Доступність посилання

Унаслідок падіння уламків під час російської атаки у Святошинському районі Києва п’ять людей постраждали (серед них дитина 16 років), повідомила міська влада
Унаслідок падіння уламків під час російської атаки у Святошинському районі Києва п’ять людей постраждали (серед них дитина 16 років), повідомила міська влада

Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії, а також про спроби США та країн Європи досягти миру

У Мінцифри розповіли, коли будуть перші результати реформи військово-лікарської комісії

Перші результати реформи військово-лікарської комісії українці зможуть побачити уже через пів року – такий прогноз в інтерв’ю Радіо Свобода озвучив віцепрем’єр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Ми провели вже дві зустрічі. У нас є вже конкретна дорожня карта, що потрібно зробити. Я думаю, що за пів року буде дуже відчутний результат. Ми поки що говоримо про те, що якраз не військові поранені повинні з лікарні повертатися у військову частину, щоб взяти документ, а потім йти в третє місце, а це буде електронний документообіг. Буде впроваджуватися медична інформаційна система у кожен шпиталь. Дані будуть бігати замість військових», – зазначив міністр.

За його словами, найголовнішим елементом цієї реформи має стати цифровізація шпиталів і впровадження медичної інформаційної системи.

«Наприклад, потрібно три тисячі комп’ютерів, потрібно навчити персонал, потрібно пройти певний шлях доопрацювання інформаційно-медичної системи. Тобто це велике операційне навантаження на різні міністерства і команди», – розповів Федоров.

Він також додав, що у межах цієї реформи в Україні треба буде змінити низку нормативно-правових актів.

31 січня Міністерство цифрової трансформації анонсувало, що спільно з Міноборони, Мінсоцполітики та Мінветеранів розробили план з цифровізації військово-медичної комісії.

Міноборони Британії: українські танкісти швидко освоюють Challenger 2

Міністерство оборони Великої Британії у твітері показало фото з навчань українських військових на танках Challenger 2.

«Цього тижня танкісти Збройних сил України швидко освоювали керування могутнім Challenger 2. Велика Британія надає Україні танки Challenger 2, щоб допомогти їй захистити свою батьківщину та повернути територію», – йдеться в повідомленні.

Українські військові прибули до Британії для навчань на танках 29 січня.

Бійці ЗСУ вже проходять навчання у багатьох країнах світу. У Великій Британії вони опановують управління танками «Челленджер-2», в Німеччині – бронемашинами «Мардер», у США – танками «Абрамс» та зенітно-ракетними комплексами Patriot. Також підготовка українських військових відбувається в Чехії, Польщі та державах Балтії.

За словами військових експертів групи Conflict Intelligence Team, навчання екіпажів танків може тривати від трьох місяців і більше. Крім того, для їхнього використання необхідно підготувати технічний персонал, який займатиметься обслуговуванням та ремонтом машин, та відповідну інфраструктуру.

14 січня влада Великої Британії офіційно підтвердила рішення передати Україні танки Challenger 2.

Більше юрт: як волонтери у Казахстані збирають допомогу для України (фото)

В Україні у Бучі, Києві та Львові вже стоять казахські юрти, в яких можна зігрітися, випити і поїсти гарячого. Ці своєрідні «пункти незламності» виникли в результаті волонтерської ініціативи Nation's Future.

В її рамках казахські активісти почали збирати кошти для України відразу після початку широкомасштабного вторгнення Росії, а згодом розпочали направляти допомогу.

«У нас попросили намети, і ми вирішили привезти юрти», – розповідає голова групи Nation's Future казахська активістка Тогжан Кожалієва. Дивіться світлини у фотогалереї за лінком

Рада ЄС повідомила про офіційне затвердження стелі цін на російські нафтопродукти

Рада Європейського союзу 4 лютого офіційно затвердила дві стелі цін на нафтопродукти з Росії, повідомила пресслужба Ради ЄС.

Перше обмеження цін на нафтопродукти, які зазвичай торгуються зі знижкою до сирої нафти (мазут), встановлене на рівні 45 доларів за барель, друге обмеження ціни на нафтопродукти, які зазвичай торгуються з надбавкою до сирої нафти (дизельне паливо, бензин), встановлене на рівні 100 доларів США за барель.

Рішення набуває чинності з 5 лютого.

Крім того, Рада ЄС повідомила, що повернеться до перегляду механізму обмеження цін на сиру нафту в середині березня, і перегляд відбуватиметься регулярно кожні два місяці.

«Перед обличчям агресивної війни Росії ЄС рішуче підтримує Україну та її народ і непохитно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також невід’ємне право України на самооборону проти російської агресії», – йдеться в повідомленні.

5 грудня 2022 року почала діяти стеля цін на російську нафту, що експортується морем, у 60 доларів за барель. Це обмеження стало частиною восьмого пакету антиросійських санкцій ЄС.

Країни Заходу встановлюють граничні ціни, щоб скоротити доходи Росії, які допомагають їй продовжувати війну в Україні, і водночас не допустити припинення постачання та стрибка світових цін.

Стеля цін означає, що країни «Групи семи» та Євросоюз надаватимуть страхові та фінансові послуги, пов’язані з російськими нафтопродуктами лише в тому випадку, якщо їх закупили за граничною ціною або дешевше.

«Війна до останнього росіянина». Де готується наступати армія РФ?

Наскільки реальною є загроза нового наступу російської армії на півдні України? Чи є у Росії можливості для повторення одночасного наступу на декількох напрямках, як 24 лютого 2022 року? Як російські військові готуються до бойових дій на окупованих територіях. Про це дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте про це тут

У порту Керчі закрили тканиною дані танкера, щоб уникнути санкцій – фото

У Керченському морському рибному порту в окупованому Криму помічено танкер, на якому інформаційні дані судна закриті тканиною, повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.

На кормі тканиною закрита назва, а також ідентифікаційні номери корабля (IMO).

Кореспондент зазначає, що спроби сховати інформацію про танкер фіксувалися в Криму і раніше. Така практика може бути пов’язана з посиленням санкційного режиму щодо іноземних суден, які порушують заборону на заходження у кримські порти.

З липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів окупованого Росією півострова. Гавані Криму закриті для міжнародного судноплавства.

Раніше повідомлялося, що капітани іноземних суден під час заходження до кримських портів, закритих Україною після російської окупації Криму, вимикають автоматичну ідентифікаційну систему (AIS), яка дозволяє відстежувати судна в режимі реального часу. Проте журналістам вдалося виявити факти входу кораблів до портів Криму на підставі фотографій і спостережень очевидців.

WSJ: турецькі компанії продали Росії товари для військових потреб на десятки мільйонів доларів

Турецькі компанії минулого року експортували до Росії обладнання, електроніку, запчастини й інші предмети, необхідні для її військових потреб, на десятки мільйонів доларів, пише The Wall Street Journal із посиланням на торгові дані.

За інформацією газети, щонайменше 13 турецьких компаній поставили на російський ринок на суму не менше ніж 18,5 мільйонів доларів пластмасу, гумові вироби і транспортні засоби. Їх закупили не менше ніж 10 російських фірм, які перебувають під санкціями США через їхню причетність до нападу на Україну. За даними The Wall Street Journal, турецькі компанії відправили щонайменше три партії товарів американського виробництва.

Турецькі компанії також відправили до Росії з березня по жовтень 2022 року ліфти, електрогенератори та інші товари виробництва США на суму 15 мільйонів доларів, порушуючи американський експортний контроль, спрямований на те, щоб позбавити Росію життєво важливого військового обладнання.

Серед компаній, що отримали турецьке обладнання, The Wall Street Journal згадує дочірнє підприємство російської корпорації «Тактичні ракети», що виробляє системи озброєння для російського флоту, та компанію «Промтехнологія», яка виготовляє гвинтівки. Обидві компанії перебувають у обмежувальному списку Сполучених Штатів.

Москва та Анкара публікацію видання не коментували.

За даними джерел Bloomberg, раніше Вашингтон попередив представників влади Туреччини й Об’єднаних Арабських Еміратів про те, що підтримка ними економічних та фінансових зв’язків з Росією заважає зусиллям щодо тиску на Москву.

«Наш 1 постріл арти – на 20 їхніх». Як 28-а бригада ЗСУ та ТРО звільняли Херсонщину

Звільнені Олександрівку і Станіслав Херсонської області російська армія обстрілює дотепер. Б’ють з «Градів» із окупованої Кінбурнської коси.

Інтенсивні бої за Олександрівку, розташовану на Дніпровському лимані, відбувалися у березні й квітні. 28-й бригаді ЗСУ протистояли вишколені й добре озброєні підрозділи російської армії. Читайте і дивіться за лінком

За майже рік повномасштабної війни Україна зазнала понад дві тисячі кібератак – Федоров

За майже рік повномасштабної війни Україна зазнала понад дві тисячі кібератак, повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода віцепрем’єр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Якщо ми говоримо про офіційно зафіксовані атаки, то це більше ніж дві тисячі. Це за рік. Але насправді відбувається кібервійна, коли атакуються безліч інформаційних систем. І ці атаки не фіксуються. Але відбуваються. Тому ми можемо говорити про набагато більшу кількість атак. І кожної секунди, кожної хвилини відбувається атака на ті чи інші інформаційні системи», – зазначив очільник Мінцифри.

За його словами, російські хакери намагаються втрутитись насамперед у роботу українських держреєстрів та інформаційних держсистем, але поки що їм це не вдалося, і в України «взагалі не було жодного витоку сенситивної інформації після 24 лютого».

Наприкінці 2021 та на початку 2022 року українский держсектор зазнав масових кібератак, які пізніше українська влада назвала першим етапом повномасштабного російського вторгнення.

В ISW пояснили, для чого влада Росії вдається до «законодавчих маніпуляцій» із рівнями терористичної небезпеки

Безстрокове продовження високого рівня терористичної небезпеки у російських регіонах є маніпуляцією з метою представити війну РФ в Україні як пряму загрозу внутрішній безпеці Росії і забезпечити подальшу підтримку «російських операцій», пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Російські чиновники через законодавчі маніпуляції продовжують інформаційну операцію про те, що війна РФ проти України є прямою загрозою безпеці Росії. Брянська і Курська області 3 лютого оголосили про безстрокове продовження «жовтого» рівня терористичної загрози у зв’язку з необхідністю посилення заходів із захисту та оборони території Росії», – йдеться в повідомленні.

В ISW нагадали, що президент Росії Володимир Путін 31 січня підписав указ, який спрощує процес запровадження оповіщень про терористичні загрози в Росії і дозволяє російським регіонам, віднесеним до «жовтого рівня» терористичної загрози, на невизначений термін запроваджувати підвищений «терористичний рівень».

«Представники влади Брянської та Курської областей Росії, швидше за все, використовуватимуть цей новий режим «рівня терористичної загрози» для посилення правоохоронних заходів із метою придушення внутрішнього інакомислення, зокрема для того, щоб представити війну в Україні як пряму загрозу внутрішній безпеці Росії і забезпечити подальшу підтримку російських операцій», – зауважили аналітики.

Крім Курської і Брянської областей Росії, безстроковий високий рівень терористичної небезпеки 4 лютого запровадила і влада Бєлгородської області Росії.

Високий рівень терористичної небезпеки у Росії серед іншого передбачає посилені патрулі в громадських місцях, ретельніший контроль в аеропортах і на вокзалах, переведення медичних організацій у режим підвищеної готовності.

У 2022 році до країн Центральної Азії виїхала рекордна кількість росіян – дані прикордонників

У 2022 році до Узбекистану, Кигризстану, Таджикистану, Монголії та Вірменії виїхала рекордна за останні п’ять років кількість громадян Росії – це випливає із даних російської прикордонної служби, повідомила російська служба Радіо Свобода.

Пік виїздів припав на третій квартал. Це може бути пов’язане з оголошенням у Росії мобілізації у вересні, – тоді багато росіян, бажаючи уникнути призову, виїжджали з країни.

Видання «Медуза», проаналізувавши надані прикордонною службою цифри, робить висновок, що виїзд до Монголії за рік зріс на 989%, до Грузії – на 475%, до Казахстану – на 234%, до Таджикистану – на 212%, до Узбекистану – на 99%. Крім того, кількість вильотів росіян до Ізраїлю у 2022 році зросла вдвічі і перевищила 100 тисяч.

Статистика враховує лише кількість перетинів кордону, що не обов’язково стосується еміграції: сюди входять також виїзди на відпочинок, у ділових й особистих цілях, і багато росіян невдовзі повертаються.

Однак «Новая газета» наводить думку демографів Юлії Флоринської та Олексія Ракші, які оцінюють минулорічну хвилю еміграції з Росії у 400-800 тисяч осіб. Інші спеціалісти називають цифри до мільйона. З емігрантів 2022 року понад 100 тисяч залишилися у Грузії, ще принаймні 100 тисяч – у Казахстані. 50-100 тисяч відлетіли до Сербії, близько 40 тисяч – до Вірменії. Приблизно по 35 тисяч російських громадян виїхали до Ізраїлю, Киргизстану і країн Євросоюзу.

Міненерго: ситуація з електропостачанням «продовжує поліпшуватися»

Ситуація з електропостачанням 4 лютого продовжує поліпшуватися, повідомили в Міністерстві енергетики України.

«Так, через зниження попиту на електричну енергію у вихідний день, а також увімкнення після ремонтів блоків теплової генерації очікуваний дефіцит електричної потужності на вечірній максимум становитиме до 12 % від потреби», – йдеться в повідомленні.

У міністерстві уточнили, що у зв’язку з бойовими діями найскладніша ситуація зі знеструмленнями спостерігається в Донецькій, Херсонській і Харківській областях.

«Через дефіцит генеруючої потужності й мережеві обмеження найбільша частка відключених споживачів – у Волинській, Одеській і Чернівецькій областях. Обмеження споживання електроенергії здійснюється НЕК «Укренерго» шляхом доведення до всіх операторів систем розподілу (ОСР) лімітів споживання, які діють упродовж доби», – заявили в Міненерго.

Напередодні в «Укренерго» повідомляли про суттєвий дефіцит в енергосистемі України.

В «Укренерго» нагадали, що внаслідок російських ракетних і дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) і високовольтна мережа, у результаті виробництво електроенергії на електростанціях, які працюють, не може повністю покрити споживання.

В ОП повідомили про черговий «великий обмін полоненими»

Україна в рамках чергового обміну полоненими змогла повернути 116 своїх захисників, повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

«Черговий великий обмін полоненими. Нам вдалося повернути 116 наших людей, оборонців Маріуполя, херсонських партизанів, снайперів з Бахмутського напрямку й інших наших героїв. 87 воїнів ЗСУ, двоє з яких » із ССО. Вісім бійців ТрО, семеро з Нацгвардії, шестеро з Нацполіції, п’ятеро вз ДПСУ, двоє з ВМС та один представник ДСНС. З них двоє офіцерів та 114 рядових і сержантів», – повідомив Єрмак у телеграмі 4 лютого.

За його словами, українській стороні також вдалося повернути тіла загиблих іноземних волонтерів-добровольців, а також тіло загиблого воїна- добровольця – українця, який служив у Французькому іноземному легіоні і після початку повномасштабного російського вторгнення повернувся захищати Україну – Євгенія Кулика.

Міністерство оборони Росії прозвітувало про повернення 63 російських військових у результаті обміну полоненими.

У публікації в телеграм-каналі Міноборони Росії сказано, що серед звільнених були особи «чутливої категорії», обмін яких став можливим «завдяки посередництву керівництва Об’єднаних Арабських Еміратів». Що це за категорія і хто до неї належить, у відомстві не уточнили.

Про попередній обмін повідомляли близько місяця тому, тоді Україна повернула з полону 50 військових.

За даними координаційного штабу України з питань поводження з військовополоненими, у 2022 році з російського полону вдалося звільнити 1596 військових і цивільних українців, зокрема 187 жінок.

В ОВА повідомили про стан підлітків, які постраждали від вибуху міни «пелюстка» в Ізюмі

В Ізюмі на Харківщині внаслідок вибуху протипіхотної міни «пелюстка» 3 лютого постраждали восьмеро, а не семеро підлітків, як повідомляли раніше – уточнені дані Обласного центру екстреної медичної допомоги навів голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«У семи дітей – осколкові поранення. В однієї дівчинки – психологічна травма – гостра реакція на стрес. Стан постраждалих легкий, їхнім життям загрози немає. Проте всіх дітей госпіталізували до харківської лікарні для дообстеження», – написав Синєгубов у телеграмі.

Напередодні голова ОВА повідомив, що діти знайшли фрагмент протипіхотної міни, відомої як «пелюсток».

«Один із підлітків підняв його із землі та кинув поруч з іншими. Міна здетонувала», – написав голова області.

Він вкотре нагадав про високу мінну небезпеку на деокупованих територіях Харківщини і закликав у разі виявлення підозрілих предметів у жодному разі не брати їх до рук, а негайно повідомити про таку знахідку спеціалістів ДСНС або поліцію.

Про підриви людей на мінах на Харківщині повідомляють регулярно.

На початку вересня українські війська звільнили від російської окупації більшу частину Харківської області.

Одеса і частина Одеського району знеструмлені через аварію – ДТЕК

Одеса і частина Одеського району залишилися без світла через аварію, повідомили в компанії ДТЕК.

«Зранку 4 лютого сталася друга за останню добу масштабна аварія на підстанції НЕК «Укренерго». У зв’язку з цим Одеса і частина Одеського району тимчасово знеструмлені. Енергетики докладають максимум зусиль, щоб заживити об’єкти критичної інфраструктури», – йдеться в повідомленні.

У ДТЕК уточнили, що фахівці «Укренерго» усувають аварію, електропостачання буде відновлене відразу після завершення робіт.

Після ракетного обстрілу Одещини, що стався зранку 26 січня, на всій території області продовжують діяти екстрені відключення світла.

В «Укренерго» заявляли, що на Одещині після згаданого ракетного обстрілу ситуація зі світлом була найскладнішою.

У Мінцифри розповіли, коли Facebook, Instagram і TikTok припинять блокувати українців через пости про російську агресію

У Мінцифри активно комунікують із представниками соцмереж Facebook, Instagram, TikTok щодо перегляду правил цих соцмереж для того, щоби пости українців про війну не потрапляли під обмеження. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів віцепрем’єр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Вони говорять, що жоден алгоритм не був готовий до війни, до того, що те, що вчора публікувати, потрібно було блокувати, обмежувати, то сьогодні це – реалії життя. І тому вони змінюють цей алгоритм. Але, напевне, дуже важливий сигнал – по-перше, рішення щодо «Азову», а по-друге, якщо когось заблокували: медіа, журналістів або блогерів, то можемо швидко розблоковувати», – зазначив Федоров, коментуючи співпрацю Мінцифри та компанії Meta, до якої належать соцмережі Facebook та Instagram.

Також міністр розповів, що два тижні тому мав першу зустріч із представником китайської соцмережі TikTok, яка, за його оцінкою, виявилася «доволі плідною».

«По-перше, вони розповіли про статистику, показали аналітику, скільки блокують. Вони розповідали, як працює система аналізу цих ситуацій, як вони відслідковують і намагаються російську пропаганду блокувати. Ми говорили про проблеми з блокуванням і домовилися, що вони проведуть майстер-клас для всіх блогерів, медіа, хто забажає. Про все, як це працює, більше деталей будуть розповідати», – зазначив Федоров, коментуючи співпрацю Мінцифри із представниками сомережі TikTok.

19 січня компанія Meta, яка володіє соцмережами Instagram і Facebook, заявила, більше не блокуватиме контент про полк «Азов».

В Україні через агресію Росії загинули 460 дітей – ОГП

В Україні кількість дітей, загиблих через повномасштабну війну Росії, зросла до 460, повідомив Офіс генерального прокурора 4 лютого. Число постраждалих дітей залишилося незмінним від попереднього дня – 919.

«Стало відомо, що 31 січня внаслідок обстрілу Бахмуту Донецької області загинув 12-річний хлопчик», – уточнили в ОГП.

У прокуратурі наголосили, що наведені цифри – не остаточні, триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на окупованих і звільнених територіях.

За даними ОГП, через бомбардування й обстріли збройними силами Росії в Україні пошкоджені 3126 закладів освіти, 337 із них – зруйновані повністю.

Управління верховного комісара ООН із прав людини підтвердило 7 110 випадків загибелі і 11 547 випадків поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Такими є дані організації від 24 лютого до 29 січня.

Від 1 до 29 січня УВКПЛ ООН зафіксувало 170 випадків загибелі і 506 – поранення цивільних в Україні.

В організації наголошують, що реальне число загиблих є значно вищим, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається із затримкою, і багато повідомлень все ще потребують підтвердження.

«Ми платили мільйони гривень за кібератаки на «Дію». Інтерв'ю із міністром Михайлом Федоровим

Минулий рік розпочався для України із масштабних кібератак, які фактично стали першою фазою повномасштабного російського вторгнення.

  • Із якими викликами у цифровій сфері Україна зустріла 2023 рік?
  • Чому в чергу за українським додатком «Дія» вже вишикувалась низка країн?
  • Чи планує Україна проводити в «Дії» вибори та перепис населення?
  • Коли і завдяки чому може відбутись технологічний перелом на фронті?
  • Та коли українців припинять блокувати у фейсбуці, інстаграмі та тіктоці через пости про російську агресію?

Про усе це Радіо Свобода поспілкувалось із віцепрем'єром та міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим. Читайте і дивіться за лінком

ВМС: у Чорному морі немає російських носіїв ракет «Калібр»

У Чорному морі станом на ранок 4 лютого на бойовому чергуванні перебувають дев’ять російських кораблів, серед яких немає жодного носія крилатих ракет «Калібр», повідомили у Військово-морських силах Збройних сил України.

«В Азовському морі ворог продовжує контролювати морські комунікації, утримуючи на бойовому чергуванні один корабель; у Середземному морі – 10 ворожих кораблів, з них п’ять носіїв крилатих ракет «Калібр», загальний залп – 72 ракети», – йдеться в повідомленні.

Напередодні про те, що Росія вивела носії крилатих ракет «Калібр» з Чорного моря, заявила керівниця пресцентру сил охорони та оборони оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

«Ворог тяжіє до бурхливої реакції на дії світової спільноти, коли вона проявляє особливо активно підтримку, наприклад, коли відбуваються саміти. Ворог готує певні підтяжки, які може застосувати як додатковий психологічний тиск. Так само зараз – цілком ймовірно. Ми бачили і розгортання корабельного угруповання, і активність ворожої авіації, і збільшення активності БПЛА, які збирали інформацію. Ми говоримо про те, що найближчими днями найімовірніше буде застосована одна з тактик психологічного і техногенного тиску на населення України», – розповіла вона в ефірі національного телемарафону.

Гуменюк зауважила, що російські сили постійно маневрують.

«Якщо на ранок (3 лютого –ред.) було в готовності два ракетоносії, то зараз їх в морі немає», – додала вона.

Вранці 3 лютого у Військово-морських силах Збройних сил України повідомляли, що у Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають 10 російських кораблів, із них – два носії крилатих ракет «Калібр» із загальним залпом – 16 ракет.

Росія готує евакуацію колаборантів на Луганщині – українські військові

Росія готується евакуювати колаборантів із родинами на Луганщині, повідомив у ранковому зведенні 4 лютого Генеральний штаб Збройних сил України.

«Противник розпочав заходи з евакуації населення з тимчасово окупованих територій. За наявною інформацією, до виїзду готують колаборантів із сім’ями у Троїцькому районі Луганської області», – йдеться в повідомленні. Подробиць у командуванні не навели.

Цього тижня представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк повідомив, що президент Росії Володимир Путін наказав захопити території Донецької та Луганської областей до березня. За словами Черняка, є ознаки підготовки Росії до нової спроби масованого наступу та захоплення сходу країни.

«Ми спостерігаємо, що російсько-окупаційні війська передислоковують на схід додаткові штурмові групи, підрозділи, озброєння та військову техніку. За даними воєнної розвідки України, Путін віддав наказ до березня захопити території Донецької та Луганської областей», – заявив Черняк.

Донецька і Луганська області залишаються серед районів найбільш запеклого протистояння.

У Головному управлінні розвідки Міноборони заявляють, що Україна перебуває напередодні «дуже активної фази» війни.

Генштаб ЗСУ – що армія РФ активно веде розвідку, на окремих напрямках готується до наступу.

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов заявив, що Росія готується до «максимальної ескалації» найближчим часом, і не виключив, що президент РФ Володимир Путін спробує ще один наступ на Україну з півночі, півдня і сходу, як це сталося 24 лютого 2022 року – можливо, навіть до річниці повномасштабного вторгнення.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG