Доступність посилання

Очільники дипломатичних місій іноземних держав іідвідали місце ракетного удару РФ по Києву і вшанували пам'ять загиблих. 15 травня 2026 року
Очільники дипломатичних місій іноземних держав іідвідали місце ракетного удару РФ по Києву і вшанували пам'ять загиблих. 15 травня 2026 року

Live Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії, а також про спроби США та країн Європи досягти миру

«Упевнено тримається оборона» – Володимир Назаренко про ситуацію у Бахмуті

Президент України Володимир Зеленський відвідав передові позиції українських військових на Бахмутському напрямку в Донецькій області і нагородив оборонців Бахмута, повідомила пресслужба голови держави 22 березня.

Згодом цього ж дня Генштаб ЗСУ повідомив про «найзапекліші бої» в південній і північній частині Бахмуту.

Яка ситуація нині у Бахмуті? Чи справді російський штурм цього міста слабшає, як каже британська розвідка? Чи відчувають це на собі українські захисники?

Про це в етері програми Радіо Свобода «Свобода Live» розповів Володимир Назаренко, заступник командира батальйону «Свобода», лейтенант Національної гвардії України.

Росія тримає 15 кораблів у Чорному морі, з них три ракетоносії – ОК «Південь»

Російські кораблі продовжують маневрувати в Чорному морі на південний схід від Криму, повідомляє оперативне командування «Південь» увечері 22 березня.

«На разі на службі перебуває 1️5 одиниць, серед яких вже три ракетоносії – протягом дня додався підводний човен. Таким чином сумарний залп «Калібрів» може сягати 2️0 (якщо, звісно, то не був «джанкойський вантаж»)», – йдеться в зведенні.

Командування припускає, що, судячи з активності російської авіації, присутності в морі ракетоносіїв і застосування дронів-камікадзе вночі, загроза ракетних ударів та інших повітряних атак залишається досить високою.

Напередодні оперативне командування «Південь» повідомляло про 12 російських кораблів у Чорному морі.

Російський удар по гуртожитку на Київщині: кількість жертв зросла до восьми – ДСНС

Кількість загиблих у Ржищеві через російську атаку на Київську область зросла до восьми – про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій у області ввечері 22 березня.

«Станом на 18:00 загинуло вісім осіб, постраждало сім осіб та врятовано одну особу», – йдеться в повідомленні.

ДСНС уточнює, що розбір завалів та пошуково-рятувальні роботи тривають.

За даними ДСНС, вночі 22 березня у Ржищеві Київської області внаслідок російської атаки частково зруйновано 4-й та 5-й поверхи двох п’ятиповерхових гуртожитків та триповерховий навчальний корпус професійного ліцею з подальшим горінням.

Вселенський патріарх: РПЦ поділяє відповідальність за війну

Константинопольський (Вселенський) православний патріарх Варфоломій заявив 22 березня, що керівництво Російської православної церкви поділяє з російською владою відповідальність за можливі порушення в Україні. На думку патріарха, влада Росії «використовує церкву як інструмент для досягнення своїх політичних цілей». Варфоломій наголосив, що готовий брати участь, як він висловився, в післявоєнному духовному відродженні Росії.

Патріарх виступив на конференції в парламенті Литви. Він сказав, що керівництво Росії та РПЦ співпрацювали у здійсненні військового вторгнення в Україну і, зокрема, в насильницькому вивезенні українських дітей, саме в ньому Міжнародний кримінальний суд у Гаазі підозрює російського президента Володимира Путіна.

Варфоломій закликав релігійні та світські ініціативи співпрацювати заради «нейтралізації здатності керівництва Московського патріархату підривати єдність та богословськи узаконювати злочинні дії». Однак він вважає місією православної церкви «повернути російських братів і сестер до нашої спільноти, яка ґрунтується на спільних цінностях», повідомляє «Голос Америки».

21 березня уряд Литви та Константинопольський патріархат підписали договір про співпрацю. Патріарх Варфоломій заявив про можливість розширення присутності очолюваного ним патріархату в Литві, аж до створення в цій країні екзархату.

Глава Російської православної церкви патріарх Кирило в своїх проповідях і виступах після російського вторгнення в Україну неодноразово говорив, що «Росія ніколи ні на кого не нападала», і звинувачував у розпалюванні конфлікту країни Заходу та антицерковні сили. Він також говорив, що російські військові в Україні захищають країну та закликав паству молитися «за владу та військо». Кирило перебуває під санкціями кількох західних країн.

Після початку війни в Україні про свою повну незалежність від Москви формально оголосила Українська православна церква (яка перебуває в молитовній єдності з Московським патріархатом).

Троє поранених через обстріл Запоріжжя у важкому стані – Куртєв

Секретар міської ради Запоріжжя Анатолій Куртєв 22 березня прокоментував стан постраждалих внаслідок ракетного удару по місту.

«Сьогодні рятувальники врятували шістьох людей. За життя ще 25-ти людей зараз боряться запорізькі медики. Троє постраждалих знаходяться у важкому стані, 19 людей перебувають у стані середньої тяжкості», – заявив він.

Куртєв вказав на те, що, окрім двох багатоповерхівок, в яких постраждали 34 квартири, вибухова хвиля також пошкодила вікна й балкони 12-ти будинків поруч. Загалом різних пошкоджень зазнали понад 300 квартир.

«Пʼяти людям, які звернулися за допомогою про розселення, ми надали місця у модульному містечку та в одному з шелтерів», – додав секретар міської ради.

Російські війська обстріляли Запоріжжя 22 березня, дві ракети влучили між двома дев’ятиповерхівками. Внаслідок удару загинула одна людина, ще 34 отримали поранення.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Рятувальна операція в Запоріжжі завершена: 34 поранених, один загиблий – МВС

Рятувальники завершили роботи на місці влучання в будинки в Запоріжжі, повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко 22 березня.

«Рятувальники ДСНС України витягли з-під завалів шістьох людей та ліквідували пожежу в двох багатоповерхівках. Постраждали 34 особи. 29 госпіталізовані, з них троє дітей. На жаль, одна людина померла в лікарні», – заявив він.

Він також подякував волонтерам, які долучилися до розбору завалів у будинках.

За словами міністра, поліція фіксувала докази «чергового воєнного злочину РФ проти цивільного населення» на місці влучання.

Російські війська обстріляли Запоріжжя 22 березня, дві ракети влучили між двома дев’ятиповерхівками.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

У ЗСУ прокоментували інформацію про навчання українських пілотів на винищувачах Mirage 2000 у Франції

Інформація про навчання українських пілотів у Франції на винищувачах Mirage 2000 не відповідає дійсності. Про це у коментарі Радіо Свобода заявив 22 березня речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Зараз іде інформація, нібито українські пілоти навчаються у Франції уже півтора місяця на літаках «Міраж». Я хотів би одразу спростувати це, щоби не було перекручувань. Так, нам різні країни пропонують свої майданчики для можливого, потенційного, майбутнього навчання наших пілотів на той тип, який буде обраний колегіально під час консультацій із нашими західними партнерами», – сказав Юрій Ігнат.

При цьому Ігнат не заперечує, що українські військові дійсно проходили навчання у Франції, однак, за його словами, це були не пілоти.

«У Франції проходили підготовку і авіанавідники, і курси виживання для авіаторів, але про навчання льотного складу зараз не йдеться», – зазначив Ігнат.

Раніше французька газета Figaro повідомила, що у Франція вже півтора місяця навчає українських пілотів на винищувачах Mirage 2000.

За даними видання, близько тридцяти українських пілотів вже понад півтора місяця проходять прискорену підготовку на французьких винищувачах-бомбардувальниках на авіабазах Мон-де-Марсан та Нансі.

Зеленський вручив меру Харкова відзнаку «Місто-герой України»

Президент України Володимир Зеленський відвідав Харківщину 22 березня – про це він розповів у вечірньому зверненні.

За словами президента, Харків «тримається міцно».

«Місто живе, місто бореться, Харків дає силу всьому нашому сходу. Я дякую кожному й кожній, хто залишився в Харкові, хто працює, хто дає роботу іншим, хто зберігає безпеку, захищає кордон! Дякую всім – на позиціях, на постах, на об’єктах критичної інфраструктури, комунальникам, місцевій владі, бізнесу, освітянам», – заявив він.

Зеленський додав, що передав Харкову спеціальну відзнаку: «відзнаку міста-героя, стрічку на прапор міста, що позначає особливу хоробрість харків’ян».

Мер Харкова Ігор Терехов також прокоментував отримання нагороди.

«Це заслуга усіх нас – військових, бійців тероборони, комунальників, лікарів, вчителів, волонтерів, всіх, хто робив все можливе, а часто й неможливе, аби Харків вистояв, аби Харків лишився українським містом», – заявив він.

21 березня Володимир Зеленський підписав указ про відзнаку «Місто-герой України», який визначає оформлення і підстави для «для відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст».

«У повоєнному Криму не може бути монополії однієї етнічної спільноти, як це було до окупації 2014 року» – Чубаров

Будучи депутатом Верховної Ради АРК, Рефат Чубаров брав активну участь у подіях лютого та березня 2014 року в Криму, був однією з головних осіб кримського спротиву, що розгорнувся 9 років тому. Заслуга проукраїнського руху в Криму тоді полягала в тому, що його учасники затверджували у Криму ідеї Революції гідності. Ми попросили голову Меджлісу кримськотатарського народу Чубарова згадати події тих днів та оцінити їх значення для Криму сьогоднішнього і повоєнного.

Російські війська «переорієнтовують напрямки ударів». У ГУР назвали можливі цілі

Російські військові переорієнтовують напрямки своїх ударів: енергетика залишиться мішенню, але основною ціллю можуть стати військові об’єкти, концентрація українських військ і логістика, заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю РБК-Україна.

За його словами, Кремлю так і не вдалося зруйнувати українську енергосистему протягом зими. «Тому росіяни зараз будуть дещо переорієнтувати напрямки нанесення ударів. Це можуть бути і військові об’єкти, і концентрація військ, і система логістики наших угруповань», – цитує слова Скібіцького пресслужба ГУР.

Нещодавні удари по нафтобазах, за його словами, підтвердили те, що загарбники будуть намагатися знищити ті критичні елементи інфраструктури, які необхідні Україні для успішного ведення бойових дій.

Скібіцький не виключає того, що ціллю для російських сил також можуть стати гідротехнічні й очисні споруди, як про це раніше говорили в Повітряних силах ЗСУ.

«Ми аналізуємо, розвідку яких об’єктів веде Російська Федерація. Серед них є і гідротехнічні споруди, мости через Дніпро, аеродроми та аеропорти, шляхи постачання озброєння та військової техніки, які йдуть із Заходу. Росія постійно здійснює розвідку цих об’єктів, в тому числі космічну», – сказав представник ГУР.

Раніше сьогодні керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону заявила, що загроза ракетного удару з боку Росії залишається досить високою.

«Враховуючи певну активність ворожої авіації протягом сьогоднішньої доби, можна говорити про те, що рівень загрози ракетного удару є досить високим. Це навряд чи буде масований удар. Скоріш за все, вони будуть дотримуватися практики точкових ракетних ударів», – сказала вона.

У ніч на 22 березня російські сили атакували українські міста дронами. За даними Генштабу ЗСУ, українські військові збили 16 дронів з 21 запущеного російськими силами. 21 березня Одеська районна військова адміністрація повідомила про ракетну атаку на область.

22 березня російські ракети пошкодили багатоповерхівки в Запоріжжі.

Мирний житель загинув через підрив на вибухівці на Херсонщині

Цивільний загинув у Бериславському районі Херсонської області, повідомила обласна військова адміністрація 22 березня.

«Трагедія трапилася поблизу села Червоне. Там під час виконання польових робіт на вибухівку, залишену армією РФ, натрапив 65-річний чоловік. Через тяжкі травми він загинув на місці», – йдеться в повідомленні.

ОВА закликає жителів області дотримуватися правил мінної безпеки: «не варто відвідувати місця, які ще не обстежили вибухотехніки».

На деокупованих територіях місцеві жителі регулярно натрапляють на міни, часто травмуючись чи втрачаючи життя. Влада закликає людей бути обережними і не відвідувати ліси, лісосмуги, поля, які не обстеженні саперами і де ще можуть залишатися вибухонебезпечні предмети.

За даними ДСНС, потенційно небезпечними через замінування є третина від загальної площі України.

На Херсонщині зменшили тривалість комендантської години – ОВА

На Херсонщині зменшили тривалість комендантської години, повідомила обласна військова адміністрація.

«З 24 березня вона починатиметься о 20:00 і триватиме до 6:00… Під час комендантської години пересуватися і перебувати на вулицях населених пунктів суворо заборонено», – йдеться в повідомленні.

Досі комендантська година в Херсонській області тривала з 19:00 до 6:30.

20 березня керівник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко підписав наказ про зміну комендантської години в Києві з 26 березня 2023 року. Згідно з документом, комендантська година діятиме з 00:00 до 05:00 щодня, а не як зараз – із 23:00.

«Верстка»: у понад пів сотні регіонів Росії військовим затримують виплати

У 52 регіонах Росії, а також в окупованому Криму російські військові не отримують належних виплат – йдеться у розслідуванні видання «Верстка». За словами військовослужбовців, багато хто з них не отримує зарплату по кілька місяців або отримує в рази менше від належних сум.

Скарги подають російські військові, у тому числі учасники бойових дій в Україні – контрактники, добровольці і мобілізовані, а також їхні родичі.

Деякі з них повідомляють про невиплати зарплат із початку року чи навіть із кінця минулого. Частина з них все ж таки отримують виплати, але із затримками. Інші не отримують нічого або в рази менше за ті суми, які були їм обіцяні. Називають суми від семи до 15 тисяч рублів на місяць. При цьому розмір оплати рядовим, який заявило Міноборони Росії, має становити 195 тисяч рублів на місяць. Оплата праці офіцерів – вища.

Підрозділи Міністерства оборони Росії у коментарях авторам скарг стверджують, що затримки з виплатами можуть бути зумовлені переведенням військовослужбовців з одних військових частин до інших.

За словами російських військових та їхніх родичів, проблеми з отриманням виплат почалися у 2023 році. 2022 року такі випадки були поодинокими.

Голова російського «Комітету солдатських матерів» Валентина Мельникова вважає, що більшість невиплат пов’язана з адміністративним колапсом, з яким зіткнулася російська армія. На її думку, в умовах бойових дій військові частини виявилися не готовими до ведення суворого обліку для незвично великої кількості військовослужбовців.

НАТО має готуватися до тривалого протистояння в Україні – голова уряду Естонії

Премʼєр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що країни НАТО мають готуватися до тривалої війни в Україні, закликавши союзників збільшити витрати на оборону.

«Росія підготувалася до тривалої конфронтації, і ми теж повинні», — написала Каллас у твітері 22 березня.

Голова уряду Естонії закликала країни НАТО збільшити витрати на оборону понад поріг у 2% від валового внутрішнього продукту.

«Естонія значно збільшила свій оборонний бюджет, до 2024 року він сягне 3% ВВП», наголосила вона. «2% ВВП на витрати на оборону мають бути мінімумом, а не стелею», – додала Кая Каллас.

У лютому, перебуваючи з візитом у Києві, міністр оборони Естонії Ханно Певкур оголосив про пакет військової допомоги для України для українських сил спеціальних операцій.

Естонія вже надала Україні військову допомогу на суму майже 400 мільйонів євро, або понад 1% ВВП.

Удар по Запоріжжю «безумовно може бути» спрямований проти цивільних – Білий дім

Адміністрація Байдена не стала прямо звинувачувати Росію в ракетному ударі по цивільному населенню в Запоріжжі, але заявила, що це «безумовно» узгоджується з попередніми подібними атаками.

«Це, безсумнівно, може бути» націлене на цивільних», – сказав координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

«Очевидно, що російська практика допускає націлювання на цивільну інфраструктуру і не звертає уваги, щоб уникнути націлювання на цивільних осіб. Так що це абсолютно можливо», – сказав Кірбі, додавши, що США поки не мають точної інформації «конкретно про цей удар».

У Запоріжжі внаслідок влучання російської ракети між двома дев’ятиповерхівками, за останніми даними, постраждали 32 людини, повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій. За повідомленням, шпиталізовані 27 людей, зокрема троє дітей. П’ятьом людям надана допомога на місці. Одна людина загинула.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Блінкен: європейські члени МКС мають заарештувати Путіна, якщо він приїде

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив 22 березня, що будь-яка європейська країна, яка є стороною Міжнародного кримінального суду (МКС), має заарештувати президента Росії Володимира Путіна, якщо він приїде до такої країни.

«Гадаю, що будь-хто, хто є стороною в суді і має зобов’язання, має виконувати свої зобов’язання», – сказав Блінкен у відповідь на запитання сенатора-республіканця Ліндзі Грема на слуханнях у комітеті з асигнувань Сенату.

Блінкен не став говорити, чи видасть влада США президента Росії Міжнародному кримінальному суду, якщо він приїде до Сполучених Штатів, зазначивши, що США не є стороною в суді.

«Я не думаю, що він планує найближчим часом приїхати сюди», – відповів Блінкен.

Путін майже не залишав Росію впродовж останніх років, а до США він не їздив із 2015 року.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президентові РФ Марії Львової-Бєлової. За версією суду, Путін та Львова-Бєлова особисто відповідальні за примусову депортацію дітей із окупованих українських територій до Росії.

Бахмут: Росія ослабла, але готується наступати? Напрямки, обстріли, загострення

  • Обстріли українських міст: Запоріжжя, Одеса, Ржищів. Є загиблі та поранені. У Запоріжжі внаслідок влучання російської ракети між двома дев’ятиповерхівками, за останніми даними, постраждали 32 людини, повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій, одна людина загинула. В Одесі, за попередніми даними ОГП, троє людей отримали травми. На Київщині, як повідомила поліція, через нічні атаки РФ загинули семеро людей.

Про це дивіться у програмі «Свобода Live» о 20:00 на @Радіо Свобода:

  • Найближчі тижні будуть критичними? Росія готує новий наступ: у Білому домі дали прогноз щодо подій на фронті. Чи вистачить ресурсів Збройним силам України, щоб стримати російський наступ та для чого президент України Володимир Зеленський знову поїхав під Бахмут? Пряме включення з-під Бахмуту.
  • Віктор Медведчук отримав в Росії нові заправки та гроші на політичний проєкт. Яку ставку на нього роблять в Кремлі? Обговорюємо нове розслідування Схем.

У Палаті представників відбудуться наглядові слухання щодо допомоги США Україні

Голова комітету Палати представників Конгресу США Майк Маккол наступної середи, 29 березня, проведе слухання на тему «Нагляд, прозорість і підзвітність допомоги Україні». Про це комітет оголосив 22 березня.

Очікується, що на слуханнях свідчитимуть представники Державного департаменту, міністерства оборони та Агентства США з міжнародного розвитку.

Аналітики припускали, що мільярди доларів допомоги США Україні стануть предметом підвищеної уваги Палати представників під керівництвом республіканців.

Генеральні інспектори американських відомств наразі не оголошували про випадки нецільового використання наданих США коштів або зброї. Офіс Генерального інспектора здійснює десятки поточних проєктів, пов’язаних із наглядом за допомогою США Україні.

20 березня держсекретар США Ентоні Блінкен у 34-й раз оголосив про надання зброї та обладнання для України, цього разу на суму 350 мільйонів доларів. У цілому Сполучені Штати виділили понад 32 мільярди доларів для допомоги Україні з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії понад рік тому.

Генштаб повідомив про «найзапекліші бої» в південній і північній частині Бахмута

Російські війська продовжують вести наступальні дії на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському і Шахтарському напрямках. Найзапекліші бої тривають у південній і північній частині Бахмута, повідомив у вечірньому зведенні 22 березня Генеральний штаб Збройних сил України.

За повідомленням, загарбники також проводили наступальні дії на Авдіївському напрямку «з метою встановлення контролю над Авдіївкою та Мар’їнкою».

У Генштабі додали, що російські війська продовжують застосовувати «тактику терору» проти цивільного населення.

«За добу противник завдав ракетного удару по Запоріжжю, внаслідок чого 2 російські ракети влучили в житловий багатоповерховий будинок, є загиблі і поранені серед цивільних громадян. Також ворог завдав 41 авіаційний удар. Зокрема, окупанти використали 21 БпЛА типу «Шахед-136» із Брянської області РФ, 16 із цих дронів було збито. Внаслідок ударів ворожих БпЛА, росіяни вразили територію гуртожитку фахового коледжу у Ржищеві на Київщині, є загиблі і поранені серед цивільних громадян, а також пошкоджено об’єкт цивільної критичної інфраструктури на Житомирщині. Також загарбники здійснили понад 30 обстрілів з реактивних систем залпового вогню», – йдеться у повідомленні.

Розвідка Великої Британії 20 березня заявила, що за останні три тижні російські війська досягли «повзучих успіхів» навколо контрольованого Україною міста Авдіївки на Донбасі, безпосередньо на північ від Донецька.

«Тактично ситуація подібна до тієї, що склалася у більшому місті Бахмут, північніше. Українські війська продовжують організовану оборону, але їхні лінії постачання на захід перебувають під дедалі більшою загрозою через російську операцію з оточення», – йдеться в повідомленні.

Бахмут продовжує залишатися головною гарячою точкою на фронті. Спроби захопити це місто російські війська здійснюють з липня 2022 року, коли їм вдалося окупувати велику агломерацію в сусідній Луганській області (Сєверодонецьк, Рубіжне, Лисичанськ). Активний наступ із наближених до Бахмута позицій російські військові розпочали у січні.

За даними розвідки НАТО, Росія втрачає поблизу Бахмута вп’ятеро більше солдатів, ніж Україна.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму нещодавньому звіті заявив, що російські сили намагаються створити умови для оточення Авдіївки. Водночас, за даними аналітиків, зараз малоймовірно, що війська РФ зможуть змусити ЗСУ вийти з Бахмута або Авдіївки.

Сі завершив візит у Москву. Блінкен заявив, що підтримка Китаєм Росії суперечить інтересам США

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив американським законодавцям, що дипломатична і політична підтримка Китаєм Росії суперечить інтересам Вашингтона.

22 березня Блінкен відповідав на запитання в Комітеті з міжнародних відносин Сенату в той час, коли президент Китаю Сі Цзіньпін залишив Росію, завершивши триденний візит, під час якого він і президент Росії Володимир Путін підписали низку документів про «стратегічну співпрацю».

«Я думаю, що їхня дипломатична підтримка, їхня політична підтримка і певною мірою матеріальна підтримка Росії, безумовно, суперечить нашим інтересам у припиненні цієї війни», – сказав Блінкен.

За словами держсекретаря, Китай перетне «червону лінію», якщо надасть істотну військову підтримку Росії. 22 березня він заявив законодавцям, що Китай поки не надав Росії військової допомоги, незважаючи на посилення дипломатичної підтримки.

«На сьогодні ми не бачили, щоб вони перетнули цю межу», – сказав Блінкен у відповідь на запитання в комітеті Сенату про те, чи надає Китай «летальну допомогу» Росії.

Як заявив Блінкен, Китай попередили про серйозні проблеми не лише з боку США, а й із боку інших союзників України, якщо він надасть Росії суттєву військову допомогу.

Речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі 21 березня відкинув посередницькі зусилля Сі, заявивши, що Китай не має безсторонньої позиції щодо війни.

Кірбі також сказав журналістам у Білому домі, що ніщо з результатів зустрічі Сі та Путіна не свідчить про те, що війна скоро закінчиться.

Речник додав, що під час зустрічі було ясно видно, що Путін сподівається отримати летальну зброю від Китаю.

«Ви можете побачити в тому, що робить пан Путін…, що він має труднощі з ресурсами» і намагається їх подолати, сказав Кірбі.

Візит Сі був його першим візитом до Росії за чотири роки і відбувся на тлі поглиблення міжнародної ізоляції Москви через її повномасштабне вторгнення в Україну.

Путін назвав переговори в Кремлі «успішними і конструктивними», а Сі сказав, що одна з угод, підписаних двома авторитарними лідерами, переносить зв’язки країн в «нову еру» співпраці.

Стосовно війни Росії проти України Сі сказав, що Пекін підтримує дипломатичне вирішення конфлікту і дотримується «нейтральної позиції».

Країни Заходу раніше розкритикували китайський мирний план – документ із 12 пунктів, який закликає до деескалації й остаточного припинення вогню в Україні – через те, що цей документ повторює тези Росії.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG