Доступність посилання

Іноземний доброволець, майбутній пілот безпілотників, з 28-ї окремої механізованої бригади ЗСУ під час базової військової підготовки. Харківщина, 26 лютого 2026 року
Іноземний доброволець, майбутній пілот безпілотників, з 28-ї окремої механізованої бригади ЗСУ під час базової військової підготовки. Харківщина, 26 лютого 2026 року

Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії, а також про спроби США та країн Європи досягти миру

ВМС: на чергуванні в Чорному морі немає російських носіїв «Калібрів»

Росія вивела на бойове чергування в Чорному морі сім своїх кораблів, серед яких немає носіїв крилатих ракет «Калібр», повідомили Військово-морські сили Збройних сил України.

«У Чорному морі на бойовому чергуванні перебувають сім ворожих кораблів, серед яких 0 носіїв крилатих ракет «калібр», загальний залп – 0 ракет», – йдеться в повідомленні.

«В Азовському морі ворог продовжує контролювати морські комунікації утримуючи на бойовому чергуванні до двох кораблів та катерів; у Середземному морі – 10 ворожих кораблів, з них п’ять носіїв крилатих ракет «Калібр» загальний залп – 76 ракет», – додали у ВМС.

За даними ВМС, за добу в інтересах Росії прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили: до Азовського моря – 37 суден, з них три судна рухалися з протоки Босфор; до Чорного моря – 40 суден, з них вісім суден продовжили рух у напрямку протоки Босфор.

24 жовтня керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю «Українській правді» заявив, що російські запаси ракет – «майже вичерпані».

«По «Іскандерах» – це близько 13% залишилося, по ракетах типу «Калібр-ПЛ», «Калібр-НК» – близько 43%, по ракетах Х-101 і Х-555 – теж близько 45%. Просідати нижче 30% взагалі дуже небезпечно, тому що це вже йде НЗ (недоторканий запас – ред.)», – заявив він.

За даними президента України Володимира Зеленського, за вісім місяців повномасштабної війни Росія застосувала майже 4,5 тисячі ракет проти України.

«ПВК Вагнера» набирає «ополченців» у Бєлгородській і Курській областях РФ

Засновник «ПВК Вагнера» Євген Пригожин повідомив, що його компанія створює центри підготовки бійців «ополчення» у Бєлгородській і Курській областях Росії. До фінансування підготовки бізнесмен запропонував залучити регіональний бізнес. При цьому він уточнив, що самі навчальні центри фінансує особисто.

«Якщо ти власник невеликого заводу, на якому працює 100 осіб, і з них 50 – статевозрілі самці, то 25% повинні нести службу в окопах, а 75% – продовжувати свою трудову діяльність. І так по колу – один тиждень в окопах, три вдома і на виробництві», – йдеться у повідомленні компанії Пригожина «Конкорд».

Бєлгородське видання Fonar.tv пише, що у групах «ПВК Вагнера» в соцмережах вже з’явилися оголошення про набір до так званого «ополчення». Раніше повідомлялося, що ПВК веде в Бєлгородській області Росії будівництво оборонних укріплень, які місцеві жителі назвали «лінією Вагнера».

«ПВК Вагнера» – російський неофіційний військовий підрозділ, який не значиться на балансі військових відомств та у реєстрі юридичних осіб, але бійці групи беруть участь у наземних операціях у Сирії, Африці та у війні проти України. Бійців «ПВК Вагнера» підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів.

Після повномасштабного нападу Росії на Україну з’явилися відомості про те, що «ПВК Вагнера» почала вербувати у свої лави російських ув’язнених та відправляти їх на війну. Вербуванням займається особисто Пригожин, який відвідав понад десять колоній у різних областях країни.

«Це були шкіра і кості». Дружина не одразу впізнала чоловіка після полону

Військовослужбовець Сергій (позивний «Таксист», бо добре знав місцевість) обороняв рідний Маріуполь, а його дружина і двоє синів у цей час були у цьому місті під обстрілами, як і донька, яка перебувала у Харкові. Коли мобільний зв'язок зник, вони нічого не знали один про одного.

Важкопоранений Сергій, який втратив руку і частково зір, провів у російському полоні півтори місяці. Маріупольська родина знайшла сили і почала нове життя, в якому війна змінила їхні цінності. Більше про це за лінком

Нова хвиля «націоналізації» в окупованому Криму. В кого відберуть майно?

Російський глава окупованого Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) доручив «націоналізувати» майно підприємств і фізичних осіб, яких вважає лояльними Києву. Перелік об'єктів складено «спеціальною антитерористичною комісією», – зазначив Аксьонов.

Під «націоналізацію» потрапило майно ТОВ «РусЛайн Ко», (орендар ТОВ «НОВАЦЕНТР К», ТОВ «Модуль ЛТД»), АТ «Бахчисарайський комбінат «Будіндустрія», ВАТ «Суднобудівний завод «Залив».

Більше про це за лінком

«Знайомі з Росії сказали, що ми всі бандерівці»: історія переселенки з Нової Каховки

Анастасія Борисова з родиною прожила в окупованій Новій Каховці, що на Херсонщині, майже 5 місяців. Подружжю доводилось економити дитяче харчування для їхньої доньки, а сина, який страждає на рідкісний синдром Лежена, залишити без реабілітації. В умовах гострого дефіциту жінка налагодила поставку медикаментів для дітей з інвалідністю через волонтерську мережу.

Зараз родина живе в Одесі та чекає на звільнення Нової Каховки, щоб повернутись додому. Читайте і дивіться про це за лінком

WP: США просять Київ публічно показати готовність до переговорів із Росією

Адміністрація США просить українських лідерів продемонструвати готовність до переговорів із Росією, повідомляє The Washington Post з посиланням на джерела в адміністрації США.

Ці пропозиції не направлені на те, щоб змусити Київ сісти за стіл переговорів, пише видання. Мета полягає в тому, щоб забезпечити Україні підтримку в країнах, громадяни яких можуть побоюватися перспективи війни на довгі роки, зазначає газета.

Йдеться не лише про європейські держави, а й про країни Африки та Латинської Америки, які найгостріше зіткнулися з енергетичною та продовольчою кризою після початку повномасштабної війни.

Водночас американські чиновники поділяють оцінку своїх українських колег про те, що президент Росії Володимир Путін несерйозно ставиться до переговорів, зазначає The Washington Post.

Українська сторона на прохання газети про коментарі не відповіла.

На початку жовтня президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким проведення переговорів з Росією неможливе, доки президентом там залишається Володимир Путін. Це сталося невдовзі після оголошення Москвою про анексію низки окупованих українських регіонів. Влада Росії раніше заявляла, що готова до переговорів, але не готова обговорювати долю окупованих територій.

На початку жовтня Зеленський, виступаючи на засіданні Європейської ради, наголосив, що заяви представників російської влади про переговори з Україною щодо припинення війни є лише намаганням виграти час, «щоб зупинити звільнення України».

Російські війська обстріляли прикордоння Сумщини і Чернігівщини – ДПСУ

Російські військові продовжили обстріли українського прикордоння Сумської та Чернігівської областей, повідомила Державна прикордонна служба вранці 6 листопада.

«Ворог накривав зі стрілецької зброї, БПЛА, мінометів та ствольної артилерії. Під ворожим вогнем опинилися п’ять громад Сумщини і дві громади Чернігівщини. Внаслідок прильоту значних пошкоджень зазнали чотири будинки одного з населених пунктів громади», – йдеться в повідомленні.

За повідомленням, російські війська вели обстріли з боку населених пунктів РФ.

Чернігівщина межує з Гомельською областю Білорусі і з Брянською областю РФ. Сумщина межує з трьома областями Росії – Брянською, Курською, Бєлгородською.

Прикордонні райони України регулярно зазнають обстрілів із боку Росії.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію». Москва, попри численні докази, також заперечує свої атаки на цивільних в Україні.

У Києві готуються до можливої евакуації всіх жителів у випадку повного блекауту – влада

У Києві влада готується до можливої евакуації всіх трьох мільйонів жителів у випадку повного вимкнення електроенергії через російські удари, пише видання The New York Times із посиланням на директора Департаменту муніципальної безпеки Київської міської державної адміністрації Романа Ткачука.

«Ми розуміємо, що якщо Росія продовжить такі атаки, ми можемо втратити всю нашу електроенергетичну систему», – сказав Ткачук.

За його словами, офіційним особам у столиці України повідомили, що вони, ймовірно, отримають повідомлення принаймні за 12 годин про те, що мережа перебуває на межі збою. Якщо дійде до цього, сказав Ткачук, «ми почнемо інформувати людей і просити їх виїхати».

«Якщо не буде електроенергії, не буде ні води, ні каналізації, – додав він. – Тому наразі уряд і міська адміністрація вживають усіх можливих заходів для захисту нашої системи енергопостачання».

Водночас, за словами чиновника, наразі ситуація є керованою.

Як напередодні заявив мер столиці Віталій Кличко, місцева влада не виключає, що Київ може повністю залишитися без світла, води та зв’язку через удари російських військ.

«Ми робимо все, щоб цього (повного блекауту - ред.) не сталося. Але давайте будемо відвертими, наші вороги роблять все для того, щоб місто було без тепла, електрики та водопостачання, і щоб ми всі померли. Ми не виключаємо, ми прораховуємо різні сценарії, щоб витримати та підготуватися», заявив мер.

За його словами, зараз у Києві вже підготували великий запас палива, генераторів, їжі та питної води. Також було обладнано пункти обігріву. При цьому очікується, що медичні установи продовжуватимуть працювати.

Російські війська систематично б’ють по об’єктах критичної інфраструктури України. За даними влади, через російські обстріли в Україні «серйозно пошкоджено» близько 40% енергетичної інфраструктури. У зв’язку з цим проводяться періодичні вимкнення електроенергії.

Під час останньої російської масованої атаки – 31 жовтня – у Києві не було влучань російських ракет, але удари по Київщині вплинули на водо- та енергопостачання міста.

Майже 500 військових, 7 танків – Генштаб про втрати Росії за добу

Росія за добу втратила близько 490 своїх військових в Україні, повідомив вранці 6 листопада Генеральний штаб Збройних сил України.

За повідомленням, загалом від початку повномасштабного вторгнення Росія втратила в Україні близько 75 930 своїх військових.

Крім того, за даними штабу, російські війська втратили:

  • танків 2765 (сім за останню добу)
  • бойових броньованих машин 5611
  • артилерійських систем – 1781 (+5)
  • РСЗВ – 391
  • засобів ППО 202
  • літаків – 277
  • гелікоптерів – 260
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 1465 (+3)
  • крилатих ракет 399
  • кораблів /катерів 16
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 4184 (+7)
  • спеціальної техніки 155.

21 вересня Росія вперше за останні шість місяців назвала свої втрати у війні проти України. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що втрати російської армії у війні в Україні становлять 5937 загиблих.

За даними Пентагону на 9 серпня, від початку повномасштабної війни в Україні загинули чи зазнали поранення 70-80 тисяч російських військовослужбовців.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес 5 вересня заявив, що втрати російської армії під час повномасштабного вторгнення в Україну сягнули 25 тисяч осіб убитими.

ISW: Іран прагне більш рівноправного партнерства з Росією

Іран хоче чіткіше окреслити безпекові відносини з Росією, в яких вони будуть більш рівноправними партнерами, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW), коментуючи визнання Тегераном поставок дронів Росії.

«Міністр закордонних справ Ірану Хосейн Амір-Абдоллахян підтвердив, що Іран направив Росії бойові безпілотники. 5 листопада Амір-Абдоллахян заявив, що Іран «передав Росії обмежену кількість безпілотників за кілька місяців до» війни в Україні. Міністр також стверджував, що якби українські офіційні особи змогли довести, що російські військові використовували безпілотники іранського виробництва в Україні, тоді іранські офіційні особи «не залишилися б байдужими» до занепокоєння – помилково і безглуздо натякаючи на те, що Росія не використовувала безпілотники, які, як він визнав, надав Іран», – йдеться у звіті.

Визнання Іраном поставок безпілотників додатково підтверджує попередні оцінки ISW про те, що Росія закуповує системи зброї іранського виробництва для вирішення проблеми виснаження свого арсеналу високоточних боєприпасів, вказують дослідники.

«Раніше ISW заявляв, що Іран, ймовірно, вже використовує залежність Росії від цих систем зброї іранського виробництва, щоб просити Росію про допомогу у своїй ядерній програмі. Запити на допомогу в ядерній програмі та визнання поставок безпілотників є показниками того, що іранські офіційні особи можуть мати намір більш ясно встановити чіткі двосторонні безпекові відносини з Росією, в яких вони будуть більш рівноправними партнерами», – кажуть в ISW.

Міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдоллахян 5 листопада вперше визнав, що його країна надавала Росії дрони-камікадзе. «Ми надали обмежену кількість дронів Росії за кілька місяців до війни в Україні», – сказав міністр. Водночас голова МЗС стверджує, що Тегеран нібито не знав про застосування дронів проти України.

Співпраця Росії й Ірану активізувалася після російського повномасштабного вторгнення в Україну. У цій війні, як заявили Україна та західні країни, Росія використовує дрони-камікадзе Shahed-136 іранського виробництва, які були задіяні, зокрема, під час масованих ударів по українських містах у жовтні.

В Ірані та Росії неодноразово заперечували інформацію про постачання дронів. 20 жовтня ЄС і Велика Британія запровадили санкції проти виробника дронів-камікадзе – компанії Shahed Aviation Industries – і трьох іранських військових чиновників.

За даними Washington Post, Іран також погодився таємно передати Росії балістичні ракети малої дальності класу «земля-земля» Fateh-110 і Zolfagha.

Британська розвідка прокоментувала зміну чергового військового командувача в РФ

Британська розвідка прокоментувала інформацію про те, що 3 листопада виконувачем обов’язків командувача військами Центрального військового округу Росії призначено генерал-майора Олександра Лінькова, який змінив генерал-полковника Олександра Лапіна. Його, за повідомленнями, було звільнено з посади наприкінці жовтня 2022 року.

«Ця зміна відбулася після низки звільнень старших російських військових командувачів від початку вторгнення в лютому 2022 року. Командувачі Східного, Південного та Західного військових округів були замінені на початку цього року», – йдеться в повідомленні розвідки, яке 6 листопада цитує Міністерство оборони Великої Британії.

Там нагадали, що Лапіна широко критикували за низьку результативність на полі бою в Україні як лідер Чечні Рамзан Кадиров, так і засновник «ПВК Вагнера» Євген Пригожин.

«Ці звільнення є прикладом звинувачення вищих російських військових командирів за невдачі в досягненні російських цілей на полі бою. Частково це, ймовірно, є спробою відвести провину від російського вищого керівництва», – заявили у британській розвідці.

3 листопада російські ЗМІ повідомили, що новим командувачем військ Центрального військового округу (ЦВО), який бере участь у вторгненні на територію України, став генерал-майор Олександр Ліньков. Доти він був начальником організаційно-мобілізаційного управління Центрального округу. На новій посаді він перебуватиме поки що як «тимчасовий виконувач обов’язків».

Раніше ЗМІ повідомляли про звільнення з посади командувача ЦВО та угруповання російських військ «Центр» в Україні генерал-полковника Олександра Лапіна. Офіційного підтвердження цієї інформації досі немає.

Влітку Володимир Путін присвоїв Лапіну звання Героя Росії. Однак потім, після чутливих поразок російської армії на території України, Лапіна різко критикували наближені до російського лідера Володимира Путіна особи – бізнесмен і засновник «приватної військової компанії «Вагнер» Євген Пригожин і голова Чечні Рамзан Кадиров. Обидва звинуватили Лапіна у здачі раніше окупованих територій, зокрема, у відступі російських військ з міста Лиман Донецької області.

На початку травня російська служба Бі-Бі-Сі повідомляла, що генерал Лапін нагородив свого сина, підполковника Дениса Лапіна, який командує 1-м гвардійським танковим полком і в лютому-березні керував невдалим наступом на Суми і Чернігів. У день виходу на телеканалі «Звезда» сюжету про нагородження російська армія відступала з чернігівського та київського напрямків.

Одна людина загинула через нічний обстріл Запоріжжя – влада

Російські війська в ніч на 6 листопада завдали ракетного удару по Запоріжжю, внаслідок чого загинула одна людина, а також зруйнована двоповерхова будівля комерційного підприємства, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Старух.

«Масштабну пожежу ліквідовували наші вогнеборці. За попередніми даними, на жаль, одна людина загинула. Триває розбір завалів. Ще одна ракета впала на земельній ділянці у приватному секторі. Вибуховою хвилею і уламками пошкоджено вікна приватних будівель і два авто», – написав він у телеграмі.

Російські війська регулярно обстрілюють підконтрольну українській владі частину Запорізької області, Запоріжжя та його околиці.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Українські військові відбили атаки сил РФ біля 14 населених пунктів – Генштаб

Українські військові відбили атаки російських сил у районах 14 населених пунктів: Зибине Харківської області, Білогорівка на Луганщині; Андріївка, Бахмутське, Берестове, Майорськ, Макіївка, Мар’їнка, Озарянівка, Опитне, Павлівка, Яковлівка і Ямполівка на Донеччині та Щербаки Запорізької області, повідомив вранці 6 листопада Генеральний штаб ЗСУ.

«Загарбники намагаються утримати тимчасово захоплені території, зосереджують зусилля на стримуванні дій Сил оборони на окремих напрямках. Ведуть наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках… Протягом минулої доби російські окупанти завдали 4 ракетних та 19 авіаційних ударів, здійснили понад 75 обстрілів з реактивних систем залпового вогню», – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу, ударів російських військ зазнали райони понад 35 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Донецької, Запорізької, Херсонської і Миколаївської областей.

«Є хороші новини»: Гайдай повідомив про темпи просування ЗСУ на Луганщині

На Луганщині українські військові щодня потроху просуваються вперед, саме тому вже незабаром можна чекати на «добрі новини» від Генштабу ЗСУ, йдеться у повідомленні голови місцевої ОВА Сергія Гайдая.

За його словами, жоден населений пункт не дається просто бійцям ЗСУ, адже російські військові вже встигли підготуватися до оборони.

«Окупанти встигли закопатись. Їм постійно підвозять мобілізованих. Так, це не військові. Вони погано підготовлені. Але якщо в їхніх руках зброя, вона стріляє та вбиває. Втрати є. Тому не треба забувати, якою ціною звільняють території. Новини хороші є. Може, не так швидко, як нам хотілося б, але по 500 метрів наші війська просуваються щодня», – заявив Гайдай.

Голова Луганської ОВА також зазначив, що на території від Сватового до Кремінної та в районі Білогорівки тривають важкі бої.

30 жовтня російські військові підірвали два мости на Луганщині – через річку Красна біля Красноріченського та біля Кремінної, повідомляв Сергій Гайдай.

За словами голови ОВА, нещодавно мобілізованих громадян Росії вже направили на окуповану частину Луганської області.

Сергій Гайдай також розповідав, що на Луганщині Збройні сили України просуваються на Сватівському та Кремінському напрямках.

5 жовтня місцева влада повідомила про початок деокупації Луганщини.

На Харківщині затримали колишнього лісничого, який співпрацював із РФ – прокуратура

У Харківській області під час окупації Вовчанська лісничий перейшов на сторону РФ. Він допомагав російським окупантам укріплювати місто на випадок штурму ЗСУ, йдеться у повідомленні пресслужби Харківської обласної прокуратури.

«Службовець ДП «Вовчанське лісове господарство» у липні пішов на співпрацю з окупаційною адміністрацією», – йдеться у повідомленні.

За інформацією слідчих, окупанти запропонували йому обійняти посаду «головного інженера» фейкового «Вовчанського лісгоспу», на що колаборант погодився. Також він агітував колег працювати на окупантів та обіцяв заробітну плату у російських рублях.

«Колаборант також «модерував» відновлення роботи лісгоспу із заготівлі деревини, налагодивши її постачання російським військам для будівництва бліндажів та фортифікаційних споруд проти Збройних сил України», – додали у прокуратурі.

Чоловіка затримали, йому було оголошено про підозру у колабораційній діяльності. За це він може отримати до 10 років позбавлення волі.

Станом на 2 листопада Державне бюро розслідувань розслідує понад тисячі кримінальних проваджень щодо підозрюваних у державній зраді та колабораційній діяльності від початку повномасштабного вторгнення.

413 фігурантам таких справ уже повідомили про підозру, 305 людей оголосили в розшук, 1 131 людину перевіряють на причетність до державної зради та колабораційної діяльності. 82 провадження передали до суду.

Найбільше проваджень ДБР відкрило в Луганській, Запорізькій, Донецькій, Харківській та Херсонській областях.

На Дніпропетровщині снаряд армії РФ влучив у житловий будинок, постраждала дитина – влада

Увечері 5 листопада армія РФ вкотре обстріляла з артилерії Мирівську громаду Нікопольського району Дніпропетровської області, повідомив голова місцевої облради Микола Лукашук у телеграмі.

«За попередніми даними, внаслідок вечірнього обстрілу постраждала дев'ятирічна дитина. Снаряд влучив до житлового будинку. Поранена дитина наразі перебуває у лікарні. Інформація про інших постраждалих та руйнування наразі ще уточнюється», відмітив Лукашук.

Над Дніпропетровщиною пізно ввечері у четвер, 3 листопада, були зафіксовані безпілотники-камікадзе, повідомляла місцева влада.

Вранці 23 жовтня армія РФ з реактивних систем залпового вогню також завдала удару по Нікополю на Дніпропетровщині, повідомив голова облради Микола Лукашук. За його попередньою інформацією, внаслідок обстрілу поранені троє людей.

Російські війська з різних видів озброєння регулярно обстрілюють Дніпропетровщину, зокрема Нікопольський, Криворізький та Синельниківський райони.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

«Руки не опускатимемо»: Кличко розповів, чи загрожує Києву повний блекаут

Місцева влада не виключає, що Київ може повністю залишитися без світла, води та зв’язку через удари російських військ, повідомив в ефірі телемарафону мер столиці Віталій Кличко 5 листопада.

«Ми робимо все, щоб цього (повного блекауту ред.) не сталося. Але давайте будемо відвертими, наші вороги роблять все для того, щоб місто було без тепла, електрики та водопостачання, і щоб ми всі померли. Ми не виключаємо, ми прораховуємо різні сценарії, щоб витримати та підготуватися», заявив мер.

За його словами, зараз у Києві вже підготували великий запас палива, генераторів, їжі та питної води. Також було обладнано пункти обігріву. При цьому очікується, що медичні установи продовжуватимуть працювати.

«Ми готові до різних сценаріїв, руки ми не опускатимемо», резюмував Кличко.

Російські війська систематично б’ють по об’єктах критичної інфраструктури України. За даними влади, через російські обстріли в Україні «серйозно пошкоджено» близько 40% енергетичної інфраструктури. У зв’язку з цим проводяться періодичні відключення електроенергії.

Під час останньої російської масованої атаки – 31 жовтня – у Києві не було влучань російських ракет, але удари по Київщині вплинули на водо- та енергопостачання міста.

У Росії удари по українській критичні інфраструктурі пояснили «військовим потенціалом». Київ каже, що Москва розписалася «у воєнних злочинах, а також геноциді».

МЗС спростувало звинувачення лідера фракції партії Шольца у внесенні його до «списку терористів»

У МЗС України спростували заяву лідера фракції Соціал-демократичної партії (СДПН) у німецькому Бундестазі Рольфа Мютценіха про нібито внесення його до «списку терористів за підтримку дипломатичних зусиль у війні з РФ».

«Український уряд не веде списку терористів. Наскільки мені відомо, проти Рольфа Мютценіха ніяких проваджень в Україні також не ведеться. Усі заяви німецького політика про нібито переслідування з боку української влади не відповідають дійсності», – зазначив речник МЗС України Олег Ніколенко в фейсбуці 5 листопада.

Рольф Мютценіх також заявив на дебатах СДПН у Берліні, що йому «надходили погрози», пише видання Welt.

«На підставі того, що український уряд включив мене до списку терористів, також надходили, так би мовити, вторинні погрози. З ними теж не зовсім легко боротися», – зазначив він.

Мютценіх поскаржився й на «дискримінацію» щодо тих, хто, як і він, виступає за дипломатію: «Я виступаю проти цієї жорсткості».

«Моя позиція не змінилася. Більшість воєн не закінчувалися на полі бою», – підсумував Мютценіх.

26 вересня в інтерв’ю The New York Times канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що Німеччина не відправляє Україні танки, щоб не спровокувати війну між Росією і НАТО.

«Лідерство не означає, що ви робите те, що вас просять люди. Лідерство означає ухвалювати правильні рішення та бути дуже сильним. І це те, що я роблю. Ми співпрацюємо і робимо це разом із нашими союзниками, і ніколи не робимо щось самі. І таким чином ми реагуємо на дуже небезпечну війну. Абсолютно розумно ніколи не робити нічого самотужки», – зазначив він.

Для чого росіянам «русофобія?» Дослідник Пітер Померанцев про новий рівень пропаганди Росії

Російська кампанія пропаганди та дезінформації перейшла на якісно новий рівень, зазначив в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки» дослідник Університету Джонса Гопкінса Пітер Померанцев.

«Вони вдаються до використання ядерних загроз, ядерного шантажу, шантажу зерном, енергетичного шантажу. Вони грають у ці великі ігри, а не у малозначимі кампанії дезінформації в твітері, це вже нікого не хвилює», – зазначає Померанцев. Текст інтерв’ю читайте за лінком

«Вони збрехали»: Зеленський відреагував на визнання Іраном передачі безпілотників РФ

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву влади Ірану про те, що вона передавала дрони Росії ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну та в обмеженій кількості.

«До речі, сьогодні з’явилося повідомлення з Ірану від офіційних представників. Там вирішили визнати, що постачали дрони для російського терору. Але і в цьому визнанні вони збрехали. Ми щодобово збиваємо іранські дрони щонайменше по десять штук, а іранський режим стверджує, що нібито дав небагато і ще до початку повномаштабного вторгнення. Лише за один вчорашній день було знищено 11 «Шахедів», – підкреслив президент у своєму зверненні 5 листопада.

За його словами, Україна точно знає, що іранські інструктори навчали війська РФ користуватися дронами-камікадзе, але влада Ірану про це мовчить.

«І якщо в Ірані й надалі будуть брехати про очевидне, то це означає, що світ докладатиме ще більше зусиль, щоб розслідувати терористичну співпрацю російського та іранського режимів і те, чим Росія платить Ірану за таке співробітництво. Не буде такого в сучасному світі, щоб хтось з терористів або їхніх спільників залишився безкарним», – зазначив Зеленський.

5 листопада міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахян вперше визнав, що його країна надавала Росії дрони-камікадзе, але «до війни в Україні».

Співпраця Росії й Ірану активізувалася після російського повномасштабного вторгнення в Україну. У цій війні, як заявили Україна та західні країни, Росія використовує дрони-камікадзе Shahed-136 іранського виробництва, які були

В Ірані та Росії неодноразово заперечували інформацію про постачання дронів. 20 жовтня ЄС і Велика Британія запровадили санкції проти виробника дронів-камікадзе – компанії Shahed Aviation Industries – і трьох іранських військових чиновників.

За даними Washington Post, Іран також погодився таємно передати Росії балістичні ракети малої дальності класу «земля-земля» Fateh-110 і Zolfagha.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG