У ЗСУ не виключають підводної діяльності РФ у Чорному морі з пошуку безпілотника США
У Збройних силах України не виключають, що війська РФ можуть здійснювати підводну діяльність РФ у Чорному морі, пов’язаної з пошуком збитого безпілотника США. Таку ймовірність не виключила в ефірі проєкту Радіо Свобода «Радіо Донбас Реалії» речниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк.
«На даний момент вже 23 кораблі, серед яких п’ять ракетоносіїв, причому два з них – підводних. Тобто під водою теж відбувається певна діяльність. І цілком ймовірно, що частина цього корабельного угруповання задіяна в тій самій пошуково-рятувальній операції, яку вони анонсували заздалегідь», – сказала Гуменюк.
Вона зазначила, що кораблі РФ тримаються на досить поважній відстані від контрольованого Україною берега, це як мінімум 150-200 км – десь 100 морських миль.
«І тому їхнє абсолютне місцезнаходження не в кожному разі ми можемо спостерігати. Хоча бачимо, що є і саме в тому районі», – додала Гуменюк.
Сьогодні Наталія Гуменюк вже повідомляла, що у Чорному морі фіксується нетипова активність та кількість кораблів РФ.
Раніше у Білому домі припустили, що збитий над Чорним морем безпілотник можуть і не знайти з огляду на глибину, куди він упав.
14 березня Сполучені Штати Америки звинуватили Росію в «небезпечному і непрофесійному» перехопленні її винищувачами американського безпілотника-розвідника, що призвело до його падіння в Чорне море.
ГУР відстежує дії армії Росії в Криму, вона готується до оборони – Скібіцький
Головне управління розвідки Міноборони України слідкує за діями російських військ на території анексованого Криму. За даними українського відомства, армія РФ веде підготовку до оборонних дій. Про це в ефірі українського загальнонаціонального телемарафону 16 березня заявив речник ГУР України Вадим Скібіцький.
«Головне управління розвідки Міноборони України постійно відслідковує все, що пов’язане з діяльністю угруповання військ у тимчасово окупованому Криму. Що ми можемо сказати: інфраструктура підтримується в бойовій готовності, це потужний сухопутний та авіаційний компоненти, розміщені в Криму. Близько 90 бойових літаків та близько 60 бойових гелікоптерів, які розташовані на території Криму», – сказав Скібіцький.
Сили РФ на окупованому Запоріжжі проводять примусову паспортизацію і крадуть зерно – Генштаб
У Генеральному штабі Збройних сил повідомляють, що російські окупаційні сили на Запоріжжі продовжують вивозити з України награбоване зерно.
«У місті Бердянськ Запорізької області, з акваторії морського порту, помічено транспортування ворожими буксирами російської самохідної баржі, яка завантажена пшеницею», – йдеться в повідомленні.
Також в окупованій частині регіону триває примусова паспортизація населення.
«Так, в місті Токмак російська окупаційна так звана влада разом з представниками російської ФСБ погрожує місцевим громадянам України, які відмовилися від отримання паспортів громадян РФ, вивезенням їхніх дітей до східних регіонів Росії. Самих батьків погрожують вивезти до Василівки Запорізької області», – йдеться в повідомленні.
Перевірити ці дані з інших джерел в умовах війни не є можливим.
Частина Запорізької області нині окупована Росією, в тому числі міста Бердянськ, Мелітополь, Енергодар (включно із захопленою російськими військами Запорізькою АЕС).
Незаконне вивезення Росією українського зерна (зокрема, через окупований Крим до третіх країн) розслідує українська прокуратура. Росія звинувачення Києва у крадіжці зерна відкидає.
14 березня Держдума РФ ухвалила закон, відповідно до якого громадяни України, які отримали на тимчасово окупованих територіях України російські паспорти, можуть вийти із українського громадянства після подання відповідної заяви в російські органи влади. У МЗС України назвали нікчемним такий закон.
Воєнні злочини та злочини проти людяності: звіт комісії ООН про дії російської армії в Україні
Російська влада скоїла численні порушення міжнародного права у регіонах України в ході повномасштабного вторгнення – про це йдеться в звіті Незалежної міжнародної комісії з розслідування порушень в Україні, який вона оприлюднила 16 березня.
Згідно з текстом, члени Комісії відвідали 56 населених пунктів та опитали 348 жінок і 247 чоловіків, «оглянули місця руйнувань, захоронень, місця ув’язнення і катувань, а також залишки зброї, та ознайомилися з великою кількістю документів і звітів».
«До воєнних злочинів належать напади на цивільне населення та об'єкти енергетичної інфраструктури, умисні вбивства, незаконне позбавлення волі, тортури, зґвалтування та інші види сексуального насильства, а також незаконне переміщення та депортація дітей», – йдеться в пресрелізі на основі звіту.
Китай сподівається на переговори України і Росії. Київ наголошує на «формулі миру» Зеленського
Китай стурбований ескалацією війни в Україні та хоче, щоб Москва і Київ брали участь у мирних переговорах, заявив високопоставлений китайський дипломат Цінь Ган своєму українському колезі 16 березня.
«Китай сподівається, що всі сторони залишатимуться спокійними, раціональними та стриманими, і відновлять мирні переговори якнайшвидше», – сказав Цінь міністру закордонних справ України Дмитру Кулебі, йдеться в заяві МЗС Китаю.
Цінь Ган додав, що Китай сподівається, що Україна та Росія не закриють двері для політичного вирішення війни, повідомляє Reuters.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що обговорив з своїм китайським колегою «значення принципу територіальної цілісності».
«Я наголосив на важливості «формули миру» Зеленського для припинення агресії та відновлення справедливого миру в Україні», – написав він у твіттері.
Німеччина передала Україні чергову партію військової допомоги
Німеччина передала українській армії чергову партію військової допомоги, до якої ввійшли боєприпаси для артилерії та РСЗВ, генератори та автонавантажувачі.
Як повідомляє пресслужба уряду країни, до пакета, зокрема, увійшли 5 тисяч снарядів калібру 155-мм, невідома кількість високоточних боєприпасів для РСЗВ MARS II, а також 25 генераторів.
Крім того, пакет містить чотири мобільні антенно-щоглові системи, два автонавантажувачі, два ангарних тенти, а також 500 пістолетів SFP9.
Повідомляється також, що Німеччина готується передати українським військовим іще 5330 снарядів калібру 155-мм, а також невідому кількість ракет для систем ППО Iris-T SLM.
У МЗС назвали нікчемним закон РФ про вихід з українського громадянства
Новий російський закон щодо виходу з українського громадянства порушує норми міжнародного права і не має юридичних наслідків, йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.
«РФ намагається легітимізувати спробу анексії захоплених українських територій та незаконну паспортизацію їхніх мешканців. Закон Держдуми Росії грубо порушує законодавство України та норми міжнародного права. Він є нікчемним та не несе правових наслідків. Українські громадяни, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, зберігатимуть громадянство України попри російське законодавство. Процедура виходу із українського громадянства чітко окреслена чинним законодавством України. Всі власники українських паспортів, які не пройшли передбачену українським законодавством процедуру виходу з громадянства, залишаються громадянами України та можуть розраховувати на захист Української держави в рамках Конституції та законів України», – йдеться в заяві.
У МЗС закликають міжнародну спільноту рішуче засудити «черговий злочин Росії та посилити військову допомогу України задля якнайшвидшого звільнення тимчасово окупованих територій».
14 березня Держдума РФ ухвалила закон, відповідно до якого громадяни України, які отримали на тимчасово окупованих територіях України російські паспорти, можуть вийти із українського громадянства після подання відповідної заяви в російські органи влади.
ГУР: даних про передачу балістичних ракет Росії немає, Іран вичікує
Представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький заявляє, що даних про передачу Іраном балістичних ракет Росії немає, Тегеран поки що займає «вичікувальну позицію».
«Росія почала відчувати дефіцит боєприпасів. Ми достеменно знаємо, що вони активно працюють з Іраном. Ведуться переговори з М'янмою, країнами Африканського континенту, Близького Сходу. Іран так, постачає боєприпаси. РФ намагається отримати й інше озброєння, зокрема БПЛА, не тільки ті, що вже використовують. Крім того, Росія зацікавлена в отриманні балістичних ракет», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
За словами представника ГУР, поки що інформації про передачу цього озброєння Росії немає.
«Іран усе-таки вичікує, зайняв у цьому питанні вичікувальну позицію», – додав Скібіцький, зазначивши, що Іран і Росія обопільно зацікавлені у співпраці.
Співпраця Росії та Ірану посилилася після російського повномасштабного вторгнення в Україну. У цій війні, як заявили Україна та західні країни, Російська Федерація використовує іранські безпілотники, які застосовувались, зокрема, під час масованих ударів по енергетичній системі українських міст.
За даними Washington Post, Іран також погодився таємно передати Росії балістичні ракети малого радіусу дії Fateh-110 та Zolfagha.
На початку березня видання Financial Times з посиланням на джерела повідомило, що Росія відмовилася купувати балістичні ракети у Ірану. За даними видання, одним із головних чинників такого рішення Москви стала погроза США забезпечити Київ балістичними снарядами ATACMS з радіусом дії 300 кілометрів. Ці ракети дозволили б досягати будь-якої точки окупованої України, включно з Кримом.
Надання МіГів Україні буде «серйозною допомогою», але навряд змінить ситуацію на фронті – Ігнат
Надання радянських винищувачів Україні буде «серйозною допомогою», але особливі зміни на фронті це навряд спровокує, заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«Тому особливих змін на фронті навряд чи він додасть. Так, безумовно, це серйозна допомога. Це нарощення спроможностей нашої тактичної авіації. Але з тим радаром (РЛС) і озброєнням, що працює разом з тим радаром, залишилося таким, як є. Щоб нам здобувати перевагу в повітрі, щоб завдавати ударів по наземних цілях, для цього потрібен багатоцільовий сучасний літак», – сказав він в ефірі національного телемарафону.
За його словами, радянські винищувачі, які можливо нададуть Україні, зазнавали «певної модернізації».
«Польщі та Словаччині проводилися певні модифікації, модернізації, щоб мати які сумісність з кранами НАТО. це може бути певне бортове обладнання – на кшталт GPS-навігація, можливо, система зв'язку, адаптована під НАТО. Цей літак залишається радянським літаком, яким би він не був», – додав Ігнат.
Напередодні в уряді Польщі заявили, що кілька країн готові надати Україні винищувачі МІГ-29. Проте речник польського уряду Пьотр Мюллерне уточнив, про які саме країни йдеться.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький 14 березня заявив, що Польща може надати Україні свої винищувачі МІГ протягом 4-6 тижнів.
Російська армія втратила в Україні щонайменше 15 своїх основних бойових танків Т-90М, які РФ називала «непереможними», заявив представник Центру досліджень трофейного і перспективного озброєння та військової техніки Генштабу ЗСУ старший лейтенант Андрій Рудик на брифінгу в Military Media Center.
За його словами, «непереможність» і «досконалість» Т-90М виявилися міфами. «Це лише мова про ті випадки, які мають беззаперечні докази у вигляді фото та відео фіксації. Цілком імовірно, що окупанти втратили значно більше одиниць Т-90М», – сказав Рудик.
На даний час, за його даними, російські війська практично не використовують ці танки під час ведення бойових дій.
Рудик додав, що вперше під час повномасштабної агресії Росії Т-90М був знищений військовослужбовцем бригади територіальної оборони Харкова за допомогою шведської ручної гармати Carl Gustav.
«Сталося це ще 4 травня 2022 року поблизу Старого Салтова, що на Харківщині. Зброя за $20 тисяч знищила машину за $5 мільйонів», – сказав він.
Представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генштабу також заявив, що санкції перетворили виробництво Т-90М із серійного в поштучне, і Росія мала на озброєнні лише 100 одиниць такої техніки.
У жовтні минулого року видання The Wall Street Journal із посиланням на аналітиків Oryx та військових чиновників повідомило, що від початку повномасштабної війни Росія покинула на території України більше озброєння, аніж передали Києву західні країни.
Згідно з відкритими даними, проєкт Oryx тоді обчислив, що ЗСУ захопили 460 російських танків, зокрема і танки Т-90.
У лютому цього року про те, що втрати російських танків у війні проти України є «величезними», еквівалентними приблизно 16 танковим полкам, що, ймовірно, заважає Росії швидко відновити свої танкові підрозділи, писав у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).
За даними Генштабу ЗСУ станом на 16 березня, Росія під час повномасштабної війни проти України втратила 3504 танки, зокрема 12 – за останню добу.
Росія про свої втрати не повідомляє.
У ГУР розповіли, як змінилися російські ракетні атаки і чого чекати від Москви
У Головному управлінні розвідки (ГУР) Міноборони заявляють, що Росія продовжуватиме завдавати ракетних ударів, але їхня масованість і частота залежатиме здатності Москви накопичити запаси.
«Тактика застосування (ракет) суттєво змінилася від тих перших ударів. Якщо пам'ятаєте, в жовтні минулого року основа масованого ракетного удару – це були крилаті ракети Х-101, Х-55 і крилаті ракети морського базування «Калібр». На сьогодні РФ використовує весь спектр озброєння, яке в неї є. Це всі види ракет», – сказав в ефірі національного телемарафону представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Вадим Скібіцький.
За його словами, це свідчить про те, що великих запасів, які були раніше, у РФ немає.
«По-друге, воєнна розвідка чітко фіксує, що виробництво, яке зараз є в РФ, не покриває всі витрати збройних сил Росії. Наприклад, як був минулого разу удар – трохи більше 30 крилатих ракет використали. Таку кількість Росія здатна виготовити за місяць. Все, що йде з конвеєра, одразу йде для завдання удару. Бо в будь-якому випадку вони повинні мати стратегічний запас – вони не можуть обнулитися по всіх видах ракетного озброєння», – зауважив представник ГУР.
Скібіцький каже, що, попри обмеженість ресурсу, Росія буде продовжувати завдавати удари.
«Масованість цих ударів буде залежати від тих запасів, які вони накопичують. Від цього також будуть залежати терміни. Якщо раніше вони могли завдавати ударів щотижня, то зараз це, можливо, раз на місяць, а подальшому це може рідше», – сказав він.
Остання масована російська ракетна атака сталася вночі і удосвіта 9 березня. Були влучання в низці регіонів – у Києві, Житомирі, на Одещині та Харківщині, Дніпропетровщині. У столиці відомо про трьох постраждалих. У Львівській області через ракету по житловому сектору загинули п’ятеро людей. У Дніпропетровській області одна людина загинула і двоє поранені.
За даними головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, армія РФ 9 березня запустила по території України 81 ракету різного базування, зокрема шість «Кинджалів» і 20 «Калібрів». Також було здійснено вісім пусків ударних БпЛА Shahed-136/131. У вечірньому зведенні в Генштабі ЗСУ уточнили, що загарбники здійснили пуск 84 ракет різного базування.
За даними Генштабу ЗСУ, станом на 24 лютого Росія за рік випустила майже п’ять тисяч ракет по території України.
Медзаклади забезпечені запасами «пакунку малюка» до кінця червня – Мінсоцполітики
У Міністерстві соціальної політики повідомили, що залишків «пакунку малюка» в медичних закладах вистачить до кінця червня 2023 року, а новий тендер заплановано на кінець березня.
«Станом на 1 січня на складах зберігалося 21,7 тисяч «пакунків малюка». З 1 січня по 15 березня 2023 року разом було видано 7 тисяч пакунків. Залишки «пакунків» на складах у регіонах станом на сьогодні складають ще 14,7 тисяч, тобто з поточним рівнем використання в обсязі 3,5 тис. пакунків на місяць їх вистачить ще на понад 4 місяці. Початок тендера на закупівлю «пакунків малюка» заплановано на кінець березня – з тим, щоб вже до кінця квітня підписати договір з майбутнім постачальником, який переможе у тендерній процедурі», – йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що водночас спостерігається стійка тенденція до того, що батьки новонародженої дитини все частіше обирають не «пакунок малюка», а грошову компенсацію за нього.
«Зокрема, протягом 2022 року 154 тисячі родин (тобто 74% всіх батьків) обрали саме не пакунок, а гроші. У поточному році тенденція лише посилюється: з 40,5 тисяч родин 33,5 тис. родин обрали саме грошову виплату (а це – вже 82%). Це може пояснюватись більшою потребою родин саме у грошах, або ж тим, що батьки готуються заздалегідь до народження дитини та вже мають всі необхідні речі», – повідомили у відомстві.
Ініціатива «Пакунок малюка» запрацювала восени 2018 року. У набори входять предмети гігієни, одяг для новонароджених, підгузки та інші товари. Убюджеті на 2023 рік закладено 1,43 млрд грн на закупівлю «пакунків», а також на надання грошової компенсації родині за невикористані пакунки.
Глава МЗС Британії: найкращий спосіб захистити Молдову від нападу Росії – це захистити Україну
Найкращий спосіб захистити Молдову від нападу Росії – це захистити Україну, заявив 16 березня міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі, повідомляє Reuters.
Клеверлі під час візиту до Молдови також оголосив про надання Британією допомоги в розмірі 10 мільйонів фунтів (12 мільйонів доларів).
2,5-мільйонна держава межує з Україною. Також російські війська розміщені в промосковському сепаратистському Придністров’ї.
Напередодні міністр оборони країни Анатолій Носатий заявив, що Молдова зараз не стикається з «безпосередньою військовою небезпекою», але є об’єктом «гібридної війни, створеної Росією» у спробі «повалити державну владу».
12 березня поліція Молдови заявила про запобігання змові підтримуваних Росією груп людей, які були спеціально навчені, щоб викликати масові заворушення під час протесту в Кишиневі проти нового прозахідного уряду країни. Голова поліції Молдови Віорел Чернаутяну заявив, що агент під прикриттям проник у групи «диверсантів», деяких громадян Росії, яким пообіцяли 10 000 доларів США за організацію «масових заворушень».
Днями розвідувальне співтовариство США заявило, що особи, пов’язані з російською розвідкою, планують організувати протести в Молдові з метою повалення чинної влади.
Новий прозахідний уряд на чолі з колишнім міністром внутрішніх справ Доріном Речаном обійняв свою посаду в середині лютого в одній із найбідніших країн Європи. Попередня адміністрація була змушена піти з посади після тривалих заворушень і труднощів із сплатою високих цін за російський газ.
П’ятьом колишнім українським силовикам із Криму загрожує до 15 років колонії за держзраду
Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру п’ятьом колишнім правоохоронцям за державну зраду, повідомила пресслужба відомства.
«Встановлено, що після окупації півострова підозрювані зрадили присязі на вірність народу України і перейшли працювати на бік ворога. При окупаційній владі вони обійняли керівні посади у різних незаконно створених відділах МВС Криму», – сказано у повідомленні.
Дії підозрюваних кваліфіковані як державна зрада, санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі.
Раніше повідомлялося, що підконтрольній Росії судді з Євпаторії загрожує 12 років позбавлення волі за незаконну депортацію українців із Криму – правоохоронці направили до суду відповідний обвинувальний акт.
«Укренерго» повідомило про «мережеві обмеження» у двох областях і Києві
У Житомирській, Київській областях і Києві наявні мережеві обмеження у постачанні електроенергії, повідомила компанія «Укренерго» 16 березня.
«В енергосистемі України електростанції виробляють достатньо електроенергії для покриття споживання. Однак через значні пошкодження мереж, які завдали росіяни, зберігаються мережеві обмеження у Житомирській, Київській областях та у Києві. Наразі у цих регіонах застосовуються обмеження споживання», – йдеться у повідомленні.
В інших регіонах обмежень у мережах, які б призводили до необхідності обмеження споживачів, немає, кажуть в «Укренерго». Ліміти споживання до областей не доводили.
У компанії також додали, що енергосистема працює стабільно, синхронно з Європою.
За даними «Укренерго», енергосистема України наразі пережила 15 ракетних і 18 дронових атак Росії по її об’єктах, а внаслідок російських атак на підстанції прилетіло понад 200 ракет і дронів, які завдали «важких пошкоджень» обладнанню.
ЗМІ: у російському Ростові-на-Дону горить будівля прикордонної служби ФСБ
У російському Ростові-на-Дону горить будівля біля управління прикордонної служби ФСБ Росії у центрі міста. Про це повідомляють російські ЗМІ та телеграм-канали.
Горить не основна будівля прикордонного управління, а склад на території пожежного управління ФСБ поряд з ним. Видання «Обережно, новини» пише про вибух, після якого почалася пожежа.
У російському МНС підтверджують факт пожежі, подробиць наразі немає.
Ростовська область межує з Донецькою та Луганською областями України, де йдуть активні бойові дії.
США оприлюднили відео перехоплення російськими винищувачами дрона в Чорному морі
Командування силами США в Європі (EUCOM) оприлюднило відео про те, як російський винищувач скидає пальне на американський дрон MQ-9 Reaper над Чорним морем під час інциденту 14 березня.
Як повідомили військові США, це розсекречене відео з камери MQ 9 було відредаговане по тривалості, але події зображені в послідовному порядку.
14 березня Сполучені Штати Америки звинуватили Росію в «небезпечному і непрофесійному» перехопленні її винищувачами американського безпілотника-розвідника, що призвело до його падіння в Чорне море.
Вашингтон викликав посла Росії, щоб висловити протест проти «нерозважливої» поведінки російських пілотів двох винищувачів Су-27. Пентагон заявив, що перехоплення безпілотника MQ-9 Reaper сталося у міжнародному повітряному просторі.
За словами речника Пентагону, бригадного генерала Патріка Райдера, російські літаки скинули пальне на MQ-9, очевидно намагаючись засліпити або пошкодити його, і пролетіли перед дроном, перш ніж один із винищувачів зачепив гвинт безпілотника.
Речник Держдепартаменту Нед Прайс заявив, що інцидент є явним порушенням міжнародного права.
Міністерство оборони Росії 14 березня заперечило, що якийсь із його літаків контактував з американським безпілотником, і заявило, що дрон розбився через «різке маневрування».
Посол Росії в США Анатолій Антонов після того, як його викликали до Державного департаменту через інцидент, заявив, що Москва не хоче «конфронтації» зі США.
Служба безпеки України заявляє про викриття агентурної групи військової розвідки Росії, яка передавала дані про позиції українських військових біля Бахмута.
Як повідомляє пресслужба відомства, до складу групи входили дві жительки Краматорська, одна з них – медсестра бойового підрозділу Тероборони ЗСУ.
«За вказівкою агресора вони збирали розвіддані про місця базування та переміщення Сил оборони на Бахмутському напрямку. У «зоні особливої уваги» ворога були маршрути ймовірного переміщення важкої броньованої техніки українських військ у напрямку східного фронту. Розвідувальна інформація потрібна була окупантам для планування бойових операцій у районі Бахмута», – йдеться в повідомленні.
За даними СБУ, ці жінки фіксували результати російських обстрілів по українській інфраструктурі для коригування повторних ударів, вони перебували на дистанційному зв’язку з кадровим співробітником воєнної розвідки РФ.
«Встановлено, що вербування агенток він здійснював через представника розвідувального підрозділу 1-го армійського корпусу південного військового округу зс рф, до складу якого входить син однієї з фігуранток. У разі захоплення регіону агресор «гарантував» своїм поплічницям «керівні посади» в місцевій окупаційній адміністрації», – додають в українській спецслужбі.
Слідчі СБУ повідомили одній із затриманих про підозру за статтею «державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану», іншій – «поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України».
Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
ОГП: офіцеру, який побив строковика, повідомили про підозру
Командиру взводу роти охорони військової частини на Житомирщині оголосили про підозру «за фактом перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень», повідомив Офіс генерального прокурора.
«За даними слідства, 11 березня 2023 року молодший лейтенант, перебуваючи на посаді командира взводу роти охорони військової частини, застосував до солдата насильство, заподіявши йому легкі тілесні ушкодження. Підозрюваний був незадоволений перебуванням строковика у стані алкогольного сп’яніння і його неналежною поведінкою. Таким чином офіцер порушив вимоги Статутів Збройних сил України і порядок проходження військової служби в умовах воєнного стану», – йдеться в повідомленні.
У прокуратурі додали, що наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.
Крім того, стосовно командування військової частини складено адміністративний протокол за фактом недбалого ставлення до військової служби через несвоєчасне повідомлення прокуророві і ДБР про вчинений у військовій частині злочин, заявили в ОГП.
Нещодавно у соцмережах оприлюднили відео, на якому офіцер ногами б’є солдата-строковика. Пізніше з’ясувалося, що офіцером є командир другого взводу роти охорони лейтенант Віктор Вітусевич. Сам Вітусевич у фейсбуці записав відеозвернення, в якому визнав побиття та заявив про свою готовність понести покарання.
У 190-му навчальному центрі, який розташований в селищі Гуйва Житомирського району та де сталося побиття, повідомили про початок службового розслідування з цього приводу. У центрі наголосили, що наразі фігуранти інциденту відсторонені від виконання службових обов’язків до кінця розслідування.
Аксьонов розповів про плани Росії на квартиру Зеленського в Ялті
Квартири президента України Володимира Зеленського, а також деяких його сусідів у багатоквартирному будинку в Ялті, готуються внести до списку «націоналізації», заявив підконтрольни Росії голова окупованого Криму Сергій Аксьонов, передає російське державне агентство ТАСС.
«По квартирах ми готуємо вибірку, але це не першочергові завдання. Насамперед вирішували питання про великі об’єкти», – сказав Аксьонов.
Квартира розташована у селищі Лівадія. Її Олена Зеленська, дружина українського лідера, купила у 2013 році – до окупації півострова. Як писали російські ЗМІ, ріелтори оцінюють апартаменти приблизно в 74 мільйони рублів.
Офіс президента України, відповідаючи в 2021 році на запит проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії про квартиру Зеленських, повідомив, що «всі громадяни України, які придбали власність у Криму до 2014 року на законних підставах, мають справедливе право зберігати її».
Раніше Аксьонов заявляв, що у Криму грошима від продажу «майна українських бізнесменів» мають намір профінансувати війну Росії проти України.
У лютому підконтрольний Росії парламент Криму підтримав «націоналізацію майна українських бізнесменів». Тоді спікер парламенту окупованого Криму Володимир Константинов заявляв, що «до переліку внесено близько 500 об’єктів, що належать до різних підприємств та банків, туристичної, спортивної інфраструктури».
Українські бізнесмени та політики не коментували інформацію Константинова.