслужбі Херсонської МВА.

За попередньою інформацією, «ворог близько 11:00 атакував Антонівку Херсонської міської територіальної громади з дрона».

Зазначається, що поранений далі проходитиме лікування амбулаторно.

Станом на 21 лютого в ООН підтвердили, що внаслідок майже дворічного повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 10 582 людей, ще 19 875 поранені. В організації припускають, що реальна кількість втрат серед цивільних осіб є набагато вищою.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Голова МЗС Польщі запропонував папі Римському «закликати Путіна вивести війська з України»

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запропонував папі Римському «закликати президента Росії Володимира Путіна вивести війська з України». Так у мережі Х польський політик прокоментував заяви Франциска щодо перемовин у війні Росії проти України.

«Як щодо того, щоб для балансу закликати Путіна набратися мужності й вивести свої війська з України?», – зазначив Сікорський.

Міністр закордонних справ Польщі зауважив, що у такому випадку «мир настав би одразу без потреби у перемовинах».

Раніше папа Римський Франциск в інтерв’ю для швейцарської телерадіокомпанії RSI у контексті війни РФ проти України закликав Україну до переговорів, а також казав про мужність підняти «білий прапор».

Керівник пресслужби Ватикану Маттео Бруні пояснив, що своїми словами щодо України папа Римський Франциск мав намір «закликати до припинення вогню та відновити сміливість переговорів», але не мав на увазі капітуляцію.

8 березня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знову запропонував свою країну як майданчик для переговорів між Києвом і Москвою, у тому числі «мирного саміту» за участі Росії. Втім, за підсумками переговорів у Стамбулі президенти України і Туреччини Володимир Зеленський і Реджеп Ердоган висловили різні підходи до питання участі Росії в переговорах про завершення війни.

На пресконференції 25 лютого президент України Володимир Зеленський укотре заявив, що не бачить можливості вести мирні переговори з Путіним, і що Україна запропонує «майданчик, на якому він (Путін – ред.) може погодитися з тим, що він програв цю війну».

У листопаді 2022 року президент України Володимир Зеленський представив план, який складається з десяти пунктів, відомий як «формула миру». Зокрема, він передбачає, що будь-які переговори з Москвою можуть розпочатися лише після повернення нею всіх зайнятих територій, включаючи Крим, та виведення військ із усіх окупованих нею регіонів. У вересні 2022 року в Україні затвердили рішення, яке, зокрема, передбачає неможливість ведення переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

Американський Інститут вивчення війни (ISW), який проаналізував повідомлення в західних ЗМІ про можливі «сигнали Кремля» щодо готовності до переговорів, заявляє, що максималістські цілі Росії – контролювати Україну і послабити НАТО – залишаються незмінними.

Російські кораблі вже шосту добу не виходять у Чорне море – ВМС

Російські кораблі вже шосту добу не виходять у Чорне море, заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

«Вони вже шосту добу не присутні в Чорному морі….Росіяни досі розбирають наслідки цієї втрати (знищення російського корабля «Сергій Котов» – ред.), роблять відповідні висновки. І станом на зараз навіть не виходять в море. Звісно, що ця ситуація не буде залишатись такою, на жаль, і надалі. В якийсь момент вони все одно повернуться до завдань, які покладаються і надалі на так званий Чорноморський флот. Але можна сказати, що ситуація стабільна. Тенденція позитивна для нас. У Чорному морі ініціатива на боці України», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За словами Плетенчука, кількість кораблів у портах окупованого Криму Росія звела до мінімуму.

«Там перебувають одиниці, яким не знайшлося місця в пунктах базування Новоросійськ, Сочі, Туапсе. Серед одиниць, які можна вважати суттєвими, – це корабель «Циклон». Це корабель, який використовують як прикриття для ППО. Вони були вимушені передислокувати основні свої активи до військово-морської бази у Новоросійську, насамперед це носії ракет», – додав речник ВМС.

5 березня українська розвідка заявила про знищення поблизу Керчі російського корабля «Сергій Котов». Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило 6 березня, що внаслідок українського удару по російському кораблю були поранені щонайменше 27 російських військових, а сім осіб загинули. Росія зазвичай не коментує ураження своїх кораблів українською стороною.

Раніше командувач Військово-морських сил України віцеадмірала Олексій Неїжпапа в інтерв’ю «Українській правді» заявив, що кораблі під прапором Військово-морського флоту Росії будуть «законними цілями» для України у будь-якому місці світового океану.

Сексуальні злочини військових Росії. Як влада України допомагає врятованим?

Інформація про випадки сексуального насильства з боку російських військовослужбовців почала надходити ще з 2014 року. А з початком повномасштабного вторгнення таких злочинів стало значно більше. Втім, говорити про це наважуються не всі з уцілілих, тому точних даних про кількість цих випадків немає, а досвід інших воєн показує, що постраждалі можуть заявляти про пережите аж через роки.

Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом (СНПК) є одним із воєнних злочинів, злочинів проти людяності або формою геноциду. Це закріплено в положеннях міжнародного кримінального права.

В Україні вирішили не чекати завершення бойових дій та вироків по цих справах у міжнародних судах, і почали впроваджувати політику відновлення прав постраждалих, включно з репараціями вже зараз. Як це працюватиме, якої підтримки потребують вцілілі та чи вдасться довести, що це саме воєнні злочини? Про це за лінком

Війська РФ дедалі частіше використовують боєприпаси з отруйними речовинами – ОСУВ «Таврія»

Російські війська дедалі частіше використовують боєприпаси з отруйними речовинами, повідомив речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій.

«За останній тиждень вони близько 50 разів скидали з безпілотників гранати із речовиною задушливо-сльозогінної дії, типу хлорпікрин. Тільки за минулу добу зафіксовано 15 таких скидів боєприпасів», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, майже всі ці 15 скидів були в смузі оборони на Запорізькому напрямку.

«Це коли ворог не може взяти наші окопи класичними артилерійськими ударами або дронами, він тоді застосовує отакий сльозогінний газ», – додав Лиховій.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський 20 лютого заявив, що на Запоріжжі та Донеччині російські війська поновили застосування отруйних речовин.

Станом на січень 2024 року, за даними Генштабу ЗСУ, Росія від початку широкомасштабного вторгнення застосувала хімічну зброю в Україні щонайменше 626 разів. У повідомленні зазначається, що динаміка хімічних атак зростає – вже у січні було зафіксовано 51 випадок.

Наприкінці грудня минулого року один із випадків підтвердили в американському Інституті вивчення війни (ISW). Аналітики звернули увагу на 810-ту бригаду морської піхоти ЧФ РФ, що «навмисно використовує хімічну зброю проти українських військ, що є очевидним порушенням Конвенції про заборону хімічної зброї, учасником якої є Росія».

У Ватикані пояснили слова папи Франциска про «білий прапор», в УГКЦ заявили – Україна є «зраненою, але нескореною»

Керівник пресслужби Ватикану Маттео Бруні пояснив, що своїми словами щодо України папа Римський Франциск мав намір «закликати до припинення вогню та відновити сміливість переговорів», але не мав на увазі капітуляцію.

«Папа використовує образ білого прапора, запропонований інтерв’юером, маючи на увазі припинення ворожості, перемир’я, яке досягається завдяки відвазі розпочати переговори. В іншому місці цього інтерв’ю, говорячи про іншу ситуацію конфлікту, але маючи на увазі будь-яку ситуацію війни, папа чітко заявив: «Переговори ніколи не є капітуляцією», – йдеться в його заяві.

Після цих слів папи Франциска глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук заявив, що Україна «зранена, але нескорена».

«Повірте мені, нікому й на гадку не спадає здатися. Навіть там, де сьогодні ідуть бойові дії; послухайте наших людей в Херсоні, Запоріжжі, Одесі, Харкові, Сумах! Бо ми знаємо, якщо Україна, не дай, Боже, була б хоча частково завойована – пошириться межа смерті», – сказав він у храмі Святого Юра УГКЦ на Мангеттені у Нью-Йорку.

Всіх тих, хто зі скептицизмом дивиться на здатність України вистояти у війні, глава УГКЦ закликав приїхати до країни.

Раніше папа Римський Франциск в інтерв’ю для швейцарської телерадіокомпанії RSI, текстову версію якого оприлюднено напередодні, у контексті війни РФ проти України закликав Україну до переговорів, а також казав про мужність підняти «білий прапор». Видання Reuters звернуло увагу, що Франциск начебто вперше вжив такі терміни, як «білий прапор» або «переможений», обговорюючи війну в Україні, хоча раніше він наголошував на необхідності переговорів.

8 березня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знову запропонував свою країну як майданчик для переговорів між Києвом і Москвою, у тому числі «мирного саміту» за участі Росії.

Президенти України і Туреччини Володимир Зеленський і Реджеп Ердоган висловили різні підходи до питання участі Росії в переговорах про завершення війни. Про це два лідери говорили на пресконференції за підсумками переговорів у Стамбулі 8 березня.

Після збиття понад 10 російських літаків загальна кількість авіаударів противника зменшується – Лиховій

Після збиття українськими військовими понад 10 російських літаків загальна кількість авіаударів противника зменшується, повідомив речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій.

«Ворог має підтримку з неба, хоча з сушкопадом (збиття ЗСУ російських літаків – ред.), який триває і який забезпечує наша ППО, загальна кількість авіаударів противника зменшується. Наприклад, за вчора ворог завдав 27 авіаударів – це десь в 2-2,5 раза менше, ніж було місяць тому. Але вони залишаються дошкульними», – розповів він в ефірі національного телемарафону.

Лиховій зауважив, що російські війська продовжують атакувати керованими авіаційними бомбами.

За даними Міноборони, в лютому Повітряні сили ЗСУ збили 13 російських літаків, це «найкращий» результат українських військових із жовтня 2022 року. На початку березня у ЗСУ повідомили про збиття ще одного російського літака Су-34.

За останніми даними Генштабу ЗСУ, Росія втратила 347 літаків від початку повномасштабного вторгнення в Україну. Москва про втрати своєї військової техніки не повідомляє.

У зоні відповідальності ОСУВ «Таврія» армія РФ втратила «Панцир-С1», відбулося 54 боєзіткнень – Тарнавський

У зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) «Таврія» за минулу добу відбулося 54 бойових зіткнень, російська армія втратила самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс «Панцир-С1», повідомив у телеграмі командувач угруповання Олександр Тарнавський.

За його словами, війська РФ також втратили самохідну артилерійську установку «Гіацинт», реактивну систему залпового вогню БМ-21 «Град» та два комплекси відеоспостереження «Муром-М».

«За добу загальні втрати ворога склали: в живій силі – 310 осіб (убитими й пораненими), в озброєнні та військовій техніці – 65 одиниць», – повідомили у ЗСУ.

Тарнавський зазначив, що українські захисники й захисниці проводять оборонну операцію та завдають російським військам значних втрат.

На початку березня Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляло про «успішну атаку» російського ракетно-гарматного комплексу «Панцир С-1» у Бєлгородській області РФ. Тоді у ГУР зауважили, що вартість такої військової техніки начебто становить близько 15 мільйонів доларів.

«Панцир-С1» – це російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс (ЗРГК), який призначений для ближнього прикриття військових об’єктів від засобів повітряного нападу.

За даними Генштабу Збройних сил України, протягом минулої доби відбулося 73 бойових зіткнення, найактивніше війська РФ атакували на Новопавлівському напрямку.

Атака РФ «шахедами» по Добропіллю: двох загиблих дістали з-під завалів будинку

Російські війська вночі атакували Добропілля «шахедами» – вранці рятувальники дістали з-під завалів будинку тіла двох людей, повідомив у телеграмі голова обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

За його словами, також зранку армія РФ обстріляла з артилерії Часів Яр – там загинув 66-річний чоловік.

У Мирнограді кількість постраждалих через російський ракетний удар зросла до 12 поранених. Раніше повідомлялось про 11 постраждалих.

Станом на 21 лютого в ООН підтвердили, що внаслідок майже дворічного повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 10 582 людей, ще 19 875 поранені. В організації припускають, що реальна кількість втрат серед цивільних осіб є набагато вищою.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Розвідка Британії: розширення Україною оборонних ліній зменшить здатність Росії просуватися вперед

Україна майже напевно прискорила будівництво оборонних позицій на кількох ділянках лінії фронту, йдеться про протитанкові «зуби дракона» і рови, піхотні окопи, мінні поля та укріплені оборонні позиції. Про це повідомляє Міністерство оборони Британії з посиланням на дані своєї розвідки.

Як зауважують у британській розвідці, дуже ймовірно, що розширення оборонних ліній зменшить здатність Росії просуватися вперед або використовувати тактичні переваги в рамках її поточних наступальних операціях.

«Створення великих оборонних позицій вказує на виснажливий характер конфлікту і означає, що будь-яка спроба прориву буде з високою ймовірністю супроводжуватися великими втратами», – йдеться у повідомленні Міноборони Британії.

У січні Кабінет міністрів України виділив додаткові 2,5 мільярди гривень для будівництва інженерно-технічних і фортифікаційних споруд. Протягом останніх місяців фортифікаційне обладнання смуг оборони збільшили.

Зокрема, речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Ілля Євлаш у лютому повідомив, що на Куп’янському напрямку «досить потужні фортифікації почали зводити ще з осені».

«Зараз триває зведення фортифікаційних споруд на цьому напрямку: там є і бетонні споруди, які є довготривалими оборонними точками, крім того, постійно риються десятки ВОПів, які вже облаштовані на цьому напрямку. Впроваджуються мінні поля на найбільш загрозливих ділянках», – розповів він.

Число поранених через ракетний удар РФ по Мирнограду зросло – ОГП

Кількість поранених через російський ракетний удар по Мирнограду зросла до 11 людей, повідомляє у телеграмі Офіс генпрокурора.

Раніше повідомлялось про дев’ятьох поранених.

В ОГП зазначають, що поранені 16-річний хлопець, п’ятеро жінок та стільки ж чоловіків віком від 34 до 95 років – у постраждалих медики діагностували мінно-вибухові травми, різані рани, множинні садна, закриту черепно-мозкову травму та струс головного мозку.

За даними слідства, війська РФ завдали удару 10 березня близько 03:00. За попередніми даними, ракетами С-300 вони поцілили по житловому мікрорайону Мирнограда. Внаслідок атаки пошкоджені щонайменше 17 багатоповерхівок та 27 автомобілів.

Станом на 21 лютого в ООН підтвердили, що внаслідок майже дворічного повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 10 582 людей, ще 19 875 поранені. В організації припускають, що реальна кількість втрат серед цивільних осіб є набагато вищою.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Сили РФ атакували Мирноград ракетами С-300: є поранені, пошкоджені 9 багатоповерхівок – ОВА

Російські війська атакували Мирноград на Донеччині ракетами С-300 – поранені щонайменше 9 людей, у тому числі підліток, повідомив голова обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

«По Мирнограду росіяни випустили 3 ракети С-300: поранено щонайменше 9 людей, у тому числі 1 підліток, пошкоджено 9 багатоповерхівок і 27 автівок», – написав він у телеграмі.

Також у Покровському районі внаслідок російської агресії в Очеретиному поранена людина, а у Желанному пошкоджено 2 будинки і нежитлову, повідомив Філашкін.

За його даними, всього за добу російські війська 16 разів обстріляли населені пункти Донеччини. Також зафіксовані пошкодження у Краматорському та Бахмутському районах.

Станом на 21 лютого в ООН підтвердили, що внаслідок майже дворічного повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинули 10 582 людей, ще 19 875 поранені. В організації припускають, що реальна кількість втрат серед цивільних осіб є набагато вищою.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG